Manchester United 4 - 1 Schalke 04 Gelsenkirchen

Manchester United

4

Schalke 04 Gelsenkirchen

1

• No cóż, Schalke było gorszą drużyną, ale mi szkoda najbardziej Raula i Neuera. Raul chciał zagrać w finale, a Neuer po wpuszczonych 6 golach w dwumeczu nie będzie już tak chwalony jak poprzednio :(. Według mnie finał będzie znacznie ciekawszy niż zapowiadano. Przed meczem ManU z Schalke 90% expertów obstawiało, że jak będzie finał ManU-Barcelona to Katalończycy wygrają bez problemu, a tu taki wynik i to jeszcze grając rezerwami. To tylko znak, że finał nie będzie jednostronny jak przypuszczano. Według mnie za rok, może 2,3 Arsenal będzie rządził w Europie i Real Madryt, ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam ;

• W finale zmierzy się Manchester z Barceloną, tak samo jak w roku 2009. Guardiola zapowiada jednak, że tegoroczny finał będzie inny niż wtedy.

• Jak zdążyliśmy zauważyć rewanż pomiędzy tymi drużynami był tylko formalnością. Czerwone Diabły nie dały szans rywalom gromiąc Schalke 4:1. Warto zwrócić uwagę na to iż Manchester występował w tak zwanym drugim garniturze. Na boisku pojawili się zawodnicy rezerwowi, którzy pokazali 100% sowich umiejętności.

• Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. MANCHESTER AWANSUJE DO FINAŁU LIGI MISTRZÓW!

• Klaas-Jan Huntelaar stara się przerzucić piłkę na drugą stronę, jednak zagranie jest niedokładne i ląduje w rękach Van der Saara.

• Z woleja uderza Evra jednak po jego strzale wznawiać będzie golkiper Górników.

• Na sam koniec spotkania Owen oddaje świetny strzał po wcześniejszym ograniu obrońcy.

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Przed nami ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Edu oddaje strzał z dystansu jednak piłka mija w bezpiecznej odległości bramkę Van der Saara.

• Będzie kolejny rzut rożny po wcześniejszym słabym rozegraniu. Raul próbuje wrzutki jednak trafia w rękę Valencii. O karnym nie może być mowy, gdyż Kolumbijczyk znajdował się zbyt blisko, aby inaczej interweniować.

• Schalke nie rezygnuje jeszcze z gry. Edu szarżuje na bramkę Edwina jednak zostaje powstrzymany przez Evansa. Rzut rożny.

• Kolejna szansa dla Manchesteru. Nani zagrywa w pole karne do Evry, który szybko oddaje piłkę z powrotem, jednak Portugalczyk jest już na spalonym.

• Mimo bardzo niekorzystnego rezultatu, Raul łapie szybko piłkę i wrzuca ją z rzutu rożnego. Zagranie kończy się na rękach Van der Saara.

• Owen zagrywa wydawałoby się idealną piłkę na stronę do Valencii, jednak podanie przerwane zostaje przez Papadopoulosa.

• Uchida stara się dośrodkować w pole karne, jednak jego podanie zostaje przerwane przez Evansa.

• Klaas-Jan Huntelaar strzelił gola, jednak nie został on uznany. Holender był na spalonym.

• Ze środka pola zostaje zagrana długa piłka. W sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Valencia jednak Neuer wychodzi z bramki i wybija futbolówkę na drugą połowę.

• Zaraz po swoim wejściu na boisko, Owen znajduje się dogodnej sytuacji do strzelenia gola, jednak został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Boisko opuszcza asystujący przy golu Andersona Berbatov. Na ataku będzie grał teraz Owen.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kolejna bramka Andersona! Valencia zagrywa wzdłuż pola karnego do Berbatova, który wbiega z piłką w pole karne i zagrywa do niekrytego Andersona. Brazylijczyk uderza do pustej bramki! 4:1!

• Ostatnią zmianę przeprowadza szkoleniowiec Górników. Zmęczony Farfan opuszcza boisko, a na murawie pojawia się młodziutki Matip.

• Zaraz po zdobytym golu Ferguson przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Scholesa pojawił się Fletcher.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Nani popisuje się umiejętnościami dryblingu, mija obrońcę i zagrywa na 7. metr do Andersona. Pomocnik początkowo gubi piłkę, ale się poprawia i w pół leżąc trafia do bramki tuż przy słupku! 3:1! Schalke nie ma już szans!

• GOOOOOL! A jednak nie! Smalling znajdował się na pozycji spalonej. Bramka nie została zaliczona.

• Szkoleniowiec Schalke przeprowadza ofensywną zmianę i w miejsce Howedesa na murawie pojawia się powracający do zdrowia Klaas-Jan Huntelaar.

• O'Shea zagrywa na stronę do Valencii, który próbując przejść dwóch obrońców Schalke wywalcza rzut rożny.

• Atakom gości brakuje boiskowych jaj. Niemal każda ich próba ofensywnej akcji kończy się przechwytem. Wzdłuż linii rozgrzewa się Vidic.

• Schalke ponownie stara się atakować, jednak nie przynosi to nic dobrego oprócz polepszenia statystyki posiadania piłki.

• Farfan egzekwuje rzut rożny, po którym do ataku przechodzi Manchester. Evra znajduje się w polu karnym i stara się zagrać górną piłkę do któregoś z kolegów, jednak jego podanie trafia na głowę Uchidy.

• W zamieszaniu pod polem karnym gości dobrze odnajduje się Berbatov, który podaje do Gibsona. Irlandczyk stara się jeszcze zagrać do Naniego, jednak zagranie jest za mocne.

• Schalke mozolnie buduję swoją kolejną akcję. Na decydujące podanie decyduje się jeden z pomocników, jednak jest już za późno Farfan jest na spalonym.

• Nieco kombinacyjne wykonanie rzutu wolnego przez Manchester, jednak Gibson znajduje się w trudnej pozycji do oddania strzału i wycofuje piłkę do obrony.

• Do gry wprowadzony zostaje Patrice Evra, zmieniając Rafaela da Silvę. Ferguson wykorzystuje pierwszą zmianę.

• Escudero fauluje w środku pola. Arbiter karze go żółtą kartą, gdyż jest to jego kolejny faul.

• Goście ponownie próbują coś zdziałać w ofensywie jednak brakuje im dokładności.

• Po składnej akcji Manchesteru, bardzo silny i dobry strzał oddaje Anderson, jednak Neuer popisuje się fenomenalną interwencją.

• Po wrzuceniu futbolówki z rzutu rożnego trafia ona do Naniego, który próbuje strzału przewrotką, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

• John O'Shea próbuje wrzutki. W porę interweniuje Escudero i wybija na rzut rożny.

• Do gry wprowadzony został Edu, zmieniający Alexandra Baumjohanna.

• Dobry kontratak Manchesteru, jednak dobrze spisuje się defensywa Schalke i będzie rzut rożny dla Czerwonych Diabłów.

• Schalke ponownie próbuje ataku pozycyjnego, który zostaje zakończony strzałem Farfana. Górnicy domagają się karnego, ale sędzia wskazuje na korner.

• Rzut wolny dla Schalke, wykonany zostaje przez Farfana, jednak uderza on w mur.

• Piłkarze ponownie znajdują się na murawie, rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Cieszy dość spora ilość goli w pierwszej części spotkania. Możemy być również zadowoleni z postawy graczy Schalke, którzy mimo niekorzystnego rezultatu strzelili gola na 2:1 i mamy nadzieję, że nie odpuszczą do końca meczu. Jak na razie wynik dwumeczu brzmi 4:1 dla Manchesteru.

• Po dość statycznej grze obu drużyn w ostatnich dwóch minutach, sędzia kończy pierwszą połowę. Zapraszamy po 15 minutach.

• Podanie Raula zostaje przerwane, a sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej części spotkania.

• Trwa ostatnia minuta pierwszej połowy, Rafael fauluje Jurado i Schalke ma szansę na wyrównanie. Do piłki podchodzi Raul.

• Farfan próbuje ograć rywala, traci piłkę i Manchester wychodzi z kontrą, która szybko zostaje zatrzymana przez bocznego obrońcę Schalke.

• Piłkarze Manchesteru grają co raz ostrzej. Arbiter nie będzie pozwalał na taką grę i po raz kolejny karze gracza gospodarzy.

• Papadopoulos stara się przerzucić piłkę na drugą stronę boiska, jednak jego zagranie jest za mocne i ląduje po za liną boczną boiska.

• Kiepskie wykonanie i piłka wychodzi na aut.

• Farfan uderza prosto w mur, mamy rzut rożny.

• Po przepychance w murze arbiter decyduje się na pokazanie kartki Scholesowi.

• Bardzo niebezpiecznie zagrywa Darron Gibson, za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem. Szansa dla Schalke z rzutu wolnego!

• Blisko kolejnego gola jest Nani, jednak po położeniu bramkarza trafia w obrońcę!

