Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Cracovia

2

Lechia Gdańsk

1

• Co za końcówka! Cracovia w ostatnich minutach wygrywa 2:1 z Lechią po rzucie karnym, podyktowanym po wideoweryfikacji! Lechia dosłownie nie istniała w końcówce tego meczu i można uznać, że "Pasy" wygrywają jak najbardziej zasłużenie! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, widzimy się na GOL24.pl

• Żółta kartka jeszcze dla Pawła Stolarskiego (Lechia).

• GOOOOOOLLLL!!! PIĄTEK W LEWO, KUCIAK W PRAWO I CRACOVIA WYGRYWA RZUTEM NA TAŚMĘ Z LECHIĄ!!! 2:1!!!

• Żółta dla Sławomira Peszki (Lechia)...

• Sędzia Lasyk po wideoweryfikacji dyktuje rzut karny dla Cracovii w doliczonym czasie gry!

• Żółta kartka dla Hernandeza (Cracovia) za protesty, Hiszpan aż podbiegł do sędziego bocznego! Ale jest VAR...

• Hernandez nie może uwierzyć, że nie odgwizdano na nim faulu w polu karnym! My trochę też, ten wślizg wyglądał jak murowana "jedenastka" dla Cracovii!

• Jest i druga zmiana, Wdowiak zmienia Wójcickiego (Cracovia) na ostatnie minuty.

• Z boiska schodzi Matic Fink (Cracovia), za Słoweńca Diego Ferraresso.

• Po rzucie rożnym dla "Pasów" z piłką w polu karnym minął się Helik, ale będzie kolejny! Są emocje pod Wawelem!

• I znowu słupek!!! Niemożliwe! Szczepaniak z bliska w słupek, piłka przeturlała się po linii bramkowej i została wybita! Dalej mamy remis w Krakowie!

• Zawodnik defensywny za ofensywnego w Lechii, czyli Matras wchodzi za Krasicia.

• Niezły latający Holender z tego Piątka! Napastnik "Pasów" znowu nurkuje po piłkę, ale po raz kolejny się myli, nie ma drugiego gola!

• Cracovia okupuje połowę Lechii i nie daje sobie odebrać piłki! To może być piorunująca końcówka "Pasów"... Ale Drewniak właśnie fatalnie pudłuje sprzed pola karnego!

• Niecodzienna sytuacja, przewrotką popisuje się... Michał Helik. Strzał nawet nie sięgnął bramki i stoper "Pasów" musi szybko wracać pod swoją.

• Kuciak bohaterem Lechii!!! Znowu fantastyczna główka Piątka i interwencja Słowaka na fantastycznym poziomie! Cracovia miała mieć gola, a ma tylko korner!

• Żółta kartka dla Szymona Drewniaka (Cracovia) za dyskusje z sędzią liniowym. Przy golu "Pasów" dośrodkowywał Pestka, a Piątek przedłużył centrę w okienko!

• GOOOOLLL!!! I JEST WYRÓWNANIE!!! CRACOVIA STRZELA NA 1:1!!! KRZYSZTOF PIĄTEK GŁÓWKUJE PO REMIS!

• Mateusz Szczepaniak zmienia Sergeia Zenjova (Cracovia) na dwadzieścia minut z okładem przed końcem meczu. Czy Cracovię stać na wyrównanie? Powiedzielibyśmy, że tak, ale musi mieć sytuacje!

• Tak było...

• Oddajemy trochę honoru Sandomierskiemu, bo piłka odbiła się od Helika i dlatego tak zaskoczyła bramkarza "Pasów". Co by nie mówić, ładny gol, no i najważniejsze: Lechia na prowadzeniu w Krakowie.

• Kto mógł odmienić ten mecz, jak nie on? Peszko popędził lewą flanką z piłką, kąt był ostry, ale reprezentant Polski przelobował bramkarza Cracovii! Były kontrowersje, czy "Peszkin" przypadkiem nie faulował przy odbiorze, ale gol uznany! Go-la-zo!!!

• GOOOOOOLLL!!!! CO ZA WEJŚCIE SŁAWOMIRA PESZKI!!! CO ZA GOL!!! 1:0 DLA LECHII! ALE TO CHYBA BĘDZIE SAMOBÓJ HELIKA!

