Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE. Gdzie...

Mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga niemiecka, 28. kolejka
2017-04-08 18:30

Bayern Monachium

4

Borussia Dortmund

1

• Marko Fritz nie doliczył nawet sekundy do drugiej polowy i gwiżdże po raz ostatni! W Der Klassiker Bayern pokonuje Borussię Dortmund (4:1), a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski!

W klasyfikacji strzelców Bundesligi polski snajper ma 26 goli, a konkurent w postaci Pierre'a-Emericka Aubameyanga - 25.

• Ustawiony na "dziewiątce" Joshua Kimmich dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Felix Passlack w roli prawoskrzydłowego centruje niemal z linii końcowej za głęboko do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk nie miał szans, by dobiec do tej piłki.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Sven Ulreich ratuje swój zespół przed utratą bramki! Z najwyższym trudem paruje uderzenie Chrisiatna Pulisicia po solowej akcji Amerykanina!!

• Arturo Vidal uderza z woleja zza linii 16. metra, tuż obok lewego słupka! Roman Burki wzrokiem odprowadził piłkę!

• Arjen Robben zablokowany. Rzut rożny dla Bayernu.

• Anemiczny strzał Arturo Vidala nie mógł zaskoczyć Romana Burkiego.

• Mats Hummels zastępuje Javiego Martineza.

• Joshua Kimmich mógł wpisać się na listę strzelców! Zabrakło naprawdę niewiele - uderzył tuż obok prawego słupka, ale nie od tej strony, od której by chciał!

• 75 000 widzów na Allianz Arena ogląda (jednostronne) Der Klassiker.

• RAJD I "JEDENASTKA" ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

• ... Z kolei Douglas Costa pojawia się za Francka Ribey'ego.

• Joshua Kimmich zmienia Roberta Lewandowskiego.

• Urazu w starciu z Romanem Burkim nabawił się Robert Lewandowski. "Kołowrotkiem" zasygnalizował konieczność zmiany!

• Za Raphaela Guerreiro pojawia się Mikel Merino.

• ROBERT LEWANDOWSKI NIE MYLI SIĘ!!! Nabiega na dwa tempa i strzela tuż przy lewym słupku. Bramkarz BVB rzuca się w stronę prawego

• Roman Burki zostaje ukarany żółtą kartką.

• Robert Lewandowski ruszył z kontrą i został powalony przez Romana Burkiego. Rzut karny dla Bayernu!

• To była "setka" Pierre'a-Emericka Aubameyanga! Mija Svena Ulreicha i strzela do pustej bramki, ale z linii bramkowej wybija ją Jerome Boateng!

• Arjen Robben był bliski podwyższenia prowadzenia!! Uderza technicznie zza pola karnego tuż nad poprzeczką!

• "Żółtko" dla Artura Vidala za faul.

• Po chwili Francuz zagrywa w centralną część pola karnego do Roberta Lewandowskiego. Jego strzał został zablokowany przez Marca Bartrę.

• Atak pozycyjny Bayernu z błyskawicznym przyspieszeniem na lewej stronie. Podanie zwrotne Davida Alaby do Francka Ribery'ego było niedokładne.

• Emre Mor zastępuje Ousmane'a Dembele.

• Robert Lewandowski podaje w "szesnastkę" do Francka Ribery'ego. Na linii zagrania stnął jednak Matthias Ginter.

• Marcel Schmelzer zblokował dośrodkowanie Arjena Robbena. Piłka trafia do "koszyczka" Romana Burkiego.

• Gospodarze uspokoili grę. Spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Arjen Robben ograł z "siatką" Marcela Schmelzera Jego akcję przerwał jednak Sokratis.

• Dortmundczycy narazili się na kontrę, którą solową akcję zakończył golem "Latający Holender"! "Złamał" akcję do prawego skrzydła w środek pola karnego, by uderzyć technicznie tuż przy lewym słupku!

• ... I GOL ARJENA ROBBEN!!!

