• Nunes bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego. Obok bramki

• Po podaniu Nunesa, Murawski próbował zagrywac w pole karne. Zablokowany podał do Rapy. Faul Thibaulta Moulina i żółta kartka

• Adam Gyurcso również opuścił murawę. Zamiast niego Hubert Matynia

• Guilherme opuścił boisko. W jego miejsce młody Sebastian Szymański.

• Kombinacyjny atak Legii wykreowany przez Odidję Ofoe wykańczał Radović. Podawał w kierunku Hamalainena. Fin złapany na pozycji spalonej.

• W ostatnich minutach na boisku w Szczecinie szczerze mówiąc nie działo się nic. Sporo wymiany podań w srodku pola. Dłużej przy piłce utrzymują się goście, jednak nie mogą przebić przez defensywę Pogoni. A Pogoń? Portowcy już chyba zrezygnowali.

• Dominik Nagy - strzelec jednego z goli, a także zawodnik, który wywalczył rzut karny dla Legii w tym meczu opuszcza już boisko. Za niego Kasper Hamalainen.

• Nic więc dziwnego, że trener Moskal zdecydował się na roszadę. Seiya Kitano za Dawida Korta.

• Tempo gry spadło po drugiej bramce Legii. Z Pogoni po naprawdę dobrym fragmencie gry, teraz nieco uszło powietrze. Cofnęli się i już nie tocza kolejnych natarć.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Rafał Murawski zastąpił Marcina Listkowskiego. Doświadczony pomocnik powraca po kontuzji

• Legia znowu przy pilce i ponownie w ataku. Świetne podanie Nagy'ego na lewo do Hlouska. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie już czaił się Guilherme. Niecelne uderzenie z przewrotki.

• GOL! Thibault Moulin uderzał z rzutu wolnego. Za pierwszym razem trafił w mur. Dobitka już celna. Słowik bez szans! Legia prowadzi 2-0

• Radović po prostopadłym podaniu Odidji Ofoe, faulowany w sytuacji sam na sam przez Jarosława Fojuta. Czerwona kartka dla obrońcy Pogoni

• Faul Moulina na Korcir w środku boiska. Arbiter przerwał grę

• Nunes pobiegł do przodu i zagrywał w pole karne. Przeciągnął jednak dośrodkowanie, więc futbolówka zamiast do Deleva, wyleciała za linię końcową.

• Akcja Legii prawą stroną. Nagy wdarł się w pole karne. tym razem lepszy tam Niepsuj.

• Miroslav Radović obejrzał żółtą kartkę.

• Miroslav Radović pewnie wykonał jedenastkę, ale arbiter przerwał grę. Przed uderzeniem kapitan Legii zatrzymał się i Szymon Marciniak pokazał mu żółtą kartkę!

• Odidja Ofoe wyminął Nunesa, wyminął Fojuta, wyminął także Matrasa. Podał na lewą stronę do Nagy'ego. Ten faulowany przez Niepsuja. Arbiter wskazał na jedenastkę dla Legii!

• Kontuzja Fojuta. Obrońca Pogoni po starciu z Jodłowcem pod własnym polem karnym potrzebuje pomocy lekarzy

• Portowcy powoli budza się po przerwie. Częsciej zaczęli dochodzić do piłki i uciekli z własnej połowy. Sporo wymiany podań w środku boiska.

• Legia bardzo mocno weszła w drugą połowę. Nie pozwoliła Pogoni jeszcze nawet odetchnąć. Zamknęła rywali na ich części boiska i toczy kolejne ataki. Czy zakończy się na jednym golu?

• Odidja Ofoe wdarł się w pole karne, wyminął trzech rywali, po czym wycofał piłkę do niepilnowanego, wbiegającego Nagy'ego. Ten od razu uderzył na bramkę.

• GOL! Dominik Nagy mocnym strzałem zza linii końcowej wpakował piłkę do siatki. Efektownie i efektywnie.

• Dobra interwencja Niepsuja. Zahamował kolejną akcje Radovicia. Pierwsze minuty lepsze w wykonaniu Legii.

• rozpoczęło się nieco niepozornie. Sporo wymian podań w środku pola. Jak na razie przy piłce wciąż Legia.

• Droga połowa rozpoczęta. Oba zespoły bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Szczecinie 0-0

• Hlousek rozpoczął akcję Legii. Podań do Guilherme, a ten wdarł się w pole karne. Świetna szansa Radovicia i jeszcze lepsza interwencja Słowika.

• Faul Moulina na własnej połowie i rzut wolny dla Pogoni. Niedokładna wrzutka Deleva nie mogła sprawić kłopotu Malarzowi.

• Najpierw Moulin, potem Guilherme i Jodłowiec - w ciągu jednej akcji wszyscy troje zagrywali w pole karne. Piłkę spod własnej bramki konsekwentnie wybijali gospodarze. Po ostatniej z centr piłka wyleciała za linię końcową. Od bramki Słowik.

• Pogoń mocno naciera teraz na bramkę Legii. szczególnie aktywny jest Delev, który co i raz popisuje się rajdami lewą stroną boiska. Dośrodkowanie po ostatnim wybił Dąbrowski

• Kuriozalny błąd Pazdana, który wręcz podał do Deleva. Ten popędził do przodu, lecz przegrał sytuację sam na sam z Malarzem.

