Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. spadkowa)
2017-05-06 18:00

Górnik Łęczna

2

Wisła Płock

3

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Pięć goli i fantastyczne spotkanie pełne emocji, a to przecież ekipy, które podczas rundy zasadniczej mocno nas rozczarowywały - to jest właśnie Ekstraklasa!

• Koniec! Po niesamowitym spotkaniu Górnik Łęczna przegrywa u siebie z Wisłą Płock 2:3, to było niesamowite widowisko!

• Rzut rożny dla Górnika w ostatniej minucie, do piłki dopadł Adam Dźwigała, obrońca główkuje obok słupka!

• Brawa należą się Grzegorzowi Boninowi, który efektownym zwodem nawinął dwóch rywali i wyłożył piłkę pod bramkę, gdzie dopadł do niej Vojo Ubiparip. W doliczonym czasie będą emocje!

• A jednak, pada bramka! Vojo Ubiparip na 2:3, końcówka będzie ciekawa!

• Końcówka również należy do gospodarzy, ale atakują oni zupełnie bez przekonania, jakby bez wiary choćby w gola kontaktowego.

• Głębokie dośrodkowanie Gabriela Matei w pole karne gości i z piłką mija się Gerson - obrońcy zabrakło naprawdę bardzo niewiele!

• Z kartką również Gerson, który nie dał rady czysto zatrzymać Dominika Furmana.

• Po chwili Patryk Stępiński pojawia się na murawie właśnie w miejsce Arkadiusza Recy - świetny mecz reprezentanta Polski.

• Adam Dźwigała z żółtą kartką za wypchnięcie Arkadiusza Recy poza plac gry.

• Co za seria Mateusza Kryczki! Były bramkarz Dolcanu Ząbki rewelacyjnie broni strzały Grzegorza Piesio z ostrego kąta!

• Na stadionie w Lublinie pojawiło się dziś 3666 kibiców.

• Grzegorz Piesio zastępuje Javiera Hernandeza.

• Mateusz Piątkowski zmienił już Jose Kante.

• Górnik przebywa przy piłce przez większość czasu, gospodarze wymieniają sporo podań, ale brakuje im celności pod bramką. Cieszy, że oglądamy sporo strzałów na bramkę.

• Boisko opuszcza asystent, ale i ten, który powinien mieć na koncie również gola, czyli Giorgi Merebaszwili. Zmienia go Dominik Kun.

• Mocna próba Piotra Grzelczaka z dystansu, ponownie radzi sobie dobrze dysponowany dzisiaj Mateusz Kryczka.

• Doskonałe płaskie zagranie Grzegorza Bonina w pole karne pod samą bramkę, z kilku metrów Vojo Ubiparip trafia prosto w Mateusza Kryczkę! Ależ szczęście bramkarza Wisły!

• O ile do momentu utraty gola na 1:3 to Górnik Łęczna prezentował się lepiej, tak teraz znacznie lepiej prezentują się goście, który mądrze wymieniają podania na połowie przeciwnika.

• Vojo Ubiparip zastępuje Josimara Atoche na ostatnie pół godziny gry.

• Trener Franciszek Smuda reaguje bardzo szybko - za moment na boisku pojawi się Vojo Ubiparip.

• Piłka po rzucie rożnym wypadła poza pole karne, dopadł do niej Arkadiusz Reca. Młody zawodnik pięknym strzałem z woleja trafił do siatki mimo gąszczu piłkarzy pod samą bramką. Co za gol, co za mecz!

• Co za bramka, Arkadiusz Reca! Niesamowity gol!

• Stały fragment gry nie dał gospodarzom żadnej korzyści, po chwili mamy już korner dla gości po indywidualnej akcji Jose Kante.

• Górnik już od początku zrywa się do ataku. Paweł Sasin w starciu z rywalem przy linii końcowej wywalczył rzut rożny.

• Dośrodkowanie przeleciało niebezpiecznie blisko zawodników zgromadzonych w polu karnym, ostatecznie jednak opuściło plac gry bez kontaktu z którymkolwiek z piłkarzy.

• Już na początku Bartosz Śpiączka faulowany na połowie rywala, będzie rzut wolny dla łęcznian.

• Ruszamy z drugą połową, piłkę ma Wisła Płock!

• W pierwszej połowie emocji mieliśmy co nie miara. Górnik otworzył wynik efektowną akcją, potem jednak do głosu doszła Wisła, która zdobyła bramki po wątpliwym rzucie karnym i niezwykle precyzyjnym podaniu prostopadłym. Czekamy na więcej bramek w drugiej połowie... kto wie, może doczekamy się kolejnego 3:3?

• Koniec pierwszej połowy, do przerwy prowadzi Wisła Płock!

• Delikatne dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego spokojnie łapie Wojciech Małecki.

• Bardzo mocny strzał Grzegorza Bonina z woleja przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Cezary Stefańczyk w pojedynku z Leandro wywalczył rzut rożny.

• Długa piłka do Piotra Grzelczaka, ale szybszy przy niej był Mateusz Kryczka.

• Ależ petarda, Javier Hernandez uderza bardzo mocno, ale tylko w poprzeczkę! To mógł być nieprawdopodobny gol!

• Dominik Furman z żółtą kartką za faul na Javierze Hernandezie, rzut wolny dla Górnika przy narożniku pola karnego.

• Efektownie w pole karne wbiegł Javier Hernandez, zawodnik Górnika pada w szesnastce w starciu z rywalem, sędzia jednak nie używa gwizdka!

• Długie podanie w kierunku Piotra Wlazły, ten jednak tylko strącił piłkę głową, po czym padła ona łupem Wojciecha Małeckiego.

• Po pierwszych, obfitujących w emocje dwudziestu minutach tempo meczu nieco opadło, do ataku zbierają się jednak gospodarze.

• Znakomita interwencja Gabriela Matei, który zatrzymał rozpędzonego Arkadiusza Recę, obrońca nabił młodzieżowego reprezentanta Polski, grę wznowi Wojciech Małecki.

• Bardzo przeciągnięte dośrodkowanie Leandro z lewej strony boiska, przy piłce już Wisła Płock.

• Josimar Atoche z żółtą kartką za wślizg w nogi Piotra Wlazło.

• Javier Hernandez decyduje się na strzał w pełnym biegu, ale trafia wprost w rywala, piłka odbija się od przeciwnika i trafia w rękawice Mateusza Kryczki.

• Z kartką również Damian Byrtek, tym razem jednak za faul na własnej połowie.

• Bartosz Śpiączka dyskutował z sędzią domagając się odgwizdania pozycji spalonej napastnika rywali, za co dostał żółtą kartkę.

• Giorgi Merebaszwili długim podaniem uruchamia Jose Kante, który nie myli się w sytuacji sam na sam. To, co tutaj się dzieje, jest po prostu nieprawdopodobne.

• Co tutaj się dzieje?! Jose Kante trafia na 2:1 dla Wisły Płock!

• Szkoda słów. To po prostu musiał być gol dla gości.

• Nieprawdopodobne. Arkadiusz Reca w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia prosto w niego, ale piłka trafia do Giorgiego Merebaszwilego, zawodnik Wisły Płock nie trafia do pustej bramki! Ależ pudło!

• Piłka w prawym rogu bramki, Wojciech Małecki w lewym - ponownie remis w Lublinie. Ależ nam się zaczyna ten mecz!

• Jedenastkę pewnie wykorzystuje sam poszkodowany! Piotr Wlazło na 1:1!

• Niemożliwe! Piotr Wlazło faulowany w polu karnym przez Gersona i mamy rzut karny! Ale czy tam na pewno był faul?!

• Josimar Atoche decyduje się na dośrodkowanie pod bramkę spod linii końcowej, ale piłka opuściła boisko i przeleciała ponad poprzeczką.

• Szybka akcja łęcznian rozegrana na jeden kontakt przyniosła dobre podanie do Grzegorza Bonina w pole karne, ten odegrał piłkę pod bramkę, gdzie minęli się z nią obrońcy, z kilku metrów do bramki posłał ją Piotr Grzelczak. Co za akcja Górnika, "Łęcznalona"!

• Jak na życzenie - 1:0, co za bramka, Piotr Grzelczak!

• Również liczymy na piłkarski spektakl. ;-)

• Defensywa z Płocka wybija piłkę, ale ta ponownie trafia pod nogi gospodarzy, którzy od początku chcą prowadzić grę.

• Efektowny rajd z piłką Grzegorza Bonina przy linii bocznej kończy się rzutem rożnym dla Górnika Łęczna - to pierwszy stały fragment gry w tym meczu.

• Grzegorz Bonin podaje piłkę do podłączającego się do akcji w polu karnym Gabriela Matei, rumuński obrońca został jednak złapany na spalonym.

• Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego i gramy, przy piłce Górnik Łęczna!

• Piłkarze Górnika i Wisły już na murawie, czas na losowanie stron!

• Bohaterowie dzisiejszego spotkania już w tunelu areny przy ulicy Stadionowej w Lublinie!

• Rozgrzewka obu drużyn zakończona, w Lublinie ładna pogoda - czekamy już tylko na piłkarzy, którzy za moment pojawią się w tunelu prowadzącym na murawę!

• Górnik najprawdopodobniej rozpocznie mecz w formacji 4-1-4-1, natomiast Wisła zacznie spotkanie w ustawieniu 4-2-3-1.

• Zakończył się już pierwszy dzisiejszy mecz Lotto Ekstraklasy. Piast Gliwice pewnie pokonał Śląsk Wrocław 2:0 i oddalił się nieco od miejsc spadkowych.

• Rezerwowi Wisły: Bartosz Kaniecki, Tomislav Bożić, Dymitar Iliev, Patryk Stępiński, Bartłomiej Sielewski, Dominik Kun i Mateusz Piątkowski.

• Rezerwowi Górnika: Sergiusz Prusak, Łukasz Tymiński, Grzegorz Piesio, Stefan Askovski, Vojo Ubiparip, Dariusz Jarecki i Krzysztof Danielewicz.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Górnik Łęczna - Wisła Płock!

Kaja Krasnodębska

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock ONLINE ©Lukasz Kaczanowski

„Ale bym sobie obejrzał Podbeskidzie, takie z Łęczną” – ten mem znają chyba wszyscy piłkarscy fani w Polsce. Każdy bardziej rozgarnięty kibic wie, że takie starcia to po prostu ligowe klasyki. Trochę śmieszków, żarty, puste trybuny i omijanie prime time’ów szerokim łukiem – to rzeczywistość Górników jeszcze sprzed kilku tygodni. Teraz jednak żarty się skończyły. Podopieczni Franciszka Smudy zaczęli grać efektownie, a co nawet ważniejsze również skutecznie. Uciekli ze strefy spadkowej i są gotowi zawojować grupę spadkową. Czy to skłoni fanów do pojawienia się na Arenie Lublin na mecz z płocką Wisłą?

Jeśli chodzi o mecze rozgrywane w stolicy Lubelszczyzny, ten rozpocznie się wyjątkowo późno. Dotychczas ich stałą godziną była 15.30. Kolejne efektowne starcia sprawiły, że zainteresowanie spotkaniami Łęcznej przed telewizorami wzrosło, a co za tym idzie organizatorzy zdecydowali, że pierwszy gwizdek w starciu z Wisłą Płock zabrzmi punktualnie o 18.00.
Czy to zachęci również więcej lokalnych fanów do pojawienia się na trybunach? Frekwencja na Arenie Lublin nigdy nie porywała. Wisła nie jest też najmocniejszym ligowym przeciwnikiem. Jak więc będzie tym razem?

Kibiców powinien przede wszystkim skusić fakt, że ich zespół po raz pierwszy od dawien dawna uciekł ze strefy spadkowej. Dwa zwycięstwa z rzędu – na zakończenie rundy zasadniczej z Wisłą Kraków oraz na inaugurację fazy play-off ze Śląskiem Wrocław sprawiły, że na koncie łęcznianie mają już 18 punktów. Szczególnie ważna okazała się ta druga wygrana, bowiem pozwoliła podopiecznym Franciszka Smudy niczym na trampolinie odbić się od dna i wskoczyć na 11 miejsce w tabeli. A wszystko za sprawą świetnego spotkania rozegranego na Dolnym Śląsku. Łęcznian pech nie opuszczał. Nie dość, że były selekcjoner nie mógł skorzystać z żadnego ze swoich stoperów (z powodu kontuzji pauzowali Maciej Szmatiuk, Gerson oraz Aleksander Komor), to po kwadransie gry uraz dopadł również grającego na środku obrony Przemysława Pitrego. Konieczna była roszada i obok występującego dopiero po raz drugi w karierze w roli obrońcy Adama Dźwigały stanął Paweł Sasin. Naprzeciwko nich między innymi Ryota Morioka czy Kamil Biliński. To nie mogło się udać, a jednak udało. Solidna praca linii defensywy pozwoliła na coraz to śmielsze ataki. Gole Bartosza Śpiączki oraz Grzegorza Bonina i to goście wyjeżdżali z Wrocławia bogatsi o komplet oczek. Radość w szatni ogromna. Czy będą mogli być z siebie zadowoleni również w sobotę?

