Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Korona Kielce

0

Arka Gdynia

3

• To tyle na dziś z Kielc! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, przypomnijmy wynik: Korona Kielce przegrała z Arką Gdynia 0:3.

• W pierwszej połowie to Korona dominowała, ale bramkę strzeliła Arka Gdynia, konkretnie Rafał Siemaszko. Można było przypuszczać, że podopieczni Gino Lettieri'ego zmobilizują się na drugie 45 minut, ale tak się nie stało. Goście wyprowadzili po przerwie dwa szybkie ciosy i znokautowali rywali.

• Koniec spotkania! Sensacja w Kielcach, Arka Gdynia pokonuje na wyjeździe Koronę aż 3:0!

• Jurado ruszył w kontrataku i zdecydował się sam zakończył akcję strzałem - nie była to dobra decyzja po uderzenie zbyt słabe.

• Spięcie Sołdeckiego z Rymaniakiem, sędzia uznał że gracz arki faulował, dośrodkowanie z rzutu rożnego wybił Nalepa.

• Kallaste przerzucił do Cvijanovicia, piłkę stracił Żubrowski, po czym odzyskał ją znów dla Korony Diaw, ale po jego wykopie piłka poza linią końcową.

• Mogła paść kolejna bramka dla gości! Zbozień minimalnie niecelnie uderzył!

• Sprytne zachowanie Jurado, wywalczył rzut rożny dla Arki Gdynia.

• Śpieszą się gospodarze, oddają strzały z każdej możliwej pozycji. Przed chwilą próbował Cvijanović, znów górą Steinbors.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Za Rafała Siemaszkę na murawie zameldował się Ruben Jurado.

• Genialne dogranie Szwocha do Marcusa, ten mając przed sobą tylko bramkarza trafia prosto w niego!

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Szwocha, piłka opuściła linię końcową i od bramki Gostomski.

• Marcus da Silva urwał się lewą stroną Rymaniakowi, w końcu musiał faulować go zawodnik Korony - cenne sekundy "skradzione" przez leżącego na boisku Marcusa. Za chwilę rzut wolny dla gości.

• Tym razem Kosakiewicz głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale prosto w ręce bramkarza.

• Kapitalna szansa Dejmka na trafienie! Niepilnowany uderza piłkę głową po długim słupku, milimetry nad poprzeczką! Steinbors tylko odprowadzał piłkę wzrokiem.

• Cvijanović wystawił piłkę Kiełbowi który zdecydował się na strzał, został zablokowany i będzie rzut rożny.

• I kolejna kontra Arki, Szwoch podaje jednak wprost pod nogi Diaw'a

• Centra gdynian wybita przez defensywę gospodarzy, zbiera drugą piłkę Helstrup i wciąż Arka przy piłce.

• Zamknięta Korona we własnym polu karnym, kończy to wszystko głową Siemaszko po wrzutce Warcholaka, tym razem kapitalnie zachował się Gostomski!

• Marcus da Silva zmienia na placu gry Grzegorza Piesio w ekipie Arki.

• Żubrowski musiał ratować zespół przed kontratakiem, ukarany został przez sędziego żółtym kartonikiem.

• Po raz kolejny Pavels Steinbors pokazuje, że jest pewnym punktem swojej drużyny. Najpierw obronił strzał Kiełba z dystansu, w kolejnej akcji sprintem dobiegł do piłki odbitej rykoszetem i uchronił zespół od zagrożenia rzutem rożnym.

• Ponad bramką uderzył teraz głową Damian Zbozień.

• Kapitalne dośrodkowanie Cvijanovicia z rzutu wolnego - między zawodników a bramkarza, do piłki doszedł jeden z graczy Korony, ale nie trafił czysto w piłkę i bez problemów Steinbors.

• Kiełb zagrał prostopadle do Kallaste, czujny Zbozień wybija na rzut rożny. Po wybiciu przed pole karne uderzał Kosakiewicz - wysoko nad poprzeczką

• Arka w natarciu, gracze Leszka Ojrzyńskiego inteligentnie grają na połowie gospodarzy. Wrzucał Zbozień, wybili gracze Korony, momentalny pressing gości i faul w środka pola, żeby przerwać kontratak.

