Mecz Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

2

Wisła Płock

1

• Dziękuje za uwagę! To nie koniec dzisiejszych emocji! Zapraszam na kolejne relacje LIVE w naszym serwisie!

• Piast Gliwice w końcu się przełamuje wygrywając ten mecz! Może widowisko nie porwało, ale oglądaliśmy 3 bramki i kilka ciekawych akcji!

• Koniec! Piast Gliwice się przełamuje!

• Jeszcze zmiana w Piascie. Paoadopulos schodzi a Karol Angielski wchodzi.

• Arkadiusz Reca również ukarany kartką za niesportowe zachowanie.

• Damian Szymański ogląda żółtą kartkę co wyklucza go z następnego meczu!

• Jose Kante oddaje bardzo słaby strzał i od bramki Rusov.

• Jankowski musiał to strzelić! Zawodnik Piasta uderza na pustą bramkę z 7 metra i uderza nad bramką!

• Szymański bardzo źle dogrywa w pole karne i piłka mija wszystkich jego kolegów.

• Joel Valencia opuszcza murawę, a melduje się na nim Mateusz Mak.

• Jose Kante bardzo brzydko fauluje i dostaje żółtą kartkę.

• Mateusz Piątkowski zmienia Dominika Furmana. Jerzy Brzęczek próbuje ratować sytuacje.

• Arkadiusz Reca zamykał akcję, ale został zablokowany.

• Semir Stilić zmienia Nico Varele. Może Bośniak uratuje jeden punkt dla gości?

• Patryk Dzieczek zagrywa bardzo dobre prostopadłe podanie do Bukaty, który dobrym i mocnym strzałem pokonuje Kiełpina!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Martin Bukata wyprowadza po raz drugi w tym meczu Piast na prowadzenie!

• Przepiękna akcja Piasta. Wymienili niczym FC Barcelona kilka podań z pierwszej piłki, tylko że Konczkowski zakończył to wszystko niecelnym strzałem.

• Merbaszwili minął 3 rywali uderzył, piłka jeszcze odbija się od Kante, ale spokojnie broni Rusov.

• Kiełpin w ostatniej chwili wyłapuje piłkę. Już czaił się na nią Jankowski.

• Rusov bardzo ryzykowanie wychodzi poza pole karne. Na jego szczęście kończy się to tylko autem.

• Maciej Jankowski zmienia Stojana Vranjesa.

• Merebaszwili zagrywa świetną piłkę i rezerwowy Wisły strzałem głową doprowadza do remisu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jose Kante zdobywa bramkę na remis!

• Joel Valencia świetnie popędził lewą flanką i jego uderzenie ląduje na bocznej siatce! Mało brakowało!

• Ależ zakotłowało się w polu karnym Piasta! Goście mieli bardzo dużo szczęścia, że nie zakończyło się to golem!

• Stefańczyk dobrze nabija Valencię i od bramki zacznie Kiełpin.

• Stojan Vranjes niedokładnie odgrywa piłkę do Bukaty i Piast traci szansę na gola.

• Groźny strzał Dziczka i końcówkami palców broni Kiełpin.

• Merebaszwili dobrze dośrodkowuje, ale co z tego jak żaden z jego kolegów nie atakował piłki.

• Kamil Biliński nie wyszedł już po przerwie na boisko. Zmienia go Jose Konte.

• Gospodarze rozpoczynają drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie w tym słabym meczu 1:0 prowadzi Piast Gliwice. Szczerze, to obie drużyny jakby ospałe. Mało akcji, mało strzałów. Oby po przerwie było lepiej!

• Michal Papadopulos ukarany żółtym kartonikiem.

• Jeszcze bardzo groźna szansa Wisły Płock, ale znowu Furman dogrywa niedokładnie z rzutu wolnego.

• Valencia oddaje strzał, który leci wysoko ponad bramką.

• Byrtek znowu znakomicie interweniuje. Gdyby nie on mielibyśmy już 2:0.

• Stojan Vranjes marnuje dobrą okazję! Jego strzał z około 8 metra znakomicie broni Kiełpin.

• Groźne dośrodkowanie Merbeaszwilego, tylko że żaden z jego kolegów nie zaatakował piłki i wpada ona w ręce Rusova.

• Dario Rugasević bardzo brzydko fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę!

• Giorgi Merebaszwili popisuje się świetną akcją indywidualną, przewraca się w polu karnym, ale sędzia z Japonii jest niewzruszony!

