Mecz Polska - Turcja online. Ostatni sprawdzian...

Mecz Polska - Turcja online. Ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed Euro 2024. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Jan Bednarek - 3
    • Paweł Dawidowicz - 3 (Bartosz Salamon - 2)
    • Jakub Kiwior - 3
    • Bartosz Slisz - 3 (Damian Szymański - bez oceny)
    • Jakub Piotrowski - 2 (Sebastian Szymański - 4)
    • Przemysław Frankowski - 4
    • Piotr Zieliński - 3 (Jakub Moder - 3)
    • Nicola Zalewski - 5
    • Karol Świderski - 4 (Krzysztof Piątek - 3)
    • Robert Lewandowski - 3 (Kacper Urbański - 4)
  • +3' KONIEC MECZU!!!

W ostatnim meczu przed EURO 2024 Polska pokonuje Turcję 2:1. Gole dla Biało-Czerwonych strzelili Karol Świderski i Nicola Zalewski, a dla gości rezerwowy Baris Alper Yilmaz

• [GOL] 90' NICOLA ZALEWSKI (2:1)

• +2' Piłkarze Michała Probierza mądrze oddalają grę od własnej bramki.

• Balázs Berke dolicza 3 minuty do drugiej odsłony.

• NICOLA MA GOLA!!!

Daleki przerzut z własnej połowy do Nicoli Zalewskiego, który po przyjęciu piłki ruszył odważnie w stronę pola karnego Turków. Mierzonym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonuje bezradnego Merta Günoka, zdobywając swoją premierową bramkę w Biało-Czerwonych barwach!!!

• GOL DLA POLSKI! STRZELCEM NICOLA ZALEWSKI!!!

• To mógł być gol na wagę wygranej

Krzysztof Piątek

• NIE MA GOLA DLA POLSKI!!!

Kacper Urbański FENOMENALNIE urwał się spod krycia i zagrywa mocną piłkę do Krzysztofa Piątka. Ten mimo że był wzięty w kleszcze przez dwóch rywali uderza płasko w stronę lewego dolnego rogu, ale wyciągnięty Mert Günok zbija do boku!

• [WIDEO] Szalona akcja Wojciecha Szczęsnego i fura szczęścia

• Dośrodkowanie w pole karne Turków. Krzysztof Piątek był na spalonym, jeszcze przypadkowo kopnięty został Damian Szymański.

• JESZCZE JEDEN! JESZCZE JEDEN!

- ożywili się polscy kibice.

• Cenk Tosun zmienia Kerem Aktürkoğlu .

• Wojciech Szczęsny

• CO TU SIĘ WYDARZYŁO?!

Wojciechowi Szczęsnemu "włączył się" Neuer i pojawił się na pozycji... prawego obrońcy/wahadłowego. Stracił piłkę na rzecz Kerem Aktürkoğlu. Ten uderza z dystansu i obija poprzeczkę!

• Damian Szymański zmienia Bartosza Slisza.

• Strata Polaków na 35. metrze Sebastiana Szymańskiego na rzecz rywala. Goście wymienili kilka podań, i Baris Alper Yilmaz uderza płasko z ok. linii 16. metra tak, że po rykoszecie od nogi Bartosza Salamona piłka wpada do siatki przy lewym słupku. Wojciech Szczęsny był na wykroku.

• REMIS. GOL BARISA ALPERA YILMAZA

• Orkun Kökçü fauluje Bartosza Slisza. Żółta kartka.

• Po zmianie stron przewaga jest po stronie Turków. Ale Polacy mają świętego Wojciecha (Szczęsnego). Kilkakrotnie uratował skórę Biało-Czerwonych.

• Kenan Yildiz zmienia Hakan Çalhanoğlu.

• A teraz dzieje się pod polską bramką za sprawą Ardy Gülera. A strzał Orkuna Kokcu nad poprzeczką przenosi Wojciech Szczęsny.

• BYŁO BLISKO!!! Kacper Urbański

• TO POWINIEN BYĆ GOL KACPRA URBAŃSKIEGO!!!

Z kontrą ruszyli lewą flanką piłkarze Michała Probierza. Jakub Moder uruchomił Sebastiana Szymańskiego który podaje w okolice pola karnego do Kacpra Urbańskiego! Jego strzał odbija nogą Mert Günok!!!

• "Żółtko" na koncie Bartosza Slisza za faul taktyczny w środku pola.

• Dobry przerzut Jana Bednarka na lewo do szeroko ustawionego Jakuba Kiwiora. Ten chciał w prosty sposób ograć Ardę Gülera. Ten nie dał się zaskoczyć.

• Bartosz Salamon bez trudu powstrzymał na skrzydle z Keremem Aktürkoğlu. "Przestawił go" jak krzesło w salonie.

