Mecz Bruk-Bet Termalica - Korona Kielce ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)

0

Korona Kielce

2

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrego wieczoru!

• Mecz stał na słabym poziomie, szczególnie źle prezentowała się drużyna gospodarzy. Goście skutecznie wypunktowali rywali.

• Koniec meczu w Niecieczy! Po słabym spotkaniu Korona wygrywa z Termaliką 2:0!

• Patrik Misak główkuje z około siedmiu metrów ponad bramką.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy meczu.

• Rzut rożny dla Termaliki po akcji Patryka Fryca przy linii końcowej.

• W samej końcówce to wciąż gospodarze walczą o bramkę honorową, ale wciąż bezbłędna pozostaje kielecka defensywa.

• Starcie Jacka Kiełba z Artemem Putiwcewem przy linii bocznej zapowiadało się groźnie, ale szybko zostało przerwane przez arbitra. Bez kartki dla żadnego z piłkarzy.

• Zagranie Mateusza Kupczaka w pole karne także niedokładne, piłkę przejmuje Milan Borjan.

• Mocne podanie od Marcina Cebuli do Miguela Palanki nie dociera do Hiszpana, piłka opuszcza plac gry przez linię końcową.

• Milan Borjan w starciu z Patrikiem Misakiem decyduje się na ryzykowny drybling pod własną bramką, bramkarzowi udało się nawet złapać piłkę w rękawice i uspokoić grę na kilka sekund.

• Wciąż nie schodzimy z połowy Korony.

• Czas na debiut w Lotto Ekstraklasie. Piotr Nowak zmienia Martina Mikovicia.

• Guilherme z kartką, kontrowersyjna decyzja arbitra, wydaje się, że obrońca nie faulował Marcina Cebuli.

• Bruk-Bet Termalica rusza do ataków w końcówce, robi się groźnie!

• Ostatnia roszada w ekipie z Kielc. Maciej Górski opuścił boisko na rzecz Nabila Aankora.

• Marcin Węglewski wpuszcza na boisko napastnika. Dawid Nowak zmienia Davida Gubę.

• Piękne uderzenie Martina Mikovicia uderza w poprzeczkę, to mogła być kolejna już w dzisiejszym meczu cudowna bramka!

• Żółta kartka również dla Bartosza Rymaniaka, który głośno powiedział sędziemy co ma do powiedzenia na temat jego decyzji.

• Rafał Grzelak z drugą żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Vladislavsa Gutkovskisa na połowie Korony. Wydaje się, że sędzia nieco zbyt ostro ukarał piłkarza Korony.

• Jeszcze jedna roszada. Miguel Palanca zastępuje Bartosza Kwietnia, który prawdopodobnie opuścił boisko z kontuzją.

• Zmianą odpowiada Marcin Węglewski. Samuel Stefanik zmieniony przez Patrika Misaka.

• Pierwsza zmiana w ekipie Scyzorów. Jakub Kotarzewski opuszcza boisko, zmienia go Vanja Marković.

• Maciej Górski... napastnik Korony przyjmuje piłkę przed polem karnym, zbiera się do strzału, po czym piłka ląduje za linią boczną...

• Jakub Kotarzewski przyjmuje piłkę w polu karnym, kryty przez obrońcę znakomicie odgrywa ją przed szesnastkę pod nogi swojego kolegi z defensywy, były piłkarz Cracovii mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie swojego zespołu, piłka wpadła do bramki po rękawicach Krzysztofa Pilarza!

• Co za gol, Bartosz Rymaniak! 2:0 dla Korony Kielce, piękne trafienia oglądamy dzisiaj w Niecieczy!

• Guilherme! Bardzo dobra próba obrońcy Termaliki z pierwszej piłki, z najwyższym trudem uderzenie do boku paruje golkiper kielczan!

• Kolejne już z rzędu niecelne wybicie piłki przez Milana Borjana spod własnej bramki...

