Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

3

3 1 połowa

Zagłębie Lubin

3

• W dzisiejszej relacji to wszystko, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron i zapraszam na kolejne relacje tekstowe na gol24.pl!

• Niesamowita historia dzisiaj w Szczecinie. Mordercza pierwsza połowa Pogoni, piękne bramki, kompletnie stłamszeni rywale, nadzieja na przełamanie. Po przerwie szalony pościg Zagłębia zakończony golem Świerczoka w doliczonym czasie gry, dzięki czemu snajper Miedziowych skompletował hat-tricka. Jeśli szukać winnych w drużynie Portowców, to na myśl przychodzi Jarosław Fojut. To on sprokurował karnego i to on nie upilnował Świerczoka w ostatniej akcji. Kolejny raz Pogoń traci zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Jeśli nie potrafi ona wygrać takiego meczu jak ten, to, powiem wprost, nie mam pojęcia kiedy doczekamy się przełamania Portowców. Co do samego wyniku, warto wspomnieć, ze remis niewiele daje jednym i drugim. Pogoń wciąż jest na poziomie dna i mułu, z tym, że zamiast ośmu punktów do piętnasego miejsca traci już siedem. Zagłębie dzięki punkcikowi wskoczyło na szóstą lokatę. Nie bez znaczenia jest tutaj postawa Wisły Płock, która w rozgrywanym równolegle meczu pokonała 1-0 imienniczkę z Krakowa, która dotychczas wyprzedzała Miedziowych.

• KONIEC!

• Dośrodkowanie z prawej strony na 11 metr prosto na nogę Świerczoka, który nie daje szans Załusce.

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! ŚWIERCZOK Z HAT-TRICKIEM!!!!

• 4 minuty doliczone.

• Dvali blokuje uderzenie Czerwińskiego! Świetny powrót gruzina, gdyż Czerwiński miał przed sobą tylko Załuskę. Dodatkowo nabita ręka zawodnika gości i wolny dla Pogoni.

• Dobrą robotę wykonał teraz Gyurcso . Węgier popędził prawą stroną, ograł Guldana i wywalczył rzut rożny.

• NIesportowe zachowanie Piotrowskiego i w konsekwencji żółta kartka.

• Ostatnia zmiania wśród Portowców. Schodzi Delew, wchodziFormella.

• Pogoń parkuje autobus. Zagłębie, póki co, bije głową w mur.

• Druga zmiania w POgoni. Listkowski opuszcza boisko, zastępuje go Gyurcso.

• Janus pięknie dostrzegł Świerczoka i obsłużył go doskonałym podaniem. Świerczok ograł Fojuta, ale w międzyczasie dotknął piłki ręką. Rzut wolny dla Pogoni.

• Pierwsza roszada w Pogoni. Hołota za Zwolińskiego.

• Zwoliński dostaje piękne zagranie tuż przed polem karnym i próbuje lobować wychodzącego z bramki Polacka, ale tym razem warunki fizyczne bramkarza gości uratowały mu skórę.

• Delew w samotnej szarży na połowę Zagłębia, ale jego strzał został zablokowany przez wracającego Matuszczyka

• 2634 widzów ogląda dzisia mecz na stadionie.

• Świerczok sam na sam z Załuską. Golkiper gospodarzy wychodzi na linię pola karnego i na szczęśćie dla Pogoni zmusza Świerczoka do błędu. Piłka ląduje w bocznej siatce.

• Mazek ostro potraktował Niepsuja i otrzymał żółtą kartkę.

• Ależ akcja Pogoni! Piękna klepka Frączczaka z Delewem, ale strzał i dobitkę Bułgara świetnie wybronił Polcaek!

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Janus za Woźniaka

• Świetna kontra Pogoni, ale Frączczak podaje w prawego skrzydła za plecy wbiegających kolegów i marnuje obiecującą akcję.

• Dopiero teraz druga zmiana w Zagłębiu. Nie Janoszka, a Mazek pojawia się na boisku zmieniając Pawłowskiego.

