Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0

Lech Poznań

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Druga połowa zdecydowanie lepsza od pierwszej. Zdecydowana przewaga gospodarzy, Lech za cel numer 1 postawił sobie nie stracić bramki. Pogoń zaprezentowała się dużo lepiej, ale nie wystarczyło to na choćby jedną bramkę.

• Koniec! Bramek niestety nie było. Pogoń - Lech 0:0.

• Delev na pełnej szybkości chciał minąć Tetteha, ale ten go świetnie zastopował.

• Ostatnie 60 sekund, piłka w posiadaniu gospodarzy

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty.

• Dobra piłka Mate do Gyurcso, ale Węgier na ofsajdzie.

• Ostatni raz mecz Pogoni z Lechem zakończył się bezbramkowym remisem ponad 3 lata temu. Czyżby ta passa miała się zakończyć już dziś?

• Szansa! Nunes wrzuca, Drygas główkuje, ale obok! Świetnie wszedł w pole i przeciął lot piłki, ale brakło dokładności!

• Roszada też w ekipie gospodarzy, Frączczaka zmienia Mate.

• Zmiana w Lechu, Majewski zmienia Raduta.

• Niepsuj kapitalnie wrzucił w pole karne, tam Frączczak chciał piętą zaskoczyć golkipera Lecha, ale niecelnie!

• Zderzenie Zwolińskiego z Putnocky'm, obaj leżą na murawie. Potrzebna jest pomoc medyków.

• DELEV! Ładna akcja na prawej stronie, dogranie w środek pola, ale zabrakło strzału!

• Kartką za przesadne dyskusje ukarany również Situm.

• Dilaver z ostrą reakcją na wejście Zwolińskiego. Kartka.

• Był to ostatni akord Piotrowskiego w tym meczu, bo od razu został zmieniony przez Zwolińskiego.

• Zbiórka Piotrowskiego, błyskawiczna decyzja o strzale, ale Tetteh w porę zablokował do uderzenie i tylko rzut rożny.

• Trałka był na spalonym, ale mimo to otrzymał podanie od Barkrotha, po czym ze wściekłości wykopał piłkę za linię, rzucając przy okazji kilka niecenzuralnych słów w stronę kolegi z zespołu.

• Głębokie dośrodkowanie Korta, piłkę łapie Putnocky. Nieudana próba zawodnika Pogoni.

• Delev chciał ładnie minąć De Marco, ale defensor Lecha zatrzymał piłkę ręką. Będzie szansa na wrzutkę w pole karne gości.

• Rapa! Dobre uderzenie z dystansu, odbija piłkę Putnocky, ale gospodarze nadal w natarciu.

• Zmiana również w Lechu. Nicki Bille Nielsen zmienia Gytkjaera, który był dziś zupełnie niewidoczny.

• Mamy zmianę w ekipie Portowców, na boisku pojawia się Spas Delev, który zmienia Dariusza Formellę.

• Żółta kartka dla Frączczaka, który sfaulował Nielsena.

• Niebezpiecznie przed polem karnym Pogoni, Barkroth był bliski przejęcia piłki od Załuski, ale defensorzy szczęśliwie wyekspediowali piłkę.

• Ładna piłka do uciekającego obrońcom Frączczaka, ale arbiter (niesłusznie) odgwizduje ofsajd.

• Ładna akcja Drygasa, podał do Formelli, który próbował dograć do środka, ale futbolówka odbiła się od nóg De Marco i poleciała w stronę bramki, ale czujny Putnocky.

• Wrzutka Nunesa na Frączczaka, ten wprawdzie doszedł do piłki, ale postawił "świecę", a De Marco po chwili wybił piłkę. W posiadaniu jednak nadal gospodarze.

• Fatalnie, niedokładnie rozegrał Kort, ale Lech momentalnie stracił piłkę. Wykonawca rzutu wolnego dostał piłkę i huknął z dystansu, ale tylko w boczną siatkę.

• Gyurcso faulowany tuż przy polu karnym przez Nielsena, będzie szansa na wrzutkę lub nawet strzał.

• Situm! Uderzenie z blisko 30 metrów, ale obok słupka! Załuska natomiast ma dziś problemy z grą nogami - już któryś raz kopie w aut.

• Ponownie od startu gry w natarciu Portowcy.

• Drugą, miejmy nadzieję lepszą połowę, otwierają piłkarze Lecha. Gramy!

• Zawodnicy już z powrotem na murawie, czekamy na bramki...

• Mecz jak na razie bez historii. Dobrych akcji jak na lekarstwo, w zasadzie po jednej dogodnej szansie po obu stronach. Posiadanie zdecydowanie na korzyść Portowców, jednak ogólnie rzecz biorąc, spotkanie nie porywa. Oby zmieniło się to po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy, bez bramek w Szczecinie. Wracamy za kwadrans!

