Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1 TRANSMISJA NA ŻYWO...

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Pojedynek kandydatów do awansu

Fortuna 1 Liga, 4. kolejka
2017-08-18 20:00

Miedź Legnica

4

Zagłębie Sosnowiec

1

• Koniec meczu! Miedź Legnica pewnie pokonuje przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec aż 4:1! Przed Dariuszem Banasikiem i jego piłkarzami zapowiadają się trudne dni!

• Dawid Kudła zażegnał niebezpieczeństwo we własnym polu karnym, łapiąc piłkę przed szarżującym rywalem.

• 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Prawda...

• I znowu było groźnie - Tomsilav Bozić zdołał jednak wybić piłkę z linii bramkowej!

• Paweł Kapsa z najwyższym trudem ratuje swój zespół przed utratą gola - wyciągnięty jak struna paruje piłkę na rzut rożny!

• Arkadiusz Jędrych posyła dalekie podanie na wolne pole dla Szymona Lewickiego. Nie dość, że bardzo niedokładne, to jeszcze napastnik Zagłębia był na spalonym.

• Łukasz Garguła kończy występ w dzisiejszym meczu. Na placu gry jest już Tamas Egerszegi.

• Jakub Vojtus!!! W "setce" strzela wprost w Dawida Kudłę! Przy odrobinie skuteczności miałby dzisiaj hattrick!

• Za Tomasza Nawrotkę Patryk Mularczyk .

• Dominik Nowak przeprowadza drugą roszadę. Tomasz Żyliński zastępuje Michała Bartkowiaka.

• Skrzydłowy gospodarzy przeprowadził solową akcję, którą zakończył celnym strzałem!

• CO ZA ODPOWIEDŹ MIEDZI! WOJCIECH ŁOBODZIŃSKI!!!

• Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najprzytomniej zachował się Mateusz Cichocki, który z bliska kieruje piłę do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBI! MATEUSZ CICHOCKI!!!

• I żółta kartka dla Michała Bartkowiaka za zagranie ręką.

• Tym razem świetnie interweniuje Dawid Kudła! Niektórzy widzieli piłkę w siatce, ale zdołał zastopować groźny strzał!

• Jakub Vojtus był bliski strzelenia swojego drugiego gola w tym spotkaniu! W ostatniej chwili został zabokowany!

• I zmiana w ekipie gospodarzy. Za Omara Santanę, strzelca trzeciej bramki, melduje się Marquitos.

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Tym razem "żółtkiem" upomniany zostaje Rafał Augustyniak.

• Alexandre Cristovao zastępuje Żarko Udovicicia.

• Żółta kartka dla Roberta Sulewskiego.

• 2400 widzów w Legnicy.

• Tym razem rykoszet uratował Zagłębie przed utratą czwartego gola! Piłka o centymetry minęła bramką po strzale Omara Santany!

• Tomislav Bozić trochę ucierpiał w starciu o piłkę. Pomoc medyczna nie jest potrzebna. Może grać dalej.

• Rośnie przewaga zawodników Dariusza Banasika. Anemiczny strzał nie mógł zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

• To była najlepsza okazja gości do zdobycia gola! Niestety, Tomasz Nawrotka - w sytuacji sam na sam z Pawłem Kapsą - strzela bardzo niecelnie!

• Paweł Kapsa spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem przelatującą ze 2 metry nad jego bramką.

• Konrad Wrzesiński upomniany żółtą kartką za przewinienie.

• W odpowiedzi próba Jakuba Vojtusa. Jego strzał na korner paruje Dawid Kudła.

• Z wysokiego "C" zaczęli sosnowiczanie. Jednak strzał Adama Banasiaka został zablokowany.

• Druga połowa rozpoczęta! Miedź przystępuje do niej bez zmian personalnych

• Zmiana w ekipie gości: Konrad Wrzesiński zastępuje Arkadiusza Najemskiego.

• Wracamy do Legnicy na drugie trzy kwadranse meczu 4. kolejki 1 ligi, w którym Miedź gromi Zagłębie Sosnowiec 3:0. Czy zawodnicy Dariusza Banasika zdołają strzelić choć jedną bramkę?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po koncertowej grze okraszonej pięknymi golami Miedź Legnica prowadzi z Zagłębiem aż 3:0!

