0

Ruch Chorzów

3

• Sędzia zakończył mecz Ruch pewnie wygrał z Metalurgiem Skopje 3:0.

• Indywidualna akcja Curlinova. Wyrózniający sie piłkarz Metalurga strzelał, jednak obok bramki Peskovica.

• Lewczuk faulował Ljamčevskiego. Od stałego fragmentu gry rozpoczną Macedończycy.

• Kolejna akcja Ruchu Chorzów. Strzelał z dystansu Szyndrowski. Uderzenie zostało zablokowane.

• Czerwona kartka dla Dragovicia po faulu na Arkadiuszu Piechu.

• Metalurg ciągle próbuje zdobyć honorową bramkę. Tym razem Nestorovski próbował szczęścia, uderzając z dystansu. Strzelił jednak obok bramki.

• Wyraźnie krewcy są piłkarze Metalurga, którzy weszli na boisko w drugiej połowy. Tym razem za faul na Lisowskim ukarany Petar Ljamcevski. Z całej trójki zmienników czyste konto ma jeszcze tylko Nestorovcki.

• Żółta kartka również dla zawodnika gospodarzy. Ukarany Alomerović.

• Druga kartka dla zawodnika Ruchu, tym razem "żółtko" zobaczył Stawarczyk.

• Ostatnia zmiana w Ruchu i całym spotkaniu. Starzyński zmienia Janoszkę.

• Peskovicia próbował pokonać kapitan gospodarzy, Krstev, ale po raz kolejny lepszy bramkarz Ruchu.

• Curlinov zasługuje dzisiaj na chociaż jedną bramkę, za całokształt w dwumeczu, Tyn razem jednak po raz kolejny nie trafił.

• Zmiana także w zespole gospodarzy, dodajmy ostatnia. Ilija Nestorovski zmienia Ristovskiego.

• Lisowski zmienia Malinowskiego.

• Jankowski doskonale znalazł Piecha i zagrał mu prostopadłą piłkę. Snajper Ruchu nie zwykł marnować takich okazji!

• Niezawodny Arek Piech i mamy 3:0!

• Wyrywają się do ataku gospodarze, jednak mądrze gra obrona Ruchu, co po raz kolejny kończy się ofsajdem. Tym razem na spalonym Curlinov. Warto odnotować, że piłkarze Metalurga łapani byli już kilkukrotnie, podczas gdy Niebiescy jeszcze nie dali się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Trener Metalurga, Gjorgi Hristov stara się wpłynąć na przebieg gry kolejną zmianą. Na boisku melduje się Alomerović, który zmienia Memediego.

• Na meczu jest dzisiaj około 1300-1500 widzów, w tym około 200 sympatyków Niebieskich.

• W drugiej połowie Metalurg wyraźnie szuka przynajmniej kontaktowej bramki, ale czy wytrzyma narzucone tempo?

• Michal Pesković uratował teraz drużynę Ruchu przed utratą bramki. W doskonałej sytuacji znalazł się Stevanović, ale nie zdołał pokonać bramkarza Niebieskich!

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Igor Lewczuk zmienił Djokicia.

• W odpowiedzi przed szansą stanął Janoszka, ale również nie trafił w światło bramki.

• Po faulu Stawarczyka z rzutu wolnego uderzał kapitan Metalurga, Krstev, ale nie trafił w bramkę.

• Z ofensywnym nastawieniem przystąpili do drugiej połowi Macedończycy. W pierwszych minutach już dwie próby. Najpierw niecelnie strzelał Memedi, a później najlepszy w zespole gospodarzy Curlinov, również niecelnie.

• Początek drugiej połowy.

• Zmiana w zespole Metalurga - Dimoskiego zmienia Ljamcevski.

• Koniec pierwszej połowy spotkania! Na razie Ruch jest zabójczo skuteczny i prowadzi 2:0 bo bramkach zdobytych w pierwszym kwadransie gry.

• W końcówce pierwszej połowy znowu nieco więcej do powiedzenia ma Ruch, ale nie przekłada się to na okazje. Oba zespoły chciałyby już zejść na przerwę i odpocząć od upału.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w spotkaniu. Ukarany Arek Piech.

• Przed szansą na bramkę kontaktową stanął Dragović, ale skuteczną interwencją popisał się Pesković.

