Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)
2017-06-04 18:00

Pogoń Szczecin

3

Korona Kielce

0

• Koniec! Pogoń Szczecin pozytywnym akcentem zakończyła sezon 2016/2017 w Lotto Ekstraklasie. Podopieczni Kazimierza Moskala w pożegnalnym meczu trenera pewnie pokonali Koronę Kielce (3:0). Dwie bramki i asystę zanotował Rafał Murawski. Dziękujemy za uwagę.

• GOOOOL!!! MURAWSKI WYPUŚCIŁ OBSTA SAM NA SAM I JEST 3:0!!

• Pogoń ładnie rozklepała Koronę, jeszcze wystawił Murawskiemu piłkę Drygas i 2:0.

• GOOOOOL!!! MURAWSKI PO RAZ DRUGI!!! 2:0!!

• Konieczna będzie zmiana. Za Tsintsadze wchodzi Robert Obst.

• Przerwa w grze. Ucierpiał mocno Mate Tsintsadze.

• Ależ petarda w wykonaniu Aankoura, ale baaardzo niedokładnie.

• Adrian Bednarski wchodzi na końcówkę za Kwietnia.

• Palanca ładnie przełożył piłkę, jednak strzał przeszedł na poprzeczką. To była dobra pozycja.

• Jakub Kotarzewski melduje się za Vanję Markovicia.

• Ostry kąt i prosto w bramkarza Frączczak!

• Sebastian Rudol zmienia Niepsuja.

• Zabrakło skuteczności Frączczakowi, który nie trafił w światło bramki w dobrej sytuacji.

• Niepsuj ogląda żółtą kartkę od sędziego.

• Piotr Poński wchodzi za Smolarczyka.

• Za Listkowskiego wchodzi Sebastian Kowalczyk.

• Szukał tego gola dzisiaj Murawski i udało się. Świetna akcja Nunesa, który wystawił ją kapitanowi Pogoni, a ten prostym podbiciem uderzył nie do obrony.

• GOOOOL!!! 1:0 DLA POGONI!! MURAWSKI!!!

• Ależ pudło Drygasa! Idealna piłka od Nunesa trafiła tuż przed bramkę, tam był sam Drygas, ale na wślizgu jakimś cudem nie trafił w bramkę! Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Listkowski domagał się faulu, ale sędzia niewzruszony.

• Po przerwie mamy zasyp strzałów z obu stron. Bramkarze mają co robić. Czekamy na pierwszej trafienie.

• Bardzo groźnie uderzył Kort, ale broni Pesković!

• I jeszcze jeden strzał, tym razem Jakub Żubrowski, ale znowu za słabe wykonanie. Pewnie bramkarze po przerwie.

• W odpowiedzi główkował Adam Frączczak, ale prosto w dobrze ustawionego bramkarza.

• Wyborna szansa Palanki, który wpadł w pole karne i był sam na 15. metrze. Uderzył jednak słabiutko, po ziemi, prosto do bramkarza.

• 2545 widzów na trybunach w Szczecinie. Bez komentarza.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie. Czekamy na bramki.

• Koniec pierwszej połowy. Piłkarze dzisiaj nas w Szczecinie nie rozpieszczają, ale nie ma też dramatu. Wracamy po przerwie.

• Celnie, tuż pod poprzeczkę Fojut, ale Pesković nie dał się zaskoczyć.

• Nieczysty strzał Drygasa... plecami. Obok bramki ta próba.

• Groźnie! Aankour celnie z wolnego, a o włos byli jego koledzy, by musnąć piłkę i wpakować ją do sieci.

• Tym razem kartonik dla Listkowskiego, który nieprzepisowo powalił Jakuba Mrozika.

• Uderzał z rzutu wolnego Mateusz Możdżeń i musiał piąstkować do Słowik.

• Jarosław Fojut ukarany żółtą kartką.

