Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław online. Do końca...

Mecz Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław online. Do końca walczą o mistrzostwo. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja w tv na żywo

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka
2024-05-25 17:30

Raków Częstochowa

1

Śląsk Wrocław

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Koniec meczu w Częstochowie! Śląsk Wrocław wygrał z Rakowem 2:1, ale musi zadowolić się tylko wicemistrzostwem Polski.

• Do podstawowego czasy gry arbiter doliczył co najmniej 3 minuty.

• Końcówka meczu. Raków atakuje, ale niewiele z tego wynika.

• Zagranie w pole karne Śląska, ale spokojnie interweniował Rafał Leszczyński.

• Natomiast Giannis Papanikolaou zmienił Petera Baratha.

• Matej Rodin zastąpił Kamila Pestkę

• Jakub Myszor zmienił Dawida Drachala

• Erik Exposito stanął przed szansa na drugiego gola, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniowała defensywa gospodarzy.

• Aleks Petkow również z napomnieniem.

• Bogdan Racovitan ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Śląsk prowadzi 2:1. Strzelcem gola Nahuel Leiva.

• Rzut karny dla Śląska Wrocław po faulu na Eriku Exposito!

• Dużo gry w środku pola. Raków mądrze oddala grę od własnego pola karnego.

• Jehor Macenko znalazł się w polu karnym Rakowa, ale z bliskiej odległości - minimalnie spudłował!

• Jakub Jezierski zmienił Patricka Olsena.

• Wrzut z autu w pole karne Rakowa trafiło wprost w ręce Vladana Kovacevicia.

• Śląsk próbuje atakować, żeby zwycięstwem zakończyć sezon.

• Mateusz Żukowski zmienił Łukasza Bejgera.

• Gra toczy się w środku pola.

• Erik Exposito dostał piłkę przed polem karnym Rakowa i pięknym strzałem doprowadził do wyrównania!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Exposito doprowadza do wyrównania!!!

• Koniec meczu w Białymstoku! Jagiellonia Białystok zostaje mistrzem Polski!!!

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Tymczasem w Białymstoku wciąż Jagiellonia prowadzi 3:0 z Wartą Poznań. Tam kwadrans do końca meczu.

• Koniec pierwszej połowy w Częstochowie. Raków prowadzi 1:0.

• Do pierwszej połowy doliczone co najmniej 2 minuty.

• Peter Barath ukarany żółtą kartką.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Rakowa - bez zagrożenia.

• Wrzutka wylądowała wprost w rękach Vladana Kovacevicia.

• Jehor Macenko ruszył prawym skrzydłem, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Śląsk próbuje atakować, ale nie potrafi ponownie zaskoczyć defensorów gospodarzy.

• Jean Carlos Silva ukarany żółtą kartką.

• John Yeboah ruszył na bramkę Śląska, wpadł w pole karne, ale złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły mu oddać strzału.

• Wreszcie Śląsk wyszedł z własnej połowy, ale nie zagroził bramce Rakowa.

• Władysław Koczerhin oddał niecelny strzał.

• Nahuel Leiva uderzy z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Vladan Kovacević!

• Raków wciąż przy piłce. Goście nie potrafią wyjść z własnej połowy.

• Po nieudanej interwencji Łukasza Bejgera piłka trafiła do Johna Yeboaha, ten oddał strzał, który wybronił Rafał Leszczyński, ale Ante Crnac z bliska umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ante Crnac daje prowadzenie Rakowowi!!!

• W pewnych fragmentach boiska jeszcze stoi woda, Raków lepiej radzi sobie w tych warunkach.

• Raków utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwników.

• Ostro faulował Petr Schwarz, ale arbiter nie wyciągnął żółtej kartki.

• Po analizie systemu VAR jest decyzja! Na spalonym był asystujący Simeon Petrow.

• Patrick Olsen trafił do bramki Rakowa, ale arbiter ma wątpliwości, co do prawidłowości zdobycia bramki.

• Przypomnijmy, że Jagiellonia do przerwy prowadzi z Wartą Poznań 3:0 i tylko kataklizm sprawiłby braku mistrzowskiego tytułu.

• John Yeboah wpadł w pole karne Śląska, ale nie zdołał oddać strzału.

• Doczekaliśmy się! Szymon Marciniak rozpoczyna mecz Raków - Śląsk!

• Piłkarze gotowi do gry! Za chwilę rozpoczniemy mecz!

• Piłkarze Rakowa i Śląska wychodzą na przedmeczową rozgrzewkę!

• Za chwilę piłkarze mają rozpocząć rozgrzewkę.

• Tymczasem Jagiellonia Białystok prowadzi już 0:3!

• Prace nad murawą w Częstochowie nadal trwają.

• Trwają próby doprowadzenia boiska do stanu używalności.

• Jagiellonia podwyższa na 2:0! Taras Romanczuk.

• W Białymstoku Jagiellonia objęła prowadzenie w meczu z Wartą już w 5. minucie!

