Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Gdzie obejrzeć w...

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 9. kolejka
2017-09-15 20:30

Lech Poznań

1

Korona Kielce

0

• Daniel Stefański patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Lech Poznań pokonuje skromnie przed własną publicznością Koronę Kielce po golu Łukasza Trałki. Po zmianie stron Jacek Kiełb nie wykorzystał rzutu karnego (Matus Putnocky obrnoił)

• Żółta kartka dla Elhadjiego Pape Diawa za skoszenie Łukasza Trałki.

• Strzał rozpaczy Eladjiego Pape Diawa z dystansu. Bliżej było bocznej chorągiewki niż bramki Matusa Putnocky'ego.

• Kolejny raz w doliczonym czasie gry spisuje się Zlatan Almerović daleko od własnego pola karnego. Potrafi "czytać" grę i znowu okazał się szybszy od Nicki Bille Nielsena.

• Łukasz Trałka w roli prawoskrzydłowego został powalony przez Kena Kallaste. Może być groźnie. I w sumie było - ciekawe zagranie w narożnik pola bramkowego do Roberta Gumnego, ale on był na spalonym.

• Zlatan Almerović na 30. metrze (!) przecina podanie kierowane na wolne pole do rozpędzonego Nicki Bille Nielsena. Po chwili Michael Gardawski nie zdołał opanować jej w "szesnastce" "Kolejorza".

• Laga Elhadjiego Pape Diawa w okolice pola karnego Lecha. Bez zagrożenia.

Daniel Stefański dolicza 8 minut do drugiej połowy.

• Fabian Burdenski zmienia Mateusza Możdżenia.

• Nicki Bille NIelsen nie miał za bardzo "z czego" uderzyć nad bramkę Zlatana Almerovicia. A mógł "zabić" mecz...

• Gra wznowiona. Daniel Stefański na pewno doda kilka minut.

• Szansa Nicki Bille Nielsena. Próba zupełnie nieudana.

Sędzia przerywa spotkanie - znowu nad murawą unosi się gęsty dym.

• 10/2 Strzały/strzały celne 13/6

• Za Macieja Makuszewskiego na placu gry melduje się Nicklas Barkroth.

• Darko Jevtić huknął z dalszej odległości tuż nad poprzeczką! Niewiele brakowało!

• Łukasz Kosakiewicz zmienia Ivana Jukicia.

• Robert Gumny powalony przez Michaela Gardawskiego. Bez konsekwencji kartkowej.

• Tańczący z lechitami Jacek Kiełb w polu karnym zdołał znaleźć sobie miejsce do oddania strzału. Anemiczną próbą lecącą w środek bramki spokojne chwyta Matus Putnocky.

• Tu są te detale

• Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- niesie się po stadionie. A po chwili opinia o bydgoskim rozjemcy, którą nie wypada cytować.

• "Żółtko" dla Adnana Kovacevicia za nakładę na Mario Situmie.

• Jacek Kiełb ma rzut wolny z lewej strony, ok. 35 metrów od bramki Matusa Putnocky'ego. Widział bramkarza Lecha czyhającego na dośrodkowanie i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Piłka po koźle wpada do "koszyczka" golkipera.

• Christiana Gytkjaera na niespełna 20 minut zastępuje Nicki Bille Nielsen.

• ... kielczanie spokojnie wyjaśniają sytuację.

• Krystian Miś zastopował rajd Darko Jevticia. Rzut rożny.

• Maciej Makuszewski na prawej flance. Grał w stronę bramki, ale skutecznie powstrzymał go Ken Kallaste.

• Darko Jevtić wchodzi na plac gry! W stronę ławki udaje się Radosław Majewski.

• Krystian Miś zastępuje Gorana Cvijanovicia.

• Żółta kartka dla Macieja Makuszewskiego.

• Mateusz Możdżeń próbuje szczęścia zza "szesnastki". Matus Putnocky pewnie chwyta piłkę.

• Ciekawie jest też w Kotle

• Abdul Aziz Tetteh miał dobry pomysł na crossowe zagranie na lewą flankę do Mario Situma. Chorwat nie zdążył dobiec do zagrania.

• Ciekawostka: Matus Putnocky obronił 6. rzut karny przy 9 próbach.

• Coraz śmielej atakują kielczanie! Tym razem jednak Michael Gardawski uderza technicznie obok bramki.

