• Koniec! Ruch przegrywa 1:2 z Górnikiem.

• GOL! Górnik obejmuje prowadzenie!

• Kartka dla Urbańczyka za faul na Karbowym

• Przybecki do Hołowni, lecz ten prosto w Prusaka

• Arbiter dolicza cztery minuty

• Niepilnowany Tymiński dostaje piłkę i pięknym strzałem pokonuje zaskoczonego Bankowa. Ruch, dominując przez całą drugą połowę znów popełnia takie błędy, jak w meczu z GKS-em Tychy

• Kartka dla Markovicia

• Bramka dla Górnika! Łukasz Tymiński doprowadza do wyrównania!

• Ostatnia zmiana w Górniku. Schodzi Pitry, a w jego miejsce Szewczyk

• Żółta kartka dla Sosnowskiego za faul na Przybeckim

• Z rzutu wolnego strzelał Posinković. Piłkę nad poprzeczkę przeniósł Prusak!

• Faul na Balickim. Rzut wolny dla Ruchu

• Zmiana w Górniku. Za Tomasza Makowskiego na boisko wchodzi Filip Karbowy

• Blisko strzelenia gola Walski, po dobrym podaniu Przybeckiego, lecz minął się z piłką w polu karnym!

• Ruch objął prowadzenie po bramce samobójczej Kasperkiewicza, lecz warto pochwalić Przybeckiego, który dobrze wrzucił piłkę w pole karne.

• Zmiana w Ruchu! Za Mello na boisku melduje się Zawal

• GOL! Ruch obejmuje prowadzenie po bramce samobójczej Kasperkiewicza!

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Górnika. Boisko opuścił Michał Suchanek. Zmienił go Dariusz Jarecki

• Wracamy do gry. Ruch przez drugie 45 minut zagra w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Wiecha. Liczymy, że w tej połowie obejrzymy bramki.

• Koniec pierwszej połowy! Końcówka zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. W drugiej Ruch będzie grał w przewadze!

• Łukasz Wiech pierwszy żółty kartonik obejrzał w 27. minucie. Po kolejnym faulu arbiter pokazuje mu drugą, żółtą kartkę i piłkarz musi opuścić boisko

• Po rzucie wolnym w wykonaniu Walskiego piłka wpada do siatki, strącona jeszcze przez Markovicia, lecz arbiter nie uznaje gola! Spalony

• Marković zbyt wysoko podniósł nogę i arbiter odgwizdał przewinienie. Piłka dla Górnika

• Dobre zagranie do Balickiego. Ubiegł go Prusak, który wybił piłkę w trybuny

• Błąd Hołowni, lecz zupełnie nie wykorzystał go Sasin. Piłkarz Górnika wycofuje piłkę na własną połowę

• Kolejny żółty kartonik. Tym razem ogląda go Miłosz Trojak.

• Żółta kartka dla Miłosza Przybeckiego

• Sasin z prawej strony próbuje dośrodkować w pole karne. Zablokował go Marković. Rożny dla Górnika

• Na rozgrzewkę ruszyli zawodnicy rezerwowi zarówno z Górnika, jak i z Ruchu

• Strata Urbańczyka w środku pola, z akcją idzie Górnik. Suchanek oddaje strzał, lecz trafia w słupek!

• Sprytny strzał Mello, Prusak odbija przed siebie, lecz w pobliżu nie było żadnego zawodnika Niebieskich, który mógłby dołożyć nogę i wepchnąć futbolówkę do bramki

• Hołownia dośrodkowuje z lewej strony na głowę Balickiego, ale w ostatniej chwili piłkę strąca obrońca Górnika. Rzut rożny dla Ruchu

• Urbańczyk podał do Posinkovicia, lecz uprzedził go Prusak. Napastnik Ruchu nie zdążył nawet dobiec do piłki

• Tym razem próbował Mello! Jego strzał został zablokowany przez obrońców Górnika, którzy szybko oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego

• Strzał Posinkovicia z okolic 16. metra, lecz piłkę pewnie łapie Prusak.

