Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w...

PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

0

Legia Warszawa

1

• Za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak!

• Wyniki dzisiejszych meczów - Korona - Legia 0:1, Lech - Wisła 2:1, Bruk-Bet Termalica - Jagiellonia 1:2, Lechia - Pogoń 4:0. Za tydzień w Warszawie czeka nas mecz o tytuł dwóch drużyn w świetnej formie!

• W ostatnich sekundach meczu Milan Borjan dośrodkowywał piłkę w kierunku bramki Legii, sytuację ofiarnie wyjaśnił Arkadiusz Malarz.

• Koniec meczu w Kielcach, co za emocje! Legia Warszawa wygrywa z Koroną Kielce 1:0!

• Żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem otrzymuje rezerwowy Dani Abalo, przez co także nie zagra w następnym meczu!

• Starcie Rafała Grzelaka z jednym z obrońców przed polem karnym Legii, sędzia uznał, że zawodnik Korony faulował rywala.

• Żółta kartka dla Arkadiusza Malarza za opóźnianie gry.

• Mateusz Możdżeń bardzo niebezpiecznie złożył się do strzału przed polem karnym Legii, posłał jednak piłkę w trybuny!

• Sędzia Jarosław Przybył dolicza aż cztery minuty do drugiej połowy spotkania w Kielcach!

• Żółta kartka dla Milana Borjana, który... wypędzał z boiska Brazylijczyka. Bardzo ciekawe, to już jego czwarta kartka w lidze, co oznacza pauzę bramkarza w ostatniej kolejce tego sezonu.

• Na ostatnie minuty spotkania Jakub Rzeźniczak zastępuje Guilherme.

• Co za emocje w końcówce, jest naprawdę bardzo ciekawie!

• Z kartką także Jacek Kiełb, który brzydko faulował niesamowicie aktywnego w końcówce Vadisa Odjidję-Ofoe.

• W ostatnich minutach żółtą kartką ukarany Jakub Mrozik.

• Cudowne podanie od belgijskiego pomocnika do Kaspra Hamalainena, Fin uderza z kilku metrów prosto w bramkarza, dobitka Łukasza Brozia niecelna!

• Guilherme przytomnie podaje piłkę przed pole karne do Kaspera Hamalainena, ten uderza wysoko nad bramką. Po chwili niecelnie uderza także Vadis Odjidja-Ofoe.

• Bardzo mocne uderzenie Jakuba Żubrowskiego mija bramkę Legii o metr.

• Mocna piłka do Vadisa Odjidji-Ofoe na lewe skrzydło, Belg pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki, co nie uszło uwadze arbitra.

• Na boisku niespodziewanie Daniel Chima Chukwu, który zmienia Dominika Nagy'a.

• Chwila przerwy w grze, jakiegoś urazu nabawił się Dominik Nagy.

• Bartosz Kwiecień pewnie, zgodnie z przepisami zatrzymuje Vadisa Odjidję-Ofoe przy linii bocznej.

• Arkadiusz Malarz! Ale interwencja golkipera Legii! Mocny strzał Jacka Kiełba z półobrotu zaskoczył defensywę, ale nie bramkarza, co za parada!

• Pierwsza zmiana w Legii. Miroslava Radovicia zastępuje Kasper Hamalainen.

• Nabil Aankour zmieniony przez Jakuba Kotarzewskiego. Tymczasem Bruk-Bet marnuje jedenastkę!

• Miroslav Radović z bardzo ostrego kąta uderza tuż obok słupka!

• Marco Paixao trafia na 3:0 w meczu z Pogonią i zrównuje się z Marcinem Robakiem w tabeli strzelców, na 1:2 trafia również Termalica!

• Głębokie dośrodkowanie Thibault Moulina wybija Rafał Grzelak. Piłka po chwili trafia do piłkarzy Korony.

• Vadis Odjidja-Ofoe faulowany obok linii bocznej pola karnego. Dobre miejsce do dośrodkowania piłki w szesnastkę.

• Legia traci piłkę w bardzo głupi sposób - goście mogli wyjść z kontrą dwóch na dwóch, ale Thibault Moulin nie w tempo podał futbolówkę do Guilherme.