• Jakość i nastawienie do mecz jest wyraźnie po stronie Pogoni. Brakuje "tylko" celnego strzału na bramkę. Choćby jednego.

• Kropnął Kort z 20. metra, ale na wiwat. Beznadziejne wykonanie.

• Fajne podanie Drygasa do Listkowskiego, ale ten zgubił piłkę. Za daleko ją wypuścił i aut bramkowy.

• Kompletnie niewidoczny jest najbardziej wysunięty w Koronie Michał Smolarczyk. Chyba pierwszy zawodnik do zmiany.

• Nieudany kompletnie drybling Konrada Cebuli, który nie poradził sobie z Mateuszem Matrasem.

• Spalony Listkowskiego.

• A teraz wyraźnie pospieszył się z decyzją Nabil Aankour. Wyszło podanie do bramkarza, zamiast groźnego uderzenia.

• Bardzo niedokładny strzał Bartosza Kwietnia z 30 metrów.

• Lepiej, zdecydowanie lepiej prezentują się gospodarze. Na razie nie są w stanie udokumentować przewagi golem.

• Piękny wolej z lewej nogi Murawskiego sprzed pola karnego i futbolówka przeleciała tuż nad okienkiem!

• Tym razem szansa przed Kamilem Drygasem, który ekwilibrystycznie uderzał z 6 metrów, ale nad poprzeczką.

• Najpierw Marcin Listkowski poszedł na przebój i zgubił piłkę, dopadł do niej jeszcze Niepsuj, ale wyjechał poza linię końcową.

• Celne, mocne uderzenie Rafała Murawskiego po ograniu jednego z obrońców w polu karnym. Na posterunku Michal Pesković.

• Na spalonym złapany Miguel Palanca.

• Dużo niedokładności, mnożą się szybkie straty z obu stron.

• David Niepsuj to zepsuł. Bardzo złe dośrodkowanie z prawej strony.

• Fatalna frekwencja w Szczecinie. Słychać wszystkie okrzyki piłkarzy z murawy.

• Od środka rozpoczęli kielczanie.

• Zawodnicy już na murawie, za moment przywitanie i zaczynamy.

• Rezerwowi Korona: Leonid Otchenashenko, Damian Pietras, Adrian Bednarski, Eryk Borczyński, Maciej Górski, Jakub Kotarzewski, Piotr Poński.

• Rezerwowi Pogoń: Adrian Henger, Hubert Matynia, Seiya Kitano, Sebastian Rudol, Robert Obst, Sebastian Kowalczyk.

• Mecz Pogoni z Koroną będzie szczególny ze względów trenerskich, bowiem Kazimierz Moskal i Maciej Bartoszek po sezonie odejdą ze swoich klubów. Trener Pogoni zrezygnował ze względów rodzinnych, a jego następcą będzie Maciej Skorża. Inaczej sytuacja wygląda w Kielcach, gdzie trener Bartoszek osiągnął bardzo dobry wynik i awansował do grupy mistrzowskiej, ale nowi włodarze klubu mają inną wizję klubu i Koronę w sezonie 2017/18 poprowadzi Gino Lettieri.

• Z pozoru wydawać by się mogło, że spotkanie Pogoni z Koroną nie ma większego znaczenia. Przecież zajmujący siódme miejsce gospodarze i piąci goście z Kielc nie mają szans na grę w europejskich pucharach. O ile gra Korony może się podobać i podopieczni Macieja Bartoszka w każdym meczu prezentują dobrą piłkę, o tyle Pogoń jest już dawno na wczasach i swój jedyny punkt w grupie mistrzowskiej zdobyła z równie słabym Bruk-Betem.

• Witamy! Czas pożegnań w Szczecinie. W meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy Pogoń zmierzy się u siebie z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację na żywo!

pi

©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE. Ostatni mecz sezonu w Szczecinie odbędzie się pod znakiem pożegnań. Z Pogonią pożegna się Kazimierz Moskal, a Maciej Bartoszek opuszcza drużynę z Kielc. Który z trenerów pożegna się lepszym stylu? Relacja LIVE od 18:00 w GOL24.

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce ONLINE

Z pozoru wydawać by się mogło, że spotkanie Pogoni z Koroną nie ma większego znaczenia. Przecież zajmujący siódme miejsce gospodarze i piąci goście z Kielc nie mają szans na grę w europejskich pucharach.
O ile gra Korony może się podobać i podopieczni Macieja Bartoszka w każdym meczu prezentują dobrą piłkę, o tyle Pogoń jest już dawno na wczasach i swój jedyny punkt w grupie mistrzowskiej zdobyła z równie słabym Bruk-Betem. Tyle o sporcie.

Jak wszyscy wiemy aspekt finansowy odgrywa bardzo ważną rolę, a z tym wiąże się ostateczne miejsce w tabeli na koniec sezonu. W Warszawie i Białymstoku będzie się toczył bój o miejsca 1-4, a w Szczecinie i Krakowie o miejsca 5-8. Na dzień dzisiejszy tabela dolnej czwórki prezentuje się to następująco - Korona, Wisła, Pogoń i Bruk-Bet. Tylko zwycięstwo zapewni utrzymanie swojego miejsca w tabeli, więc jest się o co bić.

- Nasze problemy kadrowe nie zniknęły, ale cieszy to, że Ricardo Nunes i Adam Frączczak wrócili do treningów i będą mogli zagrać w niedzielę. Sytuacja pozostałych kontuzjowanych zawodników – bez zmian – poinformował Kazimierz Moskal, trener Pogoni.

Pogoń zagra przede wszystkim bez Spasa Delewa i Adama Gyurcso. Bułgar i Węgier wyjechali już na zgrupowania swoich reprezentacji, a klub nie robił im problemów, by wcześniej zwolnili się z klubowych obowiązków. Obaj mieli różne występy w kończącym się sezonie, statystycznie wypadli całkiem nieźle, ale miewali też mecze słabe. Ich brak to jednak osłabienie, bo w Pogoni nie ma np. drugiego lewoskrzydłowego.

- Hurraoptymizmu w zespole nie ma, bo jesteśmy w trudnym momencie, po dwóch porażkach 0:4. Ale jesteśmy sportowcami i mamy swoje ambicje. Czasami będąc skromnym można więcej osiągnąć – uważa Moskal.

Przed ostatnim meczem w sezonie problemy kadrowe dopadły Koronę, a trener Bartoszek miał kłopot ze skompletowaniem meczowej osiemnastki. Dotychczas szkoleniowiec Korony nie miał podobnych problemów, a te przydarzyły się na samym końcu pracy w Kielcach.

Kto wygra mecz Pogoń - Korona?

Przewidywane składy:

POGOŃ (4-2-3-1): Słowik – Niepsuj, Rudol, Fojut, Matynia, Tsintsadze, Murawski, Kowalczyk, Drygas, Nunes, Listkowski.

KORONA (4-2-3-1): Pesković – Gabovs, Kwiecień, Żubrowski, Kallaste, Marković, Możdżeń, Palanca, Aankour, Kiełb, Górski.

Nie zagrają:

Pogoń: Gyurcso, Delew, Rapa, Frączczak
Korona: Borjan, Abalo, Rymaniak, Grzelak, Micanski.

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Korona - Pogoń 4:1 (Ekstraklasa, 26.11.2016)
Pogoń - Korona 1:1 (Ekstraklasa, 22.07.2016)
Pogoń - Korona 3:2 (Ekstraklasa, 15.02.2016)

Mecz Pogoń Szczecin - Korona Kielce TRANSMISJA TV

Spotkanie będzie można śledzić tylko w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentują Piotr Laboga, Wojciech Jagoda. Relacja tekstowa w GOL24.pl. Startujemy o 18:00.