• Bardzo ciężkie zadanie przed Koroną, dwa mocne ciosy przyjęli po przerwie od Arki.

• Kontra Arki po przejęciu piłki w środka pola, Marcjanik ruszył lewą stroną, kapitalnie dograł do niepilnowanego Szwocha na prawej stronie, ten przyjął i momentalnie uderzył nie do obrony, pod poprzeczkę bramki Gostomskiego!

• Ale bomba Mateusza Szwocha! Rewelacyjny strzał pod porzeczkę - Arka nokautuje Koronę!

• Arka gra na połowie Korony, widać że zależy im na tym aby jak najdłużej utrzymać się przy piłce.

• I druga, na placu gry pojawił się już Maciej Górski, który zmienił Soriano.

• Dwie zmiany w Koronie. Pierwsza: Kiełb za Możdżenia.

• Kaczarawa głową z bliska pod poprzeczkę - po raz kolejny kapitalnie Steinbors!

• Zmiana taktyki Arki widoczna - cofnięci na własną połowę, całym zespołem bronią dostępu do swojej bramki.

• Mocny strzał Możdżenia pewnie łapie dobrze ustawiony bramkarz Arki Gdynia.

• Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Nalepy - 27 metrów do bramki Steinborsa.

• Ruszyła Korona do ataku, Marcjanik wybił mocne dośrodkowanie Kosakiewicza.

• Bardzo szczęśliwa sytuacja dla Arki, Możdżeń wystawił nogę od której odbiła się futbolówka, nabrała takiej rotacji że bez szans na interwencje był bramkarz Korony.

• Bramka Warcholaka bezpośrednio z rzutu wolnego! Piłka odbiła się od stojącego w murze Możdżenia i wpadła do siatki obok kompletnie zmylonego Gostomskiego!

• Wybronił uderzenie Warcholaka Gostomski, wybił futbolówkę przed siebie, na szczęście dla Korony pierwszy dopadł do niej Diaw a nie Siemaszko!

• Obie zmiany wymuszone przez urazy zawodników.

• I gramy! Przed nami druga część meczu.

• Zmiana także w zespole Arki Gdynia, Dawid Sołdecki zmienił Adama Dancha.

• Przed rozpoczęciem drugiej części jeszcze zmiana: Marcin Cebula już na ławce, zastąpił go Łukasz Kosakiewicz.

• Wracamy do Kielc! Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę spotkania, piłkarze już są na murawie.

• Garść statystyk po pierwszej połowie.

• Korona Kielce miała przewagę, dominowała, ale to Arka strzeliła bramkę. Goście są groźni w kontratakach, aż do 36. minuty defensorzy gospodarzy radzili sobie jednak z ich atakami. Siemaszko doskonale wykorzystał swoją okazję i precyzyjnie posłał piłkę nad bramkarzem do siatki. Zobaczymy, jak w drugiej połowie zagrają gospodarze, czy uda im się kontynuować swoją serię 9. spotkań bez porażki.

• Koniec pierwszej połowy! Arka wygrywa z Koroną Kielce po bramce Rafała Siemaszki.

• Cvijanović uderza w mur piłka wychodzi poza linię końcową.

• Faul na Kaczarawie przed polem karnym, około 20 metrów do bramki, piłka ustawiona na wprost bramki Steinborsa, można próbować bezpośrednio z rzutu wolnego.

• Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

• Dobrze przejęli goście piłkę w środku pola, linii spalonego nie przypilnował jednak Siemaszko. Ma czego żałować, byłaby okazja na kolejne wyjście sam na sam z Gostomskim.

• Świetnie zastawił się w szesnastce Kaczarawa i odegrał piłkę do Kima Kallaste, Estończyk uderza mocno ale i niecelnie.

