0

• Koniec spotkania! MKS zdobywa 3 punkty!

• Sędzia dolicza 3 minuty.

• Ostania zmiana w Kluczborku. Góral za Kaczmarka.

• Próba odpowiedzi radzionkowian, ale atak Foszmańczyka powstrzymują defensorzy MKS.

• MKS mógł pójść za ciosem, jednak Półchłopek nie zdołał pokonać Skorupskiego w dogodnej sytuacji.

• Natychmiastowa zmiana w Ruchu. Rocki za Pawła Giela.

• Copik pewnie z karnego i jest 1:0 dla Kluczborka!

• Trzcionka zagrywa ręką w polu karnym i jest rzut karny dla MKS!

• Druga zmiana w MKS. Schodzi Tuszyński, wchodzi Półchłopek.

• Żółta kartka dla Rzepki za faul.

• Zmiana także u gości. Jarkę zmienia Piotr Giel.

• Ofensywna zmiana w MKS. Szansę otrzymuje Hober, schodzi Kazimierowicz.

• Skorupski broni strzał Copika, który dobijał po uderzeniu Tuszyńskiego.

• Próba budowania ataku przez MKS, ale w ostatecznie Ulatowski przepycha się w polu karnym i zostaje powstrzymany przez obrońców.

• Z boisku zaczyna wiać nudą. Oba zespoły nie mają pomysłu na sforsowanie obrony rywala. Goście ograniczają się do defensywy.

• Dobra okazja dla MKS, uderzał Ulatowski, jednak po raz kolejny nie ma bramki. Przewaga gospodarzy większa z minuty na minutę.

• Rzut rożny dla MKS. Wykonuje Tuszyński, wrzutka ale Skorupski po raz kolejny dobrze interweniuje na przedpolu.

• Pierwsza zmiana w spotkaniu. Kowalski za Kaciczaka.

• Próba wymuszenia rzutu karnego przez Kaczmarka kończy się żółtą kartką dla zawodnika MKS.

• Bardzo spokojne pierwsze minuty po przerwie. Oba zespoły badają się i nie stwarzają zagrożenia pod bramką.

• Tuszyński wrzucał piłkę z rzutu wolnego, jednak strzał głowa Glanowskiego był bardzo niecelny.

• Początek drugiej połowy. Oba zespoły bez zmian.

• W pierwszych 45 minutach ogromna przewaga wizualna MKS. Gospodarze strzelali na bramkę radzionkowian 21 razy, podczas gdy Ruch odpowiedział zaledwie czterema. Najlepszą okazję zmarnował Tuszyński, który w sytuacji sam na sam ze Skorupskim lobował niecelnie, chociaż był bardzo blisko. W drugiej połowie zapowiada się emocjonujące widowisko. Zapraszamy po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Po zmarnowanej okazji Tuszyńskiego kolejna świetna okazja dla MKS! Tomasz Copik posłał piękną bombę z 30 metrów i centymetry dzieliły piłkę od zgarnięcia pajęczyny w okienku bramki. Uderzyła jednak w spojenie i wyszła w pole! Ależ okazja!

• Przed doskonałą sytuacją stanął Patryk Tuszyński, jednak posłał piłkę lobem zbyt mocno i ta minęła opuszczoną bramkę.

• Po akcji MKS z 20 metrów uderzał Nitkiewicz, jednak piłka przeszła obok bramki. Gospodarze oddali już 14 strzał w tym spotkaniu, jednak żaden z nich nie był w stanie zagrozić bramce Ruchu. Wszelkie wrzutki w pole karne padają łupem Skorupskiego, który bardzo dobrze gra na przedpolu.

• Optyczną przewagę mają gospodarze. Radzionków próbował się przebić pod pole karne kluczborczan, jednak próba szybko została zażegnana wybiciem piłki na aut.

• Strzał z 35 metrów Copika, jednak takimi próbami z dystansu ciężko będzie cokolwiek zwojować. Bardzo niecelnie.

• Po wrzutce Kamila Nitkiewicza w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Kazimierowicz, jednak nie potrafił wykorzystać okazji.

• Gra się nieco uspokoiła, ale spotkanie na razie może się podobać. Miejmy nadzieję, że oba zespoły nie osiądą na laurach i zrobi się jeszcze ciekawiej.

• Znamy już dokładną liczbę widzów. Na mecz sprzedano 700 biletów. Fanów z Radzionkowa pojawiło się 40.

• Mocno z dystansu uderzał Glanowski, ale wysoko ponad bramką. Takie strzały lepiej pominąć milczeniem...

• Kaczmarek próbował zaskoczyć Skorupskiego, ale bramkarz Radzionkowa nie miał problemu z jego strzałem.

• Szymura fauluje Nitkiewicza i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Teraz to goście stanęli przed okazją po stałym fragmencie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybijał jednak Ulatowski.

• Rzut rożny dla MKS, ale bez zagrożenia.

• I pierwsza dobra próba strzału. Z linii pola karnego uderzał Jarka, jednak piłka minęła słupek bramki Świtały.

• Od pierwszych minut spotkanie rozgrywane jest w szybkim tempie. Oba zespoły zostawiają sporo zdrowia na boisku. Zanosi się na to, że w Kluczborku nie powtórzy się nudny scenariusz z meczu z Odrą Wodzisław.

• Dobre uderzenie Ulatowskiego z dystansu, ale obok słupka.

• Na trybunach zasiadło dziś około 1000 kibiców. W sektorze przyjezdnych niewielka grupka około 40 fanów Cidrów.

• Początek spotkania.

• Rezerwowymi w Ruchu są Piotr Adamek, Mateusz Cieluch, Piotr Rocki, Marcin Kowalski, Mateusz Mak, Piotr Giel i Michał Mak.

• Na ławce rezerwowych gospodarzy poza Krzysztofem Stodołą zasiądą Arkadiusz Półchłopek, Dariusz Góral, Wojciech Hober, Paweł Odrzywolski, Tomasz Jagieniak i Dawid Hanzel.

• W składzie Radzionkowa jedna zmiana w porównaniu z poprzednim spotkaniem. W ataku Piotra Rockiego zastąpił Adrian Świątek.

• Znamy już składy obu zespołów. Do składu MKS po pauzie za kartki powrócił Tomasz Copik. Z tego powodu wypadł natomiast Rafał Niziołek. Do wyjściowej jedenastki nie załapał się natomiast Krzysztof Stodoła, który w ostatnim meczu pauzował za czerwoną kartkę w meczu z Niecieczą. Dziś zasiądzie na ławce rezerwowych, a kolejną szansę dostanie Grzegorz Świtała, który jeszcze nie puścił bramki w trzech dotychczasowych meczach w pierwszej lidze.

• Witamy w relacji ze stadionu w Kluczborku, gdzie w zaległym spotkaniu 18 kolejki pierwszej ligi miejscowy MKS podejmie Ruch Radzionków. Oba zespoły w ostatniej kolejce nie zanotowały dobrych wyników, dzisiaj liczą więc na znacznie lepszy występ.