Mecz FC Nantes – Paris Saint-Germain ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz FC Nantes – Paris Saint-Germain ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga francuska, 21. kolejka
2017-01-21 17:00

FC Nantes

0

Paris Saint-Germain

2

• Johan Hamel gwiżdże po raz ostatni! PSG pokonuje na wyjeździe po dwóch golach Edinsona Cavaniego. Drugie trafienie Urugwajczyka - bezpośrednio z rzutu wolnego - było wisienką na torcie.

• Di Maria zgubił sprintem dwóch rywali. Jego strzał w stronę dalszego rogu blokuje Djidji.

• Nie ma trzeciej bramki Cavaniego! Jego techniczny strzał z pola karnego ląduje na poprzeczce, a dobitkę Di Marii broni Dupe tuż przed linią bramkową!

• 32 858 widzów przyszło na Stade de la Beaujoire w Nantes.

• Rabiot przegrywa pojedynek sam na sam z Dupe! Trafia wprost w bramkarza gospodarzy!

• Djidji przerywa podanie kierowane do Ben Arfy na 8. metr. Gdyby nie on, to zapewne Fracuz wpisałby się na listę strzelców.

• Hatem Ben Arfa zmienia strzelca obu bramek, Edinsona Cavaniego.

• Cavani już składał się do hattricka. W ostatniej chwili uprzedził go Diego Carlos. Po rzucie rożnym Dupe pewnie piąstkuje.

• Sala był bliski strzelenia gola kontaktowego! W ostatniej chwili uprzedził go Thiago Silva wybiciem na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Trappa.

• A Adrien Rabiot zmienia wygwizdywanego Marco Verattiego.

• Za Amine Harita pojawia się Adrien Thomasson.

• Edinson Cavani jest pierwszym zawodnikiem z topowych 5 lig w Europie, który ma na koncie 20 goli.

• Felipe Pardo upomniany żółtą kartką za faul na Lucasie Mourze.

• A w ekipie PSG Juliana Draxlera zmienia Angel Di Maria.

• Trener gospodarzy reaguje natychmiast. Wpuszcza Mariusza Stępińskiego w miejsce Yacine Bammou.

• Kapitalne uderzenie Urugwajczyka - nad murem, przy lewym słupku! Dupe nawet nie drgnął!

• EDINSON CAVANI BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO!!!

• Po chwili Draxler powalony nieco ponad 20 metrów od bramki "Kanarków" przez Diego Carlosa. Żółta kartka na koncie Brazylijczyka.

• Ostro bitą piłkę przez Lucasa Mourę podbił potylicą Meunier. Spadający liść ląduje na poprzeczce!

• Zdaniem sędziego Matuidi był popychany przez Duboisa przy polu karnym gospodarzy. Obrońca Nantes nie rozumie tej interpretacji.

• Goście w komplecie na La Beaujoire.

• Veratti trafiony piłką przez... Mottę. Przerwa w grze - konieczna jest interwencja medyczna.

• Cavani domaga się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką Djidjiego po jego uderzeniu. Owszem, trafił w dłoń obrońcy gospodarzy, ale miał ją przy ciele. Sędzia słusznie nakazał grać dalej.

• Z kontrą "Kanarków" wychodzi Sala i Bammou. Akcja spaliła na panewce po niedokładnym podaniu zwrotnym pierwszego z wymienionych.

• Trapp łapie piłkę w polu bramkowym po dośrodkowaniu Pardo. Wyprzedził o ułamek sekundy Salę.

• Uderzenie Pardo z pola karnego o pół metra mija prawy słupek bramki gości. Po drodze był rykoszet. Obrona PSG wychodzi z opresji po centrze z prawego narożnika.

• Meunier chciał urwać się prawą flanką. Uniemożliwił mu to Lucas Lima faulem taktycznym. Bez konsekwencji kartkowej.

• Kontra PSG kończy się faulem na 25. metrze. Lucas Moura trafia w mur.

• Druga połowa rozpoczęta! Od razu zrobiło się groźnie pod bramką Trappa, ale strzały Sali, Harita i Bammou były blokowane!

• Najpierw wejdzie jednak Felipe Pardo za Julesa Ilokiego.

• Wracamy do Nantes na drugie trzy kwadranse meczu z PSG. Do przerwy prowadzą goście po trafieniu Edinsona Cavaniego. My czekamy na wejście Mariusza Stępińskiego.

• +1' Po doliczeniu minuty sędzia Johan Hamel kończy pierwszą połowę. FC Nantes przegrywa z PSG po golu Edinsona Cavaniego, który wykończył składną akcję przyjezdnych.

• Centrostrzał Duboisa pada łupem Trappa.

• Głębokie dośrodkowanie Limy z lewego sektora. Puste wyjście Trappa, a Maxwell klatką piersiową kieruje piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramki gości.

• Ostre, spóźnione wejście Verattiego w Rongiera. Gospodarze domagali się kartki dla rywala, ale bezskutecznie.

• Szansa gości na podwyższenie prowadzenia zaprzepaszczona przez Cavaniego! Chciał zachować się altruistycznie, podając w pole karne do Draxlera. Zrobił to zbyt nonszalancko i trafił w wracającego Digo Carlosa.

• Thiago Silva wyskakuje najwyżej we własnym polu karnym, po czym wybija piłkę poza "szesnastkę".

• Sala podcięty przez Mottę ok. 25 metrów od bramki Trappa. Może być groźnie.

• Kolejna akcja Matuidiego. Tym razem strzela głową daleko od bramki Dupe.

• Matuidi pada na murawę po starciu z Gillerem. Arbiter dopatrzył się faulu pomocnika PSG.

• Paryżanie wychodzą z opresji bez szwanku.

• Kuriozalna żółta kartka dla Verattiego - zagrał toczącą się po murawie piłkę... głową do własnego bramkarza. Sędzia dyktuje jeszcze rzut wolny na 17. metrze.

• Dupe łapie piłkę po centrze z prawej strony. Zdaniem liniowego uczynił to zza linii końcowej. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Nantes.

• Veratti skosił Salę jak trawę na wiosnę. Sędzia nie decyduje się sięgać do kieszonki.

• Niezłą centrę podbija Thiago Silva. Do piłki doskakuje Diego Carlos, który strzela głową daleko od bramki Trappa.

• Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć. Mają rzut wolny z ok. 30 metrów.

• Szybka akcja gości na jeden-dwa kontakty przynosi prowadzenie. Draxler podaje na prawą stronę do Lucasa Moury, który od razu posyła piłkę w centralną część pola karnego do Cavaniego, a ten mierzonym uderzeniem tuż przy prawym słupku otwiera wynik spotkania.

• GOL DLA PSG! EDINSON CAVANI!!!

• Przebojowa akcja Verattiego lewą flanką. Znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale skutecznie powstrzymał go Rongier. Rzut rożny. Dupe pewnie piąstkuje.

• Akcja prawą stroną stroną gospodarzy przynosi aut na wysokości pola karnego rywala. Daleki wyrzut Dubois, po którym pewnie główkuje Thiago Silva.

• Pojedynek biegowy Ilokiego z Maxwellem. Francuz wygrał, ale zdaniem sędziego oszukiwał - popchnął rywala, co nie uszło jego uwadze.

• Djidji pewnie wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Draxlera z rzutu wolnego.

• W odpowiedzi uderzenie Matuidiego z dystansu zostało zablokowane.

• To powinien być gol Sali! Wybijał piłkę tak, że nabił przed własną "szesnastką" Bannou! Ta wylądowała pod nogą Sali, ale ten strzela tuż obok lewego słupka!

• Lucas Moura ścina z prawej strony w stronę środka pola karnego Nantes. Traci piłkę przed linią 16. metra, ale szybko ją odzyskał. Dośrodkowanie Meuniera zostało zablokowany.

• Po chwili Niemiec powalony w kole środowym przez Gilleta. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Faul Draxlera w ofensywie na Rongierze. Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metra od własnej bramki.

• Szansa piłkarzy Sérgio Conceição, ale Marquinhos wybija piłkę z własnego pola karnego sprzed nosa Sali.

• Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają grający na czerwono-bordowo goście!

• Ostatnie pięć spotkań na Stade de la Beaujoire (wliczając ligę i puchary) kończyły się zwycięstwami gości. Jak będzie dzisiaj?

• W ostatnich tygodniach gospodarze imponują formą. Wygrali 4 ligowe mecze z rzędu (a dodając mecze pucharowe - 5 z 6!), dzięki czemu niemal podwoili swój dorobek punktowy. Z 25 "oczkami" na koncie plasują się na 11. miejscu w tabeli.

Z kolei paryżanie są na najniższym stopniu podium, zdobywając 42 punkty.

