Mecz Wisła - Jagiellonia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?...

Wisła Płock

1

Jagiellonia Białystok

2

• Koniec meczu! Po zmianie stron Jagiellonia odwróciła losy meczu z Wisłą i wywozi komplet punktów z Płocka!

• Łukasz Sekulski na ofsajdzie.

• Laga do Mateusza Piątkowskiego daleka od ideału. Marian Kelemen nie spieszy się, by wybić piłkę z autu bramkowego.

• Igor Łasicki czyhał na wrzutkę Dominika Furmana na 7. metrze, ale ta była ciut za mocna.

• Semir Stilić faulowany przez Ivana Runje ok. 25 metrów od bramki gości. Może być ciekawie.

• Mariusz Złotek dolicza aż 5 minut do drugiej odsłony.

• Kolejne przeciągnięte dośrodkowanie Giorgiego Merebaszwiliego. Marian Kelemen z "piątki".

• Chaotyczna gra w środku pola. Żadnej ze storn nie udaje się wymienić kilku celnych podań z rzędu.

• Kolejna przerwa w grze. Jose Kante pchnął wyskakującego do górnej piłki Tarasa Romanczuka. Ukrainiec z grymasem bólu podniósł się.

• Nie ma trzeciej bramki dla gości! Uderzenie Fedora Cernycha z trudem na korner paruje Seweryn Kiełpin!

• Słuszna decyzja sędziego

• Mariusz Złotek nie uznaje gola Wisły! Po zgraniu Jose Kante jeden z Wiślaków kieruje piłkę do siatki z pozycji spalonej!

• A w Jagiellonii za świeżo upieczonego kadrowicza, czyli Przemysława Frankowskiego, pojawia się Rafał Grzyb.

• Mateusz Piątkowski wchodzi za Damiana Rasaka.

• W odpowiedzi atak Jose Kante z Semirem Stiliciem. Podanie zwrotne Hiszpana do kolegi z drużyny w ostatniej chwili przecina we własnej "szesnastce"... Fedor Cernych.

• Składna akcja gości prawą stroną. W jej finalnej fazie Fedor Cernych zagrywa w pole karne do Ukraińca, który po przyjęciu uderza prostym podpiciem - między nogami Cezarego Stefańczyka - tuż przy prawym słupku!

• GOL DLA JAGIELLONII! TARAS ROMANCZUK TRAFIA DO SIATKI!!!

• Semir Stilić zastępuje Konrada Michalaka.

• Za Karola Świderskiego pojawia się Cillian Sheridan.

• Żółta kartka dla Piotra Wlazło za faul.

• Łukasz Sekulski zmienia Arvydasa Novikovasa.

• VAR-u nie ma, za to sędzia - po naradzie z asystentami - zmienia decyzję. Nie ma rzutu karnego oraz... kartki dla Jose Kante za symulkę!

• Jose Kante pada w polu karnym gości w starciu z Marianem Kelemenem! Piłkarze Jagiellonii pobiegli do sędziego, a sędzia spokojnie wskazuje na "wapno"! Powinna być kartka dla napastnika Wisły za "padolino"!
    NIE MA VARU

• Po chwili Karol Świderski zagrywa z lewej strony w "szesnastkę". Płasko, w stylu Łukasza Piszczka, ale do nikogo.

• Dośrodkowanie Giorgiego Merebaszwiliego było zbyt głębokie. Piłkę łapie Marian Kelemen.

• Arvydas Novikovas strzela zza pola karnego metr-półtora obok bramki.

• Hiszpan składał się do strzału wywrotką. Posyła "świecę" wysoko nad bramką.

• Żółta kartka dla Łukasza Burligi za faul na Jose Kante.

• Płocczanie przez moment w "dziesiątkę". Gruzin powinien niebawem wrócić do gry.

• Rzut rożny nie przynosi korzyści piłkarzom Jerzego Brzęczka.

