Mecz Crystal Palace - Arsenal Londyn ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Crystal Palace - Arsenal Londyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga angielska, 20. kolejka
2017-12-28 21:00

Crystal Palace

2

Arsenal Londyn

3

• Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę.

• To było naprawdę obfite w emocje i piękne akcje spotkanie. Bohaterem meczu Alexis, który z biegiem czasu wyrósł na najlepszego piłkarza na boisku i podsumował swój występ dwoma trafieniami.

• Koniec! Crystal Palace 2, Arsenal 3! Bardzo emocjonujące widowisko w derbach Londynu na zakończenie 20 kolejki ligowej. Pięć goli, dwa razy tyle kolejnych świetnych szans - szczególnie dla gości. "Kanonierzy" kończą passę meczów Crystal Palace bez porażki i nie tracą kontaktu z czołówką.

• Nie było okazji po wrzutce z rogu, nadarzyła się chwilę później po dograniu z lewej strony, ale nikt nie potrafił zamknąć tej centry! Kilkanaście sekund do końca.

• Mustafi powstrzymał Zahę, korner dla gospodarzy!

• Arsenal wciąż przy piłce, teraz po prawej stronie walczy Bellerin. Czas leci, do końca dwie minuty.

• Mądre zachowanie Wilshere'a, dał się sfaulować Tomkinsowi.

• Arsenal próbuje utrzymać się przy piłce pod polem karnym rywali, starają się nie dopuścić do kontry.

• Mike Oliver doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• GOOL! Kontaktowe trafienie! 2:3! Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Tomkinsa, który wyskoczył wyżej niż Koscielny i sprytnym strzałem pokonał Cecha! Będzie gorąca końcówka!

• Koscielny sprytnie powstrzymał rajd Sako, nie będzie nawet rzutu rożnego dla CP.

• Maitland-Niles za Xhakę, który kilka minut wcześniej miał problemy z kolanem, po tym jak źle stanął.

• Sako nie skorzystał z błędu Coquelina, uderzył wysoko ponad bramką. Słaby strzał rezerwowego Crystal Palace.

• Kolejna kapitalna wymiana podań gospodarzy, ale znów zabrakło "kropki nad i", teraz piłkę wybijał sprzed linii bodajże Koscielny.

• Schlupp do Zahy, ten w pole karne, ale tam był czujny Mustafi.

• Zaha mocno poszedł na centrę z prawej strony, ale zamiast głową, trafił w piłkę lewym barkiem.

• Niezwykle aktywny Bellerin urwał się prawą stroną i oddał ładny, mocny strzał - Speroni ledwo zdołał obronić to uderzenie.

• Fosu-Mensah za Kelly'ego.

• Indywidualnie lewym skrzydłem ruszył Zaha, został powstrzymany w ostatniej chwili przez Chambersa i Bellerina.

• Townsend nieźle dośrodkował w pole karne, ale nikt nie zdołał przeciąć tej centry; piłkę złapał Cech.

• Alexis zbyt mocno w kierunku Bellerina, od bramki zacznie Speroni.

• Wcześniej, na początku drugiej połowy, McArthur wszedł za Cabaye. Przepraszamy za niedopatrzenie.

• Bellerin wrzucił na głowę Tomkinsa - korner dla AFC.

• Defensywna zmiana w szeregach gości. Coquelin za Lacazette'a.

• Alexis tańczył na lewej flance, ale w ferworze walki wypadł za linię boczną.

• Akcja Bellerina zakończona wrzutką w pole karne, gdzie "machnął się" Lacazette. Arsenal w pełni skupiony, solidny, kontroluje mecz.

• Pierwsza zmiana - Sako za Loftusa.

• Dwójkowa akcja Alexisa i Kolasinaca, ten drugi wyłożył piłkę Oezilowi, ale Niemiec z trudnej pozycji uderzył wysoko ponad bramką.

• Benteke kiepsko wykończył akcję kolegów.

• Alexis zamyka usta krytykom. Fe-no-me-nal-ne podanie Wilshere'a za linię obrony Crystal Palace, Sanchez dopadł do piłki i w pełnym biegu skierował ją obok Speroniego. 1:3!

• Uderzenie Zahy zza pola karnego zablokowane.

• Townsend odbił się od Kolasinaca, padł na murawę, ale Mike Oliver pozostał niewzruszony.

• GOOOL! Arsenal znów na prowadzeniu! Alexis Sanchez! Chambers wrzucił piłkę w pole karne, tam dobrą robotę wykonał Sanchez, po chwili świetnie futbolówkę opanował Lacazette, mądrze odegrał ją znów do Chilijczyka, a ten bardzo sprytnym strzałem pokonał Speroniego. 1:2!

• Akcja Arsenalu, na rzekomym spalonym bodajże Oezil. Znów dość kontrowersyjna decyzja sędziego liniowego.

• Kilka minut bez groźniejszych ataków z obu stron. Tempo wyraźnie spadło.

• Uspokoili grę przyjezdni i znów zaczynają przejmować inicjatywę.

• Teraz Chambers zachował się właściwie, zatrzymując niezmordowanego Zahę. Nabrali wiatru w żagle podopieczni Hodgsona.

• Zamroczeni goście, Loftus-Cheek wszedł z łatwością w ich pole karne, ale zwlekał ze strzałem i ostatecznie uderzył w Chambersa.

• Cóż, zemściła się na gościach ich fatalna skuteczność.

• Remis! Andros Townsend! Dynamiczna akcja gospodarzy, Zaha uciekł Chambersowi i dograł na dwunasty metr, a tam był niepilnowany Townsend, który pewnym strzałem pokonał bezradnego Cecha. 1:1!

• Realizatorzy pokazali, że kartką ukarany został Zaha. Zapewne za ożywioną dyskusję z arbitrem jeszcze tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania.

• Oezil świetnie dośrodkował do wchodzącego w pole karne Bellerina, ale ten z bliska zmarnował bardzo dobrą okazję!

• Bez zmian w obu ekipach. Zaczynamy drugą połowę.

• Przerwa. Arsenal wygrywa 1:0, choć prowadzenie powinno być dużo wyższe. Dwie świetne okazje miał Oezil, groźnie uderzał Lacazette, swoje szanse miał też Xhaka. Druga połowa zapowiada się ciekawie, wracamy za około kwadrans!

• Minuta doliczona.

• Kolasinac zepchnięty do linii końcowej przez Tomkinsa. Lewy wahadłowy gości nie zdołał nawet dośrodkować. Od bramki Speroni.

• Na spalonym Lacazette, przynajmniej w ocenie arbitra bocznego. Powtórka jednak pokazała, że raczej ofsajdu nie było.

• Zamiana ról - to Lacazette blokował strzał Schluppa sprzed pola karnego. Aut bramkowy dla AFC.

• Po rzucie wolnym "Kanonierzy" przeprowadzili świetną kontrę, znów po podaniu Alexisa przed szansą stanął Oezil, ale nie zdołał oddać strzału, a dodatkowo źle odegrał do Bellerina! Po chwili Xhaka uderzył w Speroniego. Kolejna doskonała okazja zmarnowana przez zespół gości.

• Faul Bellerina i będzie dobra okazja na wrzutkę dla gospodarzy.

• Dobry powrót Sancheza, Arsenalowi udało się uniknąć rzutu rożnego dla rywali.

• Lacazette! Kapitalna indywidualna akcja Francuza, który zwiódł dwóch rywali przed polem karnem, wpadł w szesnastkę i oddał minimalnie niecelny strzał. Było blisko drugiej bramki dla gości.

• Teraz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który wpadł w pole karne i szukał podaniem Lacazette'a - francuski snajper do piłki jednak nie dopadł, wybili ją obrońcy Crystal Palace.

• Zaha z boku pola karnego uderzył pół metra od lewego słupka bramki Cecha.

• Alexis z rzutu wolnego w ręce Speroniego.

• Oezil! Jak on to zmarnował? Niemiec dostał bajeczną prostopadłą piłkę od Alexisa i z kilku metrów uderzył w Speroniego! To powinno być 0:2.

• Kartka za to dla Chambersa - obrońca gości sfaulował szarżującego Zahę.