• David Guba efektownie minął Radka Dejmka przy linii końcowej, ale potem za mocno wystawił sobie piłkę, przez co zdołał interweniować Milan Borjan.

• Druga połowa rozpoczęta bez zmian w obu jedenastkach.

• Piłka w grze, ma ją Bruk-Bet Termalica Nieciecza!

• Wracamy już powoli na murawę w Niecieczy.

• Powiedzmy sobie szczerze - póki co jest to bardzo słabe spotkanie. Wynik jest sprawiedliwy, Korona stworzyła sobie kilka sytuacji, wykorzystała jedną z nich za sprawą pięknego uderzenia z rzutu wolnego. Gospodarze jedynie frustrują swoimi akcjami. Czekamy na poprawę po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Niecieczy. Do przerwy Bruk-Bet Termalika przegrywa z Koroną Kielce 0:1 po pięknej bramce Mateusza Możdżenia.

• Wciąż czekamy na emocje w tym spotkaniu. Póki co wygląda to bardzo źle.

• Rafał Grzelak z żółtą kartką za brzydkie przepchnięcie rywala już za linią końcową boiska.

• Co za pudło, David Guba! Napastnik w sytuacji sam na sam mija bramkarza, ale kopie piłkę zdecydowanie za lekko w kierunku bramki, sytuację ze spokojem wyjaśnili obrońcy!

• Głębokie dośrodkowanie w pole karne Korony, w walce o piłkę z Milanem Borjanem jakiegoś urazu nabawił się Vladislavs Gutkovskis. Trwa przerwa w grze.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, piłka trafia do Bartosza Kwietnia, pomocnik zespołu gości z dystansu uderza daleko od bramki.

• Marcin Cebula faulowany przez Bartłomieja Babiarza około 35 metrów od bramki Termaliki.

• Rzut wolny dla Korony, w pole karne dośrodkowywał Jacek Kiełb, strzału bliski był Rafał Grzelak, obrońca w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.

• Mecz póki co, mówiąc eufemistycznie, nie porywa.

• Zaostrzył nam się ten mecz - tym razem niesportowo potraktowany został Jakub Mrozik, w posiadaniu piłki nadal kielczanie.

• Radek Dejmek kopnięty w... szyję przez jednego z rywali. Piłka dla Korony.

• Mocne podanie Bartłomieja Babiarza do Martina Mikovicia, Słowak nie zdołał przyjąć piłki przy linii końcowej.

• Jacek Kiełb efektownie minął z piłką kilku rywali, długo próbował znaleźć sobie miejsce do strzału w polu karnym, aż w końcu mocnym wybiciem ubiegł go jeden z defensorów Bruk-Betu.

• Słaby stały fragment gry kończy się przejęciem piłki przez złocisto-krwistych.

• Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Bartosza Kwietnia przy linii końcowej.

• Trzeba przyznać, że Krzysztof Pilarz był bez szans. Strzał był naprawdę wyśmienity, piłka wpadła w samo okienko bramki Bruk-Betu.

• Przepiękny gol, Mateusz Możdżeń! Idealnie wykonany rzut wolny! 1:0 dla Korony Kielce!

• Za głośne komentowanie decyzji arbitra kartką ukarany zostaje Artem Putiwcew - przez to napomnienie zabraknie go w następnym meczu.

• Piłka została szybko wybita przez obrońców. Swoją akcję wciąż jednak konstruują goście.

• Pierwszy rzut rożny dla kielczan po akcji Bartosza Rymaniaka.

• Piłkę przy linii środkowej przejął David Guba, napastnik jednak nie poradził sobie z atakującymi go obrońcami i w niezłej sytuacji dał sobie zabrać piłkę.

• Jacek Kiełb rozpoczyna akcję na lewym skrzydle, podając futbolówkę do Rafała Grzelaka, ten również dośrodkowuje w szesnastkę, ponownie udanie interweniował bramkarz.

• Dośrodkowanie Patryka Fryca z prawej strony boiska pada łupem Milana Borjana.

• Już na samym początku spotkania na murawę w starciu z Artemem Putiwcewem upada Bartosz Rymaniak, piłkarz Korony długo nie podnosił się z boiska, na szczęście jednak zmiana nie będzie potrzebna - obrońca kontynuuje grę.

• ...pierwszy gwizdek Zbigniewa Dobrynina i piłka w grze, ma ją Korona Kielce!

• Piłkarze już na murawie, jeszcze tylko losowanie stron...

• Zawodnicy obu zespołów już ustawieni w tunelu.

• W Niecieczy wszystko już gotowe, czekamy tylko na zawodników!

• Ławka rezerwowych Korony: Pesković, Marković, Abalo, Aankour, Borczyński, Smolarczyk, Palanca.

• Ławka rezerwowych Bruk-Betu: : Trela, Ziajka, Osyra, Misak, D. Nowak, Kowal, P. Nowak.

• Koronie zostały do rozegrania trzy mecze – Z Termaliką w Niecieczy, w niedzielę 28 maja z Legią Warszawa w Kielcach i 4 czerwca z Pogonią w Szczecinie. Trener Maciej Bartoszek prowadzi Koronę od listopada i do tej pory nie udało mu się wygrać z nią wyjazdowego meczu. Pozostały więc dwie szanse.

• W meczu rundy zasadniczej, 5 listopada, "Słoniki" przegrały na własnym boisku z Koroną Kielce 1:3 i była to ich pierwsza porażka na własnym boisku w tym sezonie.

• Na zakończenie 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy ekipa Bruk-Betu Termaliki zmierzy się na własnym boisku z zajmującą 6. miejsce w tabeli Koroną Kielce. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

Piotr Pietras

Gazeta Krakowska

Mecz Bruk-Bet Termalica - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©slawomir stachura/polska press

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce ONLINE. Dzisiaj (godz. 18) w meczu 35. kolejki zespół Bruk-Betu Termaliki zmierzy się na własnym boisku z zajmującą 6. miejsce w tabeli Koroną Kielce. Zespół z Niecieczy w meczu ekstraklasy jeszcze nie wygrał z nią na własnym boisku. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce ONLINE

W ostatnim spotkaniu wyjazdowym z Pogonią Szczecin „Słoniki” remisując 1:1, przerwały serię porażek, udowadniając tym samym, że mogą rywalizować jak równy z równym z drużynami z grupy mistrzowskiej, grającymi o podobne cele, czyli o miejsca od piątego do ósmego.

- Nie chcemy już wracać myślami do porażek z Lechią Gdańsk, Lechem Poznań i Legią Warszawa, gdyż i tak to już nic nie zmieni, a może nas tylko zdołować - przyznaje trener Bruk-Betu Termaliki Marcin Węglewski.
- W Szczecinie pokazaliśmy, że grając w grupie mistrzowskiej, wcale nie jesteśmy skazani tylko na porażki i potrafimy walczyć. Podobny cel stawiamy sobie przed poniedziałkowym spotkaniem z Koroną, która jest najbardziej waleczną ekipą spośród drużyn dolnej części grupy mistrzowskiej - dodaje szkoleniowiec „Słoników”.

Rzeczywiście kielczanie podczas rywalizacji w grupie mistrzowskiej najwięcej krwi napsuli czołowym drużynom walczącym o miejsca na podium. Najpierw po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu wyjazdowym z Lechem przegrali wprawdzie 2:3 (tracąc dwa gole z rzutów karnych), ale pozostawili po sobie bardzo pozytywne wrażenie. W dwóch kolejnych meczach, z Jagiellonią na własnym boisku i Lechią na wyjeździe, zdobyli już jednak po jednym punkcie remisując odpowiednio 1:1 i 0:0. W czwartym meczu części finałowej Korona u siebie pokonała natomiast Wisłę Kraków (3:2).