Przerwa w grze. Giorgi Merebaszwili ucierpiał w starcu z Guilherme.

• Groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Konrad Michalak pognał co sił w stronę pola karnego Mariana Kelemena. Ten pewnym wyjściem na 10. metr chwyta piłkę.

• Gościom udało się jeszcze wywalczyć rzut wolny. Zbyt głębokie dośrodkowanie Arvydasa Novikovasa pada łupem bramkarza Wisły.

• Ożywił się po zmianie stron Przemysław Frankowski. Walczył w polu karnym z Cezarem Stefańczykiem, ale tym razem górą był obrońca Wisły.

• ARVYDAS NOVIKOVAS NIE MYLI SIĘ!!!

Uderza płasko tuż przy lewym słupku. Seweryn Kiełpin rzucił się w stronę prawego!

• Piotr Wlazło trafia w rękę stojącego w murze Jose Kante. Rzut karny dla gości!

• Żółta kartka dla Cezarego Stefańczyka za powalenie Przemysława Frankowskiego tuż przed linią 16. metra.

• Karol Świderski główkuje obok bramki Seweryna Kiełpina. Zawodnik gości domagał się rzutu rożnego po interwencji jednego z obrońców Wisły, ale sędzia widział to inaczej.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu "jedenastkach".

• Wracamy do Płocka na drugie trzy kwadranse meczu Wisła - Jagiellonia w 15. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golu Igora Łasickiego.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Po doliczeniu minuty Mariusz Złotek kończy pierwszą połowę. Wisła Płock prowadzi z Jagiellonią po golu Igora Łasickiego

• W kopaninie najprzytomniej odnalazł się Arkadiusz Reca, który strzela z kilkunastu metrów - prawą nogą - metr nad poprzeczką.

• Kontra Wisły prawą flanką zostaje przerwana przez obrońców Jagiellonii. Dominik Furman ma jednak okazję do centry z rzutu rożnego.

• Karol Świderski spodziewał się podania do nogi od Fedora Cernycha, a nie na zapalenie płuc. Seweryn Kiełpin spokojnie łapie piłkę.

• Nico Varela wchodzi w pierwszą linii i jest docelowym adresatem podania Dominika Furmana. Wygrał pojedynek główkowy z Ivanem Runje, ale zgrywa piłkę do nikogo.

• Kontra Jagiellonii zakończona groźnym dośrodkowaniem Guilherme na bliższy słupek. Arvydas Novikovas za bardzo wszedł pod piłkę, przez co uderzył mniej więcej tam, skąd przyszła.

• Żółta kartka dla Konrada Michalaka za faul.

• Teraz Dominik Furman wybija rzut wolny blisko prawego narożnika pola karnego. Goście radzą sobie w opresji.

• Igor Łasicki, po rzucie rożnym, uderza z woleja z dalszej odległości metr obok lewego słupka!

• To mogło zaskoczyć Mariana Kelemena! Nieudane dośrodkowanie Dominika Furmana mogło zamienić się w gola w stylu Ronaldinho na MŚ 2002 przeciwko Anglii. Tym razem bramkarz Jagiellonii zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!

• Aj... Składnie z atakiem wyszli płocczanie. Jose Kante przenosi ciężar gry akcji na prawą stronę do Konrada Michalaka. Ten podaje płasko w pole karne do Nico Vareli, który nabiegając... nie trafia w piłkę. Jęk zawodu na (pustawych) trybunach

• Litwin ponownie decyduje się na strzał zza linii 16. metra! Piłka przeszła przez rękawice Seweryna Kiełpina, ale na jego szczęście wyszła na rzut rożny tuż obok prawego słupka!

• Zakotłowało się w "szesnastce" gospodarzy po centrze Arvydasa Novikovasa. Poradzili sobie piłkarze Jacka Brzęczka. Jeszcze w kontrze posłali "dzidę" do Konrada Michalaka. Ten jednak nie poradził sobie Nemanją Mitroviciem.