• Christian Pulisić zablokowany. Z kontrą ruszył Bayern...

• Po zagraniu Raphaela Guerreiro Pierre-Emerick AUbameyang strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Druga połowa rozpoczęta! Bez zmian w Bayernie.

• W ekipie gości jedna zmiana - Sebastian Rode (były zawodnik Bayernu) zastępuje Gonzalo Castro.

• Wracamy na Allianz Arena, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Bayern - Borussia Dortmund. Do przerwy prowadzą gospodarze 2:1. Co nas czeka po zmianie stron?

• +1 Upiekło się Robertowi, że nie otrzymał drugiej żółtej kartki! Po centrze z rzutu wolnego (Arjena Robbena) zagrywa piłkę ręką w "szesnastce" gości. Jeszcze sugerował arbitrowi, że był pociągany za koszulkę.
    Zamiast karnego i kartki... sędzia kończy pierwszą połowę Der Klassiker. Bayern prowadzi z Borussią Dortmund 2:1, a jedną bramek - z rzutu wolnego - zdobył RL9!

• Marc Bartra kopie w twarz Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik jest już otoczony lekarzem. Żółta kartka dla Hiszpana.

• 104. gol w 140. meczu w barwach Bayernu, 5. gol w 6. ligowym meczu z BVB, 3. gol z rzutu wolnego w Bundeslidze

• Przerwa w grze. Na murawie siedzą Robert Lewandowski i Matthias Ginter, którzy zderzyli się w tej sytuacji.

• Robert Lewandowski bliski doppelpacka! Strzela z woleja metr obok lewego słupka po zagraniu Arjena Robbena!

• A teraz Arturo Vidal, również wślizgiem, odbiera piłkę Ousmane'owi Dembele we własnym polu karnym. Goście domagają się rzutu karnego za zagranie ręką Chilijczyka. Bezskutecznie.

• Po chwili strzał Arjena Robbena został zablokowany przez wykonującego wślizg Sokratisa.

• Bardziej doświadczony z Francuzów, Franck Ribery, podaje nie w tempo do wbiegającego w "szesnastkę" Roberta Lewandowskiego. Jęk zawodu na Allianz Arena.

• Źle rozegrany korner zapoczątkował kontrę BVB. Zagranie Ousmane'a Dembele pozostawiło wiele do życzenia. Zamiast podanie wszerz boiska do Gabończyka, wyszedł znany z Ekstraklasy (nieudany) centrostrzał.

• Roman Burki przenosi piłkę nad poprzeczką po atomowym strzale Arjena Robbena! Rzut rożny@

• OUsmane Dembele chciał zagrać przed bramkę do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Francuz posłał piłkę ciut za głęboko, więc łapie ją Sven Ulreich.

• Strata Francka Ribery'ego zapoczątkowała groźnie zapowiadającą się kontrę. Nie udało się zbliżyć do pola karnego gospodarzy i z "odpowiedzią" ruszył Arturo Vidal. Został pociągany za koszulkę przez Felixa Passlacka- żółta kartka.

• Optymistyczne zagranie Francka Ribery'ego do Philippa Lahma. Kapitan Bayernu spodziewał się zagrania do nogi. Roman Burki z "piątki".

• Christian Pulisić strzela zza pola karnego obok prawego słupka bramki Svena Ulreicha. Ciut za słabo "podkręcił" futbolówkę.

• Po szalonym początku tempo meczu leciuteńko się uspokoiło. Leciuteńko, ale i tak wydaje się niesamowite.

• Po wrzutce Xabiego Alonso sędzia dopatrzył się przewinienia Arturo Vidala.

• Arjen Robben ruszył sam z kontrą. Strzela z dystansu i Roman Burki paruje piłkę nad poprzeczkę!

• Nie szło gospodarzom prawą stroną, to zaatakowali lewą flanką. Daid Alaba ruszył do prostopadłego podania Francka Ribery'ego, ale nie zdołał dobrze dośrodkować z linii końcowej.