• Polacek przecina dośrodkowanie Nunesa. Piłka spada pod nogi bodajże Frączczaka, który wrzuca miękko w kierunku Fojuta. Niestety dla Pogoni, stoper gospodarzy faulował Woźniaka.

• Nunes trafia w mur, ale rzut rożny dla POgoni

• Kolejny rzut wolny dla Pogoni blisko bramki rywala. Tym razem faulowany Frączczak.

• Listkowski po krótko rozegranym wolnym uderza mocno zza pola karnego,a le tym razem Polacek nie dał się zaskoczyć.

• Delew już w pełni sił wrzuca w pole karne, ale ani Zwoliński, ani Frączczak nie byli w stanie uprzedzić Guldana w walce o górną piłkę.

• Załuska poszedł w prawo, a Świerczok spokojną podcinką w środek zamienił karnego na gola.

• GOOOOOOOL!! ŚWIERCZOK PEWNIE WYKONUJE KARNEGO!

• We wcześniejszym starciu z Baliciem ucierpiał Delew. Zawodnik Pogoni dopiero teraz opuszcza boisko o włąsnych siłach.

• Spóźniony Fojut fauluje Świerczoka! Rzut karny dla Zagłębia!

• Wznawiamy grę!

• Pierwsza zmiana potwierdzona. Jagiełło za Tuszyńskiego

• Najprawdopodobniej po przerwie na boisku w Zagłębiu pojawią się Janoszka i Jagiełło. Czekamy na oficjalne potwierdzenie.

• Pogoń chyba przypomniała sobie jak gra się w piłkę. Gospodarze dominują dzisiaj w każdym aspekcie gry. Delew, Piotrowski i Niepsuj po prostu nie dali Polackowi najmniejszych szans na obronę swoich strzałów. To, jak ci zawodnicy zmieścili je w obrębie bramki z tak trudnych pozycji, chyba pozostanie tajemnicą już na zawsze. Pogoń zdobyła 3 gole w lidze pierwszy raz od sierpniowej wygranej z Arką Gdynia. W pierwszej połowie Zagłębie zostało kompletnie stłamszone, a bramkę Świerczoka po rzucie rożnym należy nazwać haustem powietrza dla rozpaczliwie tonących Miedziowych. Najgorsze dla przyjezdnych jest to, że Pogoń najwidoczniej wcale nie zamierza odpuszczać.

• Ciężko uwierzyć w to, co się dzisiaj dzieje w Szczecinie. Bramka Niepsuja to niemal lustrzana kopia gola na 1-0. Potężne uderzenie pod poprzeczkę, z prawej strony, przy którym rosły Polacek nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

• Przerwa!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!! NIESAMOWITE SHOW W SZCZECIENIE! NIEPSUJ!

• Błyskawiczna odpowiedź Zagłębia. O piłkę zagraną z rzutu rożnego walczył z jednym z rywali Guldan. Kapitan Zagłębia zdołał zgrać z dalszego słupka do środka, prosto na głowę Świerczoka, który z odległości może metra wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOL!!! ŚWIERCZOK!

• W ataku pozycyjnym piłkę dostaje Jakub Piotrowski, który, niemalże od niechcenia uderza z narożnika pola karnego, po ziemi, w kierunku dalszego słupka bramki kompletnie zaskoczonego Polacka, który nie mał absolutnie szans na reakcję!

• GOOOOOOOOL!!!! PIOTROWSKI NA 2-0!!

• Frączczak strzela tuż nad bramką!

• Jach ukarany za zagranie ręką. Rzut wolny dla Pogoni niemal z samej linii pola karnego.

• Woźniak ratuje MIedziowych! Dvali główkował po rzucie rożnym. Strzał minął bramkarza gości, ale przytomnie interweniował Arkadiusz Woźniak

• Frączczak z okolicy linii końcowej odgrywa do Delewa. Bułgar wchodzi w pole karne i uderz z podobnej pozycji co niewiele wcześniej Drygas, jednak jego bardzo mocny strzał wpada idealnie pod poprzeczkę i pomiędzy słupek a Polacka. Pogoń pierwszy raz w tym sezonie prowadzi przed własną publicznością!