• Na Kolporter Arenie pojawiło się dziś równo 15000 kibiców!

• Adam Hlousek w niegroźnej sytuacji poślizgnął się przy linii bocznej, przez co Korona ma wrzut z autu na połowie Legii.

• Miroslav Radović faulowany przez Bartosza Kwietnia, sędzia udziela piłkarzowi gospodarzy ostatniego ostrzeżenia.

• Mocny strzał Thibault Moulina zza pola karnego mija bramkę strzeżoną przez Milana Borjana.

• Korona miała rzut rożny, ale sędzia dopatrzył się faulu Jakuba Żubrowskiego na Miroslavie Radoviciu przed polem karnym Legii.

• Korona próbuje powymieniać kilka podań na połowie przeciwnika, ale póki co wyróżniają się one jedynie niską celnością.

• Kolejna zmiana w Koronie. Macieja Górskiego zastępuje Vanja Marković. To był słaby mecz byłego piłkarza właśnie Legii Warszawa.

• Zbyt mocne podanie Adama Hlouska do Dominika Nagy'a opuszcza boisko przez linię końcową.

• Co ciekawe, już trzech obrońców Korony ma dziś na koncie żółty kartonik.

• Żółta kartka dla Bartosza Rymaniaka, który ostro faulował Thibault Moulina - obrońca pauzuje w dwóch następnych meczach.

• Michał Pazdan pewnie wygarnia piłkę spod nóg biegnącego w pole karne Mateusza Możdżenia.

• Zbyt mocne podanie do ustawionego tuż przy linii bocznej Mateusza Możdżenia, były lechita nie miał szans przyjąć tej piłki.

• Legia mogła rozpocząć drugą połowę od bardzo mocnego ciosu! Vadis Odjidja-Ofoe holuje piłkę aż do pola karnego, gdzie oddaje ją do Miroslava Radovicia. Serb pudłuje w wyśmienitej sytuacji!

• Druga połowa rozpoczęta, piłkę ma Korona Kielce!

• W przerwie Ken Kallaste opuszcza boisko, zmienia go Jakub Mrozik.

• Już za moment ruszamy z drugą połową!

• Mecz przyciąga wielu widzów, także ze świata polityki. ;-)

• Wracamy za chwilę, zostańcie z nami, na pewno po przerwie będzie bardzo ciekawie!

• Goście weszli w mecz bardzo słabo, ale po kilkunastu minutach wszystko uległo zmianie. Legia stworzyła sobie kilka stuprocentowych sytuacji, wykorzystała tylko jedną z nich, choć mogła i powinna przynajmniej o dwie więcej. Nieuznany gol dla gospodarzy to kontrowersyjna decyzja sędziego, choć prawdopodobnie zdoła on się z niej wytłumaczyć.

• Koniec pierwszej połowy w Kielcach. Legia prowadzi z Koroną 1:0.

• Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy meczu.

• Mocny strzał z dystansu w wykonaniu Mateusza Możdżenia skutecznie zablokowany, będzie rzut rożny dla Korony.

• Jeszcze jedna nieuznana bramka - tym razem uderzał Dominik Nagy, sędzia jednak słusznie odgwizdał pozycję spaloną Węgra.

• Do dośrodkowania z lewej strony boiska dopada Guilherme, Brazylijczyk uderza mocno, ale bardzo niecelnie!

• Żółta kartka dla Dominika Nagy'a za niepotrzebny faul przy linii końcowej na połowie Korony - to pierwsze upomnienie Węgra na polskich boiskach.

• Warto odnotować, że w ostatnich minutach przy piłce utrzymują się jedynie goście. Korona wygląda na nieco... oszołomioną.

• Prze-cu-do-wne - tak należy określić prostopadłe podanie Vadisa Odjidji-Ofoe prosto pod nogi niepilnowanego Dominika Nagy'a, Węgier nie myli się w stuprocentowej sytuacji, posyłając piłkę pod poprzeczkę!

• Gooooool! Jest i bramka dla Legii, zdobywa ją Dominik Nagy!

• Jagiellonia oraz Lechia prowadzą 2:0!