Górnik Łęczna - Wisła Płock. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Płocczanie z pewnością łatwo skóry nie sprzedadzą. Oni wciąż mają jeszcze pewnie w pamięci jak niewiele zabrakło, żeby znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Po wyrównującym golu Jose Kante byli tak blisko górnej ósemki… jednak teraz będą musieli do końca bić się o utrzymanie. W tym momencie cel może być tylko jeden – jak najszybciej zapewnić sobie sporą punktową przewagę nad rywalami. Pozycja wyjściowa dobra: dwadzieścia punktów. W ubiegłym tygodniu do tej puli dopisali sobie tylko jeden remisując na własnym stadionie z niżej plasującym się i nieco rozbitym ostatnimi wydarzeniami Ruchem Chorzów. Niebiescy zmagający się z wewnętrznymi problemami okazali się zbyt trudni do pokonania dla podopiecznych Marcina Kaczmarka. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, a autorem jedynego trafienia dla Nafciarzy okazał się Jose Kante. Napastnik ostatnio zdobywa trafienia w każdym kolejnym spotkaniu. Czy w Lublinie podtrzyma tę serię?

Taki jest cel na to spotkanie, bowiem w tej chwili różnice punktowe w tabeli grupy spadkowej są tak małe, że właściwie wszystko może się zdarzyć. Wszyscy pamiętają zeszłoroczny kazus Podbeskidzia toteż nikt nie chce zbyt pochopnie oddać nawet punktu. W Lublinie można się więc spodziewać niezwykle zaciętego meczu. Takie zresztą były dotychczasowe starcia między tymi zespołami. Jesienią po fantastycznej końcówce, golach Grzegorza Piesio, Szymona Drewniaka oraz kiksach Giorgi Merebashvilego niespodziewanie górą byli łęcznianie. Wiosną nie było już tak różowo dla podopiecznych Franciszka Smudy. Mimo że rozpoczęli fantastycznie – od dwóch szybko zdobytych goli, ostatecznie przegrali z Nafciarzami 2-3. Wspaniała końcówka Wisły okraszona trafieniami Pawła Sasina (samobójczym), Damiana Byrtka i Dimitara Iliewa sprawiły, że ponownie to goście cieszyli się ze zwycięstwa. Jak będzie tym razem?

Swojemu zespołowi w walce z pewnością nie pomogą Maciej Szmatiuk oraz Aleksander Komor. Obaj stoperzy są wyłączeni z gry do końca sezonu. Oprócz niech w sobotę zabraknie również pauzującego za kartki Szymona Drewniaka, a także zmagającego się od dawien dawna z urazem Łukasza Mierzejewskiego. Do zdrowia powraca natomiast Gerson. Po drugiej stronie barykady nie zobaczymy Sergieja Kriwca oraz Seweryna Kiełpina. Jak płocczanie poradzą sobie bez swego golkipera? Przed tygodniem zastępujący go Mateusz Kryczka skutecznie radził sobie z większością strzałów. Przepuścił właściwie tylko jeden, co kosztowało jego zespół aż dwa punkty.

Nie zagrają:

Górnik Łęczna: Szymon Drewniak, Aleksander Komor, Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk

Przewidywane składy:

Górnik: Wojciech Małecki - Gabriel Matei, Adam Dźwigała, Gerson, Leandro, Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Javi Hernandez, Atoche, Piotr Grzelczak, Bartosz Śpiączka

Wisła: Mateusz Kryczka - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Damian Byrtek, Kamil Sylwestrzak, Dominik Kun, Dominik Furman, Maksymilian Rogalski, Jose Kante, Giorgi Merebaszwili, Mateusz Piątkowski

Mecz Górnik Łęczna - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Konfrontację Górnika Łęczna z Nafciarzami pokaże CANAL+. Mecz prosto z Lublina skomentują Adam Marchliński i Wojciech Jagoda, a rozmowy z zawodnikami i trenerami przeprowadzą Cezary Olbrycht i Filip Surma. Transmisja od 17:55.