• Dawid Szwarga pojawił się na murawie, by zobaczyć, jak wygląda sytuacja

• Tak wygląda murawa w momencie, kiedy powinien rozpocząć się mecz:

• Mecz z pewnością rozpocznie się z opóźnieniem!

• Arbitrem głównym spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka. Natomiast w wozie VAR zasiądą Tomasz Musiał oraz Tomasz Marciniak.

• Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław:

• Meczem ze Śląskiem Wrocław z posadą pierwszego szkoleniowca pożegna się też Dawid Szwarga, którego od przyszłego sezonu zastąpi Marek Papszun. Szwarga pozostanie asystentem legendarnego trenera Medalików.

• Natomiast Raków szansę na zakończenie sezonu na podium stracił w przedostatniej kolejce po porażce z Cracovią 0:2. Częstochowianie w przyszłym sezonie nie zagrają również w kwalifikacjach Ligi Konferencji.

• Śląsk ma tyle samo punktów, co liderująca Jagiellonia Białystok. W ostatnim meczu sezonu musi osiągnąć lepszy wynik, niż Jaga w równoległym meczu z Wartą Poznań. Zwycięstwo obu zespołów oznaczać będzie mistrzostwo dla białostoczan.

• Witamy serdecznie! Nadszedł dzień, w którym poznamy piłkarskiego mistrza Polski sezonu 2023/24. W Częstochowie ekipa Rakowa zmierzy się ze znajdującym się na pozycji wicelidera tabeli Śląskiem Wrocław. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!

Raków - Śląsk LIVE! Wielkie oberwanie chmury, mecz opóźniony
1/3
przejdź do galerii

Raków - Śląsk LIVE! Wielkie oberwanie chmury, mecz opóźniony ©PAP/Waldemar Deska

Czy w meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław grają ustępujący mistrz Polski z nowym? Goście jeszcze są w grze, ale muszą zapunktować i jednocześnie liczyć na potknięcie liderującej Jagiellonii. Początek w sobotę o godzinie 17:30. Transmisja częściowo także za darmo w paśmie otwartym, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Raków - Śląsk online. Goście o mistrzostwo Polski

Śląsk zapewnił już sobie tytuł wicemistrza i eliminacje Ligi Konferencji. Ale chce świętować tytuł w 2012 roku i powalczyć jako nowy mistrz o awans do Ligi Mistrzów. Czego potrzebuje?

Przynajmniej punktu!
Śląsk zgromadził tyle samo punktów co pierwsza Jagiellonia, ale ma gorszy bilans bezpośredni. Wpadka drużyny z Białegostoku przeciw Warcie Poznań pozwoli wrocławianom na wymarzoną zamianę miejsc.

Widowisko na stadionie przy Limanowskiego będzie śledzić około 5,5 tys. widzów w tym nowy-stary trener Rakowa, Marek Papszun, u którego Dawid Szwarga znów ma być asystentem. Zagwiżdże sędzia Szymon Marciniak (Płock).

W zeszłej kolejce Śląsk gładko obił Radomiaka, natomiast dopiero szósty w tabeli Raków uległ Cracovii, przegrywając 0:2.

Gdzie oglądać mecz Raków - Śląsk? Transmisja w telewizji oraz stream w internecie

Dawid Szwarga, trener Rakowa: - Chcemy zakończyć sezon najlepiej jak to możliwe, czyli zwycięstwo. Ono nie da finalnie tego, co oczekiwaliśmy, minimum europejskich pucharów, ale smak i satysfakcja po wygranej są znacznie lepsze niż porażka na koniec. Chcemy zagrać z pasją dla naszych kibiców. Śląsk ma jasno sprecyzowany styl gry: bezpośredni, w przestrzeń, ma groźne stałe fragmenty. Ma tez indywidualności, jak Exposito czy Leiva.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Będziemy się koncentrować przede wszystkim na naszej drużynie. W naszej sytuacji nic się nie zmienia: mamy wygrać. W Białymstoku sytuacja się zmieniła, bo oni muszą wygrać. Jesteśmy podbudowani ostatnimi trzema wygranymi, gdzie pokazaliśmy dobrą grę, luz i swobodę. Żadna presja nie będzie na nas ciążyć. Chcemy wyjść na boisko i się dobrze zaprezentować. Cieszmy się, że ostatnia kolejka zadecyduje o mistrzostwie i że jesteśmy w to zamieszani. Jesteśmy ambitni i chcemy wygrać, a co nam to da, zobaczymy.

Nie zagrają w meczu Raków - Śląsk
Raków: Berggren, Gryszkiewicz, Ivi, Otieno, Plavsić, Sahinović, Rundić
Śląsk: Paluszek, Poprawa

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Raków 1:1 (Ekstraklasa, 03.12.2023)
Raków - Śląsk 4:1 (Ekstraklasa, 10.03.2023)

Mecz Raków - Śląsk: transmisja i stream

Transmisja w telewizji w Canal+ Sport 2. Będą też łączenia w TVP 2 i TVP Sport. W internecie stream w całości dzięki Canal+ Online. Komentują Robert Skrzyński z Remigiuszem Jezierskim. Relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy!