Mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy ONLINE. Gdzie relacja LIVE?

Górnik Łęczna

1

GKS Tychy

0

• Górnik wygrał po bramce Dariusza Jareckiego w 46. minucie. W drugiej połowie mecz się zdecydowanie ożywił, a GKS Tychy nie stracił nawet wiary po czerwonej kartce dla Piotra Ćwielonga. W końcówce parę razy dopisało szczęście obydwu ekipom, ale to podopieczni Tomasza Kafarskiego odnoszą trzecie zwycięstwo z rzędu. Za śledzenie relacji dziękuje Radosław Zaborek!

• Koniec meczu! Górnik Łęczna pokonuje u siebie 1:0 GKS Tychy!

• Kolejna kontra Górnika, Suchanek wystawia piłkę Szyszowi ale broni Igaz!

• Kapitalne długie podanie Kasperkiewicza do Bonina, kapitan Górnika dochodzi do pola karnego, wystawia piłkę do Suchanka ale ten zostaje uprzedzony przez obrońcę GKS-u!

• Sędzia dolicza aż cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Szewczyk zmienia Pawła Sasina.

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Prusaka, piłka odbija się od nogi któregoś z graczy Górnika i spada na poprzeczkę!

• Abramowicz usiłuje dośrodkować w pole karne z lewego skrzydła, wychodzi z tego centrostrzał i przytomnie interweniuje Prusak!

• Druga zmiana w Górniku. Przemysław Pitry zmienia Radosława Pruchnika.

• Kontra zespołu z Tych, długa piłka do Zapolnika i kapitalnym wślizgiem popisuje się Łukasz Sosnowski!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Prusaka, wielkie zamieszanie, ale doświadczony zawodnik łapie piłkę.

• Grzegorz Bonin rozprowadza kontrę Górnika, wystawia piłkę w polu karnym Suchankowi, przed nim tylko Igaz, ale rezerwowy zielono-czarnych fatalnie pudłuje!

• Ostatnia zmiana w GKS-ie. Mańkę zastępuje Fidziukiewicz.

• Uderzenie zawodnika GKS-u Tychy sprzed pola karnego z pierwszej piłki i świetnie interweniuje Prusak!

• Pierwsza zmiana w zespole zielono-czarnych. Jareckiego zmienia Michał Suchanek.

• Dariusz Jarecki potrzebuje pomocy medycznej.

• Łuszkiewicz uderza z 17 metrów ale uderzenie zostało zablokowane i mamy rzut rożny.

• Matusiak zagrywa prostopadłą piłkę do Abramowicza w polu karnym, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• I od razu druga zmiana. Szumilasa zmienia Adrian Łuszkiewicz.

• Zmiana w GKS-ie. Grzybek zastępuje Marcina Radzewicza.

• Z prawej strony pola karnego strzelał Patryk Szysz ale jego strzał powędrował wysoko nad bramką.

• Ćwielong ukarany drugą żółtą kartką za faul na Szyszu. Czerwona kartka dla zawodnika z Tych.

• Na stadionie pojawiło się dziś 2178 widzów.

• Zapolnik faulowany na dwudziestym metrze przed bramką Prusaka.

• Kontrę rozprowadzał Grzegorz Bonin ale został powstrzymany na szesnastym metrze przez obrońców GKSu.

• Szumilas dośrodkowuje z lewej strony boiska, do piłki wyskakuje Tanżyna i jego strzał minimalnie przechodzi nad poprzeczką bramki Prusaka.

• Co za początek drugiej połowy! Bonin zagrywa piłkę w pole karne, tam niepilnowany jest Jarecki i doświadczony zawodnik głową pakuje piłkę do siatki! 1:0!

• Od środka piłkarze Górnika Łęczna i rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

• Nadzieję na lepsze spotkanie w drugiej połowie daje chyba tylko ta statystyka.

• W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo słabe spotkanie pod względem piłkarskim. Strzałów i groźnych okazji było jak na lekarstwo, a dominują proste straty i bezmyślne faule, po których sędzia musiał pokazać zawodnikom cztery żółte kartki.

• Koniec I połowy. Górnik Łęczna remisuje z GKS-em Tychy 0:0.

• Minutę dolicza sędzia Aluszyk.

• Ćwielong oddaje strzał głową z okolic jedenastego metra i piłka ląduja na górnej siatce bramki Prusaka.

• Makowski faulowany na 20 metrze przed bramką Marka Igaza.

• Biernat dostaje żóltą kartkę za faul na Szyszu.

• Bonin fauluje Tanżynę tuż przed polem karnym Igaza.

• Nerwowy zrobił nam się mecz. Ćwielong faulowany na 20 metrze.

• Żółta kartka dla Matusiaka za faul na Jareckim.

• Szysz faulowany przez Biernata.

• Podanie do Zapolnika. Napastnik GKS-u oddaje strzał z okolic pola karnego ale pewnie broni Prusak.

• Jarecki przeprowadza kontrę na lewym skrzydle, ogrywa obrońcę, ale jego dośrodkowanie było fatalne.

• Dariusz Jarecki dostaje żółtą kartkę za faul na Zapolniku.

• Tymiński dośrodkowuje rzutu wolnego, ale piłka nie spada pod nogi żadnego z zawodników Górnika i pewnie łapie ją Igaz.