• Kolejny strzał Deleva z dystansu. Wpuszczony przez Hlouska, uderzył na bramkę. Skutecznie Malarz.

• Słowik wyszedł odważnie z bramki i wyłapał piłkę po strzale Hlouska. Czech wbiegł w pole karne do długiego prostopadłego podania.

• Delev obiegł Jędrzejczyka i wdarł w pole karne. Tam rozpędzony wyminął defensorów i uderzył na bramkę. Niecelnie.

• Nunes miał sporo miejsca na połowie Pogoni. Uciekł Nagy'emu i popędził do przodu. Nieatakowany przez nikogo uderzył z dystansu. Obok bramki.

• Nunes popędził skrzydłem po czym podał do Gyurcso. Wbił piłkę w szesnastkę, gdzie czaili się Nunes i Listkowski. Górą Malarz.

• Po dosrodkowaniu Moulina z rzutu karnego, głową uderzał Odidja Ofoe. Tym razem niecelnie.

• Rzuty rożne nie przyniosły zagrożenia pod bramką Słowika. Pogoń wybiegła z kontratakiem. Na skrzydle niezawodny Nunes. Podanie do środka do Rapy, jednak tam też czaili się defensorzy warszawian.

• Nagy wyruszył skrzydłem, lecz po próbie dośrodkowania piłkę na korner wybił Drygas.

• Po szybkim pierwszym kwadransie, teraz tempo gry nieco spadło. Wiecej dzieję się w środku pola, natomiast coraz mniej pod bramką Arkadiusza Malarza.

• Kolejna przerwa w grze ze względu na problemy Drygasa. Pomocnik ponownie opuszcza murawę. czy jeszcze na nią wróci?

• Kolejna kontrowersyjna decyzja Musiała. Fojut mocno wszedł w Guilherme we własnym polu karnym, a arbiter nie użył nawet gwizdka.

• Guilherme złapany przez sędziego Marciniaka na pozycji spalonej. Duży błąd arbitra, bowiem w skutek pomyłki Rapy, Brazylijczyk wcale nie dał się złapac w pułapkę ofsajdową.

• Chwila przerwy w grze z względu na kontuzję Drygasa. Pomocnik Pogoni potrzebował interwencji medyków. Wszystko wskazuje na to, że za chwilę wróci do gry.

• Sporo dzieje się od początku tego spotkania. Piłka toczy się spod jednej na drugą bramkę Teraz indywidualna akcja Nunesa, który wbiegł na połowę przeciwnika, ruszył z piłką do przodu i oddał strzał z dystansu. Obok słupka

• Odidja Ofoe pudłuje z kilku metrów! Świetne podanie Radovicia, który wcześniej na jeden kontakt rozegrał akcję z Jędrzejczykiem.Belg uniknął pozycji spalonej, lecz zabrakło mu celności.

• Drygas przestrzelił po akcji pary Niepsuj-Gyurcso. Defensor rozpoczął to wszystko, wychodząc do przodu, by w końcu podac do skrzydłowego. Tym razem bez celnego uderzenia.

• Po podaniu głową Odidji Ofoe, na bramkę Słowika uderzał Radović. Niecelnie.

• Nunes dostał w pole karne piłkę od Deleva, by po chwili dostać ją z powrotem. Pazdan przeciął podanie, dzięki czemu uratował Malarza przed koniecznością interwencji.

• Moulin dośrodkował w szesnastkę. Nagy podał ją dalej. Prosto do Deleva.

• Po szybszej akcji warszawian piłkę za linię końcową wybił Niepsuj. Będzie korner

• Jodłowiec przechwycił piłkę na połowie Pogoni, lecz nie zdołał przejśc obok Drygasa. Szybka strata

• I już rzut wolny dla Pogoni. Nunes zagrał w pole karne, do tłoczących się tam zawodników. Moulin podał do Malarza

• Delev doszedł do piłki w pole karne. Tam jednak czekał Dąbrowski. JEszcze podanie do Gyurcso. Tym razem bez strzału

• Pogoń od środka rozpoczęła spotkanie.

• Za nami przywitanie kapitanów - Jarosława Fojuta oraz Miroslava Radovicia, a także losowanie stron.

• Arbiter główny Szymon Marciniak wyprowadził juz obie jedenastki na murawę.

• Rozgrzewki zakończone, teraz piłkarze spędzają ostatnie chwile w szatni. Za moment rozpoczynamy ostatnie niedzielne starcie.

• Sobotni remis Jagiellonii zadziałał na korzyść Legii. Jej strata do białostoczan przed pierwszym gwizdkiem wynosi już tylko cztery oczka. Podopiecznych Michała Probierza w tej kolejce już nie dogonią, przy dobrych wiatrach mają natomiast szansę przeskoczyć i Lechię i Lecha. Motywacja wydaje się być więc ogromna.

• Pod dużo większa presją grają warszawianie. Oni walczą o mistrzostwo Polski i każdy inny rezultat na koniec sezonu będzie po prostu porażką. Remisując w ubiegłą niedzielę z Wisłą nieco utrudnili sobie to zadanie. W stolicy zgromadzeni na trybunach kibice mogli obserwować wyrównane spotkanie, pełne akcji to pod jedną, to pod drugą bramką. Na gole zostały zamienione tylko dwa. Najpierw z rzutu karnego trafienie zdobył Petar Brlek, by chwilę później wyrównał Artur Jędrzejczyk.

• Na rozpoczęcie aktualnej fazy play off skromnie przegrali na wyjeździe z aktualnym liderem w Białymstoku. Po wyrównanym spotkaniu, nieco nudnawym ale pełnym walki oraz zaangażowania, autorem jedynego gola okazał się Cillian Sheridan. W rezultacie z dalekiego wyjazdu Portowcy nie przywieźli nawet punktu.

• Szczecinianie co roku powtarzają praktycznie ten sam scenariusz – solidną grą w rundzie zasadniczej zapewniają sobie górną ósemkę, by potem z chłodnymi głowami w końcówce móc grać już bez większej presji. I tak trzeci sezon z rzędu.

• Sebastian Szymański
  • Już za godzinę premierowy gwizdek w Szczecinie. W ramach 32. kolejki rozgrywek Lotto Ekstraklasy lokalna Pogoń podejmie tutaj warszawską Legię. Spotkanie zapowiada się interesująco, bowiem goście przyjeżdżają na Pomorze z nożem na gardle. Oni, chcąc zdobyć w tym sezonie mistrzostwo Polski, po prostu musza zwyciężyć.

Kaja Krasnodębska

1/4
przejdź do galerii

Mecz Pogoń - Legia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Bartek Syta / Polska Press

Mecz Pogoń - Legia ONLINE. Na zakończenie 32. kolejki w grupie mistrzowskiej starcie w Szczecinie. Punktualnie o 18.00 lokalna Pogoń podejmie tutaj aktualnego jeszcze mistrza Polski Legię Warszawa. Jeżeli Wojskowi chcą utrzymać swój tytuł, po prostu muszą zwyciężyć. Po potknięciu z krakowską Wisłą i przy dobrej postawie konkurentów, teraz nie mogą już pozwolić sobie na wpadki. A Pogoń? A Pogoń nie musi już nic.

Mecz Pogoń - Legia ONLINE

Na rozpoczęcie aktualnej fazy play off skromnie przegrali na wyjeździe z aktualnym liderem w Białymstoku. Po wyrównanym spotkaniu, nieco nudnawym, ale pełnym walki oraz zaangażowania, autorem jedynego gola okazał się Cillian Sheridan. W rezultacie z dalekiego wyjazdu Portowcy nie przywieźli nawet punktu. Oni jednak nie muszą martwić się o sytuację w tabeli. Teraz walczą już jedynie o honor oraz dobre imię. Nie grożą im ani europejskie puchary ani spadek.

Pod dużo większa presją grają warszawianie. Oni walczą o mistrzostwo Polski i każdy inny rezultat na koniec sezonu będzie po prostu porażką. Remisując w ubiegłą niedzielę z Wisłą nieco utrudnili sobie to zadanie. W stolicy zgromadzeni na trybunach kibice mogli obserwować wyrównane spotkanie, pełne akcji to pod jedną, to pod drugą bramką. Na gole zostały zamienione tylko dwa. Najpierw z rzutu karnego trafienie zdobył Petar Brlek, by chwilę później wyrównał Artur Jędrzejczyk. W końcówce niesieni ogromną motywacją gospodarze próbowali jeszcze wyrównać, lecz kolejne strzały nie przyniosły wymiernego efektu. Ostatecznie schodzili z murawy z ogromnym niedosytem. Na to z pewnością nie pozwolą sobie już w Szczecinie.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Zwłaszcza, że sobotni remis Jagiellonii zadziałał na ich korzyść. Ich strata do białostoczan przed pierwszym gwizdkiem wynosi już tylko cztery oczka. Podopiecznych Michała Probierza w tej kolejce już nie dogonią, przy dobrych wiatrach mają natomiast szansę przeskoczyć i Lechię i Lecha. Motywacja wydaje się być więc ogromna. Na boisko w Szczecinie zawodnicy Jacka Magiery wyjdą więc maksymalnie skoncentrowani.

Ich szkoleniowiec najprawdopodobniej będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z usług wszystkich swoich piłkarzy. Pod drobnym znakiem zapytania stoi jedynie występ Michała Kucharczyka. Po drugiej stronie nie zobaczymy Roberta Obsta. Zagrożeni są również Rafał Murawski oraz Adam Frączczak.

To właśnie oni zagrali pierwszoplanowe role w poprzednim meczu między tymi drużynami w Szczecinie. Trzy gole i naprawdę solidna gra sprawiły, że Legia nawet pomimo dwóch trafień Miroslava Radovicia, w daleką powrotną podróż udała się nawet bez punktu. Tym razem z pewnością nie będzie chciała powtórzyć takiego scenariusza. Czy jej się uda? Na relację LIVE zapraszamy na gol24.pl.