• Koniec spotkania. Po słabym meczu Arka zremisowała z Cracovią 1:1.

• Wdowiak ostro w plecy da Silvy. To znów mogłaby być żółta kartka. Ale nie jest.

• Zbliżamy się do końca regulaminowego czasu gry. Ile doliczy sędzia?

• Zarandia zmienił Nalepę. Przed chwilą uderzał z powietrza da Silva, ale obok lewego słupka. Na trybunach przeszło 8 tys.

• Ważna interwencja Malarczyka, bo na skrzydle rozpędzał się da Silva.

• Kartkę otrzymał Nalepa.

• Prawdę mówiąc to Marciniak powinien wylecieć z boiska za brzydki faul. Uderzenie w Szczepaniaka kwalifikowało się na żółtą kartkę. A że jedną już ma...

• Kartka dla Sołdeckiego.

• Najgorszy po stronie Arki Kakoko zmieniony przez Szwocha. Wzmaga się doping. Widownia prosi o drugiego gola.

• Mamy kolejne zmiany. Kun opuszcza boisko. Za niego da Silva.

• Dwie bramki w takim meczu - tego byśmy się nie spodziewali jeszcze kwadrans temu!

• Helik doprowadził do wyrównania! Świetnie wygrał walkę o pozycję z Sołdeckim. Razem z nim się przewracał, ale jakimś cudem zdołał sięgnąć piłkę. Dziwnie to wyglądało.

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:1! Któż by to przewidział.

• Zenjov za Finka.

• Kun sprzed szesnastki. Obok bramki. Podawał Siemaszko, który przestawił Siplaka. Chyba będzie zmiana.

• To dwudziesty gol stracony przez Cracovię. Dwudziesty! W 11 meczach...

• Nalepa wrzucił z rożnego, Marciniak wyprzedził Deję i mamy gola z główki. Uff, nareszcie coś się na boisku wydarzyło.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki!

• Sambea Kakoko... Dostaje świetną piłkę na bombę. No i bomba jest, ale gdzieś w osiemnasty rząd "Górki".

• Rozumiemy, że Cracovia jest w trudnym położeniu, ale chyba możemy od niej oczekiwać czegoś więcej niż tylko wybijania piłki na oślep?

• No w końcu możemy uznać akcję za "ważne zdarzenie". Siemaszko znalazł sobie miejsce, kopnął, ale minimalne obok długiego słupka. Czyli w tym przypadku prawego. To była niezła okazja na gola.

• Sambea Kakoko gra słaby mecz. W drugiej połowie podejmuje na razie błędne decyzje; a to poda do rywala, a to go sfauluje. Przypomnijmy, że ma już kartkę.

• Deja z dystansu - daleko od bramki. Szacunek, że nie trafił gdzieś w aut! "Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest" :)

• Wygląda to trochę tak, jakby obie drużyny nie chciały zrobić krzywdy.

• Arka pod bramką Cracovii. Siemaszko składał się do strzału, ale wywalczył tylko drugi rzut rożny.

• Gramy dalej! Druga połowa właśnie się rozpoczęła. Panowie piłkarze, zadbajcie o emocje.

• Rzut okiem na Twittera, a tam opinie o meczu bardzo nieprzychylne: "Wszystko, co jest złe w naszej lidze", "Superpiątek tylko z nazwy" itd.

• Przerwa. Na razie nie ma bramek. Miejmy nadzieję, że za kwadrans będzie lepiej.

• Za moment usłyszymy ostatni gwizdek w pierwszej odsłonie.

• Teraz była doskonała okazja dla Arki! Helstrup po dośrodkowaniu... Lewa noga i nad bramką z dwunastu metrów. Słabo!

• Nalepa z wolnego. Wrzucił w pole karne, lecz Marciniak w fatalnym momencie wyskoczył. Jest kartka dla

• Nie, nie - tym razem też nie. Tymczasem sędzia prawie został trafiony piłką, ale... złapał piłkę w ręce :) Było już chyba po gwizdku. Kartka dla Kakoko. Za co innego - dodajmy.

• Siemaszko przełożył piłkę na lepszą nogę, ale wywalczył tylko rzut rożny. Może teraz coś się wydarzy? Na razie nie jest to porywające widowisko. "Mecz zgody...".

• Wójcicki przejął podanie rywala, zagrał do Hernandeza, który uderzył z dystansu. Steinbors wybił piłkę wprost pod nogi Wójcickiego, ten będąc w polu karnym nie oddał strzału, a zdecydował się na podanie w lewą stronę. Nieporadni piłkarze Michała Probierza...

• Petarda Nalepy i piłkę na twarz przyjmuje Covilo. Otrząsnął się pomocnik "Pasów" i jest stanie kontynuować grę

• Święte słowa

• Uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak Helik był na spalonym

• Wdowiak faulowany przez Kakoko. To może być szansa!

• Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego rozgrywają piłkę od własnej bramki. Zawodnicy z Krakowa nie kwapią się do wysokiego pressingu

• Malarczyk czysto odbiera piłkę na skrzydle, jednak ekspediuje piłkę na rzut wolny. Zagrożenie ze strony arkowców.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Krzysztof Pilarz, Tadeusz Socha, Adam Danch, Ruben Jurado, Luca Zarandia, Mateusz Szwoch, Marcus da Silva

• Arkowcy spisują się nieco lepiej. W ostatnich trzech spotkaniach zgromadzili siedem oczek. Łącznie mają ich 14 i są na 10. miejscu w ligowej tabeli. Jeśli dziś wygrają, wskoczą na 5. pozycję.

• Cracovia podchodzi do meczu w Gdyni jako czerwona latarnia ligi. Zespół prowadzony przez Michała Probierza zgromadził w 10 spotkaniach zaledwie sześć punktów.

• Halo Ziemia! Witamy na relacji LIVE ze spotkania Arka Gdynia - Cracovia! Serdecznie zapraszamy!

Szymon Szadurski

Dziennik Bałtycki

Mecz Arka Gdynia - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banaś

Arka Gdynia - Cracovia ONLINE. Michał Probierz znalazł się pod ścianą. Jeśli Cracovia nie zdobędzie punktów w Gdyni, to prezes Janusz Filipiak może stracić cierpliwość. A nie tylko sytuacja w tabeli wskazuje na to, że faworytem piątkowego meczu będzie zespół Arki. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Arka Gdynia - Cracovia ONLINE

Cracovia w ostatnich tygodniach na wyjazdach notuje fatalne wyniki. Przegrała w delegacjach wszystkie spotkania od czasu poprzedniej wizyty w Trójmieście, kiedy to 22 lipca udało jej się pokonać Lechię w Gdańsku. Na dodatek zespół ten boryka się z problemami kadrowymi. Kontuzjowany jest lider środka pola Damian Dąbrowski, który ma za sobą nawet debiut w prowadzonej przez Adama Nawałkę reprezentacji Polski. Na domiar złego dla „Pasów” jutro trener Michał Probierz nie będzie mógł też skorzystać ze swojego najlepszego napastnika, Krzysztofa Piątka, który pauzuje za żółte kartki. Krakowianie z pewnością nie mają prawa przystępować do starcia w Gdyni w dobrych nastrojach, bowiem w ostatniej, ligowej kolejce przegrali u siebie wyraźnie, aż 1:3, z Wisłą Płock.

Zupełnie inaczej rzecz wygląda w przypadku Arki, która do meczu z Cracovią przystępuje po pierwszym w tym sezonie, wyjazdowym zwycięstwie nad Piastem Gliwice. Biorąc pod uwagę te wszystkie fakty faworyta spotkania w Gdyni nie jest trudno wskazać. Jednak zdaniem trenera żółto-niebieskich Leszka Ojrzyńskiego tego typ spekulacje są jedynie czystą teorią.

- Cracovia będzie chciała wygrać z nami za wszelką cenę, bo to dla tego zespołu jest szansa na powrót do ligowego życia - mówi szkoleniowiec Arki. - Czeka nas w związku z tym bardzo trudny mecz, być może nawet najcięższy ze wszystkich w ostatnich tygodniach. Zespół z Krakowa na pewno wyjdzie na boisko nastawiony na walkę do upadłego. Jeśli my nie zrobimy tego samego, przegramy to spotkanie już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Dlatego chcę zobaczyć Arkę energetyczną, skuteczną i walczącą na całego.

W dwóch ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko Zagłębiu Lubin i Piastowi Gliwice trener Leszek Ojrzyński wystawiał bliźniaczo podobne jedenastki. Można śmiało zakładać, że ten sam zestaw zawodników pojawi się na boisku także jutro.

- Nie należy spodziewać się wielu zmian w składzie - przyznaje Leszek Ojrzyński. - Nie ma sensu za bardzo mieszać, skoro drużyna punktuje.

Nie wszyscy piłkarze z szerokiej kadry Arki będą jednak jutro do dyspozycji trenera Ojrzyńskiego. Kontuzji w meczu zespołu rezerw nabawił się Tomas Kosut. Drobny uraz leczy ponadto skrzydłowy Luka Zarandia.

Arka Gdynia - Cracovia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Przewidywane składy:

Arka Gdynia: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak, Kun, Sołdecki, Szwoch, Kakoko, Piesio, Siemaszko.

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Malarczyk, Siplak, Fink, Deja, Covilo, Hernandez, Zenjov, Mihalik, Wdowiak.

Wstęp do spotkania w CANAL+ Sport od godziny 20:00. Przedmeczowe studio poprowadzi Cezary Olbrycht, którego gościem będzie Andrzej Juskowiak. Transmisja meczu Arka - Cracovia od 20:25, a skomentują je Rafał Wolski i Wojciech Jagoda.