Mecz Anderlecht Bruksela - Manchester United ONLINE. Gdzie...

Mecz Anderlecht Bruksela - Manchester United ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Liga Europy, 1/4 finału
2017-04-13 21:05

Anderlecht Bruksela

1

Manchester United

1

• Koniec meczu! Remis w Brukseli! Anderlecht - Manchester United 1:1! Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Niemal od razu Timothy Fosu-Mensah ukarany kartką za wejście w nogi Youriego Tielemansa.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Henrik Mkhitaryan zmieniony przez Timothy'ego Fosu-Mensah.

• Świetne dośrodkowanie Ivana Obradovicia z lewej strony boiska, do piłki doskoczył pomocnik Anderlechtu i pewnym strzałem głową trafił do siatki! Remis, w końcówce będzie bardzo ciekawie!

• Druga połowa na korzyść Anderlechtu? Oczywiście, to właśnie efekt - 1:1, Leander Dendocker!

• Doskonałe podanie do wbiegającego w pole karne Paula Pogby i Francuz marnuje idealną sytuację na dobicie rywala! Najlepsza okazja United w drugiej połowie!

• Pozornie niegroźne było za to uderzenie Marouane'a Fellainiego, Belg trafia w obrońcę, przez co bramkarz miał wielki problem z interwencją - ostatecznie Ruben Martinez ustał na nogach i obronił ten strzał!

• I to właśnie on bardzo groźnie uderza na bramkę, piłka po rykoszecie od obrońcy daje Anderlechtowi rzut rożny!

• Sofiane Hanni fauluje Michaela Carricka na połowie United. Trzeba przyznać, że po wejściu na murawę Algierczyk jest bardzo widoczny.

• ...a na trybunach głośne Teo, Teo!, bowiem na placu gry w miejsce Isaaca Thielina melduje się Łukasz Teodorczyk!

• Dwie zmiany. Marcus Rashford zmieniony przez Marouane'a Fellainiego...

• Piłka kierowana do Sofiane Hanniego nie zostaje przyjęta przez nikogo, bo zmiennika Anderlechtu skutecznie przyblokował Eric Bailly - w wyniku tej interwencji obaj stracili równowagę i przewrócili się, a piłkę wybił Sergio Romero.

• Wysokie, górne podanie do Zlatana Ibrahimovicia, Szwed złapany przez sędziego na spalonym. Napastnik wygląda na mocno zirytowanego obecną grą swojego zespołu.

• Żółtą kartką ukarany Ivan Obradović za bardzo ostre wejście wyprostowaną nogą w piszczel Marcusa Rashforda.

• Na murawę w starciu z rywalem pada Sofiane Hanni, wyglądało to jak oczywisty rzut wolny dla Anderlechtu, piłka jednak po gwizdku sędziego dla... United, sędzia dopatrzył się symulowania.

• Druga zmiana w Anderlechcie, na boisko jednak wciąż nie wchodzi Łukasz Teodorczyk. Nicolae Stanciu zmieniony przez Sofianne Hanniego.

• Anthony Martial zastępuje niewidocznego dzisiaj Jessego Lingarda.

• Dynamiczna akcja najlepszego dziś w ekipie Anderlechtu Franka Acheamponga, zgranie do środka na linię pola karnego do Ivana Obradovicia, ten nie zdołał czysto trafić w piłkę i przy próbie uderzenia przewrócił się, przez co strzał był wyjątkowo nieudany.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Alexandru Chipciu zmienia Massimo Bruno.

• Marcus Rashford uderza bez zastanowienia z około 25 metrów, ale trafia prosto w Rubena Martineza.

• Henrik Mkhitaryan! Uruchamiające podanie Paula Pogby na lewe skrzydło trafia do Matteo Darmiana, Włoch dośrodkowuje w pole karne na nogę Ormianina, ten myli się o mniej więcej dwa metry!

• Gospodarze wyszli na drugą połowę z wielką werwą, ze sportową agresją, która bardzo podoba się kibicom zgromadzonym na stadionie.

