Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

Korona Kielce

3

Śląsk Wrocław

0

• Serdecznie dziękuję za uwagę, jednocześnie zapraszając na relację LIVE z derbów trójmiasta! Start 20:30!

• Najpierw Lechia, a teraz Śląsk! Dwaj ostatni rywale zostali po prostu zmiażdżeni przez Koronę Kielce! Kielczanie znajdują się teraz w znakomitej formie i muszą z tego korzystać! Przynajmniej do jutra będą na pozycji wicelidera!

• Koniec! Korona po raz drugi w ciągu kilku dni gromi swoich rywali!

• Jeszcze rzut rożny dla Korony, z którego i tak nic groźnego nie wychodzi.

• 4 minuty doliczone do tego meczu.

• Davide Cotra opuszcza murawę z powodu kontuzji! Śląsk będzie kończył mecz w 10!

• Łukasz Madej oddaje bardzo niecelny strzał z dystansu.

• Korona teraz mocno uspokoiła tempo tego meczu. Praktycznie cały czas powoli rozgrywa piłkę.

• A w Koronie schodzi jeden z bohaterów tego meczu, czyli Nika Kaczarawa, na boisku melduje się Elhadji Pape Diaw.

• Zmiany w obu drużynach. Dragoljub Srnić kończy występ, a zmienia go Maciej Pałaszewski.

• Cała robotę przy tym golu zrobił Nika Kaczarawa! Gruzin zabawił się z defensywą Śląska jak z trampkarzami, a później wystawia świetną piłkę Goranowi Cvijanoviciowi i mamy 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Goran Cvijanović dobija przeciwnika!

• Łukasz Madej zmienia Roberta Picha!

• Od razu po tej bramce Lettieri robi zmianę. Marcin Cebula schodzi, a wchodzi Ivan Jukić.

• Mateusz Możdzeń oddaje strzał głową, a Nika Kaczarawa z samej linii końcowej jeszcze dobija piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nika Kaczarawa na 2:0!

• Ciężko się ogląda ten mecz po zmianie stron. Nie widzimy żadnych zapędów ofensywnych.

• Pierwsza zmiana w Koronie. Elia Soriano zmieniony przez Jacka Kiełba.

• Bardzo słabe dośrodkowanie Chrapka i zawiedziony Robak tylko mógł opuścić bezradnie ręce.

• Po przerwie mimo prowadzenia to Korona dłużej utrzymuje się przy piłce. Na razie cały czas brakuje sytuacji, których tak wyczekujemy.

• Płaskie dogranie Koseckiego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału.

• Wracamy do gry! Czy Śląsk zdoła odrobić stratę!?

• Zmiana w Śląsku. Igors Tarasovs zmienia Arkadiusza Piecha. To oznacza duże roszady w taktyce gości.

• Nie ma co ukrywać. Korona jest dzisiaj drużyną lepszą. Można spierać się czy ten karny był czy też nie, ale nie można odbierać Cesarzowi co Cesarskie. Gospodarze w 100% zasługują na to prowadzenie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Marcin Cebula jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Teraz został dobrze zablokowany przez Michała Chrapka, ale w innej sytuacji mógłby bardzo zagrozić bramce rywala.

• W końcu jakiś groźny strzał Śląśka. Robert Pich uderza, ale prosto w Gostomskiego.

• Tym razem po strzale Możdzenia nie musiał interweniować bramkarz gości. Były gracz Lecha uderza nad bramką.

• Ależ teraz serię ma Wrąbel! Znowu znakomicie broni strzał Możdżenia!

• Ależ huknął Mateusz Możdzeń! Szkoda, że z samego okienka obronił to Wrąbel bo mielibyśmy kandydata do bramki kolejki!

• Elia Soriano wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem próbował zaskoczyć bramkarza gości! Tym razem jednak nie miał z tym strzałem żadnego problemu Jakub Wrąbel.

• Kontrowersje co do tej decyzji chyba długo nie ucichną.

• Bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra głównego! Jakub Wrąbel wyszedł z bramki, a Nika Kaczarawa to wykorzystał szukając kontaktu z bramkarzem. Bardzo dziwne, że Zbigniew Dobrynin nie skorzystał z systemu VAR!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Goran Cvijanović zamienia 11 na gola!