• Rzut rożny dla Legii po interwencji Miguela Palanki na własnej połowie.

• Thibault Moulin najpierw popisuje się efektowną ruletą w środku pola, a następnie jest ostro faulowany przez Kena Kallaste. Tym razem bez kartki.

• Kolejna kartka, tym razem ukarany Bartosz Kwiecień, który przerwał kontratak Legii w środku pola.

• Guilherme! Doskonały strzał Brazylijczyka, pomocnik Legii trafia w słupek!

• Bramkę dla Wisły strzela Rafał Boguski - 2:1 w Poznaniu.

• Żółta kartka dla Rafała Grzelaka - 12. w tym sezonie, a więc będzie on pauzować nie tylko w następnym meczu z Pogonią, ale również w pierwszej kolejce nowego sezonu.

• Boisko w Kielcach mocno zadymione przez racowisko kibiców...

• Kolejne doskonałe prostopadłe podanie na połowę Korony, w sytuacji sam na sam z bramkarzem prosto w Milana Borjana uderza Dominik Nagy!

• 2:0 dla Lecha Poznań!

• Ależ pudło Legii! To po prostu powinien być gol! Piłkarze Legii ruszyli we dwóch przeciwko jednemu obrońcy i bramkarzowi, Miroslav Radović podaje do Thibault Moulina, uderzenie Francuza z najbliższej odległości ofiarnie wybija Milan Borjan!

• Prowadzą już wszyscy rywale Legii - Marco Paixao wyprowadza Lechię na prowadzenie w meczu z Pogonią.

• Pierwsza groźniejsza akcja legionistów. Vadis Odjidja-Ofoe przytomnie uruchamia biegnącego w pole karne Thibault Moulina, dośrodkowanie Francuza spod linii końcowej pewnie łapie Milan Borjan.

• Łukasz Broź faulowany przy linii bocznej na połowie Korony - obrońca Legii jest dziś naprawdę aktywny.

• Kolejny gol, tym razem w Niecieczy - Jagiellonia wychodzi na prowadzenie za sprawą Fedora Cernycha.

• Trzeba to przyznać - mecz ogląda się dobrze, stroną dominującą są póki co gospodarze!

• Piłka w siatce, gol jednak nie zostaje uznany! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, sędzia uznał, że Bartosz Kwiecień faulował Łukasza Brozia!

• Łukasz Broź ukarany żółtą kartką za starcie z Mateuszem Możdżeniem, były widzewiak w brzydkim stylu przewrócił rywala, kara jest zasłużona.

• Pierwsza bramka - Lech prowadzi w meczu z Wisłą po bramce Radosława Majewskiego!

• Vadis Odjidja-Ofoe nie poradził sobie w pojedynku z Mateuszem Możdżeniem w pobliżu linii pola karnego.

• Miguel Palanca! Hiszpan nie trafia do bramki z kilku metrów po błędzie Arkadiusza Malarza, golkiper wypiąstkował piłkę prosto pod jego nogi, to powinien być gol!

• Jacek Kiełb próbował uruchomić Miguela Palankę prostopadłym podaniem piętą (!) przy linii bocznej, było ono jednak bardzo niedokładne.

• Thibault Moulin szukał strzału z dystansu, ale jego próba została szybko przyblokowana.

• Łukasz Broź wybija głową górne podanie kierowane do Jacka Kiełba w okolice 15 metra od bramki Korony.

• Gospodarze odpowiadają mocnym podaniem do Miguela Palanki, hiszpański napastnik był jednak na spalonym, co nie umknęło uwadze arbitra.

• Szybka akcja Legii, dośrodkowanie Łukasza Brozia z prawej flanki pewnie łapie Milan Borjan.

• Pierwszy gwizdek sędziego i piłka w grze, mają ją piłkarze Legii Warszawa!

• Co ciekawe, przed meczem kibice nie odśpiewali "Dni których nie znamy" Marka Grechuty, to pierwsza taka sytuacja od lat.

• Losowanie już za nami, mecz rozpoczną goście!

• Piłkarze wychodzą z tunelu na murawę Kolporter Areny!

• W Kielcach wszystko już gotowe, czekamy jedynie na zawodników!