• Jakub Żubrowski uderza bezpośredniego z rzutu wolnego metr-półtora nad poprzeczką.

• Jeszcze kielczanie mają rzut rożny. Elhadji Pape Diaw faulował Lasse Nielsena przy wyskoku o górną piłkę. I po chwili Ivan Jukić był faulowany przez Roberta Gumnego przed linią pola karnego. Żółta kartka dla obrońcy Lecha.

• MATUS PUTNOCKY BRONI STRZAŁ JACKA KIEŁBA Z 11 METRÓW!!!

• Vernon De Marco skosił Michaela Gardawskiego we własnym polu karnym! "Jedenastka" dla Korony!

• Strzał Ivana Jukicia nie sprawił problemu Matusowi Putnocky'emu.

• Jacek Kielb urwał się Emirowi Dilaverowi i wrzuca w pole karne... do nikogo. Na wszelki wypadek interweniował Lasse Nielsen.

Piłkę przejmuje Mateusz Możdżeń, lecz strzela z dystansu wysoko nad bramką.

• Goran Cvijanović w roli prawoskrzydłowego. Zdołał umiejętnie nabić rywala, co daje rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Matusa Putnocky'ego.

• Świetne ujęcia oprawy fanów "Kolejorza"

• Maciej Makuszewski ucierpiał w starciu z Kenem Kallaste. Obrona Korony nadepnął przypadkowo na rękę reprezentanta Polski.

• Z wysokiego "C" zaczęli gospodarze. Od razu wywalczyli rzut rożny. Przerzut na dalszy słupek do Mario Situma, który chciał przewrotką (!) uderzyć na bramkę rywala. Jedynie trącił piłkę.

• Druga odsłona rozpoczęta!

• Wracamy do Poznania na drugie trzy kwadranse meczu Lech - Korona w ramach 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy prowadzą gospodarze po trafieniu Łukasza Trałki.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Christianowi Gytkjaerowi brakowało centymetrów, by trącić piłkę po strzale Macieja Makuszewskiego. Duńczyk chciał zmienić tor lotu futbolówki, ale bezskutecznie.
    Po chwili Daniel Stefańczyk kończy pierwszą połowę. Lech prowadzi z Koroną po golu Łukasza Trałki
    .

• +3 Adnan Kovacević bez wahania wybija piłkę na uwolnienie. Powalczył o nią Jacek Kiełb, który ostro potraktował z łokcia Lasse Nielsena. Żółta kartka.

• Cztery minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Adnan Kovacević wywalczył sobie miejsce w polu karnym i uderza głową minimalnie nad poprzeczką!

• Jacek Kiełb składał się do uderzenia z woleja. W ostatniej chwili uprzedził go Vernon De Marco. Korner.

• Kontra Lecha przebiegała podręcznikowo, ale chyba Maciej Makuszewski, który otrzymał jako ostatni piłkę, nie wgłębił się w lekturę. Przeciągnął dośrodkowane poza "szesnastkę".

• Matus Putnocky jak czarny charakter filmu;)

• Żółta kartka dla Ivana Jukicia za faul na Abdulu Azizie Tettehu

• Goście dążą do szybkiego odrobienia straty. Jednak dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka była za głęboka - Matus Putnocky chwyta piłkę.

• Zlatan Almerović nie zdołał wypiąstkować piłki po centrze z rzutu rożnego. Podbitą futbolówką sprytnie uderzył głową Łukasz Trałka, który sprytnie przelobował Elhadjiego Pape Diawa stojącego na linii bramkowej!

• GOL DLA LECHA! ŁUKASZ TRAŁKA!!!

• Bartosz Rymaniak wyrzuca piłkę z autu wprost do rękawic Matusa Putnocky'ego.

• Przerwa w grze. Gęsty dym unosi się nad murawą.

• Błąd Gorana Cvijanovicia ok. 25 metrów od własnej bramki. Rzut wolny dla poznaniaków... Łukasz Trałka nie sięgnął piłki po (tym razem dobrej) wrzutce Radosława Majewskiego.

• Bardzo dobrze prezentuje się Elhadji Pape Diaw, który co chwila "lasuje" ataki Lechitów. Tak było i tym razem, w pojedynku z Łukaszem Trałką. Radosławowi Majewskiemu brakuje siły w dokładne centry z narożnika boiska.