• Stefańczyk z dużymi problemami interweniował przy akcji Vranjesa. Na szczęście asekurował go Szymański, który wyjaśnia sytuację.

• Wisła Płock zamknęła rywali na ich połowię, ale nie mogą wykorzystać swoich dośrodkowań.

• Słabo rozegrany rzut wolny przez gości. Przez to tracą szansę na wyrównanie wyniku.

• Bukata dogrywa idealną piłkę, a czeski snajper wyskakuje najwyżej i pięknym strzałem głową pokonuje Kiełpina!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Michal Papadopulos strzela swoją 5 bramkę w tym sezonie!

• Konrad Michalak za mocno do Bilińskiego. Szkoda, gdyż akcja zapowiadała się naprawdę ciekawie.

• Byrtek ratuje swoją drużynę wybijając piłkę spod nóg Vranjesa! Ależ było groźnie.

• Mocne dośrodkowanie Furmana, al e dobrze piąstkuje Rusov.

• Konrad Michalak kończy swój świetny rajd dobrym dośrodkowaniem, lecz Merbaszwili tragicznie zamyka akcję.

• Pierwsze groźne dośrodkowanie, na które czekał już Biliński. Dobrze ustawiony Korun ratuje sytuacje.

• Gramy! Liczymy na świetne widowisko!

• Yusuke Araki wyprowadza obie drużyny z tunelu! Czekamy na pierwszy gwizdek!

• Natomiast Wisła Płock notuje imponującą serię. W ciągu ostatnich kolejek tylko Korona Kielce dała radę się im przeciwstawić wygrywając 2:0. Już w innych meczach podopieczni Jerzego Brzęczka wygrywają spotkanie za spotkaniem.

• Waldemar Fornalik nieskutecznie próbuje uratować sezon dla Piasta. Gospodarze nie wygrali od 26.08 czyli są to już ponad 2 miesiące bez zwycięstwa. Wygląda to naprawdę słabo i jeżeli nic się nie zmieni to walka o utrzymanie będzie jedynym celem Gliwiczan.

• Skład Piast Gliwice!

• Skład Wisły Płock!

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Będę miał zaszczyt relacjonować Państwu to spotkanie!

• W pierwszym sobotnim meczu zmierzą się drużyny, których sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Gospodarze znajdują się w strefie spadkowej i nie potrafią wygrać meczu, natomiast Wisła Płock wygrała 4 z 5 ostatnich spotkań. Kto górą będzie dzisiaj?

Kaja Krasnodębska

Mecz Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko

Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. Nafciarze Gliwic lubić po prostu nie mogą. Po powrocie na areny Lotto Ekstraklasy nie zdobyli tu nawet punktu, co w dużej mierze zadecydowało o tym, że to właśnie Niebiesko-Czerwoni ostatecznie uplasowali się wyżej na koniec poprzedniego sezonu. Czy uda im się przerwać niekorzystną serię? Wydaje się, że mają ku temu wszelkie argumenty. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE

Nie oszukujmy się, spotkanie w Gliwicach nie zapowiada się najatrakcyjniejszym spośród zaplanowanych na sobotę meczów. Dla lokalnych kibiców jest jednak niezwykle ważnym. Z niecierpliwością oczekują zwycięstwa swoich ulubieńców.
Ich cierpliwość powoli zaczyna się kończyć. po trzynastu kolejkach Niebiesko-Czerwoni mogą pochwalić się dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów, co sprawia że plasują się w strefie spadkowej. Strata do czternastej Cracovii wynosi zaledwie jedno, a do trzynastego Bruk-Betu dwa oczka, jednak w ekipie Waldemara Fornalika ciężko o optymizm. Zmiana szkoleniowca nie przyniosła upragnionego efektu nowej miotły. Bilans byłego selekcjonera reprezentacji Polski u sterów Piasta w Lotto Ekstraklasie prezentuje się mizernie: dwie porażki oraz dwa remisy. I choć tendencja jest wzrostowa (gliwiczanie nie przegrali przeszło dwa tygodnie), to wciąż daleko od oczekiwanych rezultatów. Na wygraną fani ekipy z ulicy Stefana Okrzei czekają już od 26 sierpnia. Czy nadejdzie w tę sobotę?