• GOOOOOOOOL!!! ALEŻ BRAMKA DELEWA!!!!

• Najlepsza szansa Pogoni w czałym meczu! Wrzutkę z lewej strony wybija Balić, ale piłka spada pod nogi Drygasa, który wszedł głębiej w pole karne i uderzył z ostrego kąt, jednak prosto w Polacka.

• Wrzutka z lewej strony w wykonaniu Nunesa, ale Guldan uprzedza Zwolińskiego.

• Jednak kartka, ale dla Drygasa za faul na Czerwińskim.

• Nakładka Matuszczyna na nogę Listkowskiego. Tym razem bez kartki dla gracza Miedziowych. Z kole rzut wolny dla Portowców nie przynosi im korzyści

• Piękne prostopadłe podanie Drygasa do Nunesa, który wyszedł sam na sam. Niestety dla gospodarzy adresat podania był na spalonym.

• Uderzenie Frączczaka zza pola karnego. Szczerze mówiąc, było to kopnięcie bardziej w stylu rugby niż piłki nożnej.

• Wstrzelenie piłki w pole karne autrostwa Nunesa, ale będący w szesnastce Zwoliński był dobrze pilnowany przez stoperów gościi do piłki nie doszedł.

• Niepilnowany na szesnastym metrze Świerczok otrzymuje podanie od Woźniaka i uderza na dalszy słupek. Około metra obok bramki.

• Kolejny rzut wolny dla Zagłebia, ale kompletnie nieudanie dośrodkowanie Pawłowskiego uniemożliwiło jakiekolwiek zagrożenie bramce Załuski.

• Biegowy pojedynek Zwolińskiego z Jachem w polu karnym Zagłebia. Napastnik Pogoni przy kontakcie z rywalem pada jak rażony piorunem, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Próba Woźniaka z rzutu wolnego około 25 metrów od bramki Załuski. Niestety dla Miedziowych, strzał trafił w boczną siatkę.

• Niepsuj ruszył prawą stroną i podał dalej do boku do Delewa, który dośrodkował niecelnie w kierunku Drygasa.

• Zaczynamy! Pogoń od środka.

• Tomasz Kwiatkowski wyprowadza drużyny na boisko. Czy Pogoń w końcu przełamie tragiczną serię?

• Warto dodać, że w tym sezonie Pogoń jeszcze na Krygiera nie wygrała. Zmiana tego stanu dzisiaj wcale nie będzie rzeczą łatwą. Miedzowi potrzebują trzech punktów, jeśli chcą doścignąć czołówkę tabeli.

• Po osiemnastu kolejkach Pogoń zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i ma zaledwie 10 punktów na koncie, a do przedostatniej Bruk-Bet Termaliki 2/3 spotkań w lidze zakończyło się dla nich porażką (12 z 18). Ostatnie ligowe zwycięstwo Portowców miało miejsce jeszcze w sierpniu, gdy pokonali oni na wyjeździe Arkę Gdynia 3-0. Nieco lepiej, chociaż nadal nie za różowo. Miedziowi zamykają pierwszą ósemkę, a do podium brakuje im zaledwie sześciu punktów.

• WItam serdecznie, z tej strony Hubert Jan Faron i zapraszam na tekstową relację LIVE z meczu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin, a Zagłębiem Lubin!

Hubert Jan Faron

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE. Pierwszy mecz pomiędzy Zagłębiem a Pogonią w tym sezonie miał miejsce jeszcze w sierpniu. W Lubinie Miedziowi wygrali pewnie 3-0. Teraz jedna i druga drużyna są w dołku, jeśli chodzi o formę, a także mają nowych trenerów. Przed Portowcami kolejna szansa na przerwanie czarnej serii bez ekstraklasowego zwycięstwa wynoszącej już 12 kolejek. Dla Zagłębia mecz w Szczecinie będzie przepustką do powrotu do walki o ligową czołówkę.