• Emocje rosną, do spotkania pozostało już tylko kilka minut!

• Będziemy na bieżąco informować o wynikach na innych stadionach w grupie mistrzowskiej oraz o bieżącej sytuacji w tabeli.

• Faworytem dzisiejszego spotkania jest oczywiście Legia Warszawa, ale wszyscy chcemy obejrzeć dobre spotkanie i dobry futbol. Obie drużyny są ostatnio w niezłej formie, dlatego nie skazujemy Korony na pożarcie.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Tomasz Jodłowiec, Jakub Czerwiński, Kasper Hamalainen, Tomas Necid, Jakub Rzeźniczak i Daniel Chima Chukwu.

• Rezerwowi Korony: Michal Pesković, Vanja Marković, Marcin Cebula, Dani Abalo, Jakub Mrozik, Jakub Kotarzewski i Michał Smolarczyk.

• Sędzią dzisiejszego starcia będzie pan Jarosław Przybył.

• Legioniści w walce o mistrzostwo Polski muszą wygrać dzisiejszy mecz z Koroną, ale gospodarze chcą godnie pożegnać trenera Macieja Bartoszka przed kielecką publicznością i spodziewamy się, że piłkarze z Kielc łatwo się nie poddadzą.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Korona Kielce - Legia Warszawa!

Kaja Krasnodębska

Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Damian Kujawa/ Polska Press

Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE. Sobota upłynęła kibicom w całej Polsce pod znakiem ogromnych emocji związanych z meczami grupy spadkowej, jednak to dopiero w niedzielę czeka ich prawdziwa uczta. Gwoździem programu Multiliga w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Punktualnie o 18.00 sędziowskie gwizdki rozbrzmią na czterech stadionach w całym kraju: w Niecieczy, Poznaniu, Gdańsku oraz Kielcach. Najwięcej uwagi przyciągnie chyba ostatnie z tych spotkań. Błyszcząca na własnym obiekcie Korona podejmie tutaj bowiem głównego pretendenta do tytułu mistrza Polski – warszawską Legię.

Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa ONLINE

Bez względu na to co by nie działo się na innych stadionach, to właśnie wydarzenia z Kielc będą tymi kluczowymi w kontekście tytułu mistrza Polski. Przed rozpoczęciem 36. kolejki w górnej ósemce warszawianie mają dwa punkty przewagi nad resztą stawki.
Jeżeli podczas następnych dwóch spotkań nie potkną się ani raz i zdobędą komplet punktów, już nikt nie może im podskoczyć. Dla pozostałej trójki pozostających w grze zespołów zabawa zaczyna się dopiero, gdy Legia utraci jakieś oczka. I dlatego też mocno będą kibicować dzisiaj Koronie. Zwłaszcza, że kto jak kto, ale kielczanie są w stanie sprawić niespodziankę. Podopieczni Macieja Bartoszka w rundzie finałowej przegrali tylko raz – w pierwszej kolejce z poznańskim Lechem. W każdym kolejnym meczu urywali już punkty swoim przeciwnikom, komplikując sytuację Jagiellonii Białystok czy Lechii Gdańsk. Czy uda im się powtórzyć to w meczu z drużyną Jacka Magiery?

Na pewno bardzo by tego chcieli. Z kilku powodów. Po pierwsze mają spore apetyty na piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejne zwycięstwa i remisy pozwoliły im się uplasować na nim przed 36. kolejką, lecz do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwa mecze i na tej pozycji trzeba się jakoś utrzymać. Zwłaszcza, że szósta Wisła, która do kielczan traci dwa oczka nie śpi i do Poznania również jedzie pełna ambicji. Po drugie to już ostatnie starcie rozgrywane w aktualnych rozgrywkach przez Koronę w roli gospodarza. Na własnym stadionie czuje się ona niezwykle mocna i rzadko pozwala sobie na odebranie punktów. Przed swoimi kibicami zawodnicy Macieja Bartoszka grali jak z nut, grabiąc z oczek znacznie wyżej plasujących się w tabeli czy wyglądających na papierze rywali. Tak dobry sezon warto by zakończyć wygraną.