• Na boisku leży Danch, trzyma się za plecy, wydaje się że to uraz po walce w powietrzu z jednym z rywali. Piłkarz Arki opatrywany poza linią boczną.

• Diaw przewraca Siemaszkę, rzut wolny dla Arki Gdynia - dobra okazja na dośrodkowanie.

• Dogranie piłki z linii defensywnej do Siemaszki, ten zostawia z tyłu obrońców Korony i wychodzi sam na sam z Gostomskim, doświadczony snajper Arki podcinką nad bramkarzem kieruje piłkę do siatki!

• GOOOL! Rafał Siemaszko daje prowadzenia Arce Gdynia!

• Raz w jedną, raz w drugą stronę - z jednego pola karnego w drugie, oglądamy naprawdę emocjonujące spotkanie w Kielcach, czekamy jeszcze tylko na bramki!

• Fantastyczne podanie Rymaniaka, minął jednym podaniem całą linię defensywną Arki i wypracował sytuację sam na sam dla Soriana, znów jednak ratuje zespół Steinbors, który paruje piłkę na rzut rożny!

• Odważnie wszedł w szesnastkę Cebula, za daleko zapędził się z futbolówką i z ostrego kąta posłał dośrodkowanie prosto w boczną siatkę.

• Znów mocny wyrzut z autu Zbozienia w pole karne, gdzie grupuje się zespół Arki, czujnie jednak Dejmek w obronie przejmuje piłkę.

• Cvijanović posłał dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Możdzenia który uderzył obok lewego słupka.

• Warcholak ukarany żółtą kartką za faul na Cebuli.

• Kaczarawa opanował piłkę w polu karnym mimo asysty dwóch obrońców, ostatecznie tylko rzut rożny dla Korony. Kallaste wrzucił piłkę idealnie na głowę Kaczarawy, znów jednak przenosi piłkę nad poprzeczką snajper gospodarzy.

• Nieudanie dośrodkowywał Zbozień po rajdzie prawą stroną, naciskany przez Cvijanovicia przeniósł piłkę wysoko nad bramką.

• Helstrup faulował Kaczarawę, sędzia narazie tylko słownie upomina gracza Arki.

• Tym razem pośpieszył się Żubrowski z decyzją o oddaniu strzału. Mógł podawać do kolegów, a posłał piłkę w trybuny.

• Zbozień zablokował wrzutkę Kallaste, ucierpiał po uderzeniu w brzuch, ale już wszystko w porządku. Po chwili wrzutka z rzutu rożnego Cvijanovicia, ale zbyt mocne.

• Nie ma nudy w Kielcach! Oba zespoły prezentują zorganizowany, ofensywny futbol od początku spotkania. Jak dotąd minimalnie lepsi gracze Korony, ale Arka nie składa broni.

• Kaczarawa mimo asysty dwóch środkowych obrońców Arki oddaje strzał głową, trochę nieprecyzyjnie. Trzeba odnotować, że dobra była ta wrzutka Rymaniaka.

• Piesio idealnie dograł na wolne pole do Siemaszki, ten wyszedł praktycznie sam na sam z Gostomskim, ale uderzył obok słupka! Na pełnym sprincie wracał też rosły Pape Diaw, który w ostatniej fazie akcji mógł trochę przestraszyć Siemaszkę.

• Steinbors ratuje Arkę! Rymaniak świetnie uderzył głową w krótki róg, ale bramkarz gości popisał się rewelacyjną paradą!

• Świetnie zagrali teraz kombinacyjnie gospodarzy! Tylko rzut rożny, bo strzał Soriano zablokowany.

• W kontrze wyszli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego, cała akcja zakończona niecelnym strzałem Grzegorza Piesio.

• Zamieszanie w polu karnym, Soriano z Kaczarawą zagrali ze sobą w polu karnym gości, ale tam był naprawdę spory tłok, wybili defensorzy gości.

• Doszedł do sytuacji Kaczarawa po wrzutce z narożnika boiska, przeniósł jednak futbolówkę dość wysoko nad poprzeczką.