• Rzut karny! Nika Kaczarawa jak rażony piorunem pada w polu karnym!

• Robert Pich próbował strzału z dystansu. Już na samym początku został zablokowany.

• Kaczarwa dzielnie walczył o piłkę, ale skutecznie przeszkadzał mu Celeban.

• Mateusz Możdżeń oddaje minimalnie niecelny strzał głową! Zabrakło niewiele.

• Marcin Cebula przerwał akcję przeciwnika i ogląda żółty kartonik.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Rymianiakowi zabrakło jednak snajperskiego nosa, aby wykończyć to podanie.

• Nika Kaczarawa mimo swoich potężnych warunków fizycznych popisał się akcją indywidualna niczym szybki skrzydłowy. Zabrakło centymetrów, a zdołałby jeszcze oddać groźny strzał.

• Ogromny błąd defensywy gospodarzy! Kosecki wypuszcza Chrapka, który w sytuacji sam na sam uderza w poprzeczkę!

• Ken Kallaste wrzuca piłkę w pole karne, ale góra byli defensorzy Śląska.

• Świetna wymiana podań graczy Korony, lecz w ostatniej chwili Wrąbel odbiera piłkę spod nóg Cebuli.

• Zbigniew Dobrynin dał znak do rozpoczęcia meczu i wystartowali!

• Oba zespoły już na murawie! Nielicznie zebrani kibice gospodarzy głośno wspierają swoich ulubieńców!

• Goście wciąż czekają na zwycięstwo na obcym terenie. Podopieczni Jana Urbana na wyjazdach 3 razy przegrywali, a 4 razy dzielili się punktami z rywalem. Czy dzisiaj w końcu czas na przełamanie?

• We Wrocławiu liczą przede wszystkim na bramki Marcina Robaka. Doświadczony snajper strzela jak na zawołanie, a w tym sezonie ma już 10 trafień na koncie.

• W szeregach obu drużyn panuje świetna atmosfera. Niesieni zwycięstwami w poprzedniej kolejce drużyny chcą dzisiaj udowodnić swoją świetną formę. Taką szczególnie przedstawia Korona, która potrafiła rozgromić Lechię, aż 4:0 (!). Kolejne zwycięstwo chociaż na jeden dzień da im pozycję wicelidera!

• Składy obu zespołów!

• Na relację LIVE z tego niewątpliwie ciekawego spotkania zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

• Zarówno kibice jak i piłkarze Korony po ostatnim zwycięstwie 4:0 nad Lechią pływają w niebieskich obłokach. Trzeba jednak zejść na ziemie bo na horyzoncie wychyla się już Śląsk Wrocław, który do tych łatwych przeciwników na pewno nie należy.

Damian Wiśniewski

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Sławomir Stachura/Polska Press

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Po emocjach związanych z meczami w europejskich pucharach wracamy na polskie boiska - 15. kolejka LOTTO Ekstraklasy swoją inaugurację będzie miała dziś na kieleckiej Kolporter Arenie. Miejscowa Korona podejmie Śląsk Wrocław, a forma obu zespołów zapowiada nam bardzo ciekawe widowisko. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE

O tym, że Korona pozytywnie zaskakuje w tym sezonie pisze się już od tak dawna, że jej dobre mecze tak naprawdę nie powinny już nikogo dziwić. Szósta pozycja w tabeli i fakt, iż awans do półfinału Pucharu Polski jest dla tego zespołu na wyciągnięcie ręki najlepiej świadczą o tym, że Gino Lettieri nie okazał się być tak strasznym, jak go malowano (a raczej sam się malował pracą w poprzednich klubach). To co wydarzyło się w ostatniej kolejce przerosło jednak wszelkie oczekiwania.

Kielczanie w poniedziałek grali na wyjeździe z zespołem, który do końca poprzedniego sezonu bił się o tytuł mistrzowski, który z urzędu jak wskazywany jako kandydat do gry w europejskich pucharach i rozbili ten zespół w drobny pył. Wygrana 5:0 mogła być jeszcze bardziej okazała, gdyby Jakub Żubrowski wykorzystał rzut karny.

