Mecz Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz ONLINE. Nowy...

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz ONLINE. Nowy sezon, nowe nadzieje

1

• Sędzia kończy spotkanie. Olimpia zwycięża z Zagłębiem 1:0. Dziękuję za uwagę.

• Sędzia przedłużył spotkanie o trzy minuty.

• Zmiana w zespole gości. Tomasz Wełna zmienia Daniela Ferugę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył Woźniak i posłał piłkę głową obok słupka. 0:1!

• GOOOOOOOL! Marcin Woźniak!

• Tempo spadło, zrobiło się dużo miejsca na boisku, okazja do szybkich ataków.

• Koval zmienia Janickiego.

• Akcja gości, Kaczmarek minął Sulewskiego, uderzył, piłka po rykoszecie w rękach Kudły.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Sulewski zastępuje Banasiaka.

• Kurowski ukarany żółtą kartką.

• Nuno Malheiro za Tomasza Nawotkę.

• Alex Cristovao zastępuje Udovicića. Ofensywna zmiana w Zagłębiu

• Świetna kontra gospodarzy, piłkę na 11. metr otrzymał Banasiak, ale jego strzał zablokowany lub obroniony przez bramkarza, ale z mojej perspektywy trudno ocenić.

• Ville Salmikivi opuszcza boisko, a w jego miejsce Eusebio Bancessi.

• Świetnie rozegrana akcja Banasiaka z Łuczakiem, który został sam na prawej stronie, wpadł w pole karne, próbował zagrania wzdłuż pola bramkowego, ale wślizgiem wybił piłkę obrońca.

• Strzał z ok. 16. metrów Kurowskiego, ale pewnie piłkę łapie Kudała.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Banasiak dośrodkował w pole karne, bramkarz z trudem wypiąstkował piłkę, która spadła pod nogi Nowaka, ten po chwili uderzył, ale bardzo niecelnie.

• Od początku drugiej połowy gra się zaostrzyła i sędzia raz po raz używa gwizdka.

• Nowak ukarany żółtą kartką za protesty po decyzji sędziego.

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę.

• Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Bez bramek w Sosnowcu.

• Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy spotkania.

• Próba prostopadłego zagrania Nowaka do Łuczaka, ale za mocne i piłka w rękach Małeckiego.

• Łuczak ukarany żółtą kartką.

• Tempo gry trochę spadło, ale mamy nadzieję obejrzeć jeszcze przed przerwą kilka ciekawych akcji.

• Dobra okazja dla gości, ale po dośrodkowaniu Janicki mija się niewiele z piłką, która ląduje w rękach Kudły.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Banasiak dośrodkowuje w pole karne, piłka mija wszystkich zawodników i spada pod nogi Nawotki, który po dryblingu traci piłkę.

• Żółtą kartką za brzydki faul na Nowotce ukarany Marcin Woźniak.

• Nowak dośrodkował w kierunku Lewickiego, ale ten dobrze pilnowany przez obrońców.

• Faulowany Cichocki na 16. metrze. będzie dobra okazja dla gospodarzy.

• Żółta kartka za faul taktyczny dla Sebastiana Milewskiego.

• Świetne uderzenie z dystansu Banasiaka i jeszcze lepsza obrona Małeckiego. Tylko rzut rożny dla Zagłębia.

• Kolejna dobra okazja gospodarzy. Banasiak prostopadłym podaniem uwolnił Lewickiego, który lekko zahaczony próbował skończyć akcję, ale trafił w bramkarza gości.

• Ładna szybka akcja gospodarzy prawą stroną. Wrzesiński popędził pod pole karne, wycofał piłkę na 11. metr do Łuczaka, ale ten nie trafił dobrze w piłkę.

• Feruga dośrodkował z rzutu wolnego, ale dobrze zachowali się obrońcy wybijając piłkę.

• Groźna szybka akcja dwójki zawodników gości. Piłkę na 16. metrze otrzymał Michalik, oddał strzał, ale obok bramki Kudły.

• Pierwszy strzał oddał Nowak z ok. 30 metrów, ale niecelnie.

• Rozpoczynają gospodarze.

• Kibiców jak na lekarstwo, ale pojawiła się grupa kilkudziesięciu kibiców Olimpii.

• Piłkarze pojawiają się na murawie.

• Rezerwowi Olimpii Grudziądz: Patryk Królczyk, Maciej Wolski, Volodymyr Koval, Eusebio Gomes, Jakub Wawszczyk, Damian Ciechanowski, Tomasz Wełna.

