• Zmiana w Górniku Wolsztyński Rafał za Kądziora

• Druga żółta i w efekcie czerwona dla Kante

• Szymański dobrze strzela zza pola karnego i Loska miał problemy przy tej interwencji, następnie próbował Kante i znowu łapie bramkarz

• Druga zmiana w Wiśle, Varela za Merebaszwilego

• Ależ błąd Kiełpina, Angulo wyszedł jeden na jednego z obrońcą, a bramkarz wyszedł daleko poza pole karne i Angulo strzela ponad nim do bramki.

• Żółtą kartę dostał Kante za celowe zagranie ręką

• 3:0 Krótkie rozegranie rożnego i Kurzawa wrzuca piłkę, a Wieteska idealnie kończy strzałem głową.

• TO POWINIEN BYĆ GOL Wolsztyński dostał piłkę między dwóch obrońców wyszedł sam na sam i strzela obok słupka

• Groźna sytuacja gości, Furman dośrodkowuje z rzutu wolnego główkuje Byrtek, ale Loska doskonale broni

• Pierwsza zmiana w Wiśle Szymański za Rasaka

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę od środka goście

• Przez większość czasu Górnik prowadził grę, a Wisła dobrze się broniła i kontratakowała, ale to gospodarze za sprawą Angulo strzelili dwa gole.

• Sędzia koczy pierwszą połowę po 45 minutach Górnik prowadzi 2:0

• Angulo i już Górnik prowadzi 2:0! Kurzawa fenomenalnie dośrodkowuje zza pola karnego a Hiszpan uderza bez przyjęcia.

• Od środka zaczynają gospodarze

• Sędzia wyprowadza już obie jedenastki na murawę, zaraz zaczynamy!

• Kapitanami drużyn w dzisiejszym meczu są Szymon Matuszek (Górnik Zabrze) i Seweryn Kiełpin (Wisła Płock)

• Górnik pierwszy raz w tym sezonie zaczyna inną jedenastką, niż do tej pory. Pauzującego za kartki Adama Wolniewicza zastąpi Szymon Matuszek, a na prawą stronę obrony przesunięty zostaje Ambrosiewicz.

• Rolę pierwszego trenera dzisiaj na ławce Górnika Zabrze pełnić będzie Marek Matuszek, ponieważ Marcin Brosz w poprzednim meczu został wyrzucony na trybuny. Na ławce Górnika wyjątkowo zasiądzie także Jan Żurek.

• W ostatniej kolejce Górnik Zabrze zremisował 3:3 z Cracovią, a Wisła Płock przegrała 0:1 z Legią Warszawa.

• Rezerwowi: Górnik Zabrze: Wojciech Pawłowski, Dariusz Pawłowski, Szeweluchin, Olszewski, Grendel, Rafał Wolsztyński, Urynowicz Wisła Płock: Kryczka, Sielewski, Dźwigała, Szymański, Varela, Łukowski, Biliński

• Witam oraz zapraszam na relacje LIVE z pierwszego meczu 7 kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmuje Wisłę Płock

Rafał Strzelec

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola

Górnik Zabrze - Wisła Płock ONLINE. Dziś w Zabrzu zmierzą się zespoły, które grają zupełnie dwie inne odmiany futbolu - Górnik w swoich spotkaniach strzela i traci na potęgę, z kolei Wisła jest królową minimalizmu. Jak będzie wyglądała rywalizacja tych dwóch zespołów, które ostatni raz spotkały się w 2010 roku?

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Płock ONLINE

W Zabrzu w ostatnim czasie częściej mówiło się o sędziowaniu w Ekstraklasie, aniżeli o ambitnej grze młodej ekipy Brosza. Nic dziwnego, skoro po ostatnim feralnym meczu w Krakowie szkoleniowiec Górnika wraz ze swoim asystentem zasiądzie dziś na trybunach.
Podobna sytuacja miała miejsce w 1. kolejce, kiedy to Marek Kasprzyk zastąpił Marcina Brosza na ławce trenerskiej. Jak to się skończyło? Wszyscy pamiętamy efektowną wygraną nad Legią. Teraz w rolę pierwszego trenera wcieli się szkoleniowiec bramkarzy zespołu z Roosevelta – Marek Matuszek. Czy tymczasowa zmiana sternika okaże się znów szczęśliwa?

Górnik u siebie wykazuje się kapitaną skutecznością w ostatnich spotkaniach na własnym terenie. W ostatnich 6 ligowych meczach zabrzanie strzelili na Roosevelta aż 18 goli. W tym sezonie w Ekstraklasie tylko Arka pokazała, jak skutecznie bronić się przed skomasowaną ofensywą trójkolorowej armii Brosza. Czy Wisła z tego spotkania wyciągnęła wnioski?

Podopieczni Jerzego Brzęczka, który zabrzańską atmosferę zna doskonale, muszą skupić się także na własnej grze w ataku. Zaledwie 3 gole w 6 spotkaniach nie przynoszą chluby Nafciarzom, a punkty ubiegłorocznemu beniaminkowi są z pewnością potrzebne. Furman i spółka w spotkaniu z Górnikami faworytami nie będą, ale ich tajną bronią może okazać się Jose Kante. Hiszpan, który za czasów w swojej gry w Górniku marnował okazję za okazją, odblokował się dopiero w Płocku. Jak na razie przegrywa jednak rywalizację z Kamilem Bilińskim, którego w ataku będzie wspierał Igor Lebedyński. Poza wspomnianym Kante "górniczą" przeszłość mają także Adam Dźwigała i podstawowy bramkarz gości - Seweryn Kiełpin. To właśnie w juniorach zabrzańskiego zespołu stawiał pierwsze kroki.

Jak będzie przebiegało spotkanie? Zabrzanie, którzy są głodni zwycięstwa po feralnym meczu z Cracovią, będą na pewno chcieli się zrehabilitować przed swoją publicznością, która być może znów wypełni dziś Arenę Zabrze do ostatniego miejsca. Z kolei płocczanie będą raczej oczekiwali na błędy ekipy Brosza w defensywie, które wciąż zdarzają się drużynie gospodarzy.

Z pewnością ekipa z Płocka trudno będzie wygrać z zabrzanami na ich terenie – ta sztuka udała się tylko raz, w 2003 roku po dwóch bramkach Ireneusza Jelenia. Marcin Brosz z pewnością pamięta spotkanie z 1999 roku, kiedy to w meczu z ówczesną Petrochemią dostał czerwoną kartkę w 75. Minucie gry. Mimo to Górnik wygrał pewnie 4:1. Ostatni raz obie ekipy spotkały się w Płocku... dokładnie 7 lat temu. 25 sierpnia 2010 roku Górnik pokonał Wisłę 1:3 w meczu pucharowym.

Arbitrem spotkania na Arenie Zabrze będzie Tomasz Musiał. Sędzia z Małopolski odwiedzi Zabrze po raz drugi – poprzednio był tutaj na wspomnianym meczu Górnika z Legią.

Górnik Zabrze - Wisła Płock: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do spotkania od godziny 17:30. Transmisja na żywo z meczu Górnika z Wisłą w Eurosporcie 2 od 17:55.

Wakacje gwiazd futbolu. Jak najlepsi piłkarze spędzali urlopy?