• W odpowiedzi atak Biało-Czerwonych. Dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego było zbyt głębokie - Mert Günok spokojnie łapie piłkę.

• Wojciech Szczęsny znowu górą! KAPITALNIE broni strzał Arda Gülera po błędzie Jana Bednarka, który niedokładnie podaje do Bartosza Salamona!

• .. a za Saliha Ozcana melduje się Okay Yokuslu.

• Merih Demiral zmienia Kaana Ayhana...

• Jan Bednarek ofiarnie blokuje strzał Merta Müldüra z pola karnego.

• Mert Günok spokojnie łapie po dośrodkowaniu Krzysztofa Piątka.

• NIE MA GOLA DLA TURCJI!!!

WOJCIECH SZCZĘSNY KAPITALNIE PRZENOSI PIŁKĘ NAD POPRZECZKĄ PO UDERZENIU BARISA ALPERA YILMAZA!!!

• Nerwowo gra Bartosz Salamon. W pierwszej akcji kartka, teraz krótko podaje do Jakuba Kiwiora. Arda Güler za mocno ją sobie wypuszcza.

• Arda Güler nie "skleił" futbolówki" przed polską "szesnastką". Piłkarze Vicenzo Montelli szybko ją jednak odebrali.

• Sebastian Szymański nie opanował piłki po podaniu Jakuba Modera. Z kontrą ruszyli Turcy, którą przerywa faul Barisa Alpera Yilmaza. Żółta kartka. Korkami stanął na kolanie Bartosza Slisza.

• Zakotłowało się pod polską bramką po dośrodkowaniu Hakan Çalhanoğlu.

• Bartosz Salamon upomniany żółtą kartką za faul.

• Drugą połowę zaczynają Biało-Czerwoni!

• ... a Arda Guler wchodzi za Ifrana Kahveciego

• Podwójna zmiana u gości: Baris Alper Yilmaz zmienia Semiha Kılıçsoya...

• ... za Piotra Zielińskiego wchodzi Jakub Moder.

• ... Bartosz Salamon zmienia Pawła Dawidowicza...

• Sebastian Szymański zmienia Jakuba Piotrowskiego...

• Wracamy na PGE Narodowy w Warszawie, gdzie kończy się przerwa w meczu Polska - Turcja. Po pierwszej połowie prowadzą Biało-Czerwoni po bramce Karola Świderskiego, ale on i Robert Lewandowski opuścili boisko z powodu urazów.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem, ale liczmy na to, że limit pecha już został wyczerpany.

• +3' Koniec pierwszej połowy. W ostatnim meczu przed EURO Polska prowadzi z Turcją po bramce Karola Świderskiego, który przy "cieszynce" doznał urazu. Chwilę później boisko musiał tez opuścić Robert Lewandowski.

• +2' Kotłuje się w polskiej "szesnastce". Piotr Zieliński pognał prawą stronę po czym podaje do Krzysztofa Piątka. Ten przy braku wsparcia zwolnił tempo akcji Biało-Czerwonych.

• Balázs Berke dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• WOJCIECH SZCZĘSNY!!!

Kapitalna interwencja bramkarza po płaskim uderzeniu Kerema Aktürkoğlu z lewej strony pola karnego!

• Przerwa w grze. Kaan Ayhan opatrywany przez sztab medyczny.

• Jakub Piotrowski w roli prawoskrzydłowego podaje w okolice prawego narożnika pola karnego do Przemysława Frankowskiego. Ten troszkę "przeciągnął dośrodkowanie.

• Przemysław Frankowski dostaje piłkę na prawej stronie. Wrzuca wyższy bieg i zbiega do środka. Chciał prostopadłym podaniem - w pełnym biegu - uruchomić Krzysztofa Piątka, ale zawiodła precyzja. Abdülkerim Bardakci przechwytuje piłkę.

• Mert Günok spokojnie łapie piłkę przed własną bramką. Jeszcze był tam faul gospodarzy.

• Nieporozumienie Sameta Akaydina z Hakanem Çalhanoğlu. Polacy mają rzut rożny.

• Orkun Kökçü uderza płasko z pola karnego w stronę dalszego (lewego) słupka. Pomylił się o metr-półtora.

• Jakub Kiwior przerywa rajd Irfana Kahveciego faulem Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• Kacper Urbański zmienia Roberta Lewandowskiego. Drugi z napastników będących w wyjściowym składzie schodzi z boiska...

• Kolejny rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

• Och, Karol... Karol Świderski

• Kerem Aktürkoğlu ograł na lewej stronie "szesnastki" Jana Bednarka. Skutecznie zaasekurował go Paweł Dawidowicz - rzut rożny.

• Do wejścia szykuje się Kacper Urbański! Czyżby była "wędka" dla którego z pomocników?