O to będzie ciężko, bowiem Nafciarze jak na razie radzą sobie w tym sezonie znacznie lepiej od Niebiesko-Czerwonych. Siódma pozycja w tabeli nie należy do przypadkowych – płocczanie zgromadzili dwadzieścia punktów, tracąc do samej czołówki zaledwie trzy. Ewentualna wygrana w sobotę przy dobrych wiatrach pozwoliłaby im wskoczyć pod samo podium. Gra jest więc warta świeczki. Dodatkowa motywacją mogłaby być dla płocczan chęć przerwania niekorzystnej serii. Po powrocie do Lotto Ekstraklasy nie zdołali jeszcze zwyciężyć, a przy Okrzei nie zdobyli nawet punktu. Najpierw w sierpniu 2016 roku przegrali tutaj 2-1, natomiast w rundzie finałowej stracili już cztery gole. Co ciekawe, wszystkie trafienia padły po przerwie. Zastępujący wówczas kontuzjowanego Seweryna Kiełpina Mateusz Kryczka musiał uznać wyższość Sasy Ziveca, Martina Bukaty oraz dwukrotnie Macieja Jankowskiego. Po końcowym gwizdku tamtego spotkania gliwiczanie mogli cieszyć się z utrzymania, a w ostatecznym bilansie nawet przeskoczyli wiślaków w ligowej tabeli. Czy równie szczęśliwi będą tym razem?

Za płocczanami przemawia również sytuacja kadrowa. Jerzy Brzęczek nie może skorzystać z usług jedynie kontuzjowanego Maksymiliana Rogalskiego oraz pauzującego za kartki Igora Łasickiego. Znacznie gorzej sytuacja przedstawia się po stronie Waldemara Fornalika. Jemu w walce z płocczanami nie pomogą walczący z urazami Gerard Badia, Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev oraz Hebert. Karę za czerwony kartonik obejrzany w derbach Śląska wciąż odbywa natomiast Jakub Szmatuła. Bez tego ostatniego gliwiczanie musieli poradzić sobie już w dwóch ostatnich spotkaniach. Oba zakończyły się remisami wywalczonymi przez Niebiesko-Czerwonych w samej końcówce. W ubiegły piątek o wyniku 2-2 dosłownie w ostatniej chwili zadecydował Joel Valencia. Wcześniej na listę strzelców wpisał się także Michal Papadopulos, lecz z uwagi na dwa trafienia rywali, kibice do ostatnich chwil musieli obawiać się o zdobycie choćby punktu.

Podobnych emocji nie przeżywali fani Nafciarzy. Oni zwycięstwa swoich ulubieńców mogli być pewni już przed końcem spotkania. Prowadzenie 3-0 po bramkach Nico Vareli, Kamila Bilińskiego oraz Giorgi Merebashvilego do przerwy sprawiły, że na drugą połowę płocczanie mogli wyjść już z większym luzem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4-1, a na listę strzelców wpisał się ponownie Kamil Biliński.

Sonda

Piast Gliwice - Wisła Płock: kto wygra mecz Ekstraklasy?

Sędzia: Yusuke Araki (Japonia)
Dla japońskiego arbitra to już drugie sędziowane w Polsce spotkanie. W ubiegłym tygodniu poprowadził mecz Sandecji Nowy Sącz z Cracovią. Araki nie może korzystać z systemu VAR.

Nieobecni:
Piast Gliwice Hebert, Gerard Badia, Sasa Zivec, Konstantin Vassiljev (kontuzje), Jakub Szmatuła (czerwona kartka)
Wisła Płock Igor Łasicki (kartki), Maksymilian Rogalski (kontuzja)

Forma w ostatnich ligowych meczach:
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2-2 (Papadopulos, Valencia)
Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 2-2 (Sedlar, Mak)
Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1-0
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Wisła Kraków – Piast Gliwice 2-0

Wisła Płock
Wisła Płock – Śląsk Wrocław 4-1 (Varela, Biliński x2, Merebashvili)
Korona Kielce - Wisła Płock 2-0
Wisła Płock – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (Varela)
Cracovia - Wisła Płock 1-3 (Varela, Merebashvili, Furman)
Wisła Płock - Pogoń Szczecin 3-1 (Szymański, Piątkowski, Reca)

Poprzednie bezpośrednie starcia:
24 lipca 2016 Piast Gliwice – Wisła Płock 2-1 (Zivec, Mraz – Reca)
27 listopada 2016 Wisła Płock – Piast Gliwice 0-0
27 maja 2017 Piast Gliwice – Wisła Płock 4-0 (Zivec, Jankowski x2, Bukata)

Mecz Piast Gliwice - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Spotkanie Piasta z Wisłą Płock pokaże nSport+, a skomentują je Robert Skrzyński i Kamil Kosowski. Wstęp do meczu od godziny 15:10. Początek transmisji z Gliwic o 15:25.