• Po rykoszecie w polu karnym piłka trafia do stojącego pod bramką Franka Acheamponga, który z woleja trafia w głowę Erica Bailly. Co za wejście w drugą połowę podopiecznych Rene Weilera!

• Nicolae Stanciu uderza mocno, ale nad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Michaela Carricka za faul na Franku Acheampongu tuż przed polem karnym Czerwonych Diabłów, obiecujący rzut wolny dla Anderlechtu.

• Mecz wznowiony, przy piłce Manchester United.

• Piłkarze już powrócili na murawę Constant Vanden Stock Stadium, za moment wracamy do gry.

• Anderlecht nie oddał żadnego celnego strzału w pierwszej połowie.

• Anderlecht po wyrównanych 20 minutach meczu przestał grać, inicjatywę przejęli goście, zasłużenie zdobywając bramkę i prowadząc do przerwy. Czy Fiołki się podniosą? Dowiemy się po przerwie, zostańcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy w Brukseli, do przerwy Manchester United prowadzi z Anderlechtem 1:0 po bramce Henrika Mkhitaryana..

• Frank Acheampong przyjmuje podanie tuż przy linii bocznej, ale nie utrzymał się przy piłce zbyt długo. Co prawda wywalczył aut, ale został on wykonany bardzo źle, przy piłce już United.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie Antonio Valencii z prawej strony boiska kończy się kornerem dla United, ze stałym fragmentem gry radzi sobie obrona Fiołków.

• Piłkarze Jose Mourinho zasłużyli sobie na to prowadzenie, konsekwentnie zagrażając bramce Anderlechtu. Mimo to, Czerwone Diabły nadal nie schodzą z połowy rywala, nie zadowalając się tym rezultatem.

• Perfekcyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Antonio Valencii trafia dokładnie na nogę Marcusa Rashforda, strzał Anglika broni Ruben Martinez, bramkarz był jednak bezradny przy dobitce Henrika Mkhitaryana z ostrego kąta!

• Goście w końcu osiągają swój cel! Henrik Mkhitaryan na 1:0 dla Manchesteru United!

• Manchester United wciąż prowadzi oblężenie na połowie Anderlechtu - gospodarze od dawna nie wyprowadzili choćby nieśmiałego ataku.

• Antonio Valencia zagrywa płasko w pole karne w kierunku niekrytego Henrika Mkhitaryana, pomocnik podcina piłkę, ciężko jednak powiedzieć, do kogo miało być kierowane to podanie. Piłka już w rękawicach bramkarza.

• Marcus Rashford powalony przez Youriego Tielemansa na 30 metrze od bramki, Zlatan Ibrahimović zdecydował się na uderzenie, ale trafił tylko w mur.

• Kolejna szybka, dwójkowa akcja gości, tym razem na linii Henrikh Mkhitaryan - Jesse Lingard, strzał tego drugiego blokuje raz jeszcze Serigne Mbodji.

• Doskonałe mocne podanie Michaela Carricka do Paula Pogby, Francuz przepycha się, ale jeszcze jedną ofiarną interwencją popisuje się Serigne Mbodji!

• Po jednym z nich ukarany został Henrik Mkhitaryan, Ormianin dostaje żółtą kartkę za wycięcie ruszającego z kontratakiem Youriego Tielemansa.

• Manchester United osiąga coraz większą przewagę. Belgowie póki co wciąż szukają swoich szans w kontratakach.

• Mała poprawka - w słupek uderzył nie Paul Pogba, a Jesse Lingard.

• Póki co mecz jest bardzo wyrównany, minimalnie lepiej wyglądają Czerwone Diabły!

• Składna akcja United, piłka trafia pod bramkę, gdzie w bramkarza uderza Zlatan Ibrahimović - dobitka Paula Pogby odbija się od słupka! Zapachniało golem w Brukseli!

• Gospodarze radzą sobie z wybiciem kornera, po chwili wykonywali go sami, ale Nicolae Stanciu przeniósł piłkę ponad polem karnym.

• Bardzo aktywny w pierwszych minutach meczu jest Marcus Rashford - tym razem młody napastnik wywalczył rzut rożny w pojedynku przy linii końcowej.