• TAK HUKNĄŁ RAPHAEL GUERREIRO

• Nieudany strzał Davida Alaby. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Romana Burkiego.

• Teraz to RL9 był faulowany przez Gonzalo Castro. Domagał się kartki dla rywala, ale bezskutecznie.

• Żółta kartka dla Roberta Lewandowskiego, który sfaulował Marca Bartra. Tym samym polski snajper nie zagra w następnej kolejce - to jego 5. upomnienie w tym sezonie.

• Goście idą za ciosem i zyskali rzut rożny. Po centrze Sokratis główkuje nad bramką.

• Nonszalancko piłkę z własnego pola karnego wybijał Arturo Vidal. Do piłki na 20. metrze dopadł Portugalczyk, który huknął jak z armaty tuż pod poprzeczką!

• ALEŻ BOMBA RAPHAELA GUERREIRO! BVB ŁAPIE KONTAKT!!!

• W odpowiedzi atak Bayernu. Strzał Arjena Robbena został zablokowany.

• Składną akcję gości psuje Raphael Guerreiro uderzeniem zza pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Popisowa akcja Arjena Robbena - po "złamaniu" akcji na lewą nogę strzela tuż obok lewego słupka!

• Robert Lewandowski zbiega na bliższy słupek, by dostać podanie od Arjena Robbena. Piłka została zagrana za plecy RL9. Jęk zawodu na Allianz Arena.

• Po chwili Sokratis wygrywa pojedynek główkowy z "Lewym". Piłkarze Thomasa Tuchela są w szoku - w 6 stracili dwie bramki.

• Prawą stroną znowu ruszył "Latający Holender". Został zastopowany przez Gonzalo Castro przed linią 16. metra.

• TAK STRZELA WOLNE ROBERT LEWANDOWSKI!

• Arjen Robben zostaje zablokowany przez obronę BVB. Już większość kibiców Bayernu widzieli piłkę w siatce.

• W punkt!

• Polski snajper uderzył idealnie nad murem, tuż przy lewym słupku! Bramkarz BVB nie zdążył!

• ROBERT LEWANDOWSKI STRZELA BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Marc Bartra nie widział innej możliwości na powstrzymanie rywala jak faul ok. 23 metrów od bramki Romana Burkiego.

• GOL FRANCKA RIBERY'EGO

• Kolejna akcja Passlacka. Tym razem jego centra zostaje zablokowana przez Jerome'a Boatenga. Rzut rożny dla gości, po którym Bayern wychodzi z opresji.

• Żółto-czerwoni ruszają do odrobienia straty. Strzał Felixa Passlacka był tym razem nieudany.

• Akcja weteranów - poklepali Arjen Robben z Philippem Lahmem, który podaje na 13. metr do Francuza. Ten niepilnowany uderza nie do obrony!

• CO ZA OTWARCIE BAYERNU! FRANCK RIBERY!!!

• Od razu z wysokiego "C" zaczęli przyjezdni. Jednak strzał Ousmane'a Dembele mija bramkę Svena Ulreicha.

• Gwizdek sędziego i pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• "Lewy" vx. Batman - pojedynek snajperów

• W rundzie jesiennej górą była Borussia, która wygrała po golu Gabończyka. Jak będzie dzisiaj?

• I rezerwowi Bayernu: Tom Starke - Juan Bernat, Kingsley Coman, Douglas Costa, Rafinha, Mats Hummels, Joshua Kimmich.

• Nasze oczy będą zwrócone na Roberta Lewandowskiego,który zmierzy się z Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem. A my przypomnijmy sobie TOP10 bramek "Lewego" w barwach obu zespołów:

• Szybciutko przechodzimy do rezerwowych. Na początek BVB: Roman Weidenfeller - Sven Bender, Mikel Merino, Emre Mor, Łukasz Piszczek, Sebastian Rode, Nuri Sahin.