Oczywiście, gdyby Lechia zagrała na przyzwoitym poziomie, to o takim wyniku nie mogłoby być mowy, ale Korona pokazała, jak bezlitosna potrafi być wyczuwając słabość przeciwnika i widząc jego nieporadność. Przed piątkowym starciem swojego rywala bardzo chwalił trener Śląska Wrocław, Jan Urban. - Korona gra dobrze, a czasem nawet bardzo dobrze i to niezależnie, czy u siebie, czy na wyjeździe. W tej chwili Korona jest w bardzo dobrej formie. Na nasze najbliższe spotkanie trzeba patrzeć tak, jakbyśmy grali z tuzami tej ligi. Zawodnicy przeciwnej drużyny grają na maksimum swoich umiejętności, cieszy ich gra i pod względem mentalnym bardzo ciężko będzie ich pokonać – powiedział były reprezentant Polski (za slaskwroclaw.pl).

Po Śląsku oczekiwano przed tym sezonem czegoś innego. Osoba trenera i ciekawe transfery miały na stałe wywindować go do górnej połówki tabeli, jednak to wcale nie przyszło tak łatwo. W wielu spotkaniach wrocławianie nie potrafili przekonać swoją grą do siebie ekspertów oraz kibiców i wciąż notuje wyniki w kratkę – potrafi pokonać u siebie Lecha Poznań, by niedługo potem przegrać z Wisłą Kraków. W poprzedniej kolejce pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin 3:0, a wcześniej przegrali 1:4 z Wisłą Płock, jednak tutaj oddać im trzeba, iż od 12. minuty grali w dziesiątkę.

Oczywiście, najgroźniejszym zawodnikiem Śląska jest Marcin Robak. Ligowy supestrzelec ma na koncie już dziesięć goli, a w przeszłości był zawodnikiem Korony Kielce. Czy w tym spotkaniu będzie potrafił jej dokuczyć i pomóc kolegom w zwycięstwie? Kiedy w kwietniu, jeszcze w barwach Lecha Poznań grał przeciwko żółto-czerwonym, to strzelił im dwie bramki z rzutów karnych.

W tabeli ligowej wyżej znajdują się kielczanie, którzy w razie wygranej mogą awansować nawet na drugą lokatę. Śląsk jest ósmy i traci do swojego dzisiejszego rywala dwa punkty.

Nie zagrają

Korona: Radek Dejmek, Nabil Aankour, Michael Gardawski

Śląsk: Boban Jović, Kamil Dankowski, Sito Riera, Adam Kokoszka

Forma w ostatnich meczach:

Lechia Gdańsk – Korona 0:5 (Ekstraklasa, 30.10.2017)
Zagłębie Lubin – Korona 0:1 (Puchar Polski, 26.10.2017)
Górnik Zabrze – Korona 3:3 (Ekstraklasa, 20.10.2017)

Śląsk – Pogoń Szczecin 3:0 (Ekstraklasa, 27.10.2017)
Wisła Płock – Śląsk 4:1 (Ekstraklasa, 23.10.2017)
Śląsk – Wisła Kraków 0:2 (Ekstraklasa, 14.10.2017)

Bilans ostatnich bezpośrednich meczów

Śląsk – Korona 3:0 (Ekstraklasa, 31.03.2017)
Korona – Śląsk 1:2 (Ekstraklasa, 17.10.2016)
Korona – Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 16.04.2016)

Sędzia:

Zbigniew Dobrynin (Łódź) – w tym sezonie prowadził mecze w Ekstraklasie, I Lidze i Pucharze Polski – łącznie był ich jedenaście, a pokazał w nich 40 żółtych i jedną czerwoną kartkę, a do tego podyktował trzy rzuty karne. Sędziował mecz Korony z Pogonią Szczecin (0:0), natomiast będzie to jego pierwsze spotkania Śląska.

Sonda

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Korona Kielce - Śląsk Wrocław?

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Korona Kielce - Śląsk Wrocław rozpocznie się o godz. 17:30 na kanale Eurosport 2. Początek transmisji z meczu o godz. 17:55 w Eurosport 2

18:00 mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław