Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Stawką...

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Stawką ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 dogrywka 1 połowap.

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• W najbliższy weekend Pogoń zmierzy się u siebie z Wartą Poznań, natomiast Górnik pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem.

• Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Valentin Cojocaru - 3
    • Leonardo Koutris - 3
    • Mariusz Malec - 3
    • Benedikt Zech - 3
    • Linus Wahlqvist - 3, (Paweł Stolarski - 2)
    • Joao Gamboa - 2, (Alexander Gorgon - 3)
    • Fredrik Ulvestad - 3, (Wahan Biczachczjan - 4)
    • Rafał Kurzawa - 2
    • Olaf Korczakowski - 3, (Mariusz Fornalczyk - 3)
    • Kamil Grosicki - 4, (Leo Borges - 4)
    • Efthymis Koulouris - 3

• Michał Szromnik - 4
    • Erik Janża - 3, (Michal Siplak - 2)
    • Kryspin Szcześniak - 3
    • Kostas Triantafyllopoulos - 3
    • Paweł Olkowski - 2, (Filipe Nascimento - 2)
    • Damian Rasak - 3
    • Lawrence Ennali - 3
    • Robert Dadok - 2, (Norbert Barczak - 2)
    • Kamil Lukoszek - 3, (Daisuke Yokota - 3)
    • Sebastian Musiolik - 4
    • Lukas Podolski - 2, (Piotr Krawczyk - 2)
  • Pogoń była dzisiaj lepsza, zabrzanie mieli jedynie przebłyski. Jedna wrzutka rozpaczy przedłużyła ich szansę o pół godziny, ale byli dzisiaj słabsi od rywali.

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Górnikiem i melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski!

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dobre dośrodkowanie, ale niecelny strzał.

• Damian Rasak wywalczył rzut rożny po akcji lewym skrzydłem.

• Końcówka meczu w Szczecinie. Nerwowe poczynania jednych i drugich.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego na zyskanie czasu.

• W odpowiedzi Mariusz Fornalczyk popędził prawą stroną i wywalczył faul blisko pola karnego rywali.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła do Damiana Rasaka, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Lawrence Ennali popędził lewą stroną, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Daisuke Yokota popędził prawą stroną boiska, ale w decydującym momencie skutecznie interweniował obrońca Pogoni.

• Norbert Barczak ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Norbert Barczak wrzucił w pole karne Pogoni, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Zaczynamy drugą część dogrywki!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Pogoń bliżej ćwierćfinału.

• Do pierwszej połowy dogrywki doliczona co najmniej jedna minuta.

• Wahan Biczachczjan pokusił się o strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Zmiana w Pogoni. Paweł Stolarski zastąpił Linusa Wahlqvista.

• Linus Wahlqvist potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

• Coraz mocniejsze opady ściegu w Szczecinie. Na razie murawa wciąż zielona.

• Rafał Kurzawa zagrał w pole karne Górnika do Leo Borgesa, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Borges daje prowadzenie Pogoni na początku dogrywki!!!

• Szybka akcja Pogoni, ale do dogrania w pole karne nie dopadł żaden z graczy gospodarzy.

• Rozpoczynamy dogrywkę w Szczecinie!

• Koniec drugiej połowy. Będziemy mieli dogrywkę!

• Pogoń jeszcze walczy o zwycięską bramkę, ale chyba braknie jej czasu w podstawowym czasie.

• Filipe Nascimento ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Daisuke Yokota świetnie wrzucił ze skrzydła na głowę Sebastiana Musiolika, ten trafił w słupek, ale poszedł za strzałem i umieścił piłkę w bramce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Górnik wyrównuje po trafieniu Sebastiana Musiolika!!!

• Mariusz Fornalczyk z impetem wpadł w pole karne rywali, ale uderzył minimalnie niecelnie.

• Pogoń stara się oddalać grę od własnego pola karnego. Gospodarze coraz bliżej awansu.

• Sebastian Musiolik wpadł z piłką w pole karne Pogoni, dograł do Lawrence Ennaliego, ten w dogodnej sytuacji uderzył wprost w bramkarza!

• Natomiast Piotr Krawczyk pojawił się w miejsce Lukasa Podolskiego.

• Dwie ostatnie zmiany w Górniku Zabrze. Filipe Nascimento zastąpił Pawła Olkowskiego

• Wahan Biczachczjan dostał piłkę przed polem karnym rywali, oddał mocny strzał, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

• Roszada także w szeregach Pogoni. Leo Borges zastąpił Kamila Grosickiego.

• Kamil Grosicki wpadł w pole karne Górnika, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Natomiast Michal Siplak zmienił Erika Janżę.

• Norbert Barczak pojawił się w miejsce Roberta Dadoka

• Trzy zmiany w Górniku Zabrze. Daisuke Yokota zastąpił Kamila Lukoszka

• Znakomite podanie z prawej strony Wahana Biczachczjana, tam piłkę w siatce umieścić chciał Alexander Gorgon, ale uprzedził go bramkarz. Do piłki dopadł Kamil Grosicki i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kamil Grosicki otwiera wynik meczu w Szczecinie!!!

• Lawrence Ennali potrzebuje pomocy medycznej po faulu Rafała Kurzawy.

• Rafał Kurzawa ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Mariusz Fornalczyk wpadł w pole karne Górnika, ale wybiegł z piłką poza linię końcową.

• Wahan Biczachczjan oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował bramkarz Górnika.

• Natomiast Wahan Biczachczjan pojawił się w miejsce Fredrika Ulvestada.

• Alexander Gorgon zastąpił Joao Gamboę

• Trzy roszady w Pogoni Szczecin. Mariusz Fornalczyk zmienił Olafa Korczakowskiego

• Kamil Grosicki dośrodkował na głowę Fredrika Ulvestada, ten uderzył w stronę bramki, ale spokojnie interweniował Michał Szromnik.

• Robert Dadok ruszył prawą stroną boiska, ale dograł wprost na głowę rywala.

• Górnik rozgrywa piłkę na własnej połowie, ale nie potrafi przetransportować jej na połowę przeciwnika.

• Pogoń odebrała piłkę pod polem karnym Górnika, ale nie zdołała z tego skorzystać.

• Olaf Korczakowski potrzebuje pomocy medycznej po uderzeniu piłką w głowę.

• Na początku drugiej połowy piłkarze nie rozgrzewają kibiców swoimi poczynaniami. Spokojny fragment meczu.

• Dośrodkowanie Kamila Grosickiego w pole karne Górnika bez zagrożenia.

• Druga połowa również lepiej zaczęta przez gospodarzy. Pogoń w natarciu.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Szczecinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• W pierwszej połowie przeważa Pogoń, ale Michał Szromnik świetnymi interwencjami zachowuje czyste konto. W Górniku najaktywniejszy jest Lawrence Ennali, który na razie wydaje się być osamotniony. Liczymy na więcej emocji w drugiej połowie, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Lawrence Ennali ruszył z indywidualną akcję, ale został zatrzymany przez rywali.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce Pogoni.

• Lawrence Ennali ruszył z kontrą, wpadł w pole karne Pogoni i oddał strzał, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Znowu "Portowcy" przy piłce. Zabrzanie czekają na rywali na własnej połowie.

• Lukas Podolski oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki Pogoni.

• Ostatnie minuty nieco bardziej wyrównane. Wciąż przeważa Pogoń, ale Górnik próbuje się odgrywać.

• Fredrik Ulvestad zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale Michał Szromnik interweniował fantastycznie!

• Lawrence Ennali wpadł w pole karne Pogoni, zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zamknął tej akcji.

• Rafał Kurzawa popędził lewą stroną, jednak zagrał wprost w ręce bramkarza.

• Dobra wrzutka Kamila Grosickiego, ale partnerzy nie potrafili z tego skorzystać.

• Efthymis Koulouris ruszył skrzydłem, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Wrzutkę z narożnika boiska pewnie wybił bramkarz zabrzan.

• Olaf Korczakowski wpadł w pole karne Górnika i oddał mocny strzał, jednak Michał Szromnik świetnie interweniował!

• Rafał Kurzawa mógł wypuścić w bój Kamila Grosickiego, ale pomocnik Pogoni nie zdecydował się na podanie.

• Górnik wreszcie odebrał piłkę rywalom na dłużej i teraz to on ją rozgrywa. Na razie jednak daleko od bramki rywala.

• Fredrik Ulvestad zagrał prostopadle, ale do piłki jako pierwszy dopadł Michał Szromnik.

• Kamil Grosicki posłał piłkę wprost w ręce Michała Szromnika.

• Po oskrzydlającej akcji Pogoń wywalczyła rzut rożny.

• Gospodarze naciskają coraz bardziej. Na razie Górnik dzielnie się broni, ale bramka dla szczecinian wydaje się być kwestią czasu.

• Rafał Kurzawa zdecydował się na strzał sprzed pola karnego rywali, ale Michał Szromnik świetnie interweniował!

• Efthymis Koulouris ruszył skrzydłem, ale nie zdołał minąć rywala.

• Pierwsze minuty meczu bardzo spokojne. "Portowcy" utrzymują się przy piłce i czekają na błąd rywali w defensywie.

• Nieudana wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia w polu karnym Górnika.

• Rafał Kurzawa oddał strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w przeciwnika.

• Pogoń od początku meczu stara się zdominować rywala. Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie przeciwnika.

• Rozpoczynamy pierwszy mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Arbitrem spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia. W tym sezonie prowadził zwycięski przez Pogoń mecz z Wartą. Dzisiaj po raz pierwszy sędziuje rywalizację z udziałem Górnika.

• Natomiast oto zestawienie Pogoni Szczecin:

• Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze:

• Do podstawowego składu Górnika Zabrze wraca Lukas Podolski. Ofensywne ustawienie Górnika, który liczy na sprawienie niespodzianki.

• Górnik ma przewagę psychologiczną po zwycięstwie nad "Portowcami". Dla Pogoni była to druga porażka z rzędu, w więc dzisiaj będzie niezwykle zmotywowana, by wreszcie odnieść zwycięstwo. Mecz w Szczecinie zapowiada się emocjonująco.

• Te drużyny spotkały się ze sobą cztery dni temu. W 17. kolejce Ekstraklasy Górnik niespodziewanie ograł na własnym stadionie "Portowców" 1:0 po bramce Lawrence Ennaliego. Dzisiaj zapewne liczą na powtórkę.

• Natomiast zabrzanie mają już na rozkładzie dwóch pierwszoligowców. Najpierw bez problemu rozbili GKS Katowice 4:0, a w poprzedniej rundzie dopiero po dogrywce wygrali z Zagłębiem Sosnowiec. Dzisiaj czeka ich zdecydowanie najtrudniejsze zadanie.

• W poprzedniej rundzie "Portowcy" niezwykle męczyli się z pierwszoligowym Podbeskidziem. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 90. minucie Kamil Grosicki. Porażka z zespołem z Bielska-Białej mogła być nie małą kompromitacją, bo pierwszoligowiec w tym sezonie walczy o utrzymanie w lidze.

• Okolice stadionu Pogoni białe, ale sama murawa bardzo zielona. Nie ma najmniejszego zagrożenia z rozegraniem spotkania.

• Witamy serdecznie! Czas zacząć zmagania w 1/8 Fortuna Pucharze Polski! Na pierwszy ogień przyjdzie nam emocjonować się starciem Pogoni Szczecin z Górnikiem Zabrze. Na relację z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Pogoń - Górnik LIVE! Do wyłonienia pierwszy ćwierćfinalista Pucharu Polski

Pogoń - Górnik LIVE! Do wyłonienia pierwszy ćwierćfinalista Pucharu Polski ©Fot Arkadiusz Gola

Fortuna Puchar Polski. Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Te zespoły jeszcze w piątek walczyły o ligowe punkty. We wtorek zmienia się nie tylko gospodarz, ale również stawka jaką jest awans do ćwierćfinału krajowych rozgrywek. Czy dojdzie do prędkiego rewanżu? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE

W Szczecinie tak jak i w całej Polsce termometry wskazują kilka stopni poniżej zera. Na szczęście ustały opady śniegu. Mecz nie stoi pod znakiem zapytania - odbędzie się zgodnie z planem, a przynajmniej takie sygnały wysyła klub. Portowcy zapraszają na trybuny i oferują kibicom herbatę w cenie o połowę niższej od regularnej.

Pogoń liczy na udany rewanż. W Zabrzu nie była wyraźnie słabsza, ale przez nieskuteczność przegrała z Górnikiem 0:1. Jedyną bramkę zdobył Lawrence Ennali już w 5 minucie spotkania.

W Pucharze Polski Górnik póki co wyeliminował pierwszoligowców GKS Katowice (4:0) i Zagłębie Sosnowiec (2:1 pd.). Pogoń najpierw dostała wolny los, potem rozprawiła się z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0), czyli innym przedstawicielem zaplecza.

Ponownie o awansie zadecyduje pojedynczy mecz. Pogoń wystąpi bez kontuzjowanych (Danijel Loncar, Kacper Smoliński, Stanisław Wawrzynowicz) i zawieszonych przez klub (Dante Stipica). W Górniku wszyscy palą się do gry.

Mecz Pogoń - Górnik poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak (Wrocław). Do jego dyspozycji będzie system VAR.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Pogoń 1:0 (Ekstraklasa, 01.12.2023)
Górnik - Pogoń 2:1 (Ekstraklasa, 20.05.2023)

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanale Polsat Sport. W internecie dostęp dzięki aplikacji oraz stronie Polsat Box Go. Miesięczny abonament kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00 - zapraszamy!