Dolcan Ząbki

1

• Koniec spotkania. W Kluczborku 1:1.

• Cztery minuty doliczone.

• Dolcan złapał wiatr w żagle i przycisnął. Gra na prawdę dobrze. Świetnie spisuje się w końcówce Buśkiewicz, który dał świetną zmianę. Gdyby Dolcan grał tak od początku, wynik mógłby być o wiele lepszy dla gości.

• Ostatania zmiana w MKS. Trener przygotowywał ją tuż przed bramką, ale nastąpiła już po wznowieniu gry od środka.

• Buśkiewicz po długim rogu ładnie uderzył i jest 1:1. Stodoła był bez szans.

• Gra toczy się w środku pola. Oba zespoły nie bardzo mają atuty, by skutecznie zaatakować. Nie zdziwimy się, jeśli wynikiem 1:0 zakończy się to spotkanie.

• Atak Dolcanu. Dobre dośrodkowanie Piesia, ale radzą sobie z wrzutką obrońcy. Kontra MKS, ale Niziołek za bardzo zwolnił akcję.

• Druga zmiana w MKS. Hanzel za Półchłopka.

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Zszedł Kazimierowicz, a wszedł Kaczmarek.

• Trener gości wykorzystał już komplet zmian. Za wszelką cenę próbuje zmienić obraz gry, ale mecz ciągle ze wskazaniem na MKS, które jednak też nie gra porywającego futbolu.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Osłowski za Chylaszka.

• Druga zmiana w Dolcanie. Unierzyński za Koziarę.

• Żółta kartka dla Półchłopka.

• Zmiana w zespole gości. Buśkiewicz za Zapaśnika.

• Po wznowieniu gry spotkanie nie zachwyca. Z boiska wieje nudą. Goście nie są w stanie stworzyć groźnej akcji.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dwie minuty doliczone.

• Nerwowo robi się na boisku. Kolejna kartka, tym razem dla Piesia.

• Żółta kartka dla Kazimierowicza.

• Przepychanki na boisku. Sędzia upomina zawodników ale bez kartek. Z rzutu wolnego uderza Nitkiewicz, ale w mur, poprawka też w zawodników rywali i tylko aut.

• Żółta kartka dla Ciesielskiego za faul. Będzie groźnie. Rzut wolny.

• Źółta kartka dla Niziołka.

• Rzut wolny dla MKS. Copik pięknie uderzył, ale Humerski ładnie obronił.

• MKS w pełni zasłużył na tę bramkę. Od początku przeważa i potwierdza tezę, że na własnym boisku jest zawsze groźny. Czyżby dzisiaj kończył się piękny sen Dolcanu o utrzymaniu, rozpoczęty po zwycięstwie nad Podbeskidziem?

• GOOOL! Wrzutka Tuszyńskiego w pole karne i Adam Orłowicz głową zdobywa bramkę dla MKS!

• Dobrą akcję wyprowadził MKS, ale skończyło się na spalonym Ulatowskiego.

• Dariusz Dadacz dostał żółtą kartkę za faul.

• Arkadiusz Półchłopek główkował na bramkę, ale za słabo i bez problemu Humerski.

• Dwa rzuty rożne dla Dolcanu, ale bez efektu.

• MKS nieco przyspieszył. Dobry przerzut Tuszyńskiego przez pole karne Dolcanu, ale po interwencji jednego z obrońców tylko aut.

• Piłkę w pole karne zagrał Copik, ale Nitkiewicz nie sięgnął do piłki i bez efektu. Ładna akcja gospodarzy.

• Gospodarze grają w biało-niebieskich strojach, goście na czerwono. Na stadionie piknikowa atmosfera. Na trybunach maksymalnie koło 1000 kibiców.

• Pierwsze minuty spokojne. Zespoły na razie ostrożnie, badają się wzajemnie.

• Początek spotkania.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych gospodarzy Świtała, Hanzel, Hober, Kaczmarek i Żehaluk. U gości Buśkiewicz, Dadacz, Hirsz, Koziara, Leszczyński, Osłowski i Wielądek.

• Goście, mimo iż zajmują ostatnie miejsce w tabeli, humory mają niezłe, bo w tunelu zapaliło się światełko po sensacyjnym zwycięstwie nad Podbeskidziem w Ząbkach. Strata do bezpiecznych pozycji wynosi co prawda 9 punktów, ale terminarz Dolcan ma nad wyraz korzystny. W zapasie ma walkower z GKP Gorzów oraz kilka spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie, w tym właśnie MKS Kluczbork, Kolejarzem Stróże, Odrą Wodzisław i Termaliką Bruk-Bet. Dzisiaj podopieczni Roberta Podolińskiego mogą wykonać pierwszy krok w stronę utrzymania.

• Atmosfera w obu zespołach zgoła odmienna. Gospodarze w ostatnim spotkaniu zostali rozgromieni w Szczecinie przez Pogoń 1:5, a do dymisji podał się trener Ryszard Okaj. Rezygnacja nie została jednak przyjęta i dzisiaj Okaj zasiądzie na ławce trenerskiej.

• Witamy w relacji ze stadionu w Kluczborku, gdzie miejscowy MKS zmierzy się z czerwoną latarnią, Dolcanem Ząbki.