• Wspomnień czar - Pedro Pauleta

• Rezerwowi FC Nantes: Quentin Braat - Wilfried Moimbe, Mariusz Stępiński, Abdoulaye Toure, Oswaldo Vizcarrondo, Felipe Pardo, Adrien Thomasson.

• Rezerwowi PSG: Remy Descamps - Hatem Ben Arfa, Angel Di Maria, Presnel Kimpembe, Christopher Nkunku, Adrien Rabiot, Giovani Lo Celso.

• Relację NA ŻYWO z meczu FC Nantes - Paris Saint-Germain poprowadzi Tomasz Górski.

• Po cichu liczyliśmy, że w Ligue 1 dojdzie do polskiego starcia. Jednak kontuzja Grzegorza Krychowiaka i "wędka" Mariusza Stępińskiego spowodowały, że najprawdopodobniej na murawie pojawi z ławki się drugi z wymienionych. Czy tak faktycznie będzie?

JCZ

FC Nantes - PSG LIVE! Stępiński ustrzeli wielką zwierzynę?

FC Nantes – Paris Saint-Germain ONLINE. Jedenaste w tabeli FC Nantes sprawdzi się na tle trzeciego PSG. W akcji powinniśmy zobaczyć Mariusza Stępińskiego. Zabraknie natomiast nawet na ławce rezerwowych Grzegorza Krychowiaka, który zmaga się z urazem kolana. Relacja LIVE od godziny 17:00 w GOL24!

FC Nantes – Paris Saint-Germain ONLINE

Krychowiak rozpoczął 2017 rok bardziej jako obserwator PSG, a nie jego piłkarz. Nie zagrał bowiem w żadnych z trzech spotkań. Tym razem wytłumaczeniem jest jednak kontuzja, a nie kaprys trenera Unaia Emery'ego. Podczas obozu w Tunezji ucierpiało kolano Polaka. Potrzeba jeszcze przynajmniej tygodnia, nim zdrowie wróci. A kiedy i czy w ógole nastąpi wygranie rywalizacji o miejsce w składzie?

Według "France Football" Krychowiak zamierza być cierpliwym. Nie pozwoli wypchnąć się na wypożyczenie, ani nie zgodzi się definitywnie odejść z klubu. "Postanowił bić się jak pies na treningu" – czytamy w notce prasowej. Problem polega na tym, że dalej powątpiewa w niego trener Emery, choć w kurtuazyjnych wywiadach nie daje tego po sobie poznać. Zasadność samego transferu za 33 mln euro zaczęło natomiast podważać otoczenie prezesa Nassera Al-Khelaifiego.

Kto wygra mecz FC Nantes - Paris Saint-Germain?

Bez Krychowiaka, ale z bombardierem Edinsonem Cavanim (18 goli – najwięcej w Ligue 1) w meczu 21. kolejki PSG spróbuje zmniejszyć stratę do AS Monaco. - FC Nantes to rywal trudny, który jest w dobrej formie. Umie wywierać presję i szybko przejść do ataku. Jego napastnicy bardzo dużo pracują na boisko – chwali Emery, wskazując palcem także na Mariusza Stępińskiego. Polak w tym sezonie strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty. Ostatnio dostał wprawdzie "wędkę" od przełożonego w postaci zmiany w 41 minucie, ale wydaje się, że dzisiaj powinien dostać kolejną szansę.

Nie zagrają:

FC Nantes: Carlos, Kacaniklić, Riou, Sigthorsson
PSG: Krychowiak, Aurier, Areola, Kurzawa, Pastore, Jese

Forma w ostatnich meczach

FC Nantes:
Nantes – Caen 1:0 (liga francuska, 18.01.2017)
Tuluza – Nantes 0:1 (liga franucska, 14.01.2017)
Nantes – Nancy 0:2 (Pcuhar Ligi, 10.01.2017)

Paris Saint-Germain:
Rennes – PSG 0:1 (liga francuska, 14.01.2017)
PSG – Metz 2:0 (Puchar Ligi, 11.01.2017)
PSG – Bastia 7:0 (Puchar Ligi, 07.01.2017)

Ostatnie bezpośrednie spotkania

PSG – Nantes 2:0 (liga francuska, 19.11.2016)
PSG – Nantes 4:0 (liga francuska, 14.05.2016)
Nantes – PSG 1:4 (liga francuska, 26.09.2015)

Mecz FC Nantes – Paris Saint-Germain TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sport. Początek o 16:55, pierwszy gwizdek sędziego pięć minut później. Komentują Dominik Guziak i Mateusz Majak. Relacja tekstowa minuta po minucie w GOL24.pl