Manchester United

5

Wigan Athletic

0

• Bezdyskusyjne zwycięstwo Manchesteru. Bohaterem meczu Berbatov, który strzelił trzy bramki i bardzo umiejętnie przechowywał piłkę dla kolegów z linii pomocy. Eksperymentalnie zestawiona defensywa United nie została poddana poważnemu testowi, a ustawienie w tym meczu Valencii na prawej obronie okazało się strzałem w dziesiątkę. Ekwadorczyk niemal zamieszkał pod polem karnym Wigan i siał duży popłoch sród obrońców gości. The Latics grali bardzo ambitnie, w pierwszej połowie kilkakrotnie zagrozili bramce United. Skrzydła podcięła im czerwona kartka dla Sammona, w moim odczuciu bardzo dyskusyjna. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z lig zagranicznych.

• Sędzia kończy mecz na Old Trafford.

• Świetne wejście Stama , dobre dośrodkowanie w pole karne i Rodallega spóźnił się o centymetry. Piłką w rękach Lindegaarda.

• Alcaraz z dystansu w odpowiedzi. Wyglądało groźnie, LIndegaard jest innego zdania. Bramkarz United kontrolował lot piłki.

• Gbson pokazał swój największy atut - strzał z dystansu. Bombę tego mniej znanego z Gibsonów z problemami sparował bramkarz Wigan.

• Nadrabiamy więc zaległości. Za Mosesa pojawił się na boisku.. nie zgadniecie :)... Rodallega.

• Senny nastrój udzielił się redaktorowi, który nie zauważył pojawienia się na boisku Rodallegi :)

• Nikt nie zamierza już wypruwać żył w tym spotkaniu. Czekają nas bardzo senne ostatnie minuty.

• The Latics pogodzeni z losem. Manchester rozgrywa piłkę, a rywal nie ma już tyle pasji w przeszkadzaniu, co na początku drugiej połowy. Trudno dziwić się ambitnym piłkarzom z Wigan.

• Tym golem Bułgar skompletował hat-tricka. Nie może to specjalnie dziwić, gdyż napastnik MU znany jest z hurtowego zdobywania goli. W ubiegłym sezonie w jednym spotkaniu aż pięciokrotnie trafił do siatki.

• W polu karnym faulowany był Park. Do piłki podszedł Berbatov i ze stoickim spokojem posłał piłkę obok golkipera The Latics.

• Karny dla Manchesteru!

• Czwarta bramka dla Manchesteru. Po rzucie rożnym Rooney'a obrońcy Wigan zbyt krótko wybili piłkę, ta trafiła pod nogi Carricka, który szybko przekazał ją Valencii. Ekwadorczyk potężnie uderzył w kierunku długiego słupka i po chwili mógł cieszyć się z zasłużonego gola.

• Bardzo pozycyjny atak United. Piłkarze stali na baczność przed polem karnym i wymieniali leniwie piłkę. W końcu kres tej sytuacji położył Macheda, ale jego zaskakujące uderzenie nie bez problemów Al Habsi sparował na rzut rożny.

• Aktywny Rooney kąśliwie strzela z dystansu. Piłka mija cel o kilka metrów.

• Zmiana u gości. Zmęczonego Gomeza zastępuje James McArthur.

• Alcaraz znalazł się w dobrej pozycji na wysokości pola karnego, ale jego wrzutka była kompletnie nieudana. Piłka w rękach Lindegaarda.

• Groźny wypad The Latics, ale dobre podanie Mosesa do di Santo blokuje w ostatniej chwili Carrick.

• Młode wilczki z Manchesteru w rolach głównych, jednak zarówno Machedzie, jak i Hernandezowi zabrakło opanowania, by dojść do czystych pozycji strzeleckich.

• Berbatov świetnie zgrywa piłkę do Parka, ale ten uderza wysoko ponad bramką. Zadziwia efektywność poczynań Bułgara, który jest rzadko widoczny, ale przynosi sporo wymiernych korzyści drużynie.

• Boisko opuszcza też Giggs, w jego miejsce młody Macheda.

