Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie...

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-05-21 18:00

Jagiellonia Białystok

0

Legia Warszawa

0

• To już wszystko na dziś! Za wspólnie spędzone 90 minut serdecznie dziękuje Bartłomiej Modzelewski! Życzę miłego wieczoru.

• Był to typowy mecz walki! Więcej było szarpania i fauli niż gry w piłkę. Po dzisiejszych meczach zachowujemy Status Quo w czołówce tabeli. A więc sprawa mistrzostwa jest jeszcze otwarta!

• Koniec meczu! Kolejny bezbramkowy remis!

• Jeszcze mamy zmianę w Legii. Guilherme zmieniony przez Michała Kopczyńskiego.

• Strzał Karola Świderskiego, ale pewnie broni Arkadiusz Malarz.

• 4 minuty doliczone!

• Za dyskusje ukarany także Ivan Runje.

• Vadis Odjidja-Ofoe dostaje drugą żółtą kartkę! Musi opuścić boisko.

• Ostatnia zmiana w Jadze. Karol Świderski zmienia Konstantina Vassiljeva.

• Przepychanka graczy obu drużyn. Tym razem obyło się bez kartek.

• Zmiana także w Legii. Kaspera Hamalianena zmiania Tomas Necid.

• Dmytro Chomczenowskyj zmienia Fedora Cernycha.

• Odważne wejście Pazdana zakończone niedokładnym podaniem stopera Legii.

• 22.394 widzów ogląda mecz na żywo przy Słonecznej!

• Piłka w siatce po strzale Cilliana Sheridana, ale Irlandczyk na 2 metrowym spalonym.

• Atur Jędrzejczyk przerywa faulem taktycznym kontratak Jagiellonii. Musi za to dostać żółtą kartkę.

• Dominik Nagy próbował indywidualnie zaskoczyć rywala, ale ostatecznie sam pogubił się w swoim dryblingu.

• Sporo zamieszania w polu karny Jagi. Ostatecznie wybija piłkę obrona gospodarzy.

• Fedor Cernych uderza sprzed pola karnego tuż nad poprzeczką! Świetnie wywalczył piłkę Cillian Sheridan.

• Zmiana także w szeregach Legii. Dominik Nagy melduję się na murawie, a zmienia Miroslava Radovicia.

• Niedokładne podanie Vadisa do Radovicia. Piłka w rękach Kelemena.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Arvydas Novikovas zmienia Łukasza Burligę.

• Vadis Odjidja-Ofoe ukarany żółtą kartką za faul na Jacku Góralskim.

• Strzał głową Vadisa Ofoe, ale świetnie broni Marian Kelemen!

• Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Na razie ciągle widzimy typowy mecz walki.

• Vadis Odjidja popędził prawą stroną, ale fauluje Vassiljeva.

• Potężny strzał Vadisa Ofoe, ale tak samo mocny jak i niecelny.

• Ciężkie życie ma dzisiaj Cillian Sheridan. Gwiazda Jagi nie może nic zrobić przy Pazdanie i Dąbrowskim.

• Zaczynamy drugą część tego spotkania! Oby była dużo lepsza niż pierwsza!

• Pierwsza połowa nie dała tyle ile się spodziewano. 100% okazji było jak na lekarstwo. Czy po przerwie będzie lepiej?

• Koniec pierwszej połowy. Na razie przy Słonecznej bez bramek.

• Znakomicie poklepali piłkę gracze Legii, później dopadł do niej Guilherme, ale uderza obok bramki!

• Dobra prostopadła piłka do Cernycha, jednak Arkadiusz Malarz był szybszy od Litwina.

• Znakomicie wstrzelił piłkę w polu karne Hamalinen, ale akcja zostaje zatrzymana przez obronę Jagi.

• Taras Romanczuk zatrzymuje świetną indywidualną akcje Vadisa i mamy żółtą kartkę dla pomocnika gospodarzy.

• Jędrzejczyk blokuje wstrzeloną piłkę przez Cernycha. A w polu karnym już czekali gracze gospodarzy.

• Świetna indywidualna akacja Miroslava Radovicia. Serb jednak nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Za to samo kartką ukarany Thibault Moulin.

