AS Monaco

3

Manchester City

1

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, ze swojej strony zapraszam już teraz na jutrzejszą relację live z meczu Manchester United - Rostów!

• Gospodarze zagrali dobry mecz, całkowicie zasłużenie ogrywają dzisiaj Manchester City, który obudził się tylko na kilkanaście minut.

• Koniec meczu, kolejna remontada w 1/8 finału Ligi Mistrzów! AS Monaco pokonuje Manchester City 3:1 i melduje się w ćwierćfinałach!

• Pewnie łapie piłkę w ręce Danijel Subasić po słabym dośrodkowaniu Kevina De Bruyne.

• W samej końcówce żółtą kartką ukarany Thomas Lemar, rzut wolny dla The Citizens, to może być ich ostatnia szansa!

• Gra toczy się już tylko na połowie AS Monaco, co za końcówka na Stade Louis II! Manchester City wciąż przy piłce!

• Właśnie Valere Germain opuszcza boisko, zmienia go Nabil Dirar.

• Kartką ukarany Valere Germain za faul na swojej połowie, kapitan nawet nie przejął się upomnieniem od sędziego.

• Jeszcze jedna zmiana szykuje się w zespole Monaco - za chwilę na boisku pojawi się Nabil Dirar.

• Benjamin Mendy sprytnie wywalczył stały fragment gry dla swojego zespołu przy linii bocznej, gospodarze jednak nie zdołali osiągnąć korzyści z tego rzutu wolnego.

• Ofensywna roszada w ekipie The Citizens. Kelechi Iheanacho zmienia Gaela Clichy'ego.

• Kylian Mbappe żegnany gromkimi brawami przez kibiców, zmienia go Joao Moutinho.

• Niesamowite rzeczy dzieją się tego wieczoru w księstwie Monako! Tiemoue Bakayoko strzela gola głową po idealnym dośrodkowaniu Thomasa Lemara ze stałego fragmentu gry. Czeka nas szalona końcówka!

• Bramka! Stade Louis II szaleje, do siatki po stałym fragmencie gry trafia Tiemoue Bakayoko!

• Żółta kartka dla Raheema Sterlinga za faul na Bernardo Silvie, kara ta wyklucza go z udziału w najbliższym meczu Ligi Mistrzów.

• Reprezentant Niemiec trafia drugi raz w tym dwumeczu, tym razem dobijając strzał kolegi, trafiając do bramki z kilku metrów. Teraz to gospodarze muszą się obudzić.

• Gol, Leroy Sane trafia na 2:1 dla Manchesteru City! Goście ponownie na prowadzeniu w dwumeczu!

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Andrea Raggi zmieniony przez Almamy'ego Toure.

• Jeszcze jedna okazja dla City! Leroy Sane zmusza Danijela Subasicia do wyjścia z bramki po minięciu obrońcy, bramkarz ponownie zachował się perfekcyjnie skracając przeciwnikowi kąt uderzenia, młody Niemiec trafia tylko w boczną siatkę.

• Jest i pierwszy strzał, choć powinien być gol. Po znakomitym mierzonym podaniu od Davida Silvy Sergio Aguero w sytuacji stuprocentowej uderza prosto w Danijela Subasicia! Na trybunach głośne Suba, Suba!

• W ostatnich minutach oglądamy lepszą grę Manchesteru City, piłkarze Pepa Guardioli muszą zacząć oddawać strzały, bo póki co wciąż statystyka strzałów wygląda zatrważająco - zero oddanych uderzeń w wykonaniu gości.

• Sergio Aguero! Najlepsza sytuacja City w tym meczu! Leroy Sane świetnie minął defensywę gospodarzy, ruszył w kierunku bramki równolegle z linią końcową, podał piłkę pod samą bramkę do napastnika, ten pudłuje w znakomitej sytuacji!

• Tiemoue Bakayoko ogląda żółtą kartkę za nieco przypadkowe, ale jednak kopnięcie w głowę Fernandinho tuż obok środka boiska. Pomocnik Monaco będzie pauzował w następnym meczu Ligi Mistrzów.