• Mówiąc dyplomatycznie, to nie był najlepszy mecz Patryka Lipskiego (Lechia)... Właśnie zmienia go powracający po kontuzji Sławomir Peszko!

• Uderza Wolski! Mierzona "piguła" posłana w kierunku Sandomierskiego minęła jego bramkę.

• Trener Probierz ma bardzo... pedagogiczną postawę. Nawet po fatalnych zagraniach swoich piłkarzy bije brawo i zagrzewa ich do walki.

• A teraz Hernandez! Strzał mocny, tylko w sam środek bramki Lechii. Kibice biją brawo, bo "Pasy" wyłamały się spod dominacji Lechii w tej połowie.

• Wolski podprowadził piłkę na szesnasty metr i zdołał jeszcze oddać strzał. Bardzo słabe uderzenie w mało pewnych dzisiaj rękach Sandomierskiego.

• Piłka przemieszcza się spod jednej bramki pod drugą, ale nic szczególnego się nie dzieje... Aż do teraz! Flavio Paixao przetestował refleks Sandomierskiego strzałem z ostrego kąta.

• Od razu rzut rożny dla Lechii i groźna sytuacja, Sandomierski wypuszcza piłkę z rąk, jednak zdaniem sędziego był tutaj faulowany.

• Wracamy na stadion Cracovii, zaczynamy drugą połowę meczu! Życzymy sobie i Państwu przynajmniej takich emocji, jak w końcówce pierwszej.

• Koniec bezbramkowej połowy w Krakowie! Telewidzowie narzekają, publiczność na stadionie marznie i może narzekać na poziom, ale to wcale nie nie wiadomo jak złe spotkanie. Na pewno wyrównane, dlatego widzimy się za kwadrans z nadziejami na lepsze 45 minut!

• Cracovia prawie strzeliła gola do szatni! Dobre dośrodkowanie chciał wykończyć Wójcicki, Lechię ratuje refleks Kuciaka!

• Piłka spada na głowę Marco Paixao, zablokowany strzał, a poprawka? Panu Bogu w okno!

• Dośrodkowanie Flavio kończy się na obrońcy "Pasów", mamy kornera dla gdańskiej jedenastki.

• Jakieś kłopoty ze zdrowiem ma Wojtkowiak i właśnie opuszcza na boisko na chwilę. Za moment okaże się, czy na dłużej.

• A teraz gorąco pod bramką Cracovii, Marco Paixao próbował zrobić "kanałek" Sandomierskiemu, golkiper "Pasów" odbija udem, a obrońca prawie go nabija... Blisko kuriozalnego samobója!

• Dziękujemy! Z pola karnego strzelał Wójcicki, ale piłka pofrunęła obok słupka i po stronie "Pasów" nadal zero!

• No i wykrakaliśmy, kolejna kartka "z niczego" dla Rafała Wolskiego (Lechia). Panowie, może trochę gry? Strzałów na bramkę?

• Na boisku dużo niepotrzebnych fauli i jeszcze bardziej zbędnych dyskusji. Żółta kartka dla Krzysztofa Piątka (Cracovia) na kilka minut przed końcem połowy.

• Protesty piłkarzy Lechii na nic się tutaj nie zdadzą, Wojtkowiak z raczej słuszną żółtą kartką za faul taktyczny na własnej połowie.

• I słupek!!! Dokładne dośrodkowanie Wolskiego na dalszy słupek, który momenty później po główce obił Wojtkowiak. Nadal 0:0 w Krakowie!

• Kolejny faul piłkarza "Pasów", tym razem w narożniku boiska. Ktoś z dwójki Lipski-Wolski będzie wkręcał piłkę w pole karne...

• Żółta kartka dla Sergeia Zenjova (Cracovia) za faul na własnej połowie.

• W polu karnym "Pasów" zamachnął się Krasić, piłka w ostatniej chwili zdjęta Serbowi z nogi! Poprawka Łukasika mija prawy słupek!

• Składna akcja Lechii o mały włos skończyłaby się golem, jednak gdańszczanie przyłapani na spalonym przez sędziego Lasyka.

• Zamieszanie pod bramką Kuciaka, Słowak w opałach, ale obrona wybija piłkę daleko poza strefę niebezpieczeństwa.