• Atak kielczan lewą stroną przynosi rzut rożny. Wysoką wrzutkę niepewnie piąstkuje Matus Putnocky, lecz gospodarze radzą sobie w tej sytuacji.

• Bez zagrożenia pod bramką Zlatana Almerovicia. Ostatecznie on osobiście wznawia grę z "piątki".

• Elhadji Pape Diaw przecina podanie kierowane przed bramkę do Christiana Gytkjaera. "Tylko" rzut rożny dla Lecha.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosił się Maciej Makuszewski po z jednym z rywali. Okazuje się, że może grać.

• Mateusz Możdżeń decyduje się na strzał z blisko 30 metrów. Piłka leciała w sam środek, więc bramkarz "Kolejorza" miał ułatwione zadanie.

• Radosław Majewski przedarł się prawą stroną, ogrywając z "siatką" Jakuba Żubrowskiego. Huknął z ostrego kąta wprost w Zlatana Almerovicia!

• Lasse Nielsen efektownym "szczupakiem" podaje piłkę do Matusa Putnocky'ego. Gdyby nie było tej interwencji. to Jacek Kiełb zabrałby się z nią w stronę bramki gospodarzy.

• Michael Gardawski znowu w roli głównej. Zagrywa na 9. metr do wbiegającego Jacka Kiełba. Podanie przecina dobrze ustawiony Emir Dilaver.

• Dzieje się w okolicach obu bramek. Wrzutka Michaela Gardawskiego sprawiła problemy bramkarzowi Lecha. Po kornerze Bartosz Rymaniak strzela bardzo niedokładnie. Przynajmniej nie będzie kontry.

• W odpowiedzi solowa akcja Mario Situma. "Łamie" akcję z lewej flanki do środka, po czym uderza z ok. 20 metrów... nad poprzeczką.

• Nie szło lewą, to Korona atakuje drugą stroną. Ivanowi Jukiciowi nie udało się przedrzeć w okolice pola karnego.

Po chwili Jukić uderza z dalszej odległości obok bramki Matusa Putnocky'ego.

• Niezła wrzutka na bliższy słupek, ale gospodarze wychodzą z kontrą. Uderzenie z dystansu Macieja Makuszewskiego zostało zablokowane.

• Po chwili strata Radosława Majewskiego ok. 25 metrów od bramki Zlatana Almerovicia. Atak złocisto-krwistych lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Elhadji Pape Diaw pognał z piłkę środkiem. Stracił ją poza liną środkową.

• Szybki przechwyt lechitów, ale atak został powstrzymany przed polem karnym. Kontra kielczan w postaci lagi na wolne pole do Jacka Kiełba, lecz ten faulował w ofensywie Lasse Nielsena.

• Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają przyjezdni!

• Obie strony są już na murawie. Pora na przywitanie kapitanów i losowanie stron.

• Coraz mniej czasu do pierwszego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego, więc przenosimy się na INEA Stadion!

• W poprzednim sezonie dwa mecze w Poznaniu kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami Lecha 11 grudnia jedynego gola zdobył Dawid Kownacki, a 28 kwietnia dla "Kolejorza" trafiali Darko Jevtić i dwukrotnie Marcin Robak z rzutów karnych. Gole dla Korony zdobywali wówczas Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb z jedenastu metrów.

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić - Kamil Bednarek, Rafał Janicki, Nicklas Barkroth, Mihai Radut, Darko Jevtić, Nicki Bille Nielsen.

• Gino Lettieri zabrał do stolicy Wielkopolski sześciu rezerwowych. Oto oni: Matthias Hamrol - Radek Dejmek, Shawn Barry, Krystian Miś, Fabian Burdenski, Łukasz Kosakiewicz.

• Zanim przejdziemy do wydarzeń wokół meczu, odsyłam do zapowiedzi "pióra" Karola Maćkowiaka:

* mała aktualizacja: Zagłębie Lubin grało swój mecz o 18, i dzięki bezbramkowemu remisowi zepchnęła "Kolejorza" na drugą lokatę

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• SuperPiątek trwa w najlepsze! Jedni co prawda zaczynają weekend, a inni - chcąc nie chcąc - muszą pracować. My, jako pierwsza grupa, będziemy śledzić poczynania w Poznaniu, gdzie za 25 minut Lech zmierzy się z Koroną w ramach 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy!

