Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 8. kolejka
2017-09-08 18:00

Zagłębie Lubin

2

Wisła Płock

2

• Koniec meczu! Chociaż Wisła Płock przegrywała do przerwy z Zagłębiem Lubin 0:2, to Giorgi Merebaszwili zdołał pomóc w odwróceniu losów meczu i zdobyciu jednego "oczka"!

• Zły wyrzut, strata i kontra Zagłębia. Lubomir Guldan wrzuca na 13. metr do Filipa Starzyńskiego, który nie trafia w piłkę. To była piłka meczowa!

• Konrad Michalak na prawej stronie zdołał wywalczyć aut na wysokości "szesnastki" gospodarzy.

• Seweryn Kiełpin spokojnie chwyta piłkę po centrze Alana Czerwińskiego.

• Zbigniew Dobrynin dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Obie ekipy czekają na ostatni gwizdek sędziego. Remis najwidoczniej satysfakcjonuje.

• Adam Buksa zmienia Bartłomieja Pawłowskiego. Obaj trenerzy przeprowadzili już limit zmian.

• Bartosz Kopacz wygrywa pojedynek główkowy z Damianem Rasakiem. Gdyby nie ta interwencja, to ten uderzyłby w stronę bramki.

• Za Damiana Szymańskiego wchodzi na ostatnie minuty Damian Rasak.

• ... i Lubomira Guldana.

• Przepychanka zawodników. Sędzia upomniał Giorgiego Merebaszwiliego...

• Jarosław Kubicki pospieszył się ze strzałem. Zamiast podawać w pole karne huknął na wiwat.

• Nico Vareli brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po wrzutce Cezarego Stefańczyka. Jeszcze futbolówkę zdołał musnąć Martin Polacek. "Poprawkę" Patryka Stępińskiego już chwyta bramkarz Zagłębia.

• 5 178 widzów na otwarcie 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

• I mamy debiut w ekipie gospodarzy. Patryk Tuszyński wchodzi w miejsce Jakuba Świerczoka.

• Za Arkadiusza Woźniaka pojawia się Adam Matuszczyk.

• Płocczanie poczuli krew. Ostry strzał Konrada Michalaka z zerowego kąta nie przyniósł zagrożenia.

• Martin Polacek, Martin Polacek

- niesie się po trybunach stadionu. Przyda się wsparcie dla bramkarza wicelidera.

• NICO VARELA PEWNIE HUKNĄŁ W ŚRODEK!!!!

Martin Polacek rzucił się w stronę lewego słupka! Remis w Lubinie!

• Giorgi Merebaszwili "zakręcił" rywalem i został zahaczony przez Arkadiusza Woźniaka. Zbigniew Dobrynin wskazuje na wapno!

• W odpowiedzi Filip Starzyński huknął z ok. 25 metrów tuż obok lewego spojenia! Bramkarz Wisły wzrokiem odprowadził piłkę, po czym odetchnął z ulgą!

• Nico Vareli zabrakło centymetrów, by skierować piłkę do siatki po uderzeniu głową z kilku metrów! Niestety, posłał ją ciut nad poprzeczką!

• Rzuty rożne dla obu stron. Najpierw z wrzutką Dominika Furmana radzą sobie "Miedziowi", a po chwili Seweryn Kiełpin piąstkuje po centrze Filipa Starzyńskiego.

• Kapitalna dwójkowa akcja Bartłomieja Pawłowskiego z Jakubem Świerczokiem. Płaskie uderzenie drugiego z wymienionych broni nogą Seweryn Kiełpin!

• Konrad Michalak zastępuje Jakuba Łukowskiego. Nowe "skrzydła" (od 46. minuty gra Giorgi Merebaszwili) mają ponieść Wisłę.

• Giorgi Merebaszwili urwał się na lewej stronie pola karnego Lubomirowi Guldanowi i zagrywa na 5. metr do Mateusza Piątkowskiego. Ten zdołał skierować piłkę do siatki przy biernej postawie defensywy "Miedziowych". To pierwszy stracony gol przez Zagłębie przed własną publicznością w tym sezonie.

• WISŁA ŁAPIE KONTAKT! MATEUSZ PIĄTKOWSKI!!!

• Bartłomiej Pawłowski na prawym skrzydle za mocno wypuścił sobie piłkę. Wykorzystał to Damian Byrtek, który pozwolił jej wyjść poza boisko i dał się sfaulować.

• Po chwili Dominik Furman dośrodkowuje z rzutu wolnego do nikogo.

• W odpowiedzi wrzutka Cezarego Stefańczyka w pole karne do osamotnionego Giorgiego Merebaszwiliego. Osaczony przez 4 rywali nie miał szans zamknąć akcji.

• Bartłomiej Pawłowski niepotrzebnie zdecydował się na solową akcję przeciw dwóm rywalom. Siła złego na jednego - stracił piłkę na linii 16. metra.

• Błąd techniczny Jakuba Świerczoka ok. 30 metrów od bramki rywala zapoczątkowała kontrę Wisły. Podanie zwrotne Jakuba Łukowskiego do Mateusza Piątkowskiego było bardzo mocne i niedokładne.

• Rzut wolny dla gości. Nieudane dośrodkowanie z lewej strony nie przyniosło nawet cienia zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

• Upomniany zostaje również Igor Łasicki.

• "Żółtko" na koncie Sasy Balicia za faul.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse. Giorgi Merebaszwili będzie grać za Adama Dźwigałę.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega przerwa w meczu Zagłębie - Wisła inaugurującym 8. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golach Jakuba Świerczoka oraz Bartłomieja Pawłowskiego.

• Zbigniew Dobrynin kończy pierwszą połowę. Na inaugurację 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin prowadzi z Wisłą Płock po golach Jakuba Świerczoka i Bartłomieja Pawłowskiego w ciągu 2 minut

• Adam Dźwigała główkuje obok bramki Martina Polacka. Tten niespiesznie ustawia piłkę do wybicia z autu bramkowego.

• Mateusz Piątkowski został zblokowany na linii 16. metra. Dominik Furman ustawia piłkę w prawym narożniku boiska...

• Trzecia próba Damiana Szymańskiego z prawie 30 metrów. Piłka leciała w środek bramki, a mimo to Martin Polacek zbija piłkę, jakby grał w dwa ognie.

• 9/2 Strzały/strzały celne 7/1

• Przy pierwszej bramce Jakub Świerczok ograł Damiana Byrtka i uderzył po dalszym (prawym) rogu nie do obrony. A po chwili Dominik Furman fatalnie zagrywa do własnego podania. Piłkę przechwycił Bartłomiej Pawłowski, który po objechaniu Seweryna Kiełpina strzela do "pustaka"!

• CO SIĘ DZIEJE? BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! JAKUB ŚWIERCZOK!!!

• Cezary Stefańczyk zdołał urwać się prawą stroną Bartłomiejowi Pawłowskiemu. Centruje na bliższy słupek do Mateusza Piątkowskiego, lecz w ostatniej chwili uprzedził go Lubomir Guldan.

• Żółta kartka dla Jakuba Świerczoka za faul na Mateuszu Piątkowskim.

• Urugwajczyk znowu w roli głównej. Strzela z kilkunastu metrów nad bramką Martina Polacka.

• Zagranie do Arkadiusza zostało przechwycone przez płocczan. Z kontrą ruszył Nico Varela, który został powstrzymany przed polem karnym Zagłębia.

• Dobra wrzutka Daniela Dziwniela zostaje wybita przez obronę Wisły. I jeszcze jedna próba przynosi rzut rożny.

• To powinien być gol dla Zagłębia! Strzał Bartłomieja Pawłowskiego z kilku metrów, po zagraniu z lewej strony, został zablokowany a nadbiegający z dobitką Jakub Świerczok huknął nad poprzeczką!

• Kolejna akcja Alana Czerwińskiego nie przyniosła powodzenia. Seweryn Kiełpin.

• Z obrońcą Wisły wszystko w porządku.

W ataku Alan Czerwiński "wrzucił na karuzelę" Patryka Stępińskiego. Centruje w pole karne idealnie na głowę Damiana Byrtka. Po chiwli wahadłowy Zagłębia był na spalonym.

• Atomowe uderzenie Jakuba Świerczoka z daleka. Trafia w twarz Igora Łasickiemu, któremu pojawiły się mroczki przed oczami. Sędzia na moment przerywa spotkanie

• Więcej dzieje się w "szesnastce" wicelidera Ekstraklasy. Mateusz Piątkowski z jej prawej strony strzela w sam środek... pola karnego. Tam dobrze ustawiony Lubomir Guldan wybija na uwolnienie.

• W odpowiedzi Filip Starzyński strzela z prawej strony "szesnastki" obok bramki Seweryna Kiełpina.

• Kolejna próba Sebastiana Szymańskiego z dalszej odległości! Martin Polacek z problemami interweniuje - najpierw w siatkarskim stylu podbija piłkę, by ją złapać!

• Jakub Świerczok nie zdołał opanować piłki ok. 30 metrów od bramki gości. Po chwil na prawej stronie napastnik Zagłębia rywalizuje z Patrykiem Stępińskim. Poradził sobie z przeciwnikiem, ale podaje nie w tempo do Filipa Starzyńskiego.

• Atak pozycyjny piłkarzy Piotra Stokowca nie przynosił pożytku. Nagle crossowe podanie na "zapalenie płuc" do Daniela Dziwniela. Przy "depnięciu" Usaina Bolta nie zdążyłby do piłki. Seweryn Kiełpin wznawia grę od bramki.

• Pierwszy ofensywny wypad Zagłębia na połowę rywala. Z dużej chmury nawet nie pokropiło. W kontrze Damian Szymański decyduje się na strzał z ok. 30 metrów. Piłka po koźle mija bramkę w nieznancznej odległości!

• Oskrzydlająca akcja Jakuba Łukowskiego. Jego centra z linii końcowej została zablokowana. Po rzucie rożnym sprytnie Dominik Furman zagrywa do aktywnego Jakuba Łukowskiego. Ten po przyjęciu strzela tam, skąd przyszła. Kilka metrów obok prawego słupka bramki "Miedziowych".

• Niezłe dośrodkowanie Dominika Furmana w pole karne na bliższy słupek. Gospodarze radzą sobie w opresji.

• Udało się szybko odzyskać piłkę. Jakub Łukowski został skoszony przez Sadę Balicia. Bez konsekwencji kartkowej, ale sędzia słownie upomniał zawodnika Zagłębia.

• Cezary Stefańczyk faulowany przez wracającego za akcją Arkadiusza Woźniaka. Nie było dośrodkowania w pole karne, a spokojne rozegranie. Ze stratą.

• Igor Łasicki przecina podanie Sasy Balicia na wolne pole do napastników. Chciał "lagą" "uruchomić Mateusza Piątkowskiego, lecz ten nie miał szans, by dobiec do piłki.

• Od razu atak płocczan prawą stroną. Nie przyniósł on jednak zagrożenia - Martin Polacek wznawia grę z "piątki".

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Jarosław Jach, Patryk Tuszyński, Jakub Tosik, Adam Buksa, Adam Matuszczyk.

• Rzut oka na tabelę: Zagłębie przed tą kolejką zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Tyle samo ma liderujący Lech Poznań dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. "Oczko" mniej mają odpowiednio Legia, Jagiellonia i Wisła Kraków.

Z kolei "Nafciarze" są na 13. lokacie, gromadząc dwa razy mniej punktów od dzisiejszego rywala. Taki sam stan punktowy mają będące wyżej Arka Gdynia i Pogoń Szczecin. Stawkę zamykają odpowiednio Lechia Gdańsk (6 punktów), Bruk-Bet Termalica oraz Cracovia (po 5 "oczek".

• Rezerwowi Wisły Płock: Mateusz Kryczka - Bartłomiej Sielewski, Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili, Konrad Mchalak, Arkadiusz Reca, Kamil Biliński.

• Ustawienie taktyczne gospodarzy

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą przygotował Michał Rygiel:

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Po przerwie na mecze reprezentacji wracamy (nareszcie) na ligowe podwórko. Za 20 minut w Lubinie zainauguruje 8. kolejka LOTTO Ekstraklasy, w którym Zagłębie zmierzy się z Wisłą Płock.

Michał Rygiel, psz

Gazeta Wrocławska

1/3
przejdź do galerii

©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock ONLINE. W pierwszym meczu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy naprzeciwko wicelidera tabeli z Lubina stanie trzynasta drużyna w lidze, Wisła Płock. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock ONLINE

Wisła, mówiąc eufemistycznie, w tym sezonie nie imponuje. Trener Jerzy Brzęczek nie potrafił jak na razie stworzyć drużyny, która będzie regularnie zdobywać bramki i punktować. Płocczanie w tym sezonie trafili do siatki tylko trzykrotnie. W przełamaniu ofensywnej niemocy ma pomóc Semir Stilić, który parę dni temu podpisał kontrakt z Wisłą, ale wszystko w skazuje na to, że w Lubinie nie zadebiutuje, a już praktycznie na pewno nie wyjdzie od pierwszej minuty.

Do gry od początku spotkania gotowy jest za to Alan Czerwiński, wahadłowy Zagłębia Lubin i jedna z rewelacji początku sezonu. Prawy obrońca doznał urazu w przegranym 0:2 meczu z Legią, ale okazał się on mniej groźny, niż się tego obawiano.

W związku z powyższym nie spodziewamy się w składzie Zagłębia większych zmian. Piotr Stokowiec ufa systemowi 3-4-1-2 i wykonawcom jego myśli taktycznej. Możliwe, że miejsce Daniela Dziwniela na lewym wahadle zajmie Sasa Balić. Dziwniel słabo zaprezentował się przeciwko Legii, to po jego błędzie padła pierwsza bramka dla mistrzów Polski i niewykluczone, że w piątek zastąpi go Czarnogórzec.

Lubinianie są faworytem również dlatego, że jako jedyni w tym sezonie nie stracili jeszcze punktów na własnym obiekcie. Trzy zwycięstwa, bilans bramek 7:0 - to musi robić wrażenie. U siebie gracze Stokowca prezentują wyrachowany futbol nastawiony na wykorzystywanie błędów przeciwnika. Przeciwko Wiśle powinni mieć przynajmniej kilka szans na pokazanie swojego ulubionego stylu gry.

Zagłębie Lubin - Wisła Płock: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Zagłębie Lubin - Wisła Płock rozpocznie się o godz. 17:30 w Eurosport 2. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Eurosport 2.

18:00 mecz Zagłębie Lubin - Wisła Płock