• Klasyczny "centrostrzał" Flavio Paixao, Sandomierski długo śledził piłkę wzrokiem, zanim złapał ją w rękawice. Wciąż bez goli!

• Piłka po kornerze wraca do pasiaków, jednak sekundy później jest już w rękach Kuciaka. Kolejna zmarnowana okazja Cracovii na groźniejszy atak.

• Strzał Pestki z ostrego kąta zablokowany! Piłkarz "Pasów" reklamuje zagranie ręką, lecz będzie tylko rzut rożny.

• "Pasy" nie mogą się przebić pod bramkę rywala, kolejna próba szybkiego wypadu przerwana przez obronę Lechii.

• Odważne wyjście Pestki lewym skrzydłem przerywa dopiero faul już na połowie Lechii. Wilk siedzi dziś na ławce, ale to młody obrońca "Pasów" zaczyna od pierwszej minuty.

• Będzie pierwszy korner w tym meczu dla Lechii. Zagrywa Lipski... pudło Wojtkowiaka po strzale głową.

• Helik musiał wybijać piłkę spod samej linii bramkowej, jednak przy okazji sędzia dopatrzył się spalonego któregoś z lechistów. W Krakowie wyrównany mecz i zero bramek!

• Faul na Flavio Paixao w środkowej strefie połowy Cracovii, będzie dośrodkowanie w pole karne.

• Długa piłka w kierunku Zenjova, ale Estończyk nie zdołał jej opanować w polu karnym Lechii.

• Możemy tylko z przykrością się zgodzić - nawet na trybunie fanatyków Cracovii nie zgromadziło się zbyt wielu kibiców.

• Z pierwszą próbą w meczu Łukasik, jego strzał z dystansu mija poprzeczkę bramki "Pasów" o dobre kilka metrów.

• Obie drużyny przeplatają ataki na swoje połowy, jak na razie żadna nie zbliżyła się do bramki drugiej.

• Zaczynamy 17. kolejkę w Krakowie! Cracovia gra z Lechią, zaczynają gospodarze w tradycyjnych strojach, a goście na zielono-biało.

• Trenerem Lechii jest oczywiście...

• Cracovia radziła sobie ostatnio odrobinę gorzej, bo najpierw zremisowała z Termalicą, potem wygrała na wyjeździe z Zagłębiem, a kolejkę temu minimalnie przegrała w Gliwicach z Piastem.

• Trzy ostatnie mecze gości z Gdańska to dwa zwycięstwa (z Wisłą Płock i Arką). Poprzedziła je porażka... 0:5 z Koroną Kielce.

• Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Michal Siplak, Milan Dimun, Mateusz Wdowiak, Ołeksij Dytiatjew, Diego Ferraresso i Mateusz Szczepaniak. Ten ostatni stracił miejsce w wyjściowej jedenastce "Pasów".

• Błyskawiczne przedstawienie ławki rezerwowych Lechii: Damian Podleśny, Mato Milosz, Romario Balde, Grzegorz Kuświk, Mateusz Matras, Sławomir Peszko i Michał Nalepa, który długo występował po drugiej stronie Błoń.

• Witamy z Krakowa! Rozpoczynamy 17. kolejkę Ekstraklasy pod Wawelem, gdzie Cracovia podejmie Lechię. Na dziesięć ostatnich spotkań między tymi zespołami aż sześć wygrały "Pasy", cztery razy ekipa z Gdańska. Może zobaczymy pierwszy remis od dawna? Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO!

red, Jacek Żukowski, Paweł Stankiewicz

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Przegrywając w Gliwicach, Cracovia przerwała serię pięciu meczów bez porażki. W piątek o godz. 18 zagra z Lechią Gdańsk. Relacja na żywo w GOL24.pl.

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE

Lechia wygrała dwa mecze z rzędu i nie straciła w nich gola. To dopiero mała seria zespołu, ale... pierwsza w tym sezonie. Biało-zieloni nie zamierzają na tym poprzestać i chcą dalej wygrywać, aby iść w górę tabeli i być w niej na koniec roku możliwie najwyżej.