• Zmiana w drużynie United. Na placu gry melduje się owacyjnie witany Wayne Rooney.

• Gol dla United! Kolejny popis Berbatova. Bułgar kapitalnie przyjęciem zmylił obrońcę i szybkim strzałem pokonał bezradnego golkipera Wigan. Asystę przy bramce zaliczył bardzo aktywny Valencia.

• Sporo chaosu na boisku. Z perspektywy Manchesteru nie jest to spotkanie, które moze stanowić przykład gry w przewadze. Brakuje spokoju i dokładności. Z kolei The Latics groźnie kontratakują i nie wyglądają na pogodzonych z losem.

• Niezłe uderzenie Jonesa z wolnego. Piłka szybowała ponad murem i w niewielkiej odległości minęła bramkę.

• Szansa dla Wigan. Evra w niegroźnej sytuacji fauluje Mosesa i mamy rzut wolny dla Wigan z odległości ponad dwudziestu metrów.

• Rzut rożny w wykonaniu Giggsa, do piłki najwyżej skacze Berbatov, ale piłka o metr mija bramkę.

• Kapitalna szansa dla Manchesteru. Świetną główkę w wykonaniu Parka kapitalnie broni Al Habsi.

• W zespole Manchesteru również mamy zmianę. Na placu gry w miejsce Johny'ego Evansa melduje się Ezekiel Fryers.

• Zmiana w zespole Wigan. Na plac gry wchodzi nominalny napastnik - di Santo w miejsce pomocnika Diame.

• Na stadionie Old Trafford rozpoczyna się druga połowa meczu.

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Mecz pod kontrolą Manchesteru. Delikatne protesty Wigan wyrażane są najczęściej poprzez groźne kontrataki ( bryluje w nich zwłaszcza Moses), ale nie wydaje się, by na Old Trafford miało dojść do trzęsienia ziemi. Szczególnie po wydarzeniach z czterdziestej minuty, kiedy sędzia Dowd niesłusznie wyrzucił z boiska Sammona. Wracamy za piętnaście minut.

• Nad Old Trafford zabrzmiał ostatni gwizdek w pierwszej połowie.

• Silny strzał z dystansu Diame, bez trudu broni Lindegaard.

• Kolejne ofensywne wejście Evry, tym razem MU zyskał kolejny rzut rożny.

• drugi gol dla Manchesteru. Sammon pewnie nie zdążył jeszcze włączyć prysznica w szatni, a Manchester już spożytkował przewagę liczebną. Dośrodkowanie Gibsona znakomicie opanował Berbatov, a potem z zimną krwią uderzył obok Al Habsiego.

• Czerwona kartka dla Connora Sammona! W walce o piłkę napastnik Wigan uderzył łokciem Carricka, prawdopodobnie nieumyślnie. Wydaje się, że czerwony kartonik to zdecydowanie za surowa kara.

• Odważna szarża prawym skrzydłem w wykonaniu Ronniego Stama. jego dobrej centry nie spożytkował Sammon, który minął się z piłką.

• Próbka umiejętności Berbatova. Bułgarski Książe przyjął piłkę tyłem do bramki i błyskawicznym balansem ciała zgubił obrońcę. Jego silny, precyzyjny strzał obronił Al Habsi.

• Dobra odpowiedź Wigan. Koronkowa akcja z dużym udziałem Mosesa, który wygrał pojedynek z trzema rywalami. Piłka dotarła do Sammona w polu karnym, ale jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć Lindegaarda.

• Ciekawa akcja MU. Piłka wędrowała jak po sznurku, aż wreszcie trafiła pod nogi Giggsa na siedemnasty metr. Walijczyk przymierzył, ale jego chytry plan przewidział Alcaraz i Al Habsi musiał ratować swoją drużynę jedynie przed rzutem rożnym.

• Moses zakręcił obrońcami United w polu karnym i uderzył na bramkę Lindegaarda. Po nodze Evansa piłka wędruje na rzut rożny.

• Figueroa fauluje Berbatova i prokuruje groźną sytuację przed polem karnym. Nani uderza minimalnie obok lewego słupka bramki Wigan.