• Więcej z gry ma teraz Metalurg, który częściej jest w ataku. Po raz kolejny próbował Curlinov, ale został zablokowany.

• Spokojniejszy okres gry, tempo wyraźnie siadło. Ruch nie musi się wysilać, broniąc korzystnego rezultatu, a gospodarze po prostu nie mają za bardzo czym zagrozic.

• Kolejny atak gospodarzy i tym razem bramkarz Niebieskich musiał już interweniować. Zrobił to jednak pewnie po strzale Ristovskiego.

• I pierwsza próba Metalurga. Curlinov, który zrobił na nas dobre wrażenie w pierwszym meczu, w Chorzowie, tym razem nie trafił w bramkę i Pesković nie musiał nawet interweniować. Pierwszy strzał można jednak odnotować.

• Przewaga Ruchu jest cały czas widoczna. Rywale nie oddali jeszcze żadnego (!) strzału na bramkę Niebieskich. Wolę walki widać w zawodnikach Ruchu, którzy są agresywniejsi i nie odstawiają nogi, przez co częściej niż rywale faulują.

• Przewaga Ruchu widoczna jest gołym okiem, chociaż tempo meczu nie powala. Taka zaliczka odbierze już chyba rywalom chęć do dalszej walki.

• Ruch nie pozostawia złudzeń kto jest dzisiaj lepszy! Straka podwyższa na 2:0! Chyba można już powiedzieć, że Niebiescy są w kolejne rundzie!

• Zaostrzyła się gra po objęciu prowadzenia przez Ruch. Sporo fauli z jednej i drugiej strony.

• Trudno było sobie wyobrazić lepszy początek dla Ruchu! Spotkanie toczy się w dużym upale, dlatego ważne jest, by Niebiescy szybko uzyskali bezpieczny rezultat i uspokoili grę. Na razie wszystko układa się idealnie według ich planu!

• Goooool! Janoszka wyprowadza Ruch na prowadzenie!

• Kolejny rzut rożny dla Ruchu. Czy stałe fragmenty przyniosą Ruchowi efekt, podobnie jak w pierwszym meczu?

• Pavlović, który był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny w pierwszym meczu, broni strzał Piecha, udowadniając swój niezły poziom bramkarski.

• Okazja Piecha, jednak napastnik nie trafia w bramkę. Ruch od początku zaatakował.

• Wrzutka Straki i obrońcy ponownie wybijają na rzut rożny. Po kolejnym bez efektu.

• W ataku Ruch, który wywalczył pierwszy rzut rożny w spotkaniu.

• Piech faulował w ataku Dragovicia. Rzut wolny dla Metalurga.

• Początek spotkania w Kumanovoie. Jest gorąco. Bardzo gorąco.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Perdjic, Lewczuk, Panka, Lisowski, Niedzielan, Starzyński, Kuświk

• Stadion Milano Arena mieści tylko trzy tysiące kibiców. Obiekt jest nie pierwszej młodości i dodatkowo całkowicie nieosłonięty od słońca.

• W Kumanovie dzisiaj "tylko" 31 stopni i sucha murawa. Zobaczymy jak piłkarze Ruchu poradzą sobie w tych trudnych warunkach.

• Ruch ma dwubramkową zaliczkę z pierwszego spotkania. Po udanej końcówce - dwa gole zdobyte przez Arkadiusza Piecha oraz jeden autorstwa Piotra Stawarczyka - "Niebiescy" mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

• W meczu z Metalurgiem szansę na debiut w oficjalnym spotkaniu będzie miał nowy nabytek - Litwin Mindaugas Panka.

• Dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane w Kumanovie, odległym o 30 km od stolicy Macedonii. Stadion w Skopje jest zarezerwowany dla uczestniczącego w kwalifikacjach Ligi Mistrzów Vardaru. W środę wieczorem mistrz kraju grał z BATE Borysów na mogącym pomieścić 36 400 widzów.

• "Niebiescy" przyjechali do Macedonii wczoraj i w stolicy kraju Skopje przywitał ich 38 - stopniowy żar.

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO z rewanżowego spotkania 2. rundy eliminacji Ligi Europejskiej pomiędzy Metalurgiem Skopje i Ruchem Chorzów.