- To jest ekstraklasa i wszystko jest możliwe. Rozpędzamy się i wierzę, że na koniec roku będziemy w ligowej czołówce. Legia w poprzednim sezonie też na początku dołowała, a potem została mistrzem Polski. Naprawdę wszystko jeszcze może się zdarzyć - mówił Marco Paixao, który w tym sezonie strzelił 11 goli i jest najlepszym strzelcem zespołu.

Zwycięską serię chce kontynuować także szkoleniowiec biało-zielonych. - Musimy teraz nie zdejmować nogi z gazu i złapać właściwy rytm. Mam w drużynie duży potencjał i moim zadaniem jest go z niej wydobyć. Nie mamy wypracowanego jednego stylu gry, ale jesteśmy gotowi na różne warianty. Cieszę się, że moi piłkarze potrafią przechodzić płynnie z jednego do drugiego. Mamy tę swobodę, a moi zawodnicy wiedzą, kiedy oddać piłkę i inicjatywę rywalowi, a nastawiać się na kontrę, a kiedy prowadzić grę. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z naszej gry odkąd przejąłem zespół, oczywiście z wyjątkiem meczu z Koroną - powiedział Adam Owen, trener Lechii.

Lechii nigdy nie grało się dobrze na boisku Cracovii. W poprzednim sezonie - po golu Marco Paixao - biało-zieloni zwyciężyli 1:0, ale na to zwycięstwo na boisku „Pasów” czekali aż 55 lat. Teraz do gry przystąpią w lepszych nastrojach, bo po dwóch wygranych z rzędu do czołowej „ósemki” tracą już tylko dwa punkty.

Inna sytuacja jest w drużynie prowadzonej przez byłego trenera Lechii, Michała Probierza. Cracovia zajmuje przedostatnie miejsce, a do Lechii traci pięć punktów. Oby tylko ta sytuacja „Pasów” nie uśpiła biało-zielonych, bo Cracovia potrafi grać w piłkę i ma potencjał wyższy, niż pozycja w tabeli. Zresztą jesienią Cracovia wygrała w Gdańsku 1:0, a jej kolejne dwa gole nie zostały uznane po analizie VAR.

- Czasami trzeba w życiu odejść od piłki, nabrać dystansu - mówi. - Poszedłem do kina na film „Niepokonany”. Czasami się zamartwiamy wieloma rzeczami, a trzeba walczyć od samego początku do końca. Jak się coś układa, to musi z którejś strony przyjść cios.

Szkoleniowiec wie, że sytuacja jego zespołu nie jest dobra. - Generalnie wśród kibiców Cracovii panuje jeden wielki pesymizm - mówi. - Trzeba zrobić wszystko, by zaszczepić w nich więcej optymizmu. Chodzi o to, by każdy wsparł ten zespół właśnie w takim momencie. Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jedna porażka, w Gliwicach, nie może wszystkiego zmienić. Gdybyśmy dzisiaj mieli 4 punkty więcej, po meczach z Sandecją i Bruk-Betem, to mielibyśmy bufor bezpieczeństwa, ale go nie ma. Czeka nas jeszcze pięć meczów, to będzie probierz naszych umiejętności. Nie zdaliśmy tego pierwszego testu.

- Nie zlekceważymy Cracovii - zapewnia Owen. - Chcemy wygrywać wszystkie mecze i nie analizujemy, czy rywal jest niżej czy wyżej od nas w ligowej tabeli. Trzeba też pamiętać, że w tym sezonie tracimy punkty właśnie w rywalizacji z zespołami, które są od nas niżej w tabeli. Musimy na to zwrócić uwagę i nie możemy w ten sposób klasyfikować przeciwników. Nasza pewność siebie na pewno jednak wzrosła.

W zespole Cracovii w dzisiejszym meczu zabraknie Miroslava Covilo i Jaroslava Mihalika. W Lechii sytuacja kadrowa jest dobra, a do gry gotowy jest także Jakub Wawrzyniak. - Wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji, z wyjątkiem Lukasa Haraslina - zdradził Owen.

Sonda

Cracovia - Lechia Gdańsk: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Cracovia - Lechia rozpocznie się o godz. 17:30 na kanale Eurosport 2. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Eurosport 2.

18:00 mecz Cracovia - Lechia Gdańsk