Zwłaszcza, że będzie to również ostatnie spotkanie szkoleniowca Korony przed własną publicznością. Jego następca zostanie zaprezentowany na poniedziałkowej konferencji prasowej, natomiast nominowany do nagrody trenera roku Bartoszek musi poszukać sobie nowej pracy. W niedzielę ma zamiar pożegnać się z kibicami wygraną, a oni podziękować mu dopingiem. Czy legioniści pozwolą na spokojne świętowanie?

Dla warszawian każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie porażką. Po prostu. Źle wpłynie na nastroje kibiców, znacznie zwiększy presję i sprawi, że kończący aktualne rozgrywki mecz z Lechią będzie bardzo ciężkim gatunkowo. Na razie piłkarze Legii znajdują się w komfortowej sytuacji – mają dwa punkty przewagi nad Jagiellonią, Lechią oraz Lechem. Cała trójka, aby zdobyć mistrzostwo Polski, musi czekać na utratę oczek przez warszawian. Czy podopieczni Jacka Magiery dadzą im przed ostatnią kolejką jeszcze kolejne nadzieje?

Ubiegły tydzień Wojskowi mogą zaliczyć do całkiem udanych. Najpierw na własnym stadionie pokonali w jednym z najbardziej prestiżowych meczów sezonu Lecha Poznań, by w ubiegłą niedzielę zremisować w Białymstoku 0-0. Biorąc pod uwagę rezultaty innych spotkań tamtej serii gier, wynik jak najbardziej korzystny, bowiem pozostawił korzystny dla zespołu Jacka Magiery status quo. Jak będzie po dzisiejszych spotkaniach?

Niemniej zadowolona do niedzielnego starcia może być Korona, która w ubiegłym tygodniu dopisała sobie do swego dorobku sześć punktów i tym samym przeskoczyła w tabeli Wisłę Kraków. Właśnie z Białą Gwiazdą zwyciężyli po szalonym spotkaniu podopieczni Macieja Bartoszka 3-2, by kilka dni później pewnie, bo 2-0 wygrać z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Czy w niedzielę przedłużą serię zwycięstw?

W tym mogą nie pomóc im Ken Kallaste, Vladislavs Gabovs, Serhij Pylypczuk, Bartosz Kwiecień, Djibril Diaw, Ilijan Micanski. W ciągu tygodnia problemy ze zdrowiem miał także Radek Dejmek, lecz zawodnik za wszelką cenę chce wystąpić w meczu z Legią. Do gry gotowy będzie także Rafał Grzelak, któremu Komisja Ligi anulowała karę. Po drugiej stronie barykady nie zobaczymy natomiast Michała Kucharczyka oraz Artura Jędrzejczyka.

W aktualnych rozgrywkach kielczanie z Legią jeszcze nie wygrali. W październiku mimo początkowego prowadzenia 2-0 po golach Miguela Palanci oraz Jacka Kiełba ulegli warszawianom 2-4. Dla Wojskowych gole zdobyli Guilherme, Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović, natomiast Bartosz Rymaniak zanotował bramkę samobójczą. W kwietniu żadne trafienie w starciu między tymi zespołami już nie padło. Jak będzie tym razem? To spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka.

Nieobecni:
Korona Kielce: Ken Kallaste, Vladislavs Gabovs, Serhij Pylypczuk, Bartosz Kwiecień, Djibril Diaw, Ilijan Micanski (kontuzje)
Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Michał Kucharczyk (kontuzja)

Bezpośrednie starcia w tym sezonie:
28 października 2016 Korona Kielce – Legia Warszawa 2-4 (Palanca, Kiełb – Guilherme, Nikolić, Rymaniak (sam.), Prijović

Sonda

Korona Kielce - Legia Warszawa: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Korona Kielce - Legia Warszawa TRANSMISJA

Program "Multiliga" rozpocznie się o godzinie 17:00 w Canal+ Sport. Początek transmisji z meczu Korona Kielce - Legia Warszawa o godzinie 17:55 w Canal+. Spotkanie komentować będą Robert Skrzyński i Grzegorz Mielcarski (z Kielc).

18:00 mecz Korona Kielce - Legia Warszawa