• +1'Ostre wejście Roberta Sulewskiego w Wojciecha Łobodzińskiego. Jednak sędzia inaczej zinterpretował tę sytuację.

• Sebastian Tarnowski dolicza 2 minuty do pierwszej odsłony.

• Hiszpan z 20 metrów strzela w samo okienko! Dawid Kudła był bezradny!

• OMAR SANTANA I MIEDŹ PROWADZI 3:0!!!

• Łukaszowi Gargule brakowało naprawdę niewiele, by wpisać się na listę strzelców! Piłka po strzale z blisko 30 metrów w nieznacznej odległości minęło bramkę rywala!

• W odpowiedzi "laga" do Jakuba Vojtusa. W ostatniej chwili powstrzymał Dawid Kudła.

• Rafał Makowski chciał prostopadłym podaniem uruchomić Szymona Lewickiego. Ten nie zdołał dobiec do piłki.

• 32. minuta i zrobiło się cieplej w drugim polu karnym. Najpierw uderzenie Adama Banasiaka zostało zablokowane, a po chwili centrę Roberta Sulewskiego pewnie chwyta Paweł Kapsa.

• Zawodnicy Dominika Nowaka spokojnie rozgrywają piłkę na połowie gości, którzy nie kwapią się do szybkiego jej odzyskania. Po rzucie rożnym Michał Bartkowiak strzela obok bramki Dawida Kudły.

• Drugi nieuznany gol Miedzi! Tym razem na spalonym był Rafał Augustyniak przed posłaniem piłki do siatki!

• JAKUB VOJTUS PEWNIE NIE MYLI SIĘ! MIEDŹ 2, ZAGŁĘBIE 0!!!

• Dawid Kudła broni strzał Omara Santanty, a przy próbie dobitki piłkę ręką zagrał Arkadiusz Jędrych! Rzut karny dla gospodarzy!

• Gramy. Ten "wielbłąd" Dawida Kudły mógł kosztować utratę drugiego gola! Wojciech Łobodziński wyłuskał mu piłkę i skierował do siatki, ale sędzia gola nie uznał!

• Przerwa w grze. W starciu o piłkę ucierpiał Arkadiusz Jędrych. Konieczna jest interwencja medyków.

• Co chwila szczęścia strzałami z dystansu próbuje Michał Bartkowiak. Tym razem z 20 metrów - obok bramki Dawida Kudły.

• Po faulu na Szymonie Lewickim, goście mieli rzut rożny. Słabe dośrodkowanie Adama Banasiaka nie sprawiło problemu obronie Miedzi.

• Nie powiodła się akcja Michała Bartkowiaka. Od bramki Dawid Kudła.

• Frank Adu Kwame również zapuścił się do przodu. Jego akcję przerwał Robert Sulewski skutecznie nabijając rywala.

• Piłkarze Zagłębia są tłem dla gospodarzy. Szybko stracona bramka mogła diametralnie zepsuć plan na dzisiejszy mecz...

• Przewaga Miedzi rośnie jak ciasto na drożdżach. Jednak tym razem centra Wojciecha Łobodzińskiego z bocznego sektora ma swój finał w rękawicach Dawida Kudły.

• Michał Bartkowiak decyduje się na solową akcję. Strzela z "szesnastki" tuż obok słupka, ale nie od tej strony, od której by chciał!

• Piłkarzom Dominika zdaje się to być mało. Wywalczyli rzut rożny po interwencji Mateusza Cichockiego. Po wrzutce z narożnika pewnie radzi sobie obrona gości.

• Piorunujący początek w wykonaniu Miedzi. Wojciech Łobodziński uderza z linii 16. metra, a podbita piłka przez Rafała Makowskiego wpada w samego okienko bramki zaskoczonego bramkarza Zagłębia!

• GOL DLA LEGNICZAN! WOJCIECH ŁOBODZIŃSKI!!!

• Od razu na rywala rzucili się gospodarze. Na strzał z ok. narożnika pola karnego decyduje się Michał Bartkowiak, ale piłka poszybowała nad bramką Dawida Kudły.