• GOOOOOOL, MAMY BRAMKĘ DLA SCHALKE. Bo zamieszaniu w pole karne, piłka wpada pod nogi Jurado, który idealnie strzela do siatki obok słupka! Mamy już 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po świetnym rozegraniu wrzutu z autu, piłka trafia pod nogi Darrona Gibsona, który bardzo silnym strzałem uderza prosto w bramkarza, Neuer popełnia fatalny błąd i piłka po odbiciu od jego ręki wpada do siatki! Mamy już 2:0! Czy będzie więcej?!

• Nani ponownie próbuje swoich sztuczek, tym razem obrońcy się połapali. Chwilę później O'Shea nieprzepisowo zatrzymuje rywala.

• Jurado marnuje idealną szansę na wyrównanie. Jego podanie zostało zatrzymane przez obrońcę Manchesteru.

• Schalke stara się odpowiedzieć na tą bramkę, jednak ich wrzutki pozostawiają wiele do życzenia. Tym razem próbował Uchida.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po kolejnym niedokładnym zagraniu gości, Manchester wyprowadza kontrę. Gibson świetnym podaniem otwiera drogę do bramki Valencii, który nie marnuje tej sytuacji! 1:0! Czy to już koniec szans Schalke na finał?!

• Błąd pomocników gości i Manchester wyprowadza kontrę. Gibson zagrywa niedokładnie do Berbatova i do piłki dopada Nani, który swoim dryblingiem wywalcza rzut rożny.

• Kyriagos Papadopoulos fauluje po raz kolejny. Sędzia ostrzega go, iż kolejne takie zagranie zakończy się żółtą kartką.

• Berbatov wchodzi z piłką w pole karne i stara się zagrać piłkę na 5. metr. Defensywa gości nie zawodzi i mamy kolejny rzut rożny.

• Valencia próbuje dryblować i zostaje faulowany. Nani zagrywa jednak na 16 metr gdzie nie ma nikogo.

• Baumjohann zagrywa piłkę w pole karne, jednak dzięki dokładnemu kryciu piłka ponownie znajduje się w rękach bramkarza.

• Schalke nie decyduje się na szybkie ataki, Królewsko-Niebiescy starają się zaskoczyć gospodarzy atakami pozycyjnymi.

• Pomocnicy Schalke popełniają błąd w środku pola, który zostaje naprawiony przez jednego z defensorów ,piłka ląduje na aucie.

• Schalke próbuje atakować, ale żeby pokonać Edwina van der Saara potrzeba dokładniejszych wrzutek. Futbolówka ponownie w rękach bramkarza.

• Trzeci rzut rożny rozgrywali gracze Manchesteru, jednak po wrzuceniu piłki faulowany był golkiper ekipy z Niemiec.

• Podwójny wślizg prezentują nam zawodnicy gości. Sędzia odgwizduje faul.

• Uchida fauluje rywala na połowie gospodarzy.

• Pierwszy rzut rożny dla Schalke. Krótkie rozegranie i Jurado zagrywa prosto w ręce Van der Saara.

• Bardzo ładną sztuczkę prezentuje nam Berbatov, jednak chwilę później niedokładnie zagrywa. Stracona szansa na gola.

• Przy bocznej linii rozgrzewają się już rezerwowi. Gibson póki co schodzi za linię, ale prawdopodobnie wróci zaraz do gry.

• Na boisku leży Darron Gibson. Podczas swojej interwencji został trafiony butem w brzuch.

• Rafael stara się wrzucić piłkę, jednak po rykoszecie piłka ląduje w rękach Neuera.

• Schalke skrzętnie konstruuje swoją akcję. Po długiej wymianie piłki w środku pola, strzał z dystansu oddaje Farfan. Piłka mija bramkę.

• Nani popisuje się swoimi umiejętnościami dryblingu, mija dwóch obrońców Schalke i oddaje strzał. Piłka wychodzi na rzut rożny.

• Walka o piłkę na połowie Schalke. Gibson próbuje się przedrzeć, jednak zostaje powstrzymany przez obrońcę Górników.

• Papadopoulos fauluje w środku pola Andersona. Sędzia odgwizduje rzut wolny.

• Pan Pedro Proenca gwiżdże po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to będzie emocjonujące widowisko!

• Piękna "kartoniada" na Old Trafford.

• Zawodnicy znajdują się już w tunelu. Mecz rozpocznie się za 4 minuty. Liczymy na emocjonujący spektakl.

• Na boisku od pierwszych minut pojawi się powracający do zdrowia Benedikt Howedes. W drużynie Manchesteru na pozycji Fabio da Silvy zagra jego brat Rafael. Spotkanie rozpocznie się za 15 minut!