Mecz Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE....

Mecz Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 8. kolejka
2017-09-09 14:45

Górnik Łęczna

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Za nami bardzo słabe spotkanie. Pozostaje życzyć, by reszta dnia była spędzona w dużo ciekawszych okolicznościach. Za wspólnie spędzony czas z Górnikiem i Podbeskidziem dziękuje Bartłomiej Krawczyk!

• Koniec meczu! Górnik Łęczna pokonuje 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Prusaka, ale bramkarz gospodarzy pewnie łapie piłkę.

• Bonin próbował górą do Szysza, ale dobrze wyszedł z bramki Fabisiak.

• Goście próbowali wrzucać piłkę "na aferę", ale nie udało im się oddać strzału.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia. Cała drużyna, poza bramkarzem, w polu karnym Górnika.

• Z dystansu strzelał Podgórski, ale raz, że słabo, a dwa - że niecelnie.

• Zmiana też w drużynie gości. Schodzi Ilijew, a wchodzi Podgórski.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Lukasz Wiech wchodzi w miejsce Radosława Pruchnika.

• Z odległości ok. 20 metrów strzelał Ilijew, ale dobrze ustawiony Prusak pewnie chwyta piłkę.

• Piłka dość nieoczekiwanie znalazła się w polu karnym pod nogami Patryka Szysza, który, nie zastanawiając się długo, uderzył mocno lewą nogą, tuż pod poprzeczkę bramki Wojciecha Fabisiaka.

• GOL DLA GÓRNIKA! PATRYK SZYSZ!

• Dariusz Jarecki zastępuje Tomasza Makowskiego.

• Szysz dryblował pod polem karnym Podbeskidzia, ale połapał się w tym obrońca.

• Ładną akcją popisał się Suchanek, który uwolnił się od obrońcy i oddał strzał tuż zza pola karnego. Piłka jednak wylądowała prosto w rękach dobrze ustawionego Fabisiaka.

• Z rzutu wolnego uderzał Sierpina, ale trafił prosto w mur.

• Podbeskidzie zatrzymało kontrę Górnika na połowie gości i mogło mieć bardzo dobrą okazję, gdyby Kosznik nie ratował się faulem. Rzut wolny blisko pola karnego.

• Mocny strzał z dystansu oddał Ilijew. Prusak wybija na rzut rożny.

• Sabala wychodził sam na sam z bramkarzem po ładnej kontrze gości, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Na przebój szedł Kozak, ale zatrzymał się na trzecim obrońcy.

• I zmiana także w szeregach gospodarzy. Suchanek zmienia Szerszenia.

• a także Tomczyk, zmieniony przez Sabalę.

• Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Schodzi Sobczak, zastąpiony przez Kozaka...

• Nieudanie rozegrany stały fragment gry, ale gospodarzom udało się utrzymać przy piłce.

• Rzut rożny dla Górnika.

• Bonin dośrodkowuje, Malec wybija. Nie pierwszy i pewnie nie po raz ostatni w tym meczu.

• To mogło być pierwsze udane długie podanie do napastnika Podbeskidzia, ale arbiter odgwizduje spalonego.

• Sobczak spróbował prostopadłego podania między obrońcami, ale do piłki dobiegł bramkarz Górnika

• Radosław Pruchnik zostaje ukarany żółtą kartką po faulu na Tomczyku.

• Tymiński uderzył bardzo wysoko ponad bramką.

• Piłkę w pole karne Górnika wrzucał Hanzel, gdzie kontrował ją Sobczak, ale sędzia podniósł chorągiewkę.

• Faulowany Sobczak, to będzie dobra okazja do dośrodkowania w pole karne.

• Podbeskidzie próbowało długiego podania z linii obrony do ataku, ale zagranie było bardzo nieudane.

• Z prawej strony dośrodkowywał Bonin. Goście wybijają piłkę, ale ta nadal w posiadaniu Górnika

• Rozpoczęła się druga połowa!

• Sędzia kończy pierwszą połowę. Wnioski są proste - w drugiej części meczu może być już tylko lepiej.

• Piłkarze zdają się już czekać na gwizdek kończący pierwszą połowę, a my wraz z nimi.

• Strzał z rzutu wolnego był bardzo słaby, tak jak cała pierwsza połowa.

• Żółta kartka dla Tymińskiego, który ostro zaatakował Sobczaka. Podbeskidzie będzie miało rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Jarocha. Tak czy inaczej, piłka ląduje w rękach Prusaka.

• Wiktorski ukarany żółtą kartką za faul na Boninie.

• Znowu dłużej przy piłce jest Górnik, ale im bliżej bramki rywala, tym mniej pomysłów na akcję mają gracze Tomasza Kafarskiego.

• W polu karnym Szerszeń niedokładnie podaje do Bonina. Piłka opuszcza boisko i grę wznowi Fabisiak.

• W meczach z udziałem Górnika pada w tym sezonie średnio 2,86, a w meczach z udziałem Podbeskidzia - 3,17. Statystyka każe nadal śledzić to spotkanie, choć tempo meczu jest mocno zniechęcające.

• Nieudane dośrodkowanie Szysza z lewej strony - obrońcy gości bez problemów wybijają piłkę.

• Pierwsza groźniejsza sytuacja w tym meczu. Była szansa dla Podbeskidzia po dośrodkowaniu, ale Prusak, choć na raty, złapał piłkę.

• Żółta kartka dla Jarocha.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia.

• Górnik długo rozgrywa piłkę. Co z tego, skoro robi to na własnej połowie, ewidentnie nie spiesząc się do przodu?

• Z rzutu wolnego dogrywał Makowski, ale żaden z jego kolegów nie przeciął lotu piłki i ta wpadła w ręce Fabisiaka.

• Jaroch mocno poturbował Szysza. Na szczęście dla zawodnika gości, sędzia poprzestał na ustnym napomnieniu.

• W polu karnym na ziemi znalazł się Szerszeń, ale sędzia, pomimo głośnego niezadowolenia kibiców, nie wskazał na "wapno".

• Wydawało się, że będzie to groźna akcja gości, ale Ilijew zgubił piłkę w polu karnym Górnika.

• Piłkę rozgrywa Podbeskidzie, ale próby podejścia bliżej bramki gospodarzy są pozbawione pomysłu.

• Ładna akcja Górnika zakończyła się niecelnym strzałem Kosznika z narożnika pola karnego.

• Z dystansu uderzał Hanzel. Bardzo niecelnie.

• W bocznym sektorze Bonin założył siatkę Moskwikowi, ale następnie zepsuł dośrodkowanie.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Makowskiego. Goście wybijają piłkę daleko od bramki.

• Będzie rzut rożny dla gospodarzy, pierwszy w tym meczu.

• Pierwsza akcja gości. Z prawej strony przedarł się Sobczak i po ziemi dośrodkował w pole karne. Piłkę łapie Prusak.

• Podbeskidzie rozpoczęło mecz!

• Piłkarze obu zespołów są już na boisku.

• Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą 14 razy. Każda odniosła 5 zwycięstw, a czterokrotnie padł remis.

• W tabeli Nice 1. ligi przewodzi Miedź Legnica, która w 8 meczach zdobyła 18 punktów. Górnik i Podbeskidzie radzą sobie dużo gorzej i zajmują odpowiednio 15 i 16 pozycję w tabeli. Gospodarze w 7 spotkaniach wywalczyli 5 punktów - tyle samo co goście, którzy jednak rozegrali jeden mecz mniej.

• Dzień dobry! 20 minut dzieli nas od rozpoczęcia meczu Górnika Łęczna z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.