• Za komentowanie decyzji sędziego Łukasz Burliga ukarany żółtą kartką.

• Kolejny pojedynek Vadisa i Góralskiego. Tym razem jednak faul Belgijskiego pomocnika gości.

• Fedor Cernych uderza z dystansu, lecz bardzo niecelnie.

• Cały czas Jacek Góralski próbuje uprzykrzyć życie Vadisowi. Tym razem jednak zrobił to wbrew przepisom.

• Seria dośrodkowań graczy Legii, ale żadne nie spowodowało zagrożenia.

• Francuz wraca na boisko. Uraz więc nie był poważny.

• Thibault Moulin leży na murawie. Potrzebna pomoc medyczna.

• Artur Jędrzejczyk posliznął się we własnym polu karnym co mogło skutkować stratą bramki! Na szczęście dla prawego obrońcy gości, Fedor Cernych uderzył prosto w Malarza!

• Bardzo niedokładni są dzisiaj gracze obu drużyn. Pierwsze 20 minut nie rozpieszcza widzów.

• Znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej Adam Hlousek, wystawił piłkę dla Hamalainena, lecz Fin uderza wysoko ponad poprzeczką.

• Strzał Cilliana Sheridana z koła środkowego. Irlandczyk zauważył wysuniętego Malarza, ale zrobił to niedokładnie.

• Vadis Odjidja świetnia powalczył o piłkę, ale ostatecznie źle dograł do Miroslava Radovicia.

• Dobrze dośrodkował Thibaul Moulin, ale świetnie w swoich polu karnym znalazł się Guti, który wybija futbolówkę.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, szybko wyjaśnia sytuację Maciej Dąbrowski.

• Dośrodkowanie Vassiljeva ląduje prosto w rękach Arkadiusza Malarza.

• Faul Vadisa Odjidji Ofoe przed swoją 16.

• Niedokładne podanie Macieja Dąbrowskiego do Hamalainena i piłka dla gospodarzy.

• Thibault Moulin wygrywa pojedynek z Łukaszem Burligą i od bramki zacznie Arkadiusz Malarz.

• Początek meczu daje nam dużo walki w środku pola.

• Przy Słonecznej w Białymstoku, bardzo słonecznie! Oby świetna aura przeniosła się na murawę!

• Rozbrzmiał pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego! Zaczynamy!

• Trwa przywitanie zawodników, a pełny stadion daje o sobie znać pięknie odśpiewując hymn Jagiellonii!

• Za 10 minut ruszamy z "Meczem Sezonu"! Kto dziś wygra!?

• Czy będzie to miało jakiś wpływ na grę Legionistów?

• Kto dziś zrobi sobie prezent w postaci zwycięstwa? A może któryś z Panów zdobędzie gola?

• W Białymstoku od tygodnia nie mówi się o niczym innym. Pełną mobilizację kibiców widać było od samego początku. Bilety sprzedały się praktycznie od razu. Od kilku dni można kupić tylko pojedyncze wejściówki.

• Zła wiadomość dla kibiców Legii.

• Jagiellonia natomiast przegrywając środowe spotkanie z Lechią Gdańsk (4:0), przerwała swoją serię 10 spotkań bez porażki. Może dzisiaj uda im się wrócić na zwycięskie tory.

• Legia ostatnio przechodzi kolejnych rywali jak rozpędzony pociąg. Wojskowi nie przegrali meczu od 19 lutego, kiedy to przegrali z Ruchem Chorzów przy Łazienkowskiej. Od tamtej pory rozegrali 12 spotkań, 9 wygrali, a 3 zremisowali. Robi wrażenie.

• Legia ma szansę ustanowić nowy rekord! Czy podopieczni Jacka Magiery dadzą radę?

• Skład Legii Warszawa!

• Skład Jagiellonii Białystok!

• Obie drużyny liczą się walce o Mistrzostwo. W tej chwili wyżej jest Legia, która ma 2 oczka przewagi nad drużyną z Białegostoku. Przy wygranej Wojskowi praktycznie zapewnią sobie obronę tytułu. Będzie ciężko odebrać im Mistrzostwo.