• Świetne podanie prostopadłe do Kaczarawy, na wślizgu odważnie wszedł Marcjanik, nabił go napastnik Korony i będzie rzut rożny.

• Kontra Korony, Kaczarawa dobrze wypatrzył w polu karnym Cebule, który poślizgnął się przy próbie dryblingu i dotknął piłki ręką, zacznie Steinbors z rzutu wolnego.

• Bomba Cvijanovicia! Centymetry obok bramki Steinborsa, dobra próba.

• Dośrodkowanie Możdzenia wybija przed pole karne jeden z defensorów Arki, do piłki dopada Żubrowski i uderza z pierwszej piłki, ale niecelnie.

• Pierwsza interwencja Gostomskiego i już rzut rożny dla Arki! Groźnie było po stałym fragmencie gry pod polem karnym gospodarzy, ostatecznie wyjaśniają sytuację defensorzy Korony.

• Pierwszy gwizdek! Sędzia Jakubik dał sygnał, od środka rozpoczęła Arka Gdynia.

• Piłkarze już są na murawie, za chwilę losowanie stron!

• A tak prezentują się na przedmeczowej grafice obie jedenastki:

• Zawodnicy Arki Gdynia nie mają tak imponującej serii jak ich dzisiejsi rywale, ale w tabeli są tylko 5 punktów za Koroną. W ostatnich spotkaniach gdańscy kibice przeżywali prawdziwy rollercoaster emocji - od fantastycznego zwycięstwa 5:0 z Sandecją, po remis w Pucharze Polski z Chrobrym Głogów, aż do ostatniej wyjazdowej porażki z Wisłą Płock.

• Podopieczni Gino Lettieriego mogą pochwalić się imponującą serią 9. meczów z rzędu bez porażki w lidze. Gospodarze ponadto grają doskonale na własnym boisku - ostatnie sześć spotkań rozgrywanych u siebie kończyło się ich zwycięstwem.

• Ławka rezerwowych Korony Kielce: Alomerović, Barry, Burdenski, Kosakiewicz, Aankour, Górski, Kiełb.

Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Pilarz, Socha, Sołdecki, Krivets, Kun, Da Silva, Jurado.

• Korona Kielce obecnie zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z 30 punktami na koncie. Goście z Gdyni z 25 "oczkami" znajdują się na 8. pozycji.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Korona Kielce - Arka Gdynia! Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika punktualnie o godzinie 18:00!

Damian Wiśniewski

1/3
przejdź do galerii

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE. Po emocjach związanych z piątkowymi meczami LOTTO Ekstraklasy, przyszła pora na porcję kolejnych spotkań 19. kolejki. W jednym z trzech zaplanowanych na dzisiaj meczów Korona Kielce podejmie Arkę Gdynia. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia ONLINE

Kibice obu tych zespołów mogą być zadowoleni z dotychczasowej postawy swoich piłkarzy. Arka w tabeli jest ósma i po tej kolejce może awansować o dwa oczka wyżej. W ostatniej serii gier co prawda przegrała 0:2 z Wisłą Płock, ale wcześniej potrafiła rozbić 5:0 Sandecję Nowy Sącz, a do tego awansować do półfinału Pucharu Polski, więc zachowała szansę na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu, kiedy udało jej się zgarnąć to trofeum. Na tym etapie rozgrywek zmierzy się zresztą ze swoim dzisiejszym rywalem.

