Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Cracovia

1

• Nareszcie koniec, można przełączyć na Eurowizję ;)
    A tak poważniej, po mało ciekawym widowisku w Płocku Wisła i Cracovia dotrzymały wynik z pierwszej połowy do samego końca.
    Oby taki poziom spotkania w Ekstraklasie już się nie powtórzył...

• Patryk Stępiński na ostatnie sekundy "meczu dla konesera" za Dominika Kuna.

• Za Erika Jendriska wchodzi Tomasz Brzyski. Jacek Zieliński wzmacnia tyły...

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Chwalmy pana sędziego.

• Damian Dąbrowski upomniany żółtą kartką.

• Teraz szczęścia próbował Erik Jendrisek. Z podobnym finałem

• Giorgi Merebaszwili zapatrzył się w poczynania Arjena Robbena. W stylu Holendra "złamał" akcję do środka, uderzył - i tu podobieństwo się kończy - bardzo niecelnie.

• Jeszcze raz Piotr Malarczyk pewnie interweniuje po wrzutce Dominika Furmana.

• Wiślacy są ciut bliżej zgarnięcia pełnej puli, ale w kulminacyjnym momencie brakuje konkretu. Kamil Sylwestrzak dostaje piłkę na boku od Mateusza Piątkowskiego. Jego dośrodkowanie wybija z pola karnego Piotr Malarczyk.

• Piotr Polczak wchodzi w miejsce Diego.

• Przerwa w grze. Konieczna jest pomoc medyczna dla Diego.

• A w Wiśle zmiana "1 do 1". Mateusz Piątkowski za Jose Kante.

• Tomas Vestenicky zmienia Mateusza Cetnarskiego.

• Jose Kante mógł, a właściwie, skierować piłkę do siatki! Wyskoczył najwyżej do centry Dominika Furmana z rzutu rożnego, ale uderzył obok bramki!

• Mateusz Kryczka pewnie chwyta piłkę po strzale Sebastiana Stebleckiego. Swoją drogą, piłka leciała w stronę bramki w mocno zwolnionym tempie.

• Jednak nie ma zmiany. Zmrożony bark pozwoli jeszcze grać Dominikowi Furmanowi.

• Dominik Furman uderzył z dalszej odległości daleko od bramki. Po chwili "kołowrotkiem" zasygnalizował konieczność zmiany.

• Wydaje się, że Dominik Furman nie dogra do końca spotkania. Ucierpiał w jednym ze starć. Trzyma się za lewy bark.

• Akcja Wisły przynosi rzut wolny. Po wrzutce Dominika Furmana Piotr Malarczyk wybija piłkę na rzut rożny. Po nim interweniuje Hubert Wołąkiewicz - jeszcze jeden korner.

• "Żółtko" na koncie Marcina Budzińskiego za faul.

• Paweł Jaroszyński podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało wybite przez obronę Wisły.

• Marcin Budziński potrafi strzelać z dystansu. W tej sytuacji zaprzeczył temu - posłał piłkę kilka metrów nad poprzeczką.

• Erik Jendrisek powalony na prawej strony, blisko linii oddzielającej środek boiska. Sędzia nie decyduje się sięgać do kieszonki.

• Ironicznie można powiedzieć, że z zawodników "Pasów" najczęściej przy piłce jest Grzegorz Sandomierski. Łapie piłkę po strzale Giorgiego Merebaszwiliego z dalszej odległości.

• Przerwa w grze. Dominik Furman został poskrobany przez Marcina Budzińskiego. Wydaje się, że z pomocnikiem Wisły jest wszystko w porządku.

• Seria będzie przedłużona?

• Jose Kante cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Jego miejsce na "dziewiątce" zajął Piotr Wlazło, który dostał bardzo dobre podanie od Hiszpana. Płaski strzał sprzed linii 16. metra broni Grzegorz Sandomierski.

• Giorgi Merebaszwili miał dobry pomysł z prostopadłym podaniem. Szkoda, że nie poszła za tym jakość - zagrał dość niedokładnie. Grzegorz Sandomierski z "piątki".

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu "jedenastkach".

• Wracamy do Płocka na drugie trzy kwadranse meczu Wisła Płock - Cracovia. Przed przerwą obie drużyny strzeliły po jednym golu. Czy którejś ze stron uda się przechylić szalę na swoją korzyść?

• Koniec pierwszej polowy. W Płocku Wisła remisuje z Cracovią 1:1. Gole strzelali Piotr Wlazło z rzutu karnego i Sebastian Steblecki

• Żółta kartka dla Dominika Kuna za faul. A wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się "czysto" w tej statystyce.