• Porównanie "jedenastek" Bayernu i Borussii Dortmund

• Przed chwilą zakończył się hiszpański hit, w którym Real Madryt zremisował z Atletico (1:1). Na szlagier w Ekstraklasie przyjdzie nam czekać blisko 24 godziny, ale już za 20 minut Der Klassiker - Bayern Monachium zmierzy się z Borussią Dortmund!

red

Bayern – Borussia LIVE! O prestiż, nie mistrzostwo
1/3
przejdź do galerii

Mecz Bayern Monachium – Borussia Dortmund ONLINE. Akurat ten „Der Klassiker” będzie raczej o prestiż. Bayern ma już mistrzostwo niemal w kieszeni, Borussia powalczy najwyżej o srebrne medale. Jaki padnie wynik w bezpośrednim spotkaniu? Jesienią górą byli dortmundczycy. Relacja LIVE od 18:30 w GOL24.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund ONLINE

W tym sezonie Bayernowi nadspodziewanie długo kroku dotrzymywał rewelacyjny beniaminek z Lipska. W końcu jednak zaczął gubić punkty, dzięki czemu na siedem kolejek przed końcem zespół Carlo Ancelottiego zbudował bezpieczną dziesięciopunktową przewagę. Kluczowe pytanie nie zaczyna się zatem od „czy” tylko „kiedy” Bayern zdobędzie piąty tytuł z rzędu (będzie to rekord Bundesligi).

W środę kibice i sztab Bayernu na moment wstrzymali oddech. Robert Lewandowski z grymasem bólu przedwcześnie zakończył sesję treningową. Zakończyło się na strachu. - Wszystko jest w porządku – napisał Polak uspokajającym tonem, a klub dopowiedział w jego imieniu, że nie ma przeszkód, aby w sobotę wybiegł na boisko. „Lewy” spróbuje raz jeszcze strzelić Borussii i wyprzedzić Pierre-Emericka Aubameyanga w klasyfikacji strzelców. Traci do niego jedną bramkę (24 – 25).

Borussia w tabeli Bundesligi jest dopiero czwarta. Traci pięć punktów do drugiego RB Lipsk. W środę kontrakt do czerwca 2019 roku przedłużył z nią Łukasz Piszczek, który jest przewidziany do pierwszego składu na Bayern.

Kto wygra mecz Bayern Monachium - Borussia Dortmund?

Nie zagrają:

Bayern: Neuer, Mueller
Borussia: Durm, Goetze, Reus, Rode, Schuerrle

Przypuszczalne składy:

Bayern Monachium: Ulreich - Lahm, Boateng, Hummels, Alaba - Alonso, Vidal - Robben, Thiago, Ribery – Lewandowski.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer - Weigl - Pulisić, Kagawa, Castro, Dembele – Aubameyang.

Forma w ostatnich meczach:

Bayern:
TSG 1899 Hoffenheim – Bayern 1:0 (liga niemiecka, 04.04.2017)
Bayern – Augsburg 1:0 (liga niemiecka, 01.04.2017)
Borussia Moenchengladbach – Bayern 0:1 (liga niemiecka, 19.03.2017)

Borussia:
Borussia – Hamburger SV 3:0 (liga niemiecka, 04.04.2017)
Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia 1:1 (liga niemiecka, 01.04.2017)
Borussia – Ingolstadt 1:0 (liga niemiecka, 17.03.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Borussia – Bayern 1:0 (liga niemiecka, 19.11.2016)
Borussia – Bayern 0:2 (Superpuchar Niemiec, 14.08.2016)
Bayern – Borussia 1:0 (Puchar Niemiec, 21.05.2016)

Mecz Bayern Monachium – Borussia Dortmund TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. Wstęp o 18:25, pierwszy gwizdek sędziego pięć minut później. Z Monachium komentują Tomasz Lach i Radosław Gilewicz. Relacja LIVE z meczu Bayern – Borussia w GOL24.pl