• Z piłką niebezpiecznie w pole karne przedarł się Marcus Rashford, w ostatniej chwili czystym, pięknym wślizgiem zatrzymał go Serigne Mbodji.

• Dennis Appiah zostaje zablokowany i dodatkowo nabity przez Marcusa Rashforda przy próbie dośrodkowania przy linii końcowej, obrońca wścieka się, ale sędzia słusznie nie przyznaje Anderlechtowi rzutu rożnego.

• Frank Acheampong szybko zgrywa piłkę na lewą stronę do Ivana Obradovicia, Serb próbuje od razu dostarczyć piłkę w pole karne górą, ale znacznie przeciąga swoje dośrodkowanie.

• Bardzo niepewne wyjście z bramki Sergio Romero. Argentyński golkiper wyszedł do akcji na skraj pola karnego, kopnął piłkę, ale zamiast do przodu, posłał ją... na rzut rożny.

• Henrik Mkhitaryan szukał prostopadłego podania do Jessego Lingarda, piłka trafia prosto w rękawice Rubena Martineza.

• Zaskakujące podanie w pole karne wprawdzie trafiło do niepilnowanego Massimo Bruno, ale piłka jedynie odbiła się od zawodnika Fiołków.

• Pierwsza akcja gospodarzy, mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Franka Acheamponga z lewej strony boiska zostało błyskawicznie zablokowane.

• ...można więc zaczynać, pierwszy gwizdek sędziego i piłkę ma Anderlecht!

• Losowanie stron już za nami...

• My jednak wracamy do Brukseli, gdzie piłkarze wyszli właśnie na murawę!

• Tymczasem w Lyonie. Hmmm...

• Trenerzy obu ekip nie ryzykują, posyłając do boju swoje najmocniejsze jedenastki. W akcji zobaczymy między innymi Youriego Tielemansa, Paula Pogbę czy Zlatana Ibrahimovicia.

• Oto wszystkie pary ćwierćfinałowe - największym zainteresowaniem cieszy się właśnie mecz Belgów z Anglikami, co zrozumiałe.

• Trwa rozgrzewka obu drużyn.

• Dla polskich kibiców para Anderlecht - United wygląda najciekawiej. Faworytem tego starcia wydają się być Anglicy, którzy w obecnych rozgrywkach prezentują jednak nierówną formę.

• Rezerwowi United: David De Gea, Daley Blind, Marouane Fellaini, Luke Shaw, Ander Herrera, Anthony Martial, Timothy Fosu-Mensah.

• Rezerwowi Anderlechtu: Frank Boeckx, Diego Capel, Olivier Deschacht, Alexandru Chipciu, Sofiane Hanni, Uros Spajic i Łukasz Teodorczyk.

• Znamy składy obu drużyn. W jedenastce Anderlechtu nie pojawia się dziś nazwisko Łukasza Teodorczyka - Polak rozpocznie mecz na ławce.

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Anderlecht - Manchester United!

Jakub Treć

14.11.2016 wroclaw stadion wroclaw mecz towarzyski reprezentacji  polska slowenia reprezentacja polskii polacy barwy narodowe pilka nozna nz lukasz teodorczykfot.

14.11.2016 wroclaw stadion wroclaw mecz towarzyski reprezentacji polska slowenia reprezentacja polskii polacy barwy narodowe pilka nozna nz lukasz teodorczyk fot. szymon starnawski / polska press ©Szymon Starnawski /Polska Press

Liga Europy. Jedną z ciekawszych par ćwierćfinału Ligi Europejskiej jest starcie Anderlechtu z Manchesterem United. Do Brukseli przyjeżdża główny kandydat do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Choć zdecydowanym faworytem tego dwumeczu są Anglicy, to gospodarze nie są bez szans. Wciąż zagrożony jest występ Łukasza Teodorczyka, najlepszego snajpera „Fiołków”. Początek spotkania o godzinie 21:05.