Przy okazji przyjazdu arkowców do stolicy Świętokrzyskiego na czoło oczywiście wysuwa się postać Leszka Ojrzyńskiego, szkoleniowca tej drużyny, który w latach 2011-2013 trenował Koronę i był współtwórcą legendarnej już „Bandy Świrów”. - Zawsze serce bije mocniej, gdy jestem w Kielcach. Do czerwca tego roku przez pięć lat to miasto były moim domem, teraz z rodziną przeprowadziliśmy się do Warszawy, ale w stolicy świętokrzyskiego mam mnóstwo przyjaciół i łączą mnie z Kielcami fantastyczne wspomnienia. Telewizja Polska kręci film o naszej Bandzie Świrów, z która omal nie wywalczyliśmy europejskich pucharów w 2012 roku. Sezon zakończyliśmy wtedy na piątym miejscu, ale naprawdę niewiele zabrakło do podium. Jeśli Korona będzie grała tak dobrze jak teraz, to ma wielką szansę, by to piąte, najlepsze do tej pory miejsce w ekstraklasie nie tylko poprawić, ale też wywalczyć europejskie puchary – powiedział przed tym meczem Ojrzyński.

Jeśli Korona będzie się spisywać do końca sezonu tak, jak do tej pory, to rzeczywiście będzie miała bardzo duże szanse na awans do europejskich pucharach. W ostatnich latach to była niespotykana sytuacja, aby kielczanie na tym etapie rozgrywek zajmowali miejsce w czołówce ligowej tabeli, a dzisiejsza ewentualna wygrana pozwoli jej zrównać się punktami z drugą na tę chwilę Jagiellonią Białystok. Kielczanie do Europy oczywiście mogą się dostać również za pomocą Pucharu Polski.

Największe wrażenie, oprócz miejsca w Ekstraklasie i półfinale rozgrywek pucharowych, robi chyba fakt, iż żółto-czerwoni nie przegrali meczu na wszystkich szczeblach już od połowy września tego roku, na rozkładzie mając po drodze między innymi Wisłę Kraków, Zagłębie Lubin, czy Legię Warszawa. - Nastroje są bardzo pozytywne, bo wyniki napawają optymizmem przed następnymi spotkaniami. Najważniejsze, że punktujemy i pokazujemy się z dobrej strony. Wszyscy chcą wygrywać w każdym meczu. Mam nadzieję, że tak też będzie w sobotę – mówił przed tym meczem Bartosz Rymaniak, dla którego transfer do Korony był chyba najlepszą decyzją w karierze (za korona-kielce.pl).

Nagrodą za ten wspaniały okres dla kielczan z pewnością był tytuł trenera miesiąca, który drugi raz z rzędu otrzymał Gino Lettieri, ale dzisiaj najważniejsze jest pokonanie Arki, co nie zawsze przychodziło im łatwo.

Sonda

Korona Kielce - Arka Gdynia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają

Korona Kielce: Adnan Kovacević, Nabil Aankour, Krystian Miś
Arka Gdynia: Yannick Sambea Kakoko

Forma w ostatnich meczach

Cracovia – Korona 2:2 (Ekstraklasa, 04.12.2017)
Korona – Zagłębie Lubin 2:0 (Puchar Polski, 29.11.2017)
Korona – Legia Warszawa 3:2 (Ekstraklasa, 25.11.2017)

Arka Gdynia
Wisła Płock – Arka 2:0 (02.12.2017)
Arka – Chrobry Głogów 1:1 (29.11.2017)
Arka – Sandecja Nowy Sącz 5:0 (25.11.2017)

Ostatnie bezpośrednie starcia
Arka Gdynia – Korona Kielce 0:0 (Ekstraklasa, 07.08.2017)
Arka Gdynia – Korona Kielce 4:1 (Ekstraklasa, 24.02.2017)
Korona Kielce – Arka Gdynia 1:0 (Ekstraklasa, 10.09.2016)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce): w tym sezonie poprowadził 14 spotkań, w których pokazał 49 żółtych i trzy żółte kartki, a do tego podyktował dwanaście rzutów karnych. Sędziował dwa mecze Korony (4:2 z Cracovią i 5:0 z Lechią), ani jednego Arki.

Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Wstęp do spotkania od 17:40 w CANAL+ Sport. Mecz Korony z Arką prosto z Kielc skomentują Piotr Laboga i Tomasz Wieszczycki. Początek transmisji w CANAL+ Sport o 17:55.

Królowie strzelców Ekstraklasy. Jak potoczyły się ich losy?