Metalurgs Lipawa

2

Legia Warszawa

2

• Piłkarze warszawskie Legii mieli ogromną przewagę w spotkaniu z Metalurgsem, której nie byli w stanie wykorzystać. Podopieczni Jana Urbana dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale po fatalnych błędach w obronie stracili 2 gole. Legionistom nie pomogła nawet gra w przewadze przez ostatnie 20 minut.

• Minimalnie niecelny strzał Radovicia, a sędzia kończy spotkanie!

• Dośrodkowanie Wawrzyniaka, ale radzą sobie rozpaczliwie interweniujący defensorzy Metalurgsa.

• Ostatnia zmiana w zespole łotewskim. Na murawę wchodzi Hmizs.

• Aż 4 minuty doliczone. Czy Legia będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

• Dominik Furman w miejsce Łukasika.

• Uderzenie Koseckiego sprzed pola karnego przechodzi centymetry obok słupka!

• Skomasowana defensywa zawodników Metalurgsa. Wydaje się, że remis jest dla Łotyszy jak zwycięstwo.

• Zgrywa piłkę głową Kucharczyk, ale nikt nie zamykał akcji w polu karnym.

• A rzut karny sprokurował Astiz.

• 2:2. Bez szans Dusan Kuciak. Pewnie wykonał jedenastkę Klava.

• Kamess faulowany w polu karnym! Będzie jedenastka!

• Sytuacja wróciła do normy, czyli oblężenie bramki Metalurgsa trwa.

• A na boisko wchodzi powracający po kontuzji Danijel Ljuboja. Zastępuje Janusza Gola.

• Fura szczęścia legionistów! Piłka jakimś cudem po rykoszecie trafiła wprost na głowę Robertsa Savalnieksa, który szczupakiem nie trafił do pustej bramki! Kompletnie zaskoczony był Kuciak, który rzucił się w przeciwną stronę.

• Przed nami ostatni kwadrans. Czy legioniści będą w stanie dobić osłabionego rywala, a w praktyce rozstrzygnąć losy tego dwumeczu?

• Niedokładne zagranie Koseckiego w kierunku "Sagana".

• Toms Mezs zastępuje Afanasjevsa.

• Wawrzyniak do Kucharczyka, ale popularny "Kucharz" nie był w stanie uderzyć w światło bramki.

• Na boisko wchodzi Marek Saganowski. Zastępuje Michała Żyro.

• Dzintars Zirnis zatrzymał pędzącego z kontrą Koseckiego i obejrzał swoją drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu!

• Szczęścia próbował Vladimirs Kamess, ale uderzenie zostało zablokowane. Będzie korner dla Metalurgsa.

• Dobry rajd Koseckiego, ale wrzutka nie znalazła adresata. Tymczasem coraz większa ulewa nad obiektem w Lipawie.

• Leliuga dośrodkowywał w pole karne, ale dobrze interweniował Jędrzejczyk.

• Golkiper Legii po chwili podniósł się już z murawy.

• Zderzył się z rywalem w polu karnym Dusan Kuciak, który padł teraz na murawę i zwija się z bólu.

• Kartonik dla Łukasika.

• Wyraźnie nie spieszy się już graczom Legii. Podopieczni Jana Urbana swój plan jak na razie w pełni realizują.

• Ofiarna interwencja Łukasika, który popisał się kolejnym znakomitym odbiorem w środku pola. Postawa młodzieży może napawać optymizmem kibiców Legii.

• Po chwili szczęścia z dalszej odległości próbował Janusz Gol, ale także nie wstrzelił się w łotewską bramkę.

• Raz jeszcze uderzał Żyro, z podobnym rezultatem. Niecelnie.

• Powoli buduje swój atak Legia, która ma teraz problemy ze zbliżeniem się pod pole karne rywala.

• Zamknięci na własnej połowie Łotysze, którym szybko stracony gol po przerwie wyraźnie podciął skrzydła. Czy będą w stanie powalczyć z wyżej notowanym rywalem z Polski?

• Ależ urwał się na lewej flance Żyro, zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta. Minimalnie niecelna próba!

• Astiz dobrze główkował po stałym fragmencie, ale uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Dorosevsa!

• Brutalne wejście od tyłu w nogi Koseckiego. Oskars Klava ukarany żółtym kartonikiem.

• I już 2:1 dla Legii!! Podanie od Kucharczyka wykorzystał Kosecki!

• Bez zmian w obu zespołach. Drugą połowę rozpoczęli legioniści.

• Koniec pierwszej połowy. Legia miała tę część pod kontrolą, podopieczni Jana Urbana zasłużenie objęli prowadzenie, ale stracili je po szkolnym błędzie tuż przed przerwą. Wracamy za 15 minut!

• Ależ okazja Kucharczyka po stałym fragmencie! Broni golkiper Metalurgsa.

• Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu w wykonaniu gospodarzy i od razu bramka. Wyraźny błąd Wawrzyniaka, który nie upilnował rywala.

• 1:1!! Wprowadzony Leliuga doprowadza strzałem głową do wyrównania!

• Tamosauskas ukarany kartką.

• Po rzucie rożnym dla Metalurgsa udaną główką zażegnał niebezpieczeństwo Wawrzyniak.

• Złapany na wyraźnym ofsajdzie Kosecki. Widać, że skrzydłowy Legii ma ogromne chęci, by pokazać się dzisiaj z jak najlepszej strony i wykorzystać swoją szansę.

• Zablokowane dośrodkowanie z lewej strony Jakuba Wawrzyniaka, będzie trzeci rzut rożny dla Legii w tym spotkaniu.

• Wyraźna przewaga Legii, Metalurgs popełnia proste błędy, ale teraz Astiz w ostatniej chwili naprawił fatalny błąd Żyry.

• Michał Żyro krótko rozegrał rzut rożny z Kucharczyka, ale w polu karnym wyjaśnił sytuację Tomas Tamosauskas.

• Będzie pierwsza zmiana w miejscowym zespole. Za Pavelsa Surminsa wchodzi Rytis Leliuga.

• Utrzymują się przy piłce zawodnicy Legii, którzy mają to spotkanie pod pełną kontrolą. Spokojnie konstruują kolejną akcję zawodnicy gości.

• Zablokowane uderzenie z dystansu w wykonaniu Daniela Łukasika.

• Poddenerwowani gospodarze, z trenerem Janisem Intenbergsem na czele. Zaostrzyła się gra po stracie bramki przez Metalurgs.

• Dzintars Zirnis ukarany żółtą kartką.

• Kolejna szarża Kucharczyka, który został powstrzymana przez wychodzącego bramkarza.

• 1:0 dla Legii!!! Kucharczyk wykorzystał swoją szybkość, wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do siatki!

• Kolejnego urazu nabawił się Wawrzyniak, który będzie kontynuował grę w opatrunku na głowie.

• Mogą się podobać dwójkowe akcje Koseckiego z Żyrą, ale na razie nie przynoszą one gościom większego pożytku.

• Nie ma momentu ciszy w dopingu kibiców Legii, którzy nieustannie wspierają swój zespół.

• Próbował zaskoczyć Dusana Kuciaka uderzeniem z dystansu Roberts Savalnieks, ale uderzenie zablokowane.

• Stara się szarpać na skrzydle młody Jakub Kosecki, który jak na razie jest jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy Legii.

• W ostatniej chwili powstrzymany przez jednego z obrońców Michał Kucharczyk. Mogło być groźnie.

• Jakiegoś urazu nabawił się Jakub Wawrzyniak, który musi opuścić murawę, by skorzystać z pomocy medycznej.

• Starają się konstruować atak pozycyjny Łotysze, ale jak na razie nie mogą się przebić przez szczelną defensywę legionistów.

• Metalurgs coraz bliżej pola karnego Legii. Jak nie przez rzuty wolne, to przez aoty.

• Mała przerwa w grze. Uraz jednego z zawodników gospodarzy, który musi na chwilę opuścić boisko.

• I z małym opóźnieniem zaczęła się pierwsza połowa.

• Kibice Legii rzucają race na bieżnię okalającą boisko...

• Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę. Gospodarze w pasiastych, czerwono-białych koszulkach i czerwonych spodenkach, legioniści w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

• Co do pogody, to w Lipawie chłodno, termometry wskazują około 15 stopni Celsjusza. Nad stadionie zaczyna lekko mżyć.

• Cały czas na stadion wchodzą kolejni kibice z Warszawy. Podopieczni Jana Urbana powinni się czuć na Łotwie jak u siebie w domu.

• Na murawie trwa rozgrzewka zawodników obu zespołów.

• Jak na razie na trybunach w Lipawie prawie sami kibice Legii. Gospodarzy jeszcze nie widać.

• Tylko na ławce Legii znalazł się powracający do zdrowia Danijel Ljuboja. Kontuzjowani są z kolei Rafał Wolski oraz Dickson Choto.

• Ławka rezerwowych Metalurgsa: Raivo Varazinskis, Ilja Sadcins, Rytis Leliuga, Toms Mezs, Dmitrijs Hmizs, Vugar Askerov, Jurgis Kalns.

• Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Marko Suler, Marek Saganowski, Jakub Rzeźniczak, Danijel Ljuboja, Dominik Furman, Bartosz Żurek.

• Warszawska Legia rozpoczyna zmagania w ramach eliminacji Ligi Europejskiej. Pierwszym rywalem podopiecznych Jana Urbana będzie łotewski Metalurgs Lipawa. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!