- Jesteśmy przygotowani na twardą rywalizację, spodziewamy się bowiem, że Korona będzie chciała nam udowodnić, że nadal jest w wysokiej formie, a przy okazji będzie także szukała rewanżu za porażkę jakiej doznała z nami w meczu kończącym część zasadniczą - podkreśla Węglewski. - Niewiele brakło, by strata punktów w tym meczu sprawiła, że drużyna z Kielc nie zagrałaby w grupie mistrzowskiej. My także mamy swoje plany i cele przed poniedziałkowym meczem. Doskonale wiemy, że czeka nas bardzo trudna przeprawa, ale znamy też swoją wartość i na pewno się nie poddamy. Zwycięstwo pozwoliłoby nam wyprzedzić w tabeli zarówno Koronę jak i Pogoń Szczecin, mamy więc o co grać - przyznaje trener niecieczan, który lubi zaskakiwać ustalając skład wyjściowej jedenastki na poszczególne mecze. - Mam taką zasadę, że skład zawsze podaję na przedmeczowej odprawie. Niektórzy zawodnicy po treningach poprzedzających mecz potrafią wywnioskować czy zagrają od pierwszej minuty, czy też rozpoczną spotkanie na ławce rezerwowych. Ustalając skład, zawsze kieruję się dyspozycją graczy podczas treningów. Dla mnie nie jest ważnym, ile zawodnik ma lat. Interesuje mnie tylko to, jak pracuje na treningach i jak jest przygotowany do realizacji założeń taktycznych na dany mecz - wyjaśnia Węglewski.

W ubiegłym tygodniu zespół z Niecieczy miał trochę zaburzony rytm treningowy, gdyż od poprzedniej soboty, gdy wyjechał do stolicy na mecz z Legią, aż do czwartku, gdy wrócił z meczu wyjazdowego w Szczecinie, był w podróży.

- Po kilkudniowej eskapadzie po Polsce wróciliśmy już jednak „do żywych” i do meczu z Koroną przygotowywaliśmy się normalnym tokiem, na własnych obiektach - przyznaje trener Bruk-Betu Termaliki. - Mam już przygotowany plan taktyczny na mecz z Koroną, ale nie chce zdradzać jego szczegółów. Powiem tylko, że liczymy na wygraną, choć do meczu podchodzimy z dużą pokorą i bardzo poważnie traktujemy przeciwnika, znając jego klasę i możliwości - dodaje.

W meczu części zasadniczej, 5 listopada, niecieczanie przegrali na własnym boisku z Koroną 1:3 i była to ich pierwsza porażka na własnym boisku w tym sezonie.

- Doskonale pamiętam ten mecz - mówi pomocnik „Słoników” Vlastimir Jovanović, który strzelił wtedy jedynego gola dla Bruk-Betu Termaliki. - Nie wyszedł nam ten mecz, choć mieliśmy w nim też trochę szczęścia, gdyż Krzysiek Pilarz obronił rzut karny, strzelany przez Miguela Palancę. Wtedy był jeszcze remis i byliśmy w grze, jednak chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Dalibor Pleva, a nasza gra się posypała. Nie ma jednak co wracać do tamtego meczu, wolimy pamiętać ten wygrany w Kielcach 1:0, po którym zapewniliśmy sobie awans do grupy mistrzowskiej - podkreśla Bośniak.

Przed meczem z Koroną trener „Słoników” będzie miał do dyspozycji więcej graczy niż w ostatnim meczu w Szczecinie, po odbyciu kar za żółte kartki do gry wracają bowiem Kornel Osyra i Jovanović. Problem z grą może mieć natomiast Przemysław Szarek, który w meczu z Pogonią opuścił boisko z powodu urazu mięśnia przywodziciela. Trener Węglewski zapewnia jednak, że będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce rozpocznie się o godzinie 17:45 na kanale Eurosport 1. Początek spotkania o godzinie 18:00.

18:00 mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce
Eurosport 1

Tekstowa relacja na żywo z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce w GOL24.pl!