• Jose Kante lekko trącił futbolówkę po zagraniu z głębi pola. Marian Kelemen musiał poczekać, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Nie ma remisu dzięki Sewerynowi Kiełpinowi! Broni strzał Tarasa Romanczuka z kilku metrów!

• Giorgi Merebaszwili dopada do odbitej piłki w ok. lewego narożnika pola karnego. Huknął co sił tuż nad poprzeczką!

• Lekko przeciągnięte dośrodkowanie Konrada Michalaka na lewą stronę "szesnastki". Giorgi Merebaszwili nie dostał piłki przed bramkę Mariana Kelemena.

• Fedor Cernych na spalonym.

• Miękkie zagranie na dalszy słupek do Bartłomieja Sielewskiego. Ten uderza głową wysoko nad bramką.

• Dominik Furman faulowany przez Piotra Wlazło ok. 30 metrów od bramki gości. Raczej trzeba spodziewać się dośrodkowania niż strzału.

• W "odpowiedzi" laga do Fedora Cernycha. Ten nawet nie ruszył do piłki. Seweryn Kiełpin z "piątki" wznawia grę.

• Gospodarze idą za ciosem. Nico Varela wypuszcza Konrada Michalaka, chcąc wykorzystać jego szybkość. Podanie pozostawiło wiele do życzenia, co wykorzystał Nemanja Mitrović zagraniem do swojego bramkarza.

• Tradycyjnie bardzo dobre dośrodkowanie Dominika Furmana z narożnika boiska. Na 6. metrze pojawił się Igor Łasicki, który niepilnowany przez żadnego z rywali uderza głową nie do obrony!

• GOL DLA WISŁY! IGOR ŁASICKI!!!

• Ivan Runje przecina ostro bitą piłkę przez Konrada Michalaka z prawej strony z własnej "szesnastki". Rzut rożny.

• Wymuszona zmiana w ekipie Wisły. Urazu przy jednej z interwencji nabawił się Damian Byrtek. Nie chcąc ryzykować, Jerzy Brzęczek wpuszcza Bartłomieja Sielewskiego.

• Płaskie zagranie w pole karne trafia pod nogi Tarasa Romanczuka. Jego strzał został zablokowany i gospodarze ruszyli z kontrą lewą flanką. Zagranie na wolne pole do Jose Kante było jednak niedokładne.

• Seweryn Kiełpin z trudem paruje piłkę na rzut rożny po strzale Arvydasa Novikovasa zza linii 16. metra!

• Nico Varela szczęśliwie przedarł się prawą stroną w pole karne Jagiellonii. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Ivan Runje, wybijając piłkę na uwolnienie.

• Łukasz Burliga wyraźnie wyszedł za Jose Kante. Faulował napastnika gospodarzy... w kole środkowym.

• Strata płocczan przed własnym polem karnym. Skoncentrowany Damian Byrtek wślizgiem wybija piłkę spod nóg Fedora Cernycha.

• Solowa akcja lewą stroną Guilherme. Prostopadłym podaniem uruchomił po linii Karola Świderskiego, ale ten został skutecznie zastopowany przez Cezarego Stefańczyka.

• Próba dwójkowej akcji Nico Vareli z Jose Kante ok. 30 metrów od bramki Jagiellonii. Wmieszał się w to Taras Romanczuk, który naprawia swój błąd i wyjaśnia sytuację.

Po chwili na ofsajdzie Giorgi Merebaszwili.

• Na gwizdek Mariusza Złotka ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Wisły Płock: Mateusz Kryczka - Patryk Stępiński, Bartłomiej Sielewski, Alan Uryga, Semir Stilić, Kamil Biliński, Mateusz Piątkowski.

• Mała ankietka przed meczem?