• Ostry faul Wilshere'a w środku pola, sędzia Oliver oszczędził jednak angielskiego pomocnika.

• Sanchez sprzed pola karnego zablokowany i mamy korner dla "Kanonierów".

• GOOOL! Mustafi! Niemiec dopadł do bezpańskiej piłki po odbiciu jej przez Speroniego (centrostrzał Lacazette'a) i z bliska skierował ją do siatki. Arsenal na prowadzeniu!

• Akcja Benteke zakończona podaniem do nikogo.

• Goście weszli na wyższe obroty, znów pokazali kilka ciekawych podań, ale wysiłek kolegów zmarnował Alexis.

• Wreszcie celny strzał Arsenalu, zza pola karnego Speroniego zatrudnił Wilshere, ale uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć doświadczonego golkipera.

• Fenomenalna akcja Arsenalu - płynna wymiana podań, szybkość, dynamika, to mogło się podobać. Kolasinac ładnie wystawił piłkę do Xhaki, ten huknął na bramkę, ale uderzenie znów zostało zablokowane przez któregoś z defensorów.

• Teraz zbyt głęboko dośrodkował Milivojević.

• Centra Bellerina przechwycona przez interweniującego Speroniego.

• Zrobiło się groźnie pod bramką Speroniego; najpierw ledwo zablokowano strzał Wilshere'a, a później w rywala mocno uderzył Sanchez. Brawa dla obrońców Crystal Palace.

• Druga próba Cabaye, teraz dużo lepsza, ten strzał mógł zaskoczyć Cecha. Futbolówka jednak minęła prawy słupek bramki golkipera zza naszej południowej granicy.

• Rzut rożny bez efektów, ale goście szybko stracili piłkę i znów rozgrywają ją podopieczni Roya Hodgsona.

• Korner dla gospodarzy po akcji aktywnego Zahy.

• Fajerwerków na razie nie ma, trochę lepiej prezentują się gospodarze, operują piłką i są dynamiczniejsi. Strzałów celnych jednak wciąż zero.

• Zaha wpadł w Chambersa, następnie Bellerin głupio stracił piłkę, co szybko chcieli wykorzystać gospodarze. Strzał Cabaye okazał się jednak dalece niecelny.

• Xhaka groźnie z dystansu, minimalnie nad bramką! Ależ ma "kopyto" w nodze były piłkarz Gladbach.

• Ładna akcja Arsenalu zakończona stratą Alexisa, który wdał się w chaotyczny drybling.

• Dość niepewnie zrobiło się po tym, jak Cech zmuszony był główkować na dwudziestym metrze, ale ostatecznie obrońcy Arsenalu oddalili zagrożenie. Po chwili po akcji Zahy nikt nie zdołał oddać groźnego strzału na bramkę czeskiego bramkarza.

• Ustawienie na boisku różni się od tego podanego przez oficjalne źródła Arsenalu. Z tyłu gra trójka Chambers-Koscielny-Mustafi, a na wahadłach Bellerin (prawe) i Kolasinac (lewe).

• Chambers niecelnie podawał do przodu, z kontrą ruszał Zaha, lecz zatrzymał go Wilshere.

• Niedokładnie gospodarze w rozegraniu i piłkę przejęli goście.

• Zaczynamy!

• Ławka Crystal Palace: Hennessey, van Aanholt, Fosu-Mensah, Puncheon, McArthur, Sako, Riedewald

Ławka Arsenalu: Ospina, Holding, Maitland-Niles, Coquelin, Iwobi, Walcott, Welbeck

• Za gośćmi ostatnio szalone, fantastyczne, emocjonujące starcie z Liverpoolem, zakończone remisem 3:3. Generalnie jednak "Kanonierzy" od jakiegoś czasu nie zachwycają, a jeśli chcą nie stracić kontaktu do ligowego podium, muszą dziś zainkasować trzy punkty. Do podstawowego składu wraca Sead Kolasinac, który nietypowo ustawiony będzie najprawdopodobniej na lewym skrzydle. Za nim zagra przeniesiony z prawej strony Bellerin, a z kolei stałe miejsce Hiszpana zajmie Calum Chambers. Czy roszady pozwolą Wengerowi na wywiezienie z Selhurst Park trzech punktów? Francuz z pewnością liczy na pomyślny obrót spraw.

• Po katastrofalnym początku sezonu w ekipie gospodarzy nie ma już śladu. Roy Hodgson znacząco poprawił grę zespołu, który wydostał się ze strefy spadkowej i od sześciu spotkań ligowych nie zanotował porażki. Ostatnio Zaha i spółka zremisowali ze Swansea, ale w poprzednich dwóch meczach pokonali Leicester i Watford. "Kanonierów" czeka najpewniej trudna przeprawa.

• Zapraszamy na spotkanie wieńczące dwudziestą kolejkę Premier League. Derby Londynu na Selhurst Park, Crystal Palace vs Arsenal - start już za kilka minut!

JCZ

Crystal Palace – Arsenal LIVE! Derby stolicy na dokończenie kolejki

Crystal Palace – Arsenal LIVE! Derby stolicy na dokończenie kolejki ©AFP/East News

Mecz Crystal Palace – Arsenal Londyn ONLINE. W spotkaniu zamykającym 20. kolejkę ligi angielskiej szesnasty zespół zagra z czwartym. Początek o 21:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Crystal Palace – Arsenal Londyn ONLINE

"Kanonierzy" mają w nogach szalony mecz z Liverpoolem. Potrafili w nim stracić dwa gole, by następnie strzelić trzy i przez moment prowadzić. W 71 minucie Roberto Firmino ustalił jednak wynik na 3:3.
- Pierwszą połowę zagraliśmy koszmarnie i jeszcze przed przerwą mogliśmy zostać mocniej skarceni. Muszę pochwalić zawodników za to, że nawet przy wyniku 0:2 nie wykazywali żadnych oznak słabości i podtrzymywali ducha walki. Wróciliśmy do gry, choć nie byłem zadowolony z faktu, iż nie utrzymaliśmy prowadzenia. To był fantastyczny mecz, oba zespoły pokazały jakość w grze ofensywnej – komentował na gorąco trener Arsene Wenger.

Arsenal zadowoli dzisiaj rutynowe zwycięstwo – takie, jakie wczoraj odniósł niekwestionowany lider, Manchester City, wydłużając swoją "zieloną" passę do osiemnastu wygranych. Arsenal oczywiście nie ma już żadnych szans na tytuł, skoro traci do niego 24 punkty, ale przynajmniej o podium może zawalczyć. Bukmacherzy stawiają go w roli faworyta czwartkowego spotkania.

Przewidywane składy:

Crystal Palace: Speroni - Kelly, Dann, Tomkins, Schlupp - Townsend, Cabaye, Milivojevic, Loftus-Cheek - Benteke, Zaha.

Arsenal Londyn: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Maitland-Niles (Kolasinac?) - Wilshere, Xhaka, Iwobi, Oezil, Sanchez - Lacazette.

Nie zagrają:

Crystal Palace: Sakho, Wickham, Delaney, Ward
Arsenal Londyn: Ramsey, Giroud, Monreal, Cazorla

Forma w ostatnich meczach:

Crystal Palace:
Swansea City – Crystal 1:1 (liga angielska, 23.12.2017)
Leicester City – Crystal 0:3 (liga angielska, 16.12.2017)
Crystal – Watford 2:0 (liga angielska, 12.12.2017)

Arsenal Londyn:
Arsenal – Liverpool 3:3 (liga angielska, 22.12.2017)
Arsenal – West Ham 1:0 (Puchar Ligi Angielskiej, 19.12.2017)
Arsenal – Newcastle United 1:0 (liga angielska, 16.12.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Crystal Palace – Arsenal 3:0 (liga angielska, 10.04.2017)
Arsenal – Crystal Palace 2:0 (liga angielska, 01.01.2017)
Arsenal – Crystal Palace 1:1 (liga angielska, 17.04.2016)

Mecz Crystal Palace – Arsenal Londyn TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl. Komentują Przemysław Pełka i Michał Gutka. Relacja LIVE od 21:00 w GOL24.pl