1

Cracovia

3

• Za uwagę i wspólnie spędzone popołudnie z piłkarską 1. ligą w Ekstraklasa.net dziękuję serdecznie, Damian Sobolewski. Na kolejne relacje zapraszamy już w następnym sezonie

• Koniec meczu !! Cracovia pokonuje na wyjeździe Miedź 3-1, Flota wygrywa w Świnoujściu Termalicę w takim samym stosunku, natomiast w Bytomiu Zawisza gromi Polonię 4-0 i oto bydgoszczanie oraz krakowianie zagrają w przyszłym sezonie w Ekstraklasie !! Emocje do samego końca, scenariusz którego nie powstydziłby się Alfred Hitchcock i dwa zasłużone kluby wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce !!

• Gol dla Floty ! 3-1 w Świnoujściu i oto jest jasne: Cracovia awansuje do Ekstraklasy !!

• "Bójcie się chamy, do Ekstraklasy wracamy" oto chóralne śpiewy fanów z Krakowa

• Madejski z rzutu wolnego w pole karne ale spokojnie łapie Pilarz

• Faul w ataku Danielewicza i pomocnik "Pasów" ukarany żółtą kartką

• Ależ okazja dla Cracovii !! W polu karnym był Dąbrowski, podawał do środka do Bernhardta, ten oddaje do Boljevicia i Czarnogórzec strzela na bramkę jednak uderzenie zablokowane ! Tylko rzut rożny

• Zawisza strzela w Bytomiu trzecią bramkę i już otwiera szampany świętując awans do Ekstraklasy !

• Tempo odrobinę siadło, dużo walki w środku pola, Cracovia przyczajona czeka na kontry i definitywne zakończenie spotkania

• Zmiana w drużynie Miedzi, za Nowackiego który wszedł 5 min temu wchodzi Zasada. To efekt nie wyleczonej kontuzji Nowackiego, która ponownie dała znać o sobie i Nowacki musi opuścić plac gry

• Efektowna oprawa kibiców "Pasów", sektorówka, flagi na kijach oraz baloniki

• Dobra wrzutka z rzutu rożnego na Kosanovicia, jednak piąstkuje Ptak i z kontrą wychodzą gospodarze

• Zmiana w drużynie gospodarzy, za zmęczonego Zakrzewskiego wchodzi Marcin Nowacki i teraz to Grzegorzewski będzie najbardziej wysuniętym zawodnikiem Miedzi

• Na prawej stronie znów szaleje Madejski, kiwa się z 4 zawodnikami i w końcu siła złego na jednego i Madejski traci piłkę

• Gooooolll !! Cracovia strzela na 3-1 !! Pięknie w uliczkę dogrywa Budziński, do piłki dopada Dudzic i w sytuacji sam na sam pokonuje Ptaka dając Cracovii dwubramkowe prowadzenie !! Nos trenerski Stawowego okazał się niezawodny

• W polu karnym po zamieszaniu do piłki doszedł Zakrzewski który oddaje strzał na bramkę jednak trafia w sam środek i łapie piłkę Pilarz

• Z innych stadionów: Flota wychodzi na prowadzenie 2-1 a Zawisze strzela drugiego gola i prowadzi już 2-0

• Ostatnia zmiana w ekipie Cracovii, za Stebleckiego wejdzie napastnik Bartłomiej Dudzic. Stawowy nie chce ryzykować i postanawia dobić przeciwnika

• Okazja dla Miedzi !! Na lewej stronie szarżował Lenkiewicz, dogrywa w pole karne i tam akcję zamyka Madejski i trafia tylko w boczną siatkę !!

• Nie przypominam sobie takiego meczu, w którym obie ekipy dostałyby od sędziego po dwa rzuty karne!

• A w Bytomiu na prowadzenie wyszedł Zawisza, który strzela gola w 43 min. po rzucie karnym skutecznie wyegzekwowanym przez Pawła Abbota

• Informacja ze Świnoujścia: Flota doprowadza do remisu tuż przed przerwą po golu Nwaogu i wraca do gry!

• Schodzimy na przerwę. Cracovia

• Koniec pierwszej połowy meczu. Cracovia prowadzi dwoma golami, a ich zdobywcą po dwóch rzutach karnych jest Vladimir Boljević. Miedź miała szansę strzelić gola kontaktowego, jednak Jakub Grzegorzewski z rzutu karnego nie trafił w bramkę i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 0-2

• Cracovia w końcowej fazie pierwszej części gry stara się oddalić grę od własnego pola karnego. Widać doświadczenie wielu zawodników "Pasów"

• Miedź nadal próbuje wrzucać piłkę w pole karne z bocznych sektorów boiska ale na nic się to zdaje. Wszystko wybijają obrońcy bądź dobrze w bramce zachowuje się Pilarz

• A tymczasem w Świnoujściu Termalica strzela gola i wychodzi na prowadzenie !

• Arbiter Siejewicz jest dziś bardzo hojny jeśli chodzi o rozdawanie "jedenastek". Trzeba jednak przyznać, że przy żadnej z decyzji nie można miećdo neigo pretensji

• Rzut rożny dla Cracovii z prawej strony, dośrodkowuje Boljević ale piłkę wybijają obrońcy czym zażegnują niebezpieczeństwo

• Ależ okazja Miedzi !! W polu karnym świetnie znalazł się Zakrzewski, mocno uderzył kozłującą piłkę i kapitalna interwencja Pilarza chroni Cracovię przed utratą gola

• "Pasy" świetnie zagęszczają środek pola dzięki czemu Miedź nie bardzo ma argumenty na przedarcie się pod bramkę Pilarza

• Krótka przerwa w grze, gdyż na murawie leży Szeliga

• Boljević dziś jest klasą samą dla siebie. Sam wypracowuje sobie karne, sam je strzela i to dzięki niemu Cracovia prowadzi już dwoma golami

• Wojciech Stawowy na razie może być zadowolony. "Pasy" realizują swój plan. Stawowy

• Gooool !!! identycznie jak przy pierwszej próbie tak i teraz Boljević myli Ptaka i umieszcza piłkę w siatce! 2-0 dla "Pasów"

• Uwaga znów rzut karny dla Cracovii!!! Znów faulowany Boljević !!