Radosław Zaborek

Mecz Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE

Mecz Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE ©Łukasz Klimaniec / Polska Press

Mecz Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. O godz. 14:45 na stadionie przy Al. Jana Pawła II 13 Górnik Łęczna podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po siedmiu kolejkach Nice I ligi obydwa zespoły rozczarowują swoich kibiców i w sobotnim starciu będą szukać szans na odbudowanie formy. Mecz pokaże telewizja Polsat.

Górnik Łęczna wraca na swój stadion po kolejnej porażce na wyjeździe, ze Stomilem Olsztyn (1:2). Pomimo, że łęcznianie prowadzili po ładnym uderzeniu wracającego po kontuzji Łukasza Tymińskiego z rzutu wolnego, to w drugiej odsłonie meczu stracili bramkę po kontrowersyjnym karnym dla Stomilu. Ta sytuacja kompletnie podłamała zespół, a gwóźdź do trumny lubelskiego zespołu przybił Wołodymyr Tanczyk strzałem z bliskiej odległości.

Bilans siedmiu kolejek dla podopiecznycznych Tomasza Kafarskiego to w tym momencie pięć punktów i piętnaste miejsce w tabeli. Zielono-czarni wygrali jak dotąd tylko jedno spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec po bramkach Patryka Szysza, który jest aktualnie najlepszym strzelcem Górnika (3 trafienia).

Dla trenera Górnika pocieszający może być fakt, iż do składu w pełni sił wraca Radosław Pruchnik. Doświadczony defensor może okazać się przydatny w załataniu dziur w obronie.

- Cieszę się, że mogę już normalnie trenować z zespołem. Trener Leciak zaaplikował mi bardzo dobrą dawkę treningów, tak żebym szybko wrócił do dobrej formy fizycznej. Jestem bardzo zadowolony i czuję się optymalnie. Czekam, żeby wybiec na boisko i pokazać się łęczyńskiej publiczności. Robię wszystko na każdym treningu, żeby pokazać trenerom, że zasługuję na grę. Wierzę w to, że niedługo dostanę szansę – stwierdził 31-latek.

- Tydzień był owocny. Sporo popracowaliśmy nad elementami, które były ważne pod kątem organizacji gry i motoryki. Mam nadzieję, że w sobotę będziemy widzieli drużynę walczącą i mającą siły do tego, żeby osiągnąć korzystny wynik, którego potrzebujemy – powiedział trener Górnika Łęczna, Tomasz Kafarski.

Zespół z Bielsko-Białej jest w podobnej sytuacji do Górnika Łęczna. Zajmuje dopiero szesnaste miejsce w tabeli, zgromadził tyle samo punktów, ale ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. Zawodnicy z województwa śląskiego ‘’brylują” również w tej samej niechlubnej kategorii co aktualny spadkowicz z Ekstraklasy. Oba kluby straciły do tej pory aż 13 bramek (najwięcej w lidze). W ostatniej kolejce Podbeskidzie pokazało jednak duży charakter, remisując na trudnym terenie w Tychach 3:3. Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie jest ściągnięty z Wisły Płock Bułgar, Dimitar Iljew.

Warto wspomnieć, że dyrektorem sportowym Podbeskidzia jest Andrzej Rybarski, który prowadził Górnika w Ekstraklasie przed Franciszkiem Smudą.

Bezpośrednie starcia:

Oba zespoły mierzyły się jak dotąd czternaście razy. Nikt nie przeważa w statystykach, ponieważ zarówno Górnik jak i Podbeskidzie odniosły po 5 zwycięstw, a cztery razy dzieliły się punktami. Najbardziej pamiętna była ostatnia konfrontacja. Zwycięstwo 5-1 zielon-czarnych przesądziło o spadku śląskiej drużyny z Ekstraklasy.

Sędzia:

Spotkanie poprowadzi Sylwester Rasmus (Toruń). W tym sezonie był już rozjemcą dwóch meczów Nice I ligi.

Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kto wygra mecz 1 ligi?

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn ONLINE TRANSMISJA TV

Polsat Sport przeprowadzi transmisję z tego spotkania. Zapraszamy również na relację LIVE do GOL24.pl