• Rezerwowi Jagiellonii: Mariusz Pawełek - Ziggy Gordon, Cillian Sheridan, Rafał Grzyb, Martin Pospisil, Łukasz Sekulski, Bartosz Kwiecień.

• Graficznie przedstawione "jedenastki" obu ekip

• Do pierwszego gwizdka sędziego Mariusza Złotka jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Bartłomieja Modzelewskiego:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Sobotę z Ekstraklasą zaczynamy w Płocku, gdzie już za 25 minut Wisła podejmie Jagiellonię Białystok. Obie ekipy, zajmujące w tabeli odpowiednio ósmą i szóstą lokatę, dzielą trzy "oczka". Zwycięzca może umocnić się w górnej ósemce. Kto nim będzie?

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Wisła - Jagiellonia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anatol Chomicz

Mecz Wisła - Jagiellonia ONLINE. W pierwszym sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy zmierzą się drużyny, które znajdują się w bardzo podobnej sytuacji. Zarówno Wisłą Płock jak i Jagiellonia Białystok przeplatają świetne mecze bardzo słabymi, co na ten moment prowadzi ich na środek tabeli.

Mecz Wisła - Jagiellonia ONLINE

Po klęsce jaka miała miejsce w Gdyni, Jagiellonia zdołała w bardzo dobrym stylu podnieść się z ziemi. Zwycięstwo u siebie z bardzo mocnym Zagłębiem przekazała zarówno graczom jak i kibicom pozytywny zastrzyk energii.
Ekipa Ireneusza Mamrota może nie zagrała wybitnie, ale wyjątkowo skutecznie. Nie ma co ukrywać, że siłę Białostoczan stanowią Litwini. Gdyby nie znakomita forma zarówno Fedora Cernycha jak i Arvydasa Novikovasa to o zwycięstwo z Zagłębiem byłoby bardzo ciężko.

- Niedzielna wygrana jest bardzo cenna, bo moim zdaniem Zagłębie zagrało tu najlepiej ze wszystkich zespołów, które w tym sezonie przyjechały do Białegostoku. Niektórzy pisali, że to był słabszy mecz Zagłębia, ale ja się z tym nie zgadzam. W trakcie meczu czuliśmy, że mierzymy się z silnym przeciwnikiem, ale to my zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze. Motywacja po porażce z Arką była w drużynie bardzo duża i to było jednym z kluczy do zwycięstwa. Takie wygrane na pewno budują, ale każdy mecz jest inny i do spotkania w Płocku też musimy podejść bardzo skoncentrowani - podkreślał przed meczem Ireneusz Mamrot

Oczy ekspertów, dziennikarzy i kibiców będą skierowane w stronę Przemysława Frankowskiego. Skrzydłowy Jagiellonii otrzymał powołanie na listopadowe spotkania dorosłej reprezentacji Polski. Jest to na pewno zasłużona nagroda za świetną formę prezentowaną od dłuższego już czasu. Dla 22-letniego pomocnika będzie to szansa na debiut w narodowych barwach!

Wrzesień i początek października dla Wisły Płock był znakomity. 4 mecze i 3 zwycięstwa - ta statystyka robiła wrażenie na rywalach zespołu Jerzego Brzęczka. Niestety dla kibiców płockiej drużyny, seria została przerwana. Kolejne 4 mecze to tylko jedno zwycięstwo, a sama gra pozostawia wiele do życzenia. Problem bogactwa w ataku trochę przerasta sztab szkoleniowy Wisły. Mimo tak wielu znakomitych fachowców (Biliński, Piątkowski, Kante) szkoleniowiec Płocczan ma duży ból głowy z obsadzeniem tej części boiska.

Jagiellonia wygrywając dzisiejsze spotkanie może zrównać się punktami z pierwszym w tabeli Górnikiem. To pokazuje jak wyrównana jest nasza liga bowiem aktualnie wicemistrzowie Polski zajmują 6 (!) pozycję.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Wisła Płock - Jagiellonia Białystok?