• Ponownie Mateusz Szczepaniak. Tym razem uderzył nad bramką Mateusza Kryczki.

• Mateusz Szczepaniak nie miał szans, by dobiec do podania Sebastiana Stebleckiego. Kontra "Pasów" spaliła na panewce.

• "Nie sądzę"

• Paweł Jaroszyński tym razem pewnie przecina dośrodkowanie Dominika Kuna. Do momentu centry ciekawie zapowiadała się akcja gospodarzy.

• Mateusz Kryczka nie pierwszy raz niepewnie interweniuje. Odbija piłkę na 14. metr do Sebastiana Stebleckiego, ten przejmuje ją, po czym strzela w stronę bramki. Futbolówka po rykoszecie wpada do siatki!

• REMIS W PŁOCKU! SEBASTIAN STEBLECKI!!!

• Sebastian Steblecki faulowany na prawej stronie. Rzut wolny z prawej strony.

• Udało się odeprzeć atak gospodarzy i Cracovia ruszyła środkiem z kontratakiem. Przerwał go, tuż za linią środkową, Damian Byrtek.

• Paweł Jaroszyński przerywa akcję Dominika Kuna. Wybija piłkę na aut, na wysokości własnego pola karnego.

• PIOTR WLAZŁO PEWNIE WYKORZYSTUJE "JEDENASTKĘ"!!!

Uderzył w górny lewy róg bramki.

• Piotr Wlazło przedarł się w "szesnastkę" Cracovii i został powalony przez Grzegorza Sandomierskiego. Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• Potwierdzamy ;)

• Nie ma gola dla Wisły! Wydawało się, że Dominik Kun skieruje piłkę do pustej siatki po nie do końca udanej interwencji Grzegorza Sandomierskiego. Piłka poleciała za plecy skrzydłowego gospodarzy!

• Atak WIsły prawą stroną przynosi rzut rożny...

• Bramkarz Wisły znowu interweniuje na raty. Tym razem zza linii 16. metra uderzał Sebastian Steblecki.

• Rzut wolny dla Cracovii ok. 30 metrów od bramki Mateusza Kryczki. Wrzutka do nikogo, ale piłka po chaosie trafia pod nogi Erika Jendriska. Jego strzał z prawego narożnika pola bramkowego broni na raty Mateusz Kryczka.

• W odpowiedzi Mateusz Centarski strzela z dystansu na wiwat. Jak mówił klasyk: "postraszył gołębie".

• Jose Kante zachował się zbyt egoistycznie ok. 30 metrów od bramki Cracovii. Zamiast podawać do lepiej ustawionego Dominika Kuna, zdecydował się na strzał. Został zablokowany.

Po chwili Piotr Wlazło ograł Piotra Malarczyka, ale gry nadeszła pora na dośrodkowanie, to... poślizgnął się.

• Kolejny atak gospodarzy. Piotr Wlazło nie zdołał dobrze opanować piłki po kilkudziesięciometrowym podaniu Dominika Furmana.

• Spokojny sobotni wieczór na stadionie. Wiślacy spokojnie rozgrywali piłkę i postanowili błyskawicznie przyspieszyć. Podanie do Jose Kante było bardzo niedokładne.

• Przydał się Jose Kante we własnej "szesnastce'. Wybija piłkę sprzed bramki po strzale Piotra Malarczyka.

• Teraz stały fragment gry gospodarzy. Kamil Sylwestrzak nie sięgnął piłki wrzuconej przez Dominika Furmana. Cracovia z "piątki".

• Niepewna interwencja Mateusza Kryczki po kąśliwym strzale Pawła Jaroszyńskiego! "Wypluta" piłka spada pod nogi Mateusza Cetnarskiego, który strzela niecelnie

• Damian Byrtek wyskakuje najwyżej do centry z lewego narożnika. Został zblokowany i jeszcze jeden korner. Po nim Przemysław Szymiński strzela obok bramki Grzegorza Sandomierskiego.

• W odpowiedzi atak Cracovii został czysto, zdaniem sędziego, przerwany przez Dominika Furmana. Ten popędził środkiem i zagrał do boku w kierunku Dominika Kuna. Zagranie było za słabe.

Po chwili atak lewą flanką przynosi rzut rożny.

• Dalekie zagranie w stronę Jose Kanta przecina Paweł Jaroszyński. Piłkę na 30. metrze przejmuje Piotr Wlazło, który podaje na lewą stronę do Giorgi Merebaszwiliego. Jego strzał został zablokowany.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika ze środka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Wisły Płock: Bartosz Kaniecki - Bartłomiej Sieniewski, Patryk Stępiński, Dimitar Iliev, Harmet Singh, Emil Drozdowicz, Mateusz Piątkowski.