Mecz Anderlecht Bruksela - Manchester United ONLINE

Manchester United zajmuje obecnie piąte miejsce w Premier League, a jak wiadomo, żeby myśleć o przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów trzeba zająć, co najmniej czwartą pozycję. „Czerwone Diabły” wciąż mają na to szansę, ale wydaje się, że teoretycznie łatwiej wygrać rozgrywki Ligi Europejskiej.
- Każdy kolejny mecz jest ciężki, ale myślę, że ten czwartkowy jest olbrzymi. Musimy traktować każde spotkanie w LE jak finał. Chcemy triumfować w tych rozgrywkach. To dla nas ogromna sprawa - możliwość zdobycia trofeum i zapewnienia sobie kwalifikacji do Champions League"- przyznał obrońca MU Luke Shaw.

Dobrą informacją dla Jose Mourinho jest powrót do składu Davida De Gei oraz Antonio Valencii, którzy borykali się z drobnymi urazami. Między słupkami jednak raczej nie zobaczymy Hiszpana, jego miejsce ma zająć Sergio Romero. -Uraz Davida jest niegroźny, będzie gotowy na Anderlecht, ale w Lidze Europy naszym podstawowym golkiperem jest Sergio Romero, więc De Gea dostanie więcej czasu na odpoczynek. Wraca również Antonio. Czemu zabrakło go w 2 ostatnich spotkaniach? Jest naszym kluczowym zawodnikiem, rozgrywa mnóstwo spotkań od pierwszej do ostatniej minuty, więc po prostu dałem mu trochę odpocząć. Teraz mam pewność, że będzie wypoczęty i da z siebie 100% - tłumaczył Jose Mourinho.

To, że De Gea usiądzie na ławce rezerwowych nie oznacza, że „The Special One”, w jakikolwiek sposób lekceważy te rozgrywki. -Wciąż mamy szansę na zdobycie pucharu za Ligę Europy. Kiedy dajemy Sergio szansę, to wiemy, że zareaguje pozytywnie. W meczu z Sunderlandem wyglądał bardzo dobrze – dodaje Mourinho.

Jeśli chodzi o Anderlecht Bruksela, to w tym sezonie LE jeszcze nie przegrali na własnym stadionie. To jak trudnym przeciwnikiem są podopieczni Rene Weilera przekonał się Zenit St. Petersburg, który odpadł z Anderlechtem na etapie 1/16 finału. Kluczowym, jeśli chodzi o strzelanie bramek zawodnikiem Fiołków jest Łukasz Teodorczyk. W obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach Polak zdobył już 28 goli, w tym 5 w LE. Tyle samo strzelił Zlatan Ibrahimovic. Obydwaj zawodnicy wciąż zachowują szanse na zdobycie tytułu najlepszego strzelca rozgrywek.

Do prowadzących Dżeko i Giuliano tracą jedynie trzy bramki, którzy już odpadli z rozgrywek. Występ Polaka jest jednak zagrożony, bowiem w ostatnim spotkaniu z Gent opuścił plac gry w 72. minucie z urazem barku. W podobnej sytuacji znalazł się wczoraj Robert Lewandowski, który mecz z Realem obejrzał z trybun, a jego zespół przegrał 1:2. -Odczuwa jeszcze ból, jego udział w czwartkowym spotkaniu jest niepewny- mówił Rene Weiler o sytuacji Teodorczyka. Absencja Polaka może się okazać dla Anderlechtu podobna w skutkach jak wczorajszy brak Lewandowskiego dla Bayernu. Można wiele mówić o ofensywie dwóch zespołów, ale jak się okazało w poprzednich meczach LE Manchester aż sześciokrotnie kończył mecz bez straty gola. W przypadku gospodarzy dzisiejszego meczu, są to trzy spotkania bez straconej bramki. Naprzeciw siebie stanie lider Jupiler League z 5. zespołem angielskiej Premier League, kto okaże się zwycięzcą tego pojedynku? Początek już o godzinie 21:05.

Przewidywane składy:

Anderlecht: Ruben – Adjei, Mbodji, Spajić, Obradović – Tielemans, Dendoncker, Stanciu, Chipciu, Hanni – Teodorczyk
Manchester: Romero – Valencia, Rojo, Bailly, Shaw – Herrera, Fellaini, Mkhitaryan, Pogba, Rashford – Ibrahimović