• Gwizdek sędziego Sebastiana Tarnowskiego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Gospodarze zagrają w niebieskich strojach, Zagłębie - na czerwono.

• Co ciekawe, w poprzednim sezonie wygrywała ta drużyna, która była gospodarzem. W rundzie jesiennej Zagłębie wygrało po golu Pribuli, z kolei na wiosnę Miedź okazała się lepsza. Gole dla zespołu z Legnicy zdobyli Midziewski i Vojtus. Honorowe trafienia sosnowiczan było dziełem Sierczyńskiego.

• Rezerwowi Miedzi Legnica: Łukasz Sapela - Kornel Osyra, Paweł Zieliński, Tamas Egerszegi, Tomasz Żyliński, Marquitos, Fabian Piasecki.

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdjić, Patryk Mularczyk, Łukasz Mozler, Igor Krzykowski, Alexandre Christovao, Konrad Wrzesiński, Bartosz Pikul.

• Rzut oka na tabelę: goście, po trzech meczach, plasują się na czternastym miejscu z dorobkiem 3 punktów wywalczonych w ostatniej kolejce (1:0 z Pogonią Siedlce).

Nieco lepiej spisują się zawodnicy Dominika Nowaka - pięć "oczek" pozwala zajmować dziewiątą lokatę. Liderem z kompletem punktów jest Druex-Bytovia Bytów, która dzisiaj gra na wyjeździe z GKS-em Tychy.

• Witamy w Legnicy, gdzie za 20 minut rozpocznie się spotkanie 4. kolejki Nice 1 ligi, w którym Miedź podejmie Zagłębie Sosnowiec![zdjecie=1 oblej=1]

Leszek Jaźwiecki

Dziennik Zachodni

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Dziś w Legnicy starcie dwóch kandydatów do awansu do ekstraklasy. Początek meczu Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec o godzinie 20. Sędzią jest Sebastian Tarnowski z pobliskiego Wrocławia.

Sosnowiczanie pojechali do Legnicy w dobrych nastrojach. W ostatniej kolejce przełamali wreszcie niemoc i odnieśli pierwsze zwycięstwo. Skromne, 1:0, ale jak podkreśla trener Dariusz Banasik, ważne są trzy punkty.

- Dobrze, że rywale nie odskoczyli za daleko po naszych dwóch porażkach -uważa szkoleniowiec Zagłębia.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA

Podopieczni trenera Banasika rozegrają czwarte spotkanie w przeciągu 14 dni (średnio dwa razy w tygodniu). Duża częstotliwość spotkań dla trenera nie jest problemem lecz okazją do zdobycia informacji o zawodnikach.

- Trenujemy, badamy zawodników i szukamy optymalnych rozwiązań. Wydaje mi się, że nie ma się czym przejmować, bo wszystkie zespoły są w podobnej sytuacji - skomentował szkoleniowiec Zagłębia.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec SKŁADY

Do treningów wrócił 23-letni Portugalczyk Nuno Malheiro, który zmagał się z urazem mięśniowym. Nadal niezdolny jest Sebastian Milewski, który jest w trakcie rehabilitacji po urazie stawu skokowego. Defensywny pomocnik do treningów wróci za 2 tygodnie. 25 sierpnia do Sosnowca ma przyjechać Terence Makengo. Francuz przejdzie test medyczny po operacji ścięgna Achillesa i wtedy dopiero zostanie określony jego powrót na boisko.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec WYNIK

W poprzednim sezonie oba zespoły do końca walczyły o awans do ekstraklasy. W tym sezonie cel jest podobny, choć ani w Legnicy ani w Sosnowcu głośno tego nie mówią.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Największe absurdy Śląska i całej Polski. Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Można się o tym przekonać odwiedzając Silesia City Center. Na Placu Słonecznym powstało sportowo-rekreacyjne centrum rozrywki o nazwie Silesia Summer Park. Na jego terenie znajduje się wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy: pole do mini golfa, boisko do streetballu, ścianka wspinaczkowa, a także park linowy dla najmłodszych w formie małpiego gaju.