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski - Tomasz Brzyski, Milan Dimun, Piotr Polczak, Jaroslav Mihalik, Radosław Kanach, Tomas Vestenicky.

• 1 kwietnia płocczanie wygrali aż 4:1 z krakowskim zespołem. Od tego momentu zawodnicy Jacka Zielińskiego ustabilizowali formę. Dzisiaj zrewanżują się rywalowi? Początek meczu już za niespełna 20 minut!

• Ostatni sobotni mecz w Ekstraklasie również będzie miał miejsce w grupie spadkowej. Wisła Płock podejmie Cracovię. Czy również będziemy świadkami jednostronnego widowiska jak we Wrocławiu, gdzie Śląsk rozbił Ruch aż 6:0?

Bartosz Głąb

Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE. W wieczornym meczu grupy spadkowej Lotto Ekstraklasy dziesiąta w tabeli Wisła Płock zmierzy się na własnym obiekcie z dwunastą Cracovią. Oba zespoły nie prezentują w ostatnich tygodniach najwyższej formy, jednak na ten moment w lepszej sytuacji są "Nafciarzy", którzy dzisiaj będą chcieli znacznie oddalić się od strefy spadkowej.

Mecz Wisła Płock - Cracovia ONLINE

Oba zespoły walczą o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie, jednak w lepszej sytuacji są piłkarze z Płocka, którzy mają o cztery punkty więcej od Cracovii i aż siedem nad strefą spadkową Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo na pewno dodało by dużo spokoju w poczynaniach "Nafciarzy", bo jeszcze bardziej oddaliliby się od strefy spadkowej.

Cracovia w ostatnich tygodniach radzi sobie nieco gorzej, co prawda odnosi podobne wyniki jak Wisła Płock, jednak wydaje się, że Płocczanie prezentują nieco lepszą piłkę. "Pasy" zawsze starały się grać ofensywnie i efektownie, ale w ostatnich tygodniach zdecydowanie nie przynosi to sukcesu. Dzisiejszego wieczora będziemy zatem świadkami zaciętego spotkania.

W tym sezonie oba zespoły mierzyły się przeciwko sobie już dwukrotnie. Najpierw w Krakowie w połowie października zeszłego roku zespół "Pasów" skromnie wygrał 1:0 po trafieniu Jakuba Wójcickiego w 55. minucie spotkania. Natomiast w drugim spotkaniu rozgrywanym już w Płocku triumfowała drużyna Wisły rozbijając Cracovię aż 4:1. Wtedy dla "Nafciarzy" bramki zdobywali Kriwiec, Wlazło i dwie Piątkowski. Dla Cracovii natomiast jedyną, honorową bramkę zdobył Steblecki.

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Płock: Kiełpin, Kriwiec (kontuzje);

Cracovia: Covilo, Wójcicki (kontuzje), Piątek (kartki).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Płock: Kryczka - Sylwestrzak, Byrtek, Szymański, Stefańczyk - Reca, Furman, Wlazło, Rogalski, Merebaszwili - Kante;

Cracovia: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz, Malarczyk, Ferraresso - Jendrisek, Budziński, Cetnarski, Dąbrowski, Szczepaniak - Vestenicky.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Wisła Płock
Górnik Łęczna - Wisła Płock 2:3 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock - Ruch 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Arka - Wisła Płock 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock - Lech 0:3 (Lotto Ekstraklasa)

Cracovia
Cracovia - Arka 2:0 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie - Cracovia 2:2 (Lotto Ekstraklasa)
Cracovia - Legia 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia - Cracovia 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Cracovia - Śląsk 1:0 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA

Krzysztof Jakubik (Siedlce) - etatowy arbiter ekstraklasy i hitowych spotkań Nice 1 Ligi. W tym sezonie sędziował już pojedynek Cracovii z Wisłą Płock, które zakończyło się wtedy zwycięstwem "Pasów" 1:0. Dodatkowo sędzia Jakubik prowadził mecz Lecha z Wisłą Płock, w którym "Nafciarze" przegrali 0:2. Zdecydowanie więcej sędziował Cracovii, bo w sumie pięciokrotnie. "Pasy" na wyjeździe remisowały z Pogonią, Piastem i Jagiellonią i u siebie z Zagłębiem.

Wisła Płock - Cracovia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Wisła Płock - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Wisła Płock - Cracovia przeprowadzi CANAL+ Sport HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Płocku skomentują Piotr Laboga i Wojciech Jagoda.

20:30 mecz Wisła Płock - Cracovia