Mecz Górnik Łęczna - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie...

Mecz Górnik Łęczna - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 6. kolejka
2017-08-27 17:00

Górnik Łęczna

1

Bytovia Bytów

1

• Za śledzenie relacji ze stadionu w Łęcznej dziękuje państwu Radosław Zaborek!

• KONIEC MECZU! Górnik Łęczna rzutem na taśmę remisuje z Bytovią 1:1. Dla gospodarzy trafił Łukasz Wiech, a dla przyjezdnych Janusz Surdykowski.

• GOL DLA GÓRNIKA ŁĘCZNA! Przemysław Pitry przyjmuje piłkę w polu karnym, wystawia do Łukasza Wiecha a ten pakuje piłkę do pustej bramki!

• Sędzia dolicza 5 minut.

• Kosznik ponownie próbuje z dystansu ale bez powodzenia.

• Kosznik strzela z 25 metrów ale Oszmaniec bez problemu łapie piłkę.

• Druga zmiana w Górniku Łęczna. Tymiński zmienia Makowskiego.

• Ostatnia zmiana w ekipie Ariana Stawskiego. Hebel zastępuje Wolskiego.

• Druga zmiana w Bytovii. Michał Stasiak zastępuje Kamila Wacławczyka.

• Szerszeń strzela z siedemnastu metrów ale za lekko by zaskoczyć Oszmańca.

• Wilczyński fauluje brutalnie Przemysław Pitrego i dostaje czerwoną kartkę!

• SURDYKOWSKI UDERZA LEKKO W LEWY DOLNY RÓG I SERGIUSZ PRUSAK BRONI ZNAKOMICIE TEN STRZAŁ!

• RZUT KARNY DLA BYTOVII! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

• Surdykowski fauluje Filipa Szewczyka i sędzia pokazuje mu żółty kartonik.

• Rzut rożny dla Górnika po dośrodkowaniu Bonina w pole karne.

• Zmiana również w zespole przyjezdnych. Bartosz Biel zastępuje Jakóbowskiego.

• Zmiana w Górniku Łęczna. Na boisku pojawia się Sebastian Szerszeń i zastępuje Suchanka.

• Krzysztof Bąk potrzebuje pomocy medycznej.

• Mecz jest tak ciekawy, że ultrasi Gornika Łęczna zajęli się skandowaniem inwektyw pod adresem byłego prezesa Górnika, Artura Kapelko.

• Arkadiusz Kasperkiewicz ukarany żółtą kartką.

• Kasperkiewicz fauluje Bartłomieja Poczobuta.

• Piłkarze Górnika rozpoczynają grę od środka i zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze Bytovii prezentują z kolei dosyć wyrachowany futbol, są pewni w defensywie dzięki dobrej współpracy Krzysztofa Bąka i Frana Gonzaleza. Z przodu wyróżnia się Janusz Surdykowski, który wydaje się górować nad obrońcami Górnika siłą fizyczną i sprytem.

• Mecz w Łęcznej na pewno nie stoi dziś na zbyt wysokim poziomie. Na grę gospodarzy momentami nie da się patrzeć. Podopiecznym Tomasza Kafarskiego brakuje przewagi w środku boiska, niezbyt dobrze prezentują się skrzydła, a z przodu niewiele daje od siebie Przemysław Pitry. Jeśli zielono-czarni chcą zdobyć tu jakieś punkty, to muszą diametralnie poprawić swoją grę.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik Łęczna przegrywa do przerwy z Bytovią 0:1 po golu Janusza Surdykowskiego.

• Makowski dośrodkowuje, niepewnie wybija Oszmaniec, piłka spada na głowę Kosznika i minimalnie mija bramkę Bytovii!

• Znakomite prostopadłe podanie Szewczyka do Bonina, kapitan Górnika dośrodkowuje i obrońcy Bytovii uprzedzają Pitrego.

• Jakóbowski przedzierał się lewym skrzydłem i dośrodkował do Wacławczyka ale jego strzał był bardzo niecelny.

• Z prawego skrzydła dośrodkowywał Bonin, do piłki dopadł Pitry, a jego strzał nieznacznie minął bramkę Oszmańca. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego.

• Makowski faulowany na prawym skrzydle, od rzutu wolnego grę rozpocznie sam poszkodowany.

• Bartłomiej Poczobut faulowany przez Tomasza Makowskiego.

• Wacławczyk spróbował szczęścia strzałem z 17 metrów, ale i z tym uderzeniem Prusak pewnie sobie radzi.

• Filip Szewczyk uderzał z prawego skrzydła i mamy rzut rożny.

• Surdykowski uderza z 20 metrów ale Prusak pewnie łapie piłkę.

• Grzegorz Bonin faulował Poczobuta.

• Niezłe uderzenie Sławomira Dudy i Prusak paruje piłkę na rzut rożny.

• Janusz Surdykowski faulowany na osiemnastym metrze przed bramką Prusaka.

• GOL DLA BYTOVII! Kamiński dośrodkowuje piłkę z prawego skrzydła a Janusz Surdykowski strzałem głową pokonuje Prusaka!