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Matko Perdijić, Patryk Mularczyk, Arkadiusz Najemski, Igor Krzykowski, Alexandre Cristovao, Nuno Malheiro, Robert Sulewski.

• Witamy w relacji live z meczu Nice 1 Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a Olimpią Grudziądz.

Joanna Sobczykiewicz

©Lucyna Nenow / Polska Press

Dziś o godz. 15:30 Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na Stadionie Ludowym z Olimpią Grudziądz. Będzie to drugi mecz rozegrany w ramach 1. kolejki Nice 1 Ligi.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz ONLINE

Czy Zagłębie jest już gotowe na awans do LOTTO Ekstraklasy? Wszyscy w Sosnowcu liczą, że tak. W okresie przygotowawczym drużyna przeszła sporo zmian. Dariusz Banasik ma do dyspozycji nowych ludzi. Przewietrzenie szatni było konieczne, zważywszy na wydarzenia, jakie miały miejsce w poprzednim sezonie. Teraz, z nowymi ludźmi szkoleniowiec chce walczyć o najwyższą klasę rozgrywkową.

Mają mu w tym pomóc nowi napastnicy: Alexander Christovão i Szymon Lewicki. Po odejściu do GKS-u Tychy Michała Fidziukiewicza oraz kontuzji Terence Makengo zatrudnienie nowych piłkarzy na ich pozycje było kluczowe. Udało się dokonać tego w połowie lipca. Zagłębie testowało wielu zawodników, ale to Christovão zachwycił działaczy i zapewnił sobie kontrakt. Podczas sparingu z Wisłą Kraków strzelił dwa gole, dając nadzieje kibicom, że problem z napastnikiem został zażegnany.

Do Legii wrócili także wypożyczeni, oprócz Arkadiusza Najemskiego, który od obecnego sezonu jest pełnoprawnym zawodnikiem Zagłębia. W ramach współpracy na linii Zagłębie - Legia do Sosnowca trafił tym razem tylko jeden piłkarz. Jest nim lewoskrzydłowy Tomasz Nawotka z rocznika 97. Dobrze zaprezentował się w sparingach i był chwalony przez trenera Banasika.

Nie zapominajmy o Adamie Banasiaku, dla którego dzisiejszy mecz będzie nie tylko pierwszym, oficjalnym w barwach Zagłębia na poziomie Nice 1 Ligi, ale od razu występem przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Pomocnik spędził w Grudziądzu aż 5 lat i był jednym z ulubieńców publiczności. W tym czasie zdobył 13 bramek.

Zarówno Zagłębie, jak i Olimpia mają na swoich kontach po jednym meczu I rundy Pucharu Polski. Dzisiejszy gospodarz wygrał pewnie z Chełmianką Chełm na wyjeździe 3:0. Takiego szczęścia nie miała Olimpia, która po remisie (2:2) uległa w rzutach karnych (4:5) Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki i tym samym zakończyła swoją krótką przygodę w Pucharze Polski.

Jak na tle tej porażki, a także wielu zmian kadrowych poradzą sobie piłkarze Jacka Paszulewicza? Ekipę opuścili przede wszystkim młodzi, utalentowani gracze. Kuba Wrąbel oraz Karol Angielski zakończyli wypożyczenia i wrócili do swoich klubów, innym takim jak Lukas Klemenz czy Arkadiusz Kasperkiewicz zaoferowano wyższe kontrakty gdzieś indziej.

W Grudziądzu zostali międzyinnymi Marcin Kaczmarek, który pełni rolę kapitana, a także Nildo. Brazylijczyk stracił jednak większą część poprzedniego sezonu na leczenie urazu. To w nich kibice Olimpii pokładają największe nadzieje i liczą, że pomimo tak ogromnych rotacji zespół nie będzie łatwo oddawał punktów.

Olimpia w ostatnim sezonie dobrze radziła sobie w starciach z Zagłębiem. Pamiętamy pierwszy mecz Jarosława Araszkiewicza w roli trenera sosnowiczan i od razu porażkę 3:5 z zespołem z Grudziądza. W rundzie wiosennej ekipa prowadzona przez Dariusza Banasika znowu uległa, tym razem 1:3. Jak będzie tym razem?

Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. Arbiter w tym sezonie prowadził jedno spotkanie w ramach I rundy PP pomiędzy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Stalą Mielec, w którym pokazał cztery żółte kartki.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 15:30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Start o godzinie 15:00.