Karol Maćkowiak

1/3
przejdź do galerii

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Gdzie obejrzeć w teleiwzji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Waldemar Wylegalski

Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE. Prowadzący w tabeli Kolejorz po remisie w Szczecinie będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę, ale konfrontacja z Koroną nie będzie należała do najłatwiejszych. Kielczanie dwa ostatnie pojedynki kończyli z kompletem punktów. Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce ONLINE

Trudno znaleźć rywala, który byłby dla lechitów bardziej wygodny. Piłkarze Korony w Poznaniu radzą sobie wyjątkowo kiepsko - w całej swojej historii występów w ekstraklasie nie udało im się jeszcze wygrać w stolicy Wielkopolski.
Pierwszy mecz Lecha z Koroną został rozegrany jesienią 2005 roku, jeszcze na starym stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej. Wówczas mecz skończył się wynikiem 0:0 - w rewanżu wiosną 2006 roku było 1:1.

Bilans pojedynków Lecha z Koroną wynosi: 13 zwycięstw, 8 remisów i 4 porażki, gole: 38:19. w tym ligowy 12-8-3, bramki: 35:16. Co ciekawe złocisto-krwiści dopiero wiosną 2015 roku strzelili pierwszego ligowego gola w stolicy Wielkopolski! Wspomniany mecz zakończył się remisem 1:1 (bramkę dla Lecha zdobył Gergo Lovrencsics). W poprzednim sezonie lechici dwukrotnie wygrali z Koroną (1:0 i 3:2).

Sytuacja kadrowa Kolejorza przed piątkowym spotkaniem wygląda nieźle. Co prawda nie zagra Wołodymyr Kostewycz, ale w pełni sił są zmagający się wcześniej z urazami: Maciej Makuszewski, Radosław Majewski oraz Darko Jevtić. - Gajos, Makuszewski, Majewski i Jevtić to dla nas bardzo ważni piłkarze. Oni w ostatnim roku zawsze byli w jedenastce – gdy ich brakuje, drużyna może grać nieco słabiej, nie na takim poziomie, jak byśmy chcieli – podkreśla Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań.

Jevtić z powodu kontuzji stawu skokowego, której doznał jeszcze w spotkaniu z Haugesund, nie grał przez około dwa miesiące. Okres rehabilitacji na szczęście już się zakończył i piłkarz jest w pełnym treningu. Darko zarzeka się, że noga go już nie boli i to, czy zagra zależy tylko od trenera Bjelicy.

- On wygląda dobrze, nie wiem, jak długo potrwa zanim będzie w topowej formie. Darko zazwyczaj trochę czasu potrzebuje po urazie. Na razie nie jest w stanie grać 90 minut, lecz na pewno może pomóc drużynie - zapewnia Bjelica.

Jak wygląda sytuacja kadrowa Korony? Do gry jest już zdolny kapitan Radek Dejmek. Z powodu kontuzji zabraknie Nabila Aankoura i Nika Kaczarawy. Będzie to szczególny pojedynek dla Jacka Kiełba i Mateusza Możdżenia, którzy mają na koncie występy w Lechu. - Dwa ostatnie mecze w ekstraklasie wygraliśmy, z Bruk-Betem Nieciecza i Sandecją Nowy Sącz. Chcemy iść za ciosem - mówi Bartosz Rymaniak, obrońca Korony.

Sonda

Lech Poznań - Korona Kielce: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Lech Poznań: Maciej Gajos (pauza za czerwoną kartkę), Wołodymyr Kostewycz (kontuzja)
Korona Kielce: Nika Kaczarawa, Nabil Aankour, Krystian Miś (kontuzjowani), Marcin Cebula, Piotr Poński (zesłani do juniorów)

Przewidywane składy:

Lech Poznań: Putnocky - Gumny, Nielsen, Dilaver, De Marco - Tetteh, Trałka - Makuszewski, Majewski, Situm - Gytkjaer.

Korona Kielce: Alomerović - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste - Gardawski, Żubrowski, Możdżeń, Kiełb, Jukić - Soriano.

Mecz Lech Poznań - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Spotkanie pokaże CANAL+ Sport. Wstęp do meczu, który z prosto Bułgarskiej skomentują Piotr Laboga i Tomasz Wieszczycki, od godziny 20:00. Początek transmisji o godzinie 20:25. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!