• Surdykowski fauluje Tomasza Makowskiego po nieudanej szarży.

• Z lewej strony uderzał Michał Jakóbowski ale była to bardzo niecelna próba.

• Tomasz Makowski faulowany w środku pola.

• Lewą stroną przedzierał się Szysz. Rzut rożny dla Górnika.

• Pierwszy gwizdek sędziego Wojciecha Krztonia i piłkarze Bytovii rozpoczynają grę!

• Górnik Łęczna zagra dziś w białych strojach, a Bytovia w czerwonych.

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już na murawę!

• Według prognoz pogody, nad Lubelszczyznę nadciągają potężne burze. Miejmy nadzieję, że nie utrudnią one przeprowadzenia spotkania.

• W składzie gospodarzy nowością jest obecność Przemysława Pitrego, który zmagał się w ostatnim czasie z kontuzjami. W poprzednim sezonie, w którym Górnik Łęczna spadał z Ekstraklasy, Franciszek Smuda z powodów braków kadrowych postanowił przemianować go na środkowego obrońcę.

• A tutaj trochę statystyk.

• A na takie zestawienie zdecydował się trener Bytovii, Adrian Stawski:

Oszmaniec, Kamiński, Bąk, Gonzalez, Wilczyński, Wacławczyk, Poczobut, Duda, Jakóbowski, Wolski, Surdykowski.

Rezerwowi: Witan, Wilk, Kpassa, Biel, Kuzdra, Stasiak, Hebel.

• W takim składzie mecz rozpoczną podopieczni Tomasza Kafarskiego.

• Na relację z meczu pomiędzy Górnikiem Łęczna a Drutex-Bytovią Bytów zaprasza państwa Radosław Zaborek!

Radosław Zaborek

Mecz Górnik Łęczna - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE

Mecz Górnik Łęczna - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE ©Sławomie Jakubowski / Polska Press

Mecz Górnik Łęczna - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. W niedzielę o godz. 17 zespół Tomasza Kafarskiego podejmie u siebie Bytovię. Obydwie drużyny pilnie potrzebują kolejnych punktów, gdyż w ostatnich dwóch kolejkach solidarnie przegrywały swoje spotkania. Co ciekawe, będzie to pierwsze oficjalne spotkanie ligowe obu zespołów w historii.

Zespół z Lubelszczyzny wraca na swój stadion po nieudanym wyjeździe do Głogowa. Piłkarze Tomasza Kafarskiego przegrali z miejscowym Chrobrym 0:2 i nie mogą mieć o ten wynik większych pretensji, ponieważ nie zaprezentowali się na dostatecznym poziomie, aby zdobyć chociaż jeden punkt.

W grze "zielono-czarnych" najbardziej szwankuje defensywa.
Za nami dopiero pięć kolejek, a piłkarze Górnika stracili 10 goli (więcej ma tylko Podbeskidzie, które rozegrało już mecz w piątek), z czego aż cztery przed tygodniem, u siebie ze Stalą Mielec. Kibice lubelskiego zespołu szans na poprawę formy mogą upatrywać w powrocie kilku doświadczonych piłkarzy. Do treningów wrócili między innymi Przemysław Pitry, Radosław Pruchnik czy Dariusz Jarecki i są brani pod uwagę przed niedzielnym meczem.

Jeszcze niecałe pół roku temu obecny szkoleniowiec Górnika Łęczna, Tomasz Kafarski, pracował w Bytowie. Prowadził Bytovię od 30 marca 2015 roku, zastępując Pawła Janasa. W swoim premierowym sezonie zdołał utrzymać pomorski klub w I lidze, a w drugim zajął ósme miejsce. Pracę stracił dopiero w trzecim sezonie, kiedy drużyna była w wyraźnym kryzysie i znajdowała się tuż nad strefa spadkową.

Następca Tomasza Kafarskiego w Bytovii, Adrian Stawski, zdołał w poprzednim sezonie uratować drużynę przed spadkiem, a obecne rozgrywki rozpoczął od passy trzech wygranych meczów (ze Stomilem Olsztyn, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Ruchem Chorzów). W dwóch ostatnich kolejkach pomorski zespół zaliczył jednak dwa potknięcia, przegrywając 0:1 z GKS Tychy i Olimpią Grudziądz. W ostatnim ze starć napastnik Bytovii, Janusz Surdykowski, nie wykorzystał rzutu karnego.

Spotkanie w Łęcznej zapowiada się ciekawie, a obydwa zespoły szukają szansy na przełamanie po ostatnich niepowodzeniach. Łęcznianie zgromadzili do tej pory tylko 4 punkty, a piłkarze z Bytowa o pięć oczek więcej.

Ostatnie bezpośrednie spotkania:
Będzie to pierwsze w historii spotkanie pomiędzy Górnikiem a Bytovią.

Niedzielny mecz poprowadzi Wojciech Krztoń z Olsztyna.

Mecz Górnik Łęczna - Drutex-Bytovia Bytów TRANSMISJA TV?

Transmisji na żywo nie przeprowadzi żadna stacja telewizyjna. Rozpoczęcie meczu o 17, relacja LIVE w GOL24.pl.