Mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

4

3 1 połowa

Śląsk Wrocław

1

• Koniec!! Wisła Płock wysoko wygrywa z Śląskiem 4-1. Bez wątpienia po czerwonej kartce dla Tarasovsa to gospodarze przeważali i zasłuzenie wygrali. Dziękuje za uwagę. Życzę miłego wieczoru

• 3-1 Kosecki wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela honorową bramkę

• Piech nie wykorzystał karnego, Kiełpin broni!!!

• To powinien być gol!!! Merebaszwili podaje na 11 metr do Szymańskiego, lecz ten uderza obok bramki

• Piękne podane na skrzydło do Michalaka, który podaje wzdłóż brmki do Bilińskiego i już mamy 2-0!!!!!

• Reca wrócił już do gry

• Reca zwija sie z bólu po starciu z Pichem, na razie opatrywany przez sztab medyczny na boisku

• Pierwsza zmiana w Śląsku, Poprawa wchodzi za Chrapka

• Sam poszkodowany podchodzi do karnego i pewnie wykorzystuje

• Tarasovs dostaje czerwoną kartkę za faul w polu karnym na Vareli. Jest rzut karny dla gości!!!!!

• W początkowych minutach meczu gra toczy się głównie w środku pola i jest dużo niedokładności w szeregach obu ekip

• Pierwsza grozna sytuacja dla Wisły. Michalak dośrodkował w pole karne i ponad bramką główkuje Varela

• Od środka zaczynają gospodarze!

• Sędzia wyprowadza obie jedenastki na murawę, a to oznacza, że za chwilę zaczynamy!

• Obie zespoły w poprzedniej kolejce doznały porażki: Wisła z Koroną 2:0, a Śląsk 0-2 z Wisłą Kraków

• Rezerwowi: Wisła Płock: Kryczka, Stępiński, Sielewski, Rasak, Stilić, Łukowski, Piątkowski Śląsk Wrocław: Słowik, Poprawa, Augusto, Piech, Srnić, Pałaszewski, Łyszczarz

• Witam oraz zapraszam na relacje live z ostatniego meczu 13 kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock vs Śląsk Wrocław

Jakub Guder

Gazeta Wrocławska

Mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Pawel Relikowski

Mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław ONLINE. Na zakończenie 13. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock podejmie Śląska Wrocław. Płocczanie przed własną publicznością prezentują się bezkompromisowo - w trzech spotkaniach sięgali po komplet punktów i w trzech przegrywali. Jak wypadną przeciwko drużynie Jana Urbana, która jeszcze ani razu nie zwyciężyła na wyjeździe? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław ONLINE

Nie najlepiej radzą sobie piłkarze, którzy jeszcze niedawno występowali w Śląsku, a teraz grają w innych klubach Lotto Ekstraklasy. Lasza Dwali jest co prawda podstawowym obrońcą Pogoni Szczecin, ale „Portowcy” okupują ostatnie miejsce w tabeli. Tomasz Hołota, który próbował podbić Niemcy, wrócił do Polski - także do Szczecina. W ostatnich dziewięciu meczach rozegrał ledwie 68 minut. Łukasz Zwoliński - jak nie strzelał w Śląsku, tak nie strzela w Pogoni. Dziś naprzeciwko obrońców WKS-u stanie inny były piłkarz tego klubu - Kamil Biliński.

„Bila” po zakończeniu poprzedniego sezonu nie doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu we Wrocławiu i przeniósł się do Płocka, w którym grał już w latach 2010-2011. Nie dostaje tam jednak wielu szans. Ostatnio co prawda wszedł w końcówce przegranego meczu z Koroną Kielce, ale wcześniej pięć razy z rzędu nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce. Do siatki trafił tej jesieni tylko raz.

- Gdyby Kamil Biliński został w Śląsku, na pewno dostałby szansę - mówi trener wrocławian Jan Urban, ale jednocześnie zaznacza, że dziś „Bila” miałby trudniejsze zadanie w walce o pierwszy skład niż w poprzednim sezonie. - Trudno przewidywać, jakby to się wszystko potoczyło. W okienku transferowym podejmuje się wiele decyzji i jedną z nich było nieprzedłużenie jego kontraktu. Mogę powiedzieć tylko, że jesteśmy zadowoleni z napastników, jakich aktualnie mamy w kadrze - twierdzi opiekun WKS-u, który ostatnio stawia na taktykę z dwoma napastnikami w wyjściowej jedenastce, ale przez to nie ma zazwyczaj w rezerwie już żadnego snajpera.

Choć Biliński w Płocku wiele nie gra, to jednak jest spora szansa, że dziś zobaczymy go od pierwszej minuty. Za kartki musi bowiem pauzować Jose Kante - dotychczas zazwyczaj pierwszy wybór trenera Jerzego Brzęczka.

Śląsk dziś także będzie osłabiony. Z tego samego powodu co Kante grać nie może Sito Riera - hiszpański żołnierz trenera Urbana, któremu szkoleniowiec znalazł we Wrocławiu miejsce w środku pola, co - jak się wydaje - okazało się korzystne zarówno dla drużyny, jak i dla samego zawodnika. Wygląda na to, że absencja Riery otworzy drogę do pierwszej jedenastki Kamilowi Vackowi, który do tej pory od pierwszej minuty zagrał tylko raz.

- Kamil Vacek jest już w stu procentach przygotowany do gry pod względem fizycznym i mentalnym. Trenuje od dłuższego czasu, złapał rytm meczowy i ma duże szansę na grę w Płocku - potwierdza Urban. - Kamil był kupowany z myślą o pierwszej jedenastce, ale samo nazwisko nie gra. Grają umiejętności i do tej pory w mojej ocenie przegrywał rywalizację. Z meczu na mecz pokazuje jednak, że jest wartościowym piłkarzem, który jest potrzebny drużynie - dodaje.

Trener Śląska komplementuje dzisiejszego rywala. Mówi, że choć Wisła przegrała ostatnio z Koroną, to była lepszą drużyną. - Wypracowali sobie mnóstwo okazji bramkowych, ale też nie ustrzegli się błędów. Nie tylko w tym spotkaniu Wisła Płock zagrała przyzwoicie. To drużyna, która wykorzystuje swoje atuty. Dużo zamieszania wprowadzają szybcy Michalak, Reca czy Merebashvili - recenzuje rywali Jan Urban.

W Płocku są pewni swego. - Czeka nas trudny mecz, ale wierzę, że przy odpowiednim przygotowaniu mentalnym, taktycznym i motorycznym - a nad tymi elementami właśnie pracujemy - to Wisła zakończy to spotkanie zwycięsko - mówi młody Konrad Michalak.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Wisła Płock: Jose Kante (pauza za żółte kartki), Paul Parvulescu
Śląsk Wrocław: Sito Riera (pauza za żółte kartki), Michał Mak, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski, Boban Jović (kontuzje)

Mecz Wisła Płock - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Wisły Płock ze Śląskiem w Eurosporcie 1 od godziny 17:35. Transmisja na żywo od 17:55. Pierwszy gwizdek o 18:00, relacja LIVE w GOL24!

Obcokrajowcy w Ekstraklasie: Który klub jest najbardziej "polski"?