• TYm razem kara spotkała obrońcę United. Evans faulował rywala przed polem karnym. Po rzucie wolnym zagotowało się w polu karnym Manchesteru, ale Gibson zablokował strzał Gomeza.

• Zółta kartka dla Jonesa. Obrońca Wigan bezpardonowo potraktował wybiegającego na wolne pole Parka i słusznie zobaczył kolorowe upomnienie.

• Gibson pozazdrościł sławy słynnemu aktorowi i postanowił wpisać się na listę strzelców. Obrońcy Wigan są innego zdania i znów wyręczają swojego bramkarza.

• Znów groźnie w polu karnym Wigan. Podanie na lewa stronę do Naniego, Portugalczyk wpada w pole karne i uderza na bramkę. Tym razem Al Habsiego wyręczają obrońcy.

• Hernandez znakomicie poradził sobie z wysoką wrzutką Valencii, obrócił się w kierunku bramki ... i upadł jak rażony piorunem. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Dobra akcja McCarthy'ego. Pomocnik The Latics minął Evrę i groźnie dośrodkował. Sammon był centymetry od sięgnięcia piłki.

• Manchester próbuje stosować wysoki pressing na połowie Wigan. Z tego powodu najczęściej dotykającym piłki jest Al Habsi.

• Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Nani zagrywa sprytnie do Valencii, ale ten jest blokowany umiejętnie przez Caldwella.

• Gol dla Manchesteru. Evra pozazdrościł ofensywnych wejść Valencii i kapitalnie minął dwóch przeciwników, wpadł w pole karne i wycofał do nadbiegającego Parka. Ten umieścił piłkę w lewym rogu bramki Al Habsiego

• Świetna akcja Valencii na prawym skrzydle. Ekwadorczyk minął obrońce i dośrodkował w kierunku Berbatova. Zabrakło centymetrów.

• Dobra akcja Wigan, piłka trafiła do Mosesa w polu karnym, ale jego strzał zablokował Carrick.

• Bardzo spokojny początek meczu. Manchester nie decyduje się na huraganowe ataki, tylko spokojnie rozgrywa piłkę. Na razie defensywa Wigan bez zarzutu.

• Sędzia Phil Dowd rozpoczął spotkanie na Old Trafford.

• Obydwie drużyny wychodzą na plac gry. Uśmiechnięty Sir Alex Ferguson wysyła pozdrowienia w kierunku trybun. Ciekawe, czy szkoleniowiec Czerwonych Diabłów będzie w takim nastroju po zakończeniu spotkania :)

• Z kolei Wigan to drużyna z dolnej części tabeli. Aktualnie plasują się na miejscu spadkowym. Co ciekawe, w dwóch ostatnich pojedynkach The Latics remisowali z kandydatami do zajęcia miejsca w Top Four - czyli Liverpoolem i Chelsea. Trener Martinez nie może skorzystać jedynie z Kirklanda i Boyce'a. Drobne problemy ma tez podstawowy napastnik Wigan - Kolumbijczyk Rodallega, który zasiądzie dzisiaj na ławce rezerwowych.

• Manchester United po kompromitującej porażce w Lidze Mistrzów regularnie rozpieszcza swoich kibiców i kolekcjonuje punkty w Premier League. Ostatnie cztery spotkania kończyły się zwycięstwami Czerwonych Diabłów. Takiej serii nie ma żadna drużyna w PL. Niepokój w szeregi MU może wprowadzać fatalna sytuacja kadrowa. Na Old Trafford panuje prawdziwy szpital. Sir Alex Ferguson nie może skorzystać z usług Ferdinanda, Fletchera, Younga, Vidicia, Andersona, Fabio,, Owena, Cleverley'a oraz Jonesa. Z tego powodu dzisiaj w linii defensywnej zobaczymy nominalnych pomocników - Valencię i Carricka.

• Witam wszystkich w drugim dniu świąt, zwanym w Anglii jako Boxing Day. Tradycją tego dnia stało się rozgrywanie kolejki Premier League. Dzisiaj zapraszam na relację z meczu Manchesteru United - Wigan Athletic.