• Pierwsza zmiana w zespole Niebieskich. Marcina Kowalczyka zastępuje Miłosz Trojak.

• Z prawej strony Sasin znalazł Suchanka, lecz uprzedzili go gracze Ruchu, a piłka wylądowała w rękach Bankowa

• Strzału z daleka próbował Tymiński, lecz został zablokowany przez Urbańczyka.

• Aut dla Górnika. Suchanek w pole karne, lecz nie znalazł tam żadnego z kolegów. Znów od bramki rozpocznie Bankov

• Dobry odbiór piłki w wykonaniu Ruchu! Przybecki wbiega w pole karne, lecz jego strzał blokuje jeden z obrońców. Rzut rożny dla Niebieskich

• Strzał Szysza, lecz piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Bankowa. Wznowi golkiper Niebieskich

• Faulowany Posinković. Piłka dla Ruchu.

• Urbańczyk blisko strzelenia gola! Instynktownie nogą obronił Prusak

• Posinković dostaje piłkę w pole karne, zabawia się z obrońcą, a gdy decyduje się na strzał jeden z piłkarzy Górnika wybija na rzut rożny.

• Rzut wolny dla Ruchu. Faulowany był Artur Balicki.

• Zaczynamy spotkanie! Od środka rozpoczną piłkarze Górnika.

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie!

• Początek meczu już za 10 minut!

• Ławka Górnika: Smug, Karbowy, Pruchnik, Szewczyk, Jarecki, Szerszeń, Szczerba

• Ławka Ruchu: Hrdlicka, Zawal, Trojak, Nowak, Komarnicki, Jaworski, Setla

• Na boisku zameldowali się także piłkarze gości.

• Mecz poprowadzi Mirosław Górecki z Rudy Śląskiej.

• Piłkarze Ruchu już na murawie.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z Cichej 6, gdzie Ruch Chorzów podejmie Górnik Łęczna. To ostatnie spotkanie rozegrane w ramach 9. kolejki Nice 1 Ligi.

Joanna Sobczykiewicz

1/3
przejdź do galerii

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE. W poniedziałkowy wieczór o godzinie 19. zakończymy 9. kolejkę Nice 1 Ligi. W Chorzowie na stadionie przy ulicy Cichej Ruch zmierzy się z drugim spadkowiczem z LOTTO Ekstraklasy Górnikiem Łęczna. Spotkanie nie będzie transmitowane przez Polsat Sport.

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE

Pomimo zmiany trenera nastroje w Chorzowie wciąż nie są najlepsze. Ruch nie zdobywa punktów, przez co z każdą, kolejną kolejką oddalają się od niego ekipy z dołu tabeli. Na domiar złego Niebiescy nadal borykają się z ujemnymi punktami, nałożonymi za zaległości finansowe.
W ośmiu meczach udało się odrobić tylko cztery, co oznacza, że do dzisiejszego starcia z Górnikiem piłkarze Rochy przystąpią z ostatnim „oczkiem” na minusie. Blisko do odrobienia strat było w czwartek, gdy na Cichą przyjechał GKS Tychy. Wydawało się, że zadziałał efekt nowej miotły i debiut Argentyńczyka na ławce trenerskiej Ruchu zakończy się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Zdążyliśmy się jednak przyzwyczaić, że najciekawiej w meczach z udziałem chorzowskiej drużyny jest w samej końcówce i doliczonym czasie gry. Bezpieczne, dwubramkowe prowadzenie do 89. minucie znów zostało zmarnowane przez indywidualne błędy piłkarzy. Najpierw Dawid Abramowicz zdobył bramkę kontaktową, a w doliczonym czasie gry Miłosz Przybecki nie upilnował Łukasza Matusiaka przy stałym fragmencie gry, a ten strzałem z woleja pokonał Nikołaja Bankowa i dał swojemu zespołowi cenny punkt w derbach. Nic dziwnego, że po ostatnim gwizdku arbitra piłkarze Ruchu długo nie mogli nadziwić się temu, co się stało. Po raz kolejny, wydawałoby się nawet, że bez większego wysiłku oddali tak bardzo potrzebne im w ligowej tabeli punkty.