• Raheem Sterling po prostopadłym podaniu w pole karne znalazł się sam na sam z Danijelem Subasiciem, zdecydował się na odegranie piłki do jeszcze lepiej ustawionego Sergio Aguero, ale Argentyńczyka we wspaniały sposób wyprzedził Andrea Raggi, wybijając piłkę daleko od pola karnego.

• Jeśli należałoby kogoś pochwalić za te dziesięć minut drugiej połowy, to z pewnością byłby to David Silva. Hiszpan nie boi się brać odpowiedzialności na swoje barki, bardzo często odnajduje się z piłką na połowie rywala.

• Benjamin Mendy przenosi dośrodkowanie z lewej flanki bardzo wysoko ponad poprzeczką.

• Danijel Subasić wygrywa bardzo ważny pojedynek biegowy z Davidem Silvą, bramkarz pierwszy dobiegł do prostopadłego podania skierowanego do Hiszpana, przypłacając udaną interwencję zderzeniem z nadciągającym rywalem.

• Fernandinho w walce o straconą przez siebie piłkę przy linii końcowej fauluje Fabinho. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Sergio Aguero przedziera się przez szeregi obronne Monaco, snajper nie miał jednak nic do powiedzenia, gdy otoczyło go pięciu przeciwników, po chwili tracąc piłkę.

• Gramy, piłka dla The Citizens!

• Zawodnicy wracają już na murawę, za moment wznawiamy mecz.

• Czekamy na kolejne bramki po przerwie, zostańcie z nami!

• Gospodarze dominują w stu procentach. Zawodnicy Pepa Guardioli nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. Nie wygląda to dobrze dla The Citizens.

• Sędzia kończy pierwszą połowę bez doliczenia choćby minuty. AS Monaco już do przerwy odrobiło straty i prowadzi z Manchesterem City w dwumeczu dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.

• Bardzo ważna interwencja we własnym polu karnym w wykonaniu Jemersona, obrońca wybił piłkę tuż przed zmierzającym niebezpiecznie w pole karne Sergio Aguero.

• Prosta strata Kevina De Bruyne przy linii bocznej. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu Premier League wciąż nie ma pomysłu na grę ofensywną.

• Gospodarze wciąż wymieniają podania na połowie gości z Anglii. Gdy ci odbierają piłkę, niemal od razu oglądamy ostrą walkę w wykonaniu zespołu Leonardo Jardima, Francuzi nie boją się gry faul.

• Zdobycie drugiego gola to mało dla czerwono-białych - oni wciąż mają chęć na więcej bramek!

• Stały fragment gry wybity przez samego Sergio Aguero - nawet napastnik The Citizens wrócił się do defensywy w obliczu bardzo groźnych dośrodkowań przeciwnika.

• Ostry faul Gaela Clichy'ego przy samym narożniku boiska - faulowany wciąż aktywny Kylian Mbappe. Tym razem bez kartki dla obrońcy Manchesteru City.

• Szybkie podanie oskrzydlające akcję w wykonaniu Kyliana Mbappe trafia do Benjamina Mendy'ego, ten dośrodkowuje niezwykle precyzyjnie, pod samą bramkę, gdzie z pierwszej piłki niemal w sam środek uderza Fabinho, podwyższając prowadzenie na 2:0! Póki co City na kolanach!

• Gol, straty odrobione! 2:0 dla Monaco, bardzo ważną bramkę w kontekście tego dwumeczu zdobywa Fabinho!

• Beznadziejne podanie Aleksandara Kolarova dotarło prosto pod nogi Danijela Subasicia.

• David Silva szybkim podaniem próbował uruchomić szybkim podaniem Raheema Sterlinga ustawionego na lewym skrzydle, sędzia jednak przerywa grę, dopatrując się pozycji spalonej reprezentanta Anglii.

• Dośrodkowanie Thomasa Lemara z rzutu rożnego wybite poza linię boczną przez Gaela Clichy'ego.

• Przyjemnie ogląda się taką grę w wykonaniu zawodników Monaco. Piłkarze z Księstwa wiedzą, że potrzebują jeszcze jednego gola, dlatego nie schodzą z połowy rywala, przy czym nie boją się dryblingów - taką ofensywę po prostu należy pochwalić!

• Valere Germain odbiera piłkę na trzydziestym metrze i od razu składa się do strzału, uderzenie mija poprzeczkę o mniej więcej metr!

• Piłka ponownie trafia do siatki po uderzeniu młodej gwiazdy Monaco, tym razem natomiast arbiter całkiem słusznie odgwizdał pozycję spaloną napastnika.

• Dzisiejsza bramka jest siódmą dla młodego Francuza w czterech ostatnich meczach domowych. Nieźle jak na osiemnastolatka.

• Bardzo podobne wejście Jemersona w nogi Sergio Aguero, tym razem jednak nie w pobliżu pola karnego, a przy kole środkowym, ciężko więc domagać się kary dla pomocnika Monaco.

• Bacary Sagna ukarany żółtą kartką za bardzo mocne wejście ciałem w rywala - obrońca musiał naprawić błąd Wilfredo Caballero, który nienajlepiej wybił piłkę.

• Młody zawodnik AS Monaco znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Bernardo Silvy z lewej flanki - obrońcy The Citizens nie popisali się w tej sytuacji.

• Ależ szybko to się zaczyna dla gospodarzy! Kylian Mbappe na 1:0!

• Sergio Aguero złapany na spalonym po bardzo pochopnej decyzji Kevina De Bruyne o podaniu do wychodzącego z kontratakiem kolegi.

• Gospodarze od pierwszych minut próbują prowadzić grę, goście swoje ataki kończą przeważnie tuż za kołem środkowym.

• Efektowny drybling Bernardo Silvy na prawym skrzydle kończy się dośrodkowaniem, które bez problemów wybija Fernandinho.

• Co ciekawe, gospodarzom nie spodobał się stan piłki, którą mieli rozpocząć mecz, dlatego jeszcze przed pierwszym gwizdkiem poprosili o jej wymianę.

• ...i gramy, przy piłce AS Monaco!

• Czas na przywitanie zespołów i losowanie stron...

• Jak wczoraj w Leicester, tak dzisiaj w Monako kibice prezentują kartoniadę w barwach klubu na wyjście zawodników.

• Zawodnicy wychodzą już z tunelu pięknie położonego obiektu w Monako!

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Gianluca Rocchi z Włoch.

• Przenosimy się powoli na Stade Louis II w Księstwie Monako! Kto wygra dzisiejsze spotkanie? Dowiemy się już za mniej więcej dwie godziny, kiedy poznamy wszystkich ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów!

• Po pierwszym meczu ciężko spodziewać się dziś... dogrywki. Jedynym jej warunkiem jest powtórzeniem wyniku 5:3.

• Dzisiejsze spotkanie jest dla Pepa Guardioli setnym w roli trenera w europejskich pucharach.

• Rezerwowi Manchesteru City: Claudio Bravo, Pablo Zabaleta, Jesus Navas, Fabian Delph, Nicolas Otamendi, Yaya Toure i Kelechi Iheanacho.

• Rezerwowi Monaco: Morgan De Sanctis, Jorge Oliveira, Nabil Dirar, Joao Moutinho, Irvin Cardona, Abdou Diallo i Almamy Toure.

• Zgodnie z regułami Ligi Mistrzów, za kartki pauzuje dziś Kamil Glik. Ciekawi natomiast absencja Falcao, jednego z największych gwiazdorów i najważniejszych elementów zespołu.

• Znamy składy obu zespołów!

• Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z jednego z dwóch ostatnich meczów 1/8 Ligi Mistrzów. Monaco podejmie Manchester City, zaczynamy już za nieco ponad pół godziny!