• Przerzut na lewą stronę, gdzie był Jakub Piotrowski. Ten zrobił kółeczko i podaje w okolice koła środkowego do Bartosza Slisza lub Piotra Zielińskiego. Obaj liczyli na to, że to jednak kolega przejmie piłkę.

• Krzysztof Piątek ruszył teraz prawą stroną. Szczęśliwie poradził sobie z trzema rywalami, ale płaskie zagranie przed bramkę nie dociera do adresata. Swoją drogą nikogo tam nie było.

• Hakan Çalhanoğlu pograł z kolegą na prawej stronie. Dostaje piłkę w polu karnym, po czym uderza mocno nieznacznie obok dalszego słupka!

• Jak nie Arkadiusz Milik, to (najprawdopodobniej) Karol Świderski...

• W odpowiedzi Krzysztof Piątek ruszył do prostopadłego podania. Czekał na Roberta Lewandowskiego w środkowej części pola karnego, ale że tam go nie było, to zdecydował się na płaski strzał z prawej strony "szesnastki" w stronę bliższego słupka. Mert Günok nie dał się zaskoczyć.

• Strzał Kerema Aktürkoğlu paruje przed siebie Wojciech Szczęsny!. Dobitka zablokowana, poprawka Hakan Çalhanoğlu już nad poprzeczką.

• Krzysztof Piątek zmienia Karola Świderskiego.

• KAROL ŚWIDERSKI! KAROL ŚWIDERSKI!

- skandują kibice

• Karol Świderski wrócił na murawę, ale po chwili na niej usiadł. Nie może grać; zmiana jest konieczna!

• Przemysław Frankowski wrzuca z prawej strony w okolice dalszego narożnika pola bramkowego. Turcy nerwowo wybijają na rzut rożny.

• Źle to wygląda! Uraz Karola Świderskiego

• Karol Świderski nie jest w stanie grać! Przy "cieszynce" najpierw przejechał kolanami po murawie, a następnie podskoczył wysoko. Niefortunnie upadł upadł i znalazł się za nogę! Szybko pojawił się przy nim sztab medyczny.

• Dalekie zagrania Jana Bednarka na Roberta Lewandowskiego. Uprzedził go Samet Akaydin, który głową kieruje piłkę pod nogi Karola Świderskiego! Ten w pierwszym kontakcie ustawił sobie do strzału lewą nogą obok wychodzącego z bramki Merta Günoksa!

• GOL DLA POLSKI! STRZELCEM KAROL ŚWIDERSKI!!!

• Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika przed bramkę. Nie było strzału; sędzia dopatrzył się przewinienia Pawła Dawidowicza.

• Karol Świderski nieprzepisowo powstrzymywany w kole środkowym. Po szybkim wznowieniu gry Nicola Zalewski ruszył lewą stroną, przepuszczając piłkę między nogami rywala przy aplauzie kibiców. Ciężar gry przeniesiony na prawą stroną "szesnastki", gdzie zablokowany był Piotr Zieliński. Rzut rożny.

• Kerem Aktürkoğlu uderza z 15 metrów na wiwat.

• POLSKA! POLSKA!

- niesie się z trybun.

• Strata Bartosza Slisza ok. 30 metrów od własnej bramki zapoczątkowała kontrę Turków. Straciła wyraźnie na tempie przed linią 16. metra.

Jeszcze dośrodkowanie w pole karne do Semih Kilcsoy dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Paweł Dawidowicz zagrywa górą na wolne pole do Roberta Lewandowskiego. W porę zorientował się jednak Mert Müldür - głową zgrywa piłkę do bramkarza.

• Gol na jubileusz mile widziany

• Jan Bednarek dobrze zagrał "na wyprzedzenie". Przerwał akcję Kerema Aktürkoğlu.

• Wysokim pressingiem goście chcieli odebrać piłkę blisko "szesnastki" Wojciecha Szczęsnego, ale bezskutecznie. Rajd Przemysława Frankowskiego prawą stroną nie przynosi powodzenia - za mocno wypuścił sobie piłkę, której nie opanował przed linią końcową.

• Balázs Berke gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają piłkarze reprezentacji Turcji!

• Kapitanami są Robert Lewandowski i Hakan Calhanoglu.

• Trybuny

• ... i Mazurek Dąbrowskiego, który niesie się po Stadionie.

• Ale najpierw hymny obu państw - Turcji...

• Obie drużyny wychodzą na murawę PGE Narodowego! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Polska - Turcja

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Węgier Balázs Berke. Jego asystentami i "technicznym" są rodacy- Vencel Toth, Balázs Szert oraz Mihály Káprály.

• We wtorek po południu polska ekipa wyleci do Niemiec i później będzie się już przygotowywać w swojej bazie w Hanowerze.