• Tanżyna zagrywa piłkę ręką w okolicach środka boiska. Żółta kartka dla obrońcy GKSu.

• Ćwielong zagrywa do Zapolnika w pole karne, ten przyjmuje piłkę na klatkę i strzela przewrotką. Pewnie broni Prusak.

• Jarecki faulowany przez Mańkę na 30 metrze.

• Rzut rożny dla Górnika po rajdzie Bonina.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Szumilas, do strzału głową doszedł Tanżyna ale piłka ląduje wysoko nad bramką.

• Kapitalne zagranie Grzegorza Bonina zewnetrzną częscią stopy do Szysza w polu karnym ale wychowanek Górnika mija się z piłką!

• Na prawym skrzydle przedzierał się Patryk Szysz ale nie opanował piłki.

• Pierwszy gwizdek sędziego Aluszyka i od środka zaczynają tyszanie!

• Górnik zagra dziś w zielono-czarnych strojach, a GKS wystąpi w białych koszulkach.

• Piłkarze obydwu drużyn wychodzą już na murawę!

• Zwycięska bramka Grzegorza Bonina z ostatniego meczu z Ruchem Chorzów została wybrana golem kolejki.

• Górnik Łęczna świętuje dziś 38-lecie istnienia. Klub z tej okazji zdecydował się przygotować kilka niespodzianek dla kibiców. Czy największy prezent swoim fanom zrobią dziś sami zielono-czarni? O tym przekonamy się za niespełna dwie i pół godziny.

• Trochę statystyk. Zespoły spotykały się do tej pory cztery razy, bilans jest korzystny dla Górnika Łęczna.

• A na taki skład zdecydował się Jurij Szatałow:

• W takim zestawieniu meczu rozpoczną zawodnicy Górnika Łęczna:

• Na relację z meczu pomiędzy Górnikiem Łęczna i GKS-em Tychy zaprasza państwa Radosław Zaborek!

Radosław Zaborek

Mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy ONLINE. Gospodarze świętują 38-lecie istnienia klubu ©Marzena Bugala- Azarko

Mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy ONLINE. W sobotę o godz. 16:00 Górnik Łęczna podejmie na własnym stadionie GKS Tychy. Obie drużyny w tabeli dzielą zaledwie trzy punkty. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy ONLINE

Górnik Łęczna wyraźnie znajduje się na fali wznoszącej. W poniedziałek odniósł zwycięstwo 2-1 z Ruchem Chorzów po heroicznej walce. Zielono-czarni całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Łukasza Wiecha, a jakby tego było mało w 65. minucie piłkę do własnej bramki skierował Arkadiusz Kasperkiewicz. Łęcznianie powalczyli jednak do końca i po bramkach Łukasza Tymińskiego, a także Grzegorza Bonina w doliczonym czasie zdołali wywieźć z Chorzowa trzy punkty.

Tydzień wcześniej podopieczni Tomasza Kafarskiego zdołali także pokonać Podbeskidzie Bielsko-Biała u siebie po bramce Patryka Szysza. Potencjalne zwycięstwo z GKS-em Tychy byłoby pierwszą od dawna serią trzech triumfów z rzędu dla klubu z Lubelszczyzny. Górnik po dziewięciu kolejkach zgromadził jedenaście punktów i zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli z ujemnym bilansem goli (10-14).

Przyjezdni w ostatniej kolejce przerwali wreszcie niechlubną passę czterech meczów bez zwycięstwa, wygrywając 2-1 z Olimpią Grudziądz po golach Dawida Błanika i Piotra Ćwielonga. Trener tyszan zdecydował się na kilka roszad w składzie, między innymi zastępując w bramce Rafała Dobrolińskiego Markiem Igazem.

GKS Tychy ma na swoim koncie jak do tej pory czternaście oczek i zajmuje siódme miejsce w tabeli z bilansem bramek 11-13. Warto wspomnieć, że w śląskiej drużynie występuje obrońca Łukasz Bogusławski, który jeszcze nie tak dawno był piłkarzem Górnika Łęczna. Poza Łukaszem Grzeszczykiem trener GKS-u ma dyspozycji wszystkich zawodników na najbliższe starcie.

Sobotnie spotkanie będzie sentymentalnym powrotem do Łęcznej trenera GKS-u, Jurija Szatałowa. Rosyjski szkoleniowiec jest autorem drugiego w historii Górnika awansu do Ekstraklasy w sezonie 2013/2014. W sumie prowadził zielono-czarnych przez trzy lata, utrzymując ekipę w najwyższej klasie rozgrywkowej i odnosząc sporo nieoczekiwanych zwycięstw z wyżej notowanymi drużynami.

Najbliższy pojedynek będzie okazją do uczczenia 38-lecia założenia Górnika Łęczna. Klub z tej okazji przygotował parę niespodzianek i konkursów dla kibiców, a bilety ustalił w mocno promocyjnej cenie (5 zł).

Bezpośrednie starcia:
Obie drużyny spotykały się ze sobą jak do tej pory czterokrotnie. Dwa razy na własnym stadionie wygrywali piłkarze z Łęcznej, raz padł remis, a raz zwyciężali tyszanie.

Sędzia:
Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. W tym sezonie prowadził już cztery spotkania Nice I ligi i jedno w Pucharze Polski.

Meczu nie pokaże żadna z polskich telewizji. Na relację tekstową zapraszamy do GOL24!