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Punkt godzina 18 rozbrzmi pierwszy gwizdek, który rozpocznie mecz Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa! Wszyscy zacieramy ręce na to spotkanie! W końcu jest to pojedynek lidera i wicelidera naszej Ekstraklasy!

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE ©Andrzej Zgiet / Polska Press

Mecz Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ONLINE. Sezon naszej rodzimej Ekstraklasy wpada na ostatnią prostą. Sprawa Mistrzostwa jest jeszcze całkowicie otwarta, a o tytuł walczą cztery drużyny. Czy spotkanie w Białymstoku wyłoni nam najlepszą drużynę sezonu 2016/2017?

Kibice Legii Warszawa długo czekali na ten moment. Pierwszy raz w tym sezonie podchodzić będą do swojego meczu z pierwszego miejsca. Tak, wydaję się to niewiarygodne, ale drużyna Mistrza Polski, dopiero w 35 kolejce nie będzie goniła swoich rywali, a sama będzie goniona.
Niesieni pewnymi zwycięstwami z Bruk-Betem, a przede wszystkim z Lechem Poznań podopieczni Jacka Magiery jadą do Białegostoku po kolejne trzy punkty. Każdy w Warszawie wie o co toczy się walka, a zwycięstwo z Jagiellonią może tylko umocnić kandydaturę Wojskowych do końcowego triumfu.

- Będziemy walczyć o pełną pulę i nic się w naszej grze nie zmieni. Pierwszy raz w tym sezonie jesteśmy na pierwszym miejscu. Od 25 września goniliśmy, dzisiaj jesteśmy w komfortowej sytuacji, ale mocno na to pracowaliśmy. Kosztowało nas to dużo wysiłku. Teraz zrobimy wszystko by utrzymać pozycję lidera do końca sezonu. Wszystko w naszych głowach i nogach – mówił przedmeczem szkoleniowiec Legii Jacek Magiera

Dla Jagiellonii być może jest to najważniejszy mecz w całej historii klubu. Wielokrotnie powtarza się, że drużyna z Białegostoku nigdy nie była tak blisko tytułu. W całym mieście widać ogromną mobilizację, a bilety na mecz z Legią sprzedały się jak świeże bułeczki. Tym razem także nie będzie łatwo, a wiele aspektów przemawia za ich rywalami. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na doświadczenie w ważnych meczach, którego w porównaniu do Mistrza Polski, Jagiellonii wyraźnie brakuje.

Jaga musi szybko zapomnieć o środowej porażce z Lechią Gdańsk. Do końca zostały tylko trzy mecze, a przegrana aż 4:0 może podłamać podopiecznych Michała Probierza.
- Środowa porażka była bardzo frustrująca, ale nigdy nie można się czuć dobrze po przegranym meczu. W drodze powrotnej do Białegostoku każdy był zawiedziony wynikiem, ale już czekamy z niecierpliwością na niedzielne spotkanie z Legią. Mamy okazję do rehabilitacji za porażkę w Gdańsku – zapowiada napastnik Jagi Cillian Sheridan.

Dużo mówi się także o pojedynku dwóch ligowych geniuszy jakimi są Konstantin Vassiljev i Vadis Odjidja Ofoe.” Cesarz Estonii” powoli wraca do pełnej dyspozycji po kontuzji i chociaż w poprzednich meczach nie przypominał siebie z początku sezonu to gwiazdor białostockiej drużyny zawsze jest groźny dla swoich rywali. Natomiast belgijski pomocnik Legii coraz bardziej udowadnia, że jego umiejętności przewyższają naszą ligę.

Pojedynek dwóch czołowych drużyn Ekstraklasy zapowiada się niezwykle interesująco. Przy wygranej i korzystnym wyniku Lecha z Lechią, Legia praktycznie będzie mogła zapewnić sobie obronę tytułu. Jednak ambitnie walcząca Jagiellonia na pewno nie będzie prostym przeciwnikiem, więc tylko zacieramy ręce na to spotkanie.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa: Kto wygra mecz Ekstraklasy?