Dziś przychodzi czas na rehabilitację za tamto spotkanie. Do Chorzowa przyjeżdża Górnik Łęczna. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy, także na stadionie przy Cichej. Za wydarzenia, które miały tam miejsce po zakończonym meczu Ruch został ukarany zamknięciem stadionu dla kibiców w Nice 1 Lidze. Nie wspominając o spotkaniu rozegranym w ramach Pucharu Polski z Chrobrym Głogów, czwartkowe derby z GKS-em były pierwszym meczem, który lokalni kibice mogli oglądać ze stadionu.

Juan Ramón Rocha będzie musiał poradzić sobie dziś bez dobrze zapowiadającego się juniora Kamila Słomy. Pomocnik, którzy na starcie ligowych rozgrywek przekonał do siebie jego poprzednika, czyli Krzysztofa Warzychę w derbach skręcił staw skokowy. Czeka go kilka tygodni przerwy. Co ciekawe, wszystkie zmiany, które dokonał w czwartek Argentyńczyk były wymuszone. Wspomnianego Słomę zmienił Artur Balicki, który w końcówce meczu, w konsekwencji dwóch żółtych kartek obejrzał czerwoną i musiał opuścić plac gry. Drugiej zmiany było trzeba dokonać w przerwie. Za Mateusza Zawala na murawie zameldował się Bartosz Nowak. 22-letni pomocnik nie był kontuzjowany, lecz źle się poczuł i jak podała oficjalna strona klubowa Ruchu zakręciło mu się w głowie i sam poprosił o zmianę. Na drugi dzień wziął jednak udział w treningu z zespołem. W 88. minucie Vilim Posinković zaczął odczuwać skurcze i niezbędna była ostatnia zmiana. Dobrą wiadomością jest jednak to, że zarówno Zawal, jak i Posinković są dziś do dyspozycji Rochy.

Szkoleniowiec Górnika również będzie musiał poszukać innych rozwiązań. Od dłuższego czasu poza kadrą znajduje się Aleksander Komor, który w kwietniu zerwał więzadło krzyżowe i dopiero jest w trakcie rehabilitacji. Do zdrowia po urazie stawu skokowego dochodzi także Robert Pisarczuk. Największą stratą będzie jednak brak podstawowego obrońcy Zielono-Czarnych Rafała Kosznika. W poprzednim spotkaniu zobaczył czwarty, żółty kartonik za co czeka go dziś przymusowa pauza.

Ostatni mecz gości z Łęcznej, choć to internetowy klasyk, bo rozegrany z Podbeskidziem do najciekawszych nie należał. Górnik zdołał wygrać, dzięki golowi strzelonemu przez Patryka Szysza w 83. minucie. Dziś liczymy na większe emocje i zdecydowanie ciekawsze spotkanie. Obu zespołom powinno zależeć na walce o pełną pulę. Gospodarze liczą, że dziś wieczorem w końcu uda im się uciec od ujemnych punktów i zaczną gonić pozostałe ekipy ze strefy spadkowej. Górnik natomiast zajmuje 16. miejsce, a na swoim koncie ma tyle samo „oczek” co Wigry Suwałki, Raków Częstochowa oraz GKS Katowice. Zwycięstwo nad Ruchem dałoby im odrobinę stabilniejszą sytuację.

Bilans ostatnich spotkań:

Ruch Chorzów:

Ruch Chorzów - GKS Tychy 2:2 (14 września)
Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów 1:0 (8 września)
Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 4:3 (27 sierpnia)

Górnik Łęczna:
Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (9 września)
Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 2:1 (2 września)
Górnik Łęczna - Bytovia Bytów 1:1 (27 sierpnia)

Mecz poprowadzi Mirosław Górecki z Rudy Śląskiej. W obecnym sezonie sędziował tylko w dwóch spotkaniach w II lidze. Pokazał w nich 18 żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz 1 Ligi?