• Dośrodkowanie Korta w szesnastkę, piłkę przejął Frączczak, po czym sfaulował Nielsena. Wydaje się jednak, że kapitan gospodarzy mógł zostawić piłkę, gdyż za jego plecami czekał już zupełnie niepilnowany Kamil Drygas.

• Ładna akcja Lecha! Radut wrzucił, a w polu karnym Trałka dosłownie o centymetry minął się z piłką! Było blisko!

• Drygas fauluje Tetteha w środku pola, szybkie wznowienie Lecha i..no właśnie, zbyt szybkie. Ale podanie na lewo bardzo dobre.

• Żółta kartka, którą ukarany został Rapa. Ewidentnie zahaczył Raduta, który szarżował na lewej flance.

• Uderzenie Dawida Korta z ponad 30 metrów, ale pewnie broni golkiper Lecha. Coś się ożywiło.

• DRYGAS!! Ależ to była szansa dla Pogoni!! Piękna wymiana podań Drygasa z Niepsujem zakończona strzałem tego pierwszego, ale Putnocky odbija piłkę! Dobijał jeszcze Gyurcso, ale tylko rzut rożny dla gospodarzy!

• Wrzutka w pole karne, Niepsuj fauluje w ataku Situma.

• Delikatna "kopanina" w okolicy linii środkowej zakończona faulem.

• I zapowiadana zmiana, Kostevych już poza boiskiem, na murawie natomiast melduje się jednak nie Majewski, a De Marco.

• Kostevych chyba nie będzie w stanie kontynuować gry. Kolano, które ucierpiało już na starcie meczu ewidentnie mu przeszkadza. Do wejścia szykuje się już Radosław Majewski.

• Ładny strzał Gyurcso, ale mur podbija piłkę i tylko korner.

• Formella faulowany przez Nielsena około 25-30 metrów od bramki Putnocky'ego. Będzie okazja dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie na głowę Trałki, ale ten główkuje nad poprzeczką. Wcześniej dobrze strzał Barkrotha zastopował Załuska.

• Krótkie rozegranie, ale Barkroth fatalnie rozwiązał ten atak i od bramki zacznie Załuska.

• Dośrodkowanie Gumnego zablokowane przez Gyurcso, pierwszy korner dla gości.

• Ładna akcja Lecha, wrzutka w pole karne w kierunku Gytkjaera, ale wybijają defensorzy Pogoni.

• Dobry odbiór Drygasa, który ładnym wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg Barkrotha, lecz jego koledzy szybko futbolówkę stracili.

• Pierwsze 10 minut zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Z przewagi tej jednak niewiele wynika.

• Frączczak agresywnie atakuje Dilavera, ten wybija w aut, ale po nodze kapitana Portowców.

• Jak na razie gospodarze próbują wyjść wyżej do Lecha, zaatakować śmielej, ale Kolejorz uważnie w defensywie.

• Drobny uraz Kostevycha, jest opatrywany za linią boczną.

• Arbiter daje znak i Portowcy rozpoczynają pierwszą połowę!

• Szymon Marciniak wraz z asystentami wyprowadzają piłkarzy na plac gry. Za chwilę startujemy. Najpierw jednak hymn Pogoni.

• Ławka Lecha: Burić - Nicki Bille, Rakels, Majewski, Jóźwiak, De Marco, Janicki

• Ławka Pogoni: Henger - Mate, Delev, Matynia, Hołota, Walukiewicz, Zwoliński

• Z ciekawostek:

• w ostatnich 5 spotkaniach zwycięzca meczu nie tracił bramki
    • ostatni remis między oboma zespołami miał miejsce ponad 2 lata temu (14.02.2015, 1:1). Od tamtego meczu, Pogoń zagrała z Lechem dziesięciokrotnie.
  • Ostatnie 6 spotkań obu ekip to równo po 3 mecze w PP i w Ekstraklasie. Co ciekawe, poznaniacy wygrali aż 5 z tych meczów, przegrywając dopiero w ostatniej potyczce - we wspomnianym meczu pucharowym w sierpniu.

• Pogoń gra ostatnio w kratkę. Po zwycięstwie nad Lechem w PP, Portowcy po razie wygrali, zremisowali i przegrali. Kolejorz natomiast w ostatnich 5 meczach Ekstraklasy punkty stracił tylko raz - w zremisowanym meczu z Zagłębiem.

• Goście osłabieni są brakiem Macieja Gajosa i Darko Jevticia, w drużynie Pogoni zabraknie natomiast Jarosława Fojuta i Łukasza Zwolińskiego.

• Początek meczu za około 30 minut, zatem wykorzystajmy ten czas na zapoznanie się z zapowiedzią spotkania. Dostępna jest ona w zakładce OPIS po lewej stronie.

• Dzisiejszy mecz będzie też dobrą szansą do rewanżu. Niemal dokładnie miesiąc temu, też w Szczecinie, Pogoń rozbiła Lecha 3:0 w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

• Już dziś podopieczni Nenada Bjelicy staną przed szansą na objęcie prowadzenia w tabeli Lotto Ekstraklasy. Wpadki zaliczyły bowiem Jagiellonia (remis z Cracovią 1:1) oraz Zagłębie Lubin (remis z Wisłą Płock 2:2), więc w przypadku zwycięstwa w Szczecinie to Kolejorz zasiądzie na fotelu lidera.

• Witam serdecznie! Kolejny weekend z Lotto Ekstraklasą, więc zapraszam na relację live! Dziś gościmy w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń podejmie obecnego wicelidera, drużynę Lecha Poznań. Startujemy punktualnie o 18!

Bartłomiej Modzelewski

©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE. Ósma kolejka Lotto Ekstraklasy nie jest szczęśliwa dla faworytów. Wszystkie drużyny z czołówki tracą swoje punkty, co skrzętnie może wykorzystać Lech Poznań. Jeżeli podopieczni Nenada Bjelicy wygrają z Pogonią to już coraz mocniej umacniać się będą na fotelu lidera.

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań ONLINE

Lech znajduje się aktualnie w świetnej formie. Rozpędzony Kolejorz w ostatnich 5 meczach tylko raz musiał podzielić się punktami z przeciwnikiem. Był to jednak mecz z Zagłębiem, które wtedy nie chciało oddać zwycięstwa żadnej drużynie z Ekstraklasy.
Poznaniacy po odpadnięciu z Ligi Europy i Pucharu Polski mogą skupić się tylko na jedynym i najważniejszym dla nich od początku sezonu celu - mistrzostwie Polski. Okazja aby wskoczyć na fotel lidera i rozsiąść się na nim na długie kolejki jest znakomita. Czołówka zawodzi. Szczególnie największy przeciwnik Lecha, czyli Legia Warszawa dalej nie może odnaleźć się w ligowej rzeczywistości co daje dużą szansę aby wytworzyć ciekawą przewagę punktową.

Wracając do Pucharu Polski. To właśnie dzisiejszy przeciwnik, czyli Pogoń Szczecin wyeliminowała Kolejorza z tych rozgrywek. Portowcy zagrali wtedy znakomite spotkanie, rozbijając Lecha aż 3:0. Czy teraz będą w stanie to powtórzyć? Będzie bardzo ciężko. Lech jest teraz inną drużyną, która raz za razem pokonuje kolejnych przeciwników.

- Lech jest teraz mocniejszy, niż w tamtym meczu. Nie tylko dlatego, że wygraliśmy cztery z ostatnich pięciu meczów w lidze. Lech jest mocniejszy, bo ciężko pracowaliśmy przez ostatnie trzy tygodnie. Myślę, że drużyna będzie grała lepiej i nie zagra już tak słabego meczu jak w Pucharze Polski - ocenia swoją drużynę Nenad Bjelica.

Sytuacja w Szczecinie wygląda zupełnie inaczej. Portowcy od początku sezonu kręcą się w pobliżu strefy spadkowej. Zwycięstwo z Lechem nie tylko poprawiłoby sytuację w tabeli, ale także w głowach zawodników Pogoni. Kibice nie mogą zrozumieć dlaczego ta drużyna nie funkcjonuje tak jak powinna. Świetny trener, dość mocna kadra. To wszystko powinno współgrać i Pogoń powinna znajdować się po drugiej stronie tabeli. Wydaje się że potrzebny jest im punkt zwrotny, który naprowadzi drużynę ze Szczecina na zwycięską ścieżkę.

Maciej Skorża do dyspozycji ma już praktycznie całą kadrę. Do treningów powrócił przede wszystkim Jarosław Fojut, który jest elementem niezbędnym w układance byłego szkoleniowca m.in. Lecha Poznań. Oprócz kapitana Portowców do treningów wrócili także Spas Delew i Łukasz Zwoliński.

Lech Poznań jedzie do Szczecina po zwycięstwo. Jak pokazuje historia łatwo jednak nie będzie, a kibice Portowców marzą o powtórce meczu z Pucharu Polski!

NIE ZAGRAJĄ

Pogoń: Jarosław Fojut, Łukasz Zwoliński (kontuzje)

Lech: Darko Jevtić (kontuzja), Maciej Gajos (zawieszenie)

BEZPOŚREDNIE STARCIA

Pogoń - Lech 3:0 (9 sierpnia 2017)
Lech - Pogoń 2:0 (14 maja 2017)
Pogoń - Lech 0:1 (5 kwietnia 2017)
Lech - Pogoń 3:0 (1 marca 2017)
Pogoń - Lech 0:3 (24 lutego 2017)

Pogoń Szczecin - Lech Poznań: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Pogoń Szczecin - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Spotkanie będzie transmitowane przez stację Canal+ na kanale Canal+Sport. Początek o godzinie 18:00. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy o 17:30.