• Po raz 150. koszulkę z orłem na piersi założy Robert Lewandowski, rekordzista reprezentacji zarówno w liczbie występów, jak i goli (82).

Turcja może zostać 38. drużyną, której kapitan Biało-Czerwonych strzeli bramkę. Z Turkami polscy piłkarze grali dotychczas 17-krotnie, ale ostatnio prawie 31 lat temu. Bilans jest dla nich korzystny: 11 zwycięstw, oraz po trzy remisy i porażki. Bramki: 39-12.

• W piątek zespół Michała Probierza pokonał na tym obiekcie Ukrainę 3:1 i pracujący z drużyną narodową od ośmiu miesięcy selekcjoner zachował miano niepokonanego. Jedynym problem po tamtym spotkaniu są urazy kilku zawodników, w tym najpoważniejszy Arkadiusza Milika, który wykluczył napastnika Juventusu z udziału w Euro 2024. Z Turcją - jak wynika ze słów szkoleniowca Polaków - nie zagra rekonwalescent Taras Romanczuk, który swoim rodakom strzelił jedną bramkę. Ostateczną decyzję ws. składu Probierz podejmie po konsultacji ze sztabem medycznym w poniedziałek rano.

• Skład reprezentacji Polski

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Już za 25 minut Biało-Czerwoni rozpoczną ostatni egzamin przed rozpoczynającymi się w piątek Mistrzostwami Europy. Na PGE Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski prowadzona przez Michała Probierza zmierzy się z Turcją. Oby dzisiaj nie było żadnych urazów i kontuzji.

Mecz Polska - Turcja poprowadzi Węgier Balázs Berke...

Polska - Turcja LIVE! Świetny Szczęsny. Kontuzje... napastników
1/5
przejdź do galerii

Polska - Turcja LIVE! Świetny Szczęsny. Kontuzje... napastników ©Sylwia Dąbrowa

Mecz Polska - Turcja ONLINE. Biało-Czerwonych czeka ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy 2024. Kadra Michała Probierza 10 czerwca zmierzy się z Turcją na PGE Narodowym. Prawdopodobnie nie wszyscy zawodnicy będą w pełni gotowi z powodu kontuzji, dlatego selekcjoner wystawi tylko i wyłącznie zdrowych graczy. Początek spotkania o godzinie 20:45. Zapraszamy na relację LIVE z tego meczu!

Polska - Turcja ONLINE. Ostatni mecz przed Euro

W piątek zespół Michała Probierza pokonał na tym obiekcie Ukrainę 3:1 i pracujący z drużyną narodową od ośmiu miesięcy selekcjoner zachował miano niepokonanego. Jedynym problem po tamtym spotkaniu są urazy kilku zawodników, w tym najpoważniejszy Arkadiusza Milika, który wykluczył napastnika Juventusu z udziału w Euro 2024.
Z Turcją - jak wynika ze słów szkoleniowca Polaków - nie zagra rekonwalescent Taras Romanczuk, który swoim rodakom strzelił jedną bramkę. Ostateczną decyzję ws. składu Probierz podejmie po konsultacji ze sztabem medycznym w poniedziałek rano.

Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski: - Dużo będzie zależeć od lekarza, ale na pewno nie zrobimy czegoś takiego, że wyłączymy najlepszych. Na treningu też można złapać kontuzję. Z drugiej strony zagrają ci, którzy będą w stu procentach zdrowi, nie będziemy ryzykować zdrowia piłkarzy.

Jeśli nie zdarzy się nic niespodziewanego, po raz 150. koszulkę z orłem na piersi założy Robert Lewandowski, rekordzista reprezentacji zarówno w liczbie występów, jak i goli (82). Turcja może zostać 38. drużyną, której kapitan Biało-Czerwonych strzeli bramkę. Z Turkami polscy piłkarze grali dotychczas 17-krotnie, ale ostatnio prawie 31 lat temu. Bilans jest dla nich korzystny: 11 zwycięstw, oraz po trzy remisy i porażki. Bramki: 39-12.

W Euro 2024 Biało-Czerwoni w grupie D zagrają kolejno z Holandią - 16 czerwca w Hamburgu, Austrią - pięć dni później w Berlinie i Francją - 25 czerwca w Dortmundzie. (PAP, oprac. własne)

Transmisja z meczu Polska - Turcja. W telewizji i internecie

Transmisja w telewizji wyłącznie na kanale TVP 1. Komentują Mateusz Borek z Robertem Podolińskim. Studio od godziny 19:00 wyłącznie w internecie na stronie TVP Sport, potem od 20:20 także w TVP 1. Poprowadzi je Paulina Chylewska. Gośćmi będą Łukasz Trałka, Jakub Wawrzyniak, Marcin Żewłakow oraz Rafał Ulatowski.