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin ONLINE

To, że w Pogoni dzieje się źle, nie jest żadną nowością. Ostatnie ligowe zwycięstwo Portowców miało miejsce 19 sierpnia w Gdyni, kiedy to Pogoń pokonała Arkę 3-0. Od tamtej pory jest już tylko gorzej.
W lidze porażka za porażką przetykana od czasu do czasu remisem, dodatkowo jeszcze odpadnięcie z Pucharu Polski z pierwszoligową Bytovią. Beznadziejne wyniki kosztowały posadę trenera Macieja Skorżę, który pożegnał się z zespołem po porażce z Legią 1-3. Pogoń przejął Kosta Runjaic, lecz póki co i on nie potrafi ruszyć szczecińskiej drużyny z ostatniego miejsca w tabeli. Jako trener Portowców Niemiec rozegrał już trzy mecze, z czego dwa przegrał (obydwa na wyjazdach po 0-1 z Wisłą Kraków i Jagiellonią) i jeden zremisował (domowe 2-2 z Piastem). Streszczając sytuację Pogoni, to na 18 rozegranych spotkań ma ona zaledwie 10 punktów, zdobyte dzięki dwóm zwycięstwom i czterem remisom. Pozostałe 12 meczów szczecinian to porażki. Do przedostatniej Bruk-Bet Termaliki Pogoń traci już 8 punktów. Czy to może napawać optymizmem przed starciem z tak trudnym rywalem, jak Zagłębie? Zdecydowanie nie.

W obozie Miedziowych humory są niewiele lepsze niż w Szczecinie. Chociaż początek sezonu był w zespole Zagłębia bardzo dobry, to później coś zaczęło szwankować. Mimo, że w meczu na szczycie Lubinianie pokonali 3-2 Górnika Zabrze, to później spotkała ich seria sześciu ligowych spotkań bez zwycięstwa i znaczny spadek w tabeli. Czara goryczy przelała się po przegranych derbach Dolnego Śląska. Porażka z wrocławskim Śląskiem sprawiła, że zwolniony został Piotr Stokowiec, który z zespołem pracował od 2014. Jego miejsce zajął były reprezentant Polski, Mariusz Lewandowski, który w swoim debiucie na ławce trenerskiej przegrał z Koroną Kielce 0-2. Mecz ten był rewanżowym starciem ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Pierwsze spotkanie Zagłębie przegrało na wyjeździe 0-1 i po drugiej porażce pożegnało się z pucharem. Na szczęście dla Lewandowskiego pod jego wodzą Miedziowi przełamali niechlubną ligową serię i w ostatniej kolejce ograli u siebie Bruk-Bet Termalikę 4-2. Ogółem po 18 kolejkach Zagłębie jest ósme z dorobkiem 27 punktów, ale do trzeciej Jagiellonii traci tylko 6 oczek. Wywiezienie ze Szczecina kompletu punktów jest dla podopiecznych Mariusza Lewandowskiego absolutnym minimum, jeśli nadal chcą się liczyć w walce o czołowe lokaty.

Nie zagrają:

Pogoń Szczecin:
Brak absencji

Zagłębie Lubin:
Daniel Dziwniel, Sebastian Boniecki, Filip Starzyński (kontuzje)

Ostatnie mecze:

Pogoń:
Jagiellonia Białystok – Pogoń 1:0 (Ekstraklasa)
Pogoń – Piast Gliwice 2:2 (Ekstraklasa)
Wisła Kraków – Pogoń 1:0 (Ekstraklasa)

Zagłębie:
Zagłębie – Bruk-Bet Termalica 4:2 (Ekstraklasa)
Korona Kielce – Zagłębie 2:0 (Puchar Polski, ćwierćfinał, drugi mecz)
Śląsk Wrocław – Zagłębie 1:0 (Ekstraklasa)

Spotkania bezpośrednie:

Zagłębie – Pogoń 3:0 (Ekstraklasa 2017/18)
Pogoń – Zagłębie 2:1 (sparing, lato 2017)
Pogoń – Zagłębie 1:1 (Ekstraklasa 2016/17)

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin rozpocznie się o godz. 15:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin o godz. 15:25 w Canal+ Sport. Mecz komentować będą Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda (ze Szczecina).

15:30 mecz Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin