Manchester United 1 - 0 Szachtar Donieck

Manchester United

1

Szachtar Donieck

0

• I mamy koniec spotkania. Manchester po całkiem dobrej w swoim wykonaniu drugiej połowie, zasłużenie wygrywa z Szachtarem Donieck. Dzięki temu umacnia się na pozycji lidera, a Szachtar odpada z rozgrywek, gdyż Bayer ograł na wyjeździe Real Sociedad. Z mojej strony to już wszystko, za uwag serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• W bardzo dobrej sytuacji znalazł się teraz RVP, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki.

• I u gości zresztą też. Fereira za Adriano.

• Ostatnia zmiana gospodarzy. Valencia za Buttnera.

• Niezłe uderzenie Srny, ale piłkę złapał jednak De Gea.

• Kapitalnie walczy dzisiaj Adnan Januzaj. To nie tylko świetna technika, ale również walka na całym boisku, o każdą piłkę. Może się podobać dzisiaj młodziutki piłkarz Manchesteru United,

• Żółta kartka dla Kuchera.

• Zmiana u gości. Fernando za Freda.

• Nieco ponad dziesięć minut do końca meczu i teraz trudno sobie wyobrazić, aby Szachtar miał jeszcze odwrócić losy tego meczu. Wydaje się, że trzy punkty zostaną na Old Trafford.

• Druga dla Toma Cleverley'a.

• I mamy teraz dwie żółte kartki. Jedna dla Srny.

• Kompletnie bez pomysłu grają teraz piłkarze Szachtara. Ich akcje są bardzo chaotyczne i szybko przerywane przez United,

• Żółta kartka dla Buttnera, za ostry faul na lewej stronie.

• Gooooooooool! 1:0, Jones! Phil Jones po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał kapitalny strzał z woleja, który nie dał szans bramkarzowi. Bierność w obronie gości była w tej akcji zatrważająca.

• I od razu Van Persie mógł wpisać się na listę strzelców, gdyby tylko zdążył do nieznacznie niecelnego zagrania Cleverley'a.

• Roszada także u gości. Bernard za Taisona.

• I Van Persie za Younga

• Dwie zmiany gospodarzy. Cleverley za Giggsa

• Próba strzału teraz w wykonaniu Rooney'a, nieznacznie niecelna.

• Dobry ten początek drugiej połowy, obie drużyny już na samym starcie pokazały kilka ciekawych akcji, a co najważniejsze, zakończonych dobrymi uderzeniami, lub próbami strzałów. Oby tak do samego końca.

• Mieliśmy przed chwilą strzał Adriano, ale piłka wyszła tylko na rzut rożny.

• Dobrą akcję przeprowadzili teraz piłkarze Szachtara, ale skończyła się ona kompletnie nieudanym uderzeniem Taisona.

• Groźnie teraz było pod bramką gości, ale zabrakło ostatniego dobrego dogrania ze strony Giggsa.

• A teraz Jones wrzucał z prawej strony, ale wprost w ręce Piatowa

• Young dośrodkowywał z cornera, ale zrobił to zupełnie nieudanie.

• Dwie, ciekawe sytuacje mieli teraz goście w odstępie paru minut. Najpierw mieliśmy dobre dośrodkowanie z prawej strony, a następnie jeszcze lepszy strzał z pola karnego.

• Sędzia wznawia grę, przy piłce gospodarze..

• Koniec pierwszej połowy meczu. Jeśli chodzi o rozgrywanie piłki, była ona może dość wyrównana, ale to gospodarze stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Znów w bardzo dobrej, idealnej sytuacji był Ashley Young, jednak znów takową zmarnował. Rooney zagrał kapitalnie do tego skrzydłowego, ale on po raz kolejny nie uderzył celnie.

• Była teraz szansa, po podaniu Kagawy do Rooney'a, jednak strzał Anglika został zablokowany. To mogła być naprawdę groźna sytuacja.

• Manchester dłuzej rozgrywa piłkę, ale robi to zdecydowanie zbyt czytelnie. Za mało jest w tym zespole ruchu z przodu i Szachta jest w stanie przewidzieć, co zrobi rywal.

• Ależ to była okazja dla Younga, to MUSIAŁ być gol! Długo, bardzo długo rozgrywali piłkę podopieczni Moyesa i w końcu po jednym zagraniu angielski skrzydłowy wyszedł sam na sam, jednak nie potrafił on trafić w światło bramki.

• Świetną okazję mieli przed chwilą piłkarze Szachtara. Fatalny błąd popełnił Ferdinand, ale Fred po otrzymaniu piłki w szesnastce, uderzył za słabo i futbolówkę przejęli United.

• Świetnie teraz uderzył Rooney z tego rzutu wolnego, jednak Anglik trafił tylko w boczną siatkę.

• Faul na Januzaju, na wysokości pola karnego. Może być groźnie.

• Świetną indywidualną akcję przeprowadził teraz Teixeira, ale piłkarz ten zrobił wszystko dobrze, do momentu strzału. Piłka poleciała wprost w De Geę.

• Wazza tym razem zagrywał w pole karne z prawej strony, ale znów troszkę zabrakło dokładności.

• Dobre, podanie teraz Rooney'a do Kagawy, ale Japończyka w ostatniej chwili uprzedził goalkeeper Szachtara.

• Próba akcji lewą stroną w wykonaniu gości skonczyła się przed chwilą niepowodzeniem. Gra powoli zaczyna nam się wyrównywać.

• Wyraźnie osłabli gospodarze. Oddali oni teraz pole do gry przeciwnikom, którzy teraz prowadzą grę.

• Znów było blisko gola! Tym razem to Januzaj otrzymał piłkę w polu karnym, dobrze ją sobie przyjął, ale uderzył niecelnie.

• I znów to Czerwone Diabły, długo, spokojnie rozgrywają piłkę. Muszą jednak uważać na proste błędy indywidualne, bo na takie własnie czekają goście z Ukrainy.

• Mieliśmy przed chwilą kolejne dośrodkowanie Buttnera z lewej strony, kolejne jednak nieudane. Bramkarz wznawia grę.

• I mamy odpowiedź gości. Taison wyszedł niemal sam na sam z De Geą, ale z będącym na jego plecach Jonesem, nie był w stanie uderzyć celnie.

• Początek tego meczu przebiega zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. To oni dłużej utrzymują się przy piłce i potrafią podejść pod bramkę rywala. Szachtar nastawiony jest ewidentnie na grę z kontry.

• Ależ okazja dla gospodarzy! Phil Jones bardzo groźne zagrywał piłkę z prawej strony, ale dał sobie z tym radę bramkarz.

• Buttner dośrodkowywał teraz z lewej flanki, ale zrobił to niedokładnie. Futbolówkę przejęli goście.

• Sędzia daje sygnał, goście zaczynają ten mecz...

• Teixeira jako pierwszy przed chwilą oddał strzał, został on jednak zablokowany

• Do rozpoczęcia meczu już tylko pięć minut. Piłkarze właśnie wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie.

• Kiedy poprzednim razem United mierzyli się z Szachtarem, w Doniecku, padł remis 1:1. Gole strzelali Welbeck dla mistrzów Anglii i Taison dla gospodarzy.

• W poprzedniej kolejce, Czerwone Diabły wygrali właśnie z drużyną z Niemiec, na jej stadionie, aż 5:0. Szachtar natomiast również wygrał wysoko, bo 4:0 z ekipą hiszpańską.

• Mistrzowie Anglii są już pewni awansu da fazy pucharowej tych rozgrywek, Szachtar natomiast wciąż walczy o to prawo z Bayerem Leverkusen. Aptekarze maja tylko jeden punkt mniej, a dziś zmierzą się z autsajderem grupy A, Realem Sociedad.

• Jeśli jest jakaś dobra pora na pokonanie Manchesteru United na jego stadionie, to ewidentnie nastała ona teraz. Dwa ostatnie mecze ligowe, z Evertonem oraz Newcastle ekipa Davida Moyesa przegrywała na Old Trafford po 0:1. Czy dzisiaj Ukraińcom również ta sztuka się uda?

• Micrea Lucesu natomiast na ławce rezerwowych posadził następujących graczy: Kanibolotskiy, Kryvtsov, Hübschman, Bernard, Fernando, Eduardo, Ferreyra

• Ławka rezerwowych Manchesteru United: Lindegaard, Anderson, Nani, Cleverley, Valencia, Hernández, van Persie

• Po lewej stronie macie już dostępne składy, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu ekip.

• Witamy! Już tylko około 45 minut zostało do rozpoczęcia meczu pomiędzy Manchesterem United a Szachtarem Donieck. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.