Mecz Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie...

1

Puszcza Niepołomice

0

• Dziękuję za uwagę i życzę Państwu udanej nocy!

• Zagłębie wygrywa drugie spotkanie w lidze, mimo tego, że Puszcza postawiła trudne warunki to podopieczni Dudka zdołali wyjść z tego pojedynku obronną ręką i zainkasowali trzy punkty

• Arbiter kończy to spotkanie!

• Świetna akcja Zagłębia, z bramkarzem oko w oko stanął Lewicki, ale to napastnik gospodarzy przegrał ten pojedynek

• Sędzia dolicza aż 4 minuty do końca spotkania!

• Żółtą kartką ukarany także były zawodnik gospodarzy Dawid Ryndak

• Czerwona kartka dla Uwakwe za brutalny faul na zawodniku Zagłębia!

• Pierwszą zmianę przeprowadza Tomasz Tułacz, w miejsce Szewczyka melduje się Orłowski

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania, od środka Zagłębie!

• Wracamy do Państwa już za 15 minut!

• Gospodarze prowadzą po bramce Mularczyka z 25 minuty, zawodnicy trenera Dudka starają się prowadzić grę i atakują znacznie częściej niż przyjezdni, którzy lekko osłabli po bramce Mularczyka

• Kończy pierwszą część spotkania Pan Jacek Małyszek

• Arbiter dolicza minutę do końca połowy!

• Sędzia daje znak do rozpoczęcie meczu, od środka goście

• Zawodnicy już na murawie stadionu Ludowego!

• Beniaminek z Niepołomic radzi sobie całkiem dobrze, po 4 kolejkach zajmują 8 miejsce z dorobkiem 7 punktów, warto także dodać, że w ekipie gości zobaczymy dzisiaj wychowanka Zagłębia Dawida Ryndaka, który dla Puszczy zdołał zdobyć już 2 gole

• Na ławce trenerskiej gospodarzy nastąpiła ważna zmiana, po fatalnym początku z zespołem pożegnał się Dariusz Banasik, a zastąpił go Dariusz Dudek, ostatnio współpracował z Mariuszem Rumakiem w Termalice

• Rezerwowi Puszczy: Andrzej Sobieszczyk, Łukasz Furtak, Robert Ziętarski, Rafał Mikulec, Bartosz Żurek, Marcin Orłowski, Dawid Nowak

• Rezerwowi Zagłębia:Matko Perdijić, Łukasz Mozler, Arkadiusz Najemski, Alexandre Cristovao, Konrad Wrzesiński, Robert Sulewski, Bartosz Pikul

• Znamy składy obu drużyn!

• Witam Państwa bardzo serdecznie, relację z dzisiejszego meczu poprowadzi Jakub Waliczek!

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice ONLINE. O godz. 19. Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na Stadionie Ludowym z Puszczą Niepołomice. Beniaminek dobrze rozpoczął zmagania w Nice 1 Lidze. Po czterech kolejkach zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem siedmiu punktów. Celem na dziś jest zwycięstwo i dopisanie do swojego konta trzech kolejnych „oczek”.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice ONLINE

Nie jest to wcale niemożliwe do osiągnięcia. Zagłębie przeżywa kryzys. Po wysokiej porażce w Legnicy z Miedzią (1:4) posadę trenera stracił Dariusz Banasik. Jego drużynie udało się zgromadzić zaledwie trzy punkty, a bilans w nowym sezonie wyglądał bardzo źle.
Jednobramkowe zwycięstwo z Pogonią Siedlce, trzy porażki w lidze, a także zakończenie przygody z Pucharem Polski na etapie 1/16 finału. To wszystko sprawiło, że działacze w Sosnowcu stracili zaufanie do Banasika i od razu po meczu w Legnicy podziękowali mu za współpracę. Na jego miejsce przyszedł Dariusz Dudek, który do tej pory pełnił rolę drugiego trenera i wspierał Marusza Rumaka w Bruk-Bet Termalice, a wcześniej w Śląsku Wrocław.

Dla Dudka będzie to debiut w roli pierwszego trenera. W podobnej sytuacji był kiedyś Artur Derbin, a potem Jacek Magiera. I tym razem w Sosnowcu postanowiono na szkoleniowca z mniejszym doświadczeniem. Dwukrotnie opłaciło się to. Jak będzie teraz? Przekonamy się za kilka tygodni.

Przypomnijmy, że saga z trenerem w Sosnowcu trwa już od dłuższego czasu. Wydawało się, że po dobrych wynikach na początku sezonu 16/17 wspomniany Magiera poprowadzi zespół przynajmniej do zakończenia rozgrywek. We wrześniu przyszła oferta z Legii, która okazała się być nie do odrzucenia i szkoleniowiec przeniósł się do Warszawy. Na jego miejsce sprowadzono Jarosława Araszkiewicza, lecz i to nie było najlepszym rozwiązaniem. Szybko zamieniono go na Piotra Mandrysza. On natomiast stracił posadę na rzecz Banasika po bardzo złej jesieni i konflikcie z piłkarzami. Dobrze radzący sobie w Pogoni Siedlce trener, tutaj przegrał walkę o awans do LOTTO Ekstraklasy i dostał od działaczy ostatnią szansę. Przebudował drużynę od A do Z. Ich cierpliwość skończyła się jednak po meczu w Legnicy.

Zagłębie pod wodzą Dudka będzie na razie jedną, wielką niewiadomą. Nie dziwi więc fakt, że w klubie robią wszystko, by przyciągnąć na trybuny, jak największą liczbę kibiców. Każdy, kto zechce pojawić się dziś na Stadionie Ludowym za wejście na mecz zapłaci symboliczną złotówkę.

Spotkanie Zagłębia z Puszczą może być rewanżem za to, rozegrane w ostatniej kolejce sezonu 14/15, gdy sosnowiczanie walczyli o awans do I ligi, a ich rywalem byli właśnie dzisiejsi goście z Niepołomic. Wtedy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co dało Zagłębiu upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a Puszczy utrzymanie.

Teraz sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. To beniaminek radzi sobie lepiej i zajmuje wyższe miejsce w tabeli od Zagłębia. Piłkarze Tomasza Tułacza rozpoczęli zmagania w Nice 1 Lidze od zwycięstwa nad Chojniczanką (2:0). Potem przegrali z Rakowem Częstochowa (2:3), a następnie znów mogli cieszyć się z trzech punktów, tym razem po zwycięstwie nad GKS-em Katowice (2:1). W poprzedniej kolejce Puszcza podzieliła się punktami z Odrą Opole, po remisie (1:1).

W zespole gości zobaczymy zawodnika dobrze znanego z występów na Stadionie Ludowym. W czerwcu Dawid Ryndak przeniósł się z Zagłębia do Niepołomic, a dziś będzie miał możliwość przypomnienia o sobie lokalnym kibicom.

Mecz poprowadzi Jacek Małyszek z Lublina. W tym sezonie był rozjemcą w dwóch spotkaniach Nice 1 Ligi. Pokazał w nich 10 żółtych kartek i podyktował jeden rzut karny.

W sezonie 16/17 sędziował w jednym meczu Zagłębia. Gospodarze wygrali (1:0) z Pogonią Siedlce.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice TRANSMISJA TV

Spotkanie Zagłębie - Puszcza nie będzie transmitowane w telewizji. Tekstowa relacja na żywo prosto ze stadionu w GOL24.pl!