SSC Napoli

2

Arsenal Londyn

0

• Nie, nie uda się. Koniec meczu, zwycięża Napoli, ale jakże gorzkie jest to zwycięstwo. Udało się ograć Arsenal, ale zabrakło jeszcze jednego gola, zabrakło dokładności przy jednym ze strzałów, których było przecież sporo w drugiej połowie. Borussia wygrała 2:1 z Marsylią i z pierwszego miejsca wychodzi z grupy, londyńczycy zajmą drugą lokatę. Napoli, mimo, iż ma dokładnie tyle samo oczek co ci dwaj rywale, odpada z Ligi Mistrzów. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Czy się uda, czy Napoli wciśnie jeszcze jednego gola?

• Gooooooooool! 2:0, Callejon!

• Uspokoiła nam się gra z Neapolu, Arsenal stara się utrzymać ten wynik, a gospodarze nie potrafią teraz mocniej zaatakować

• Mamy bramkę dla Borusii, strzelcem Kevin Grosskreutz. W tej chwili Napoli potrzebuje jeszcze dwóch goli do awansu.

• ...i dla Fernandeza.

• No i w wyniku tego mamy żółtą kartkę dla Walijczyka...

• Mamy teraz zamieszanie na boisku, Ramsey przepychał się z Fernandezem.

• Było groźnie pod bramka gości! Armero świetnie dośrodkował w pole karne, płasko, po ziemi, ale nikt nie zdołał przeciąć tej piłki.

• Cofnęli się teraz neapolitańczycy do gry z kontrataku, oddając pole do rozgrywania piłki rywalowi. Ten jednak nie potrafi z tym nic zrobić.

• Ależ się ułożył ten mecz dla gospodarzy. Mają teraz wszystko, co potrzebne do awansu, korzystny wynik swój i Borussii, czerwoną kartkę dla Arsenalu. Zobaczymy, w jakich nastrojach będą po końcowym gwizdku.

• Czerwona kartka dla Artety! Hiszpan głupio faulował Callejona w środku pola i za ten wyczyn zobaczył drugą żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Na tę chwilę w fazie pucharowej są ekipy Napoli i Arsenalu. Borussia żeby awansować, musi teraz wygrać, a wciąż remisuje z Marsylią.

• Zmiana w Arsenalu, Monreal za Rosickiego.

• Akcja dwóch byłych piłkarzy Realu Madryt, Callejon dograł piłkę do Higuaina, a ten najpierw świetnie się zastawił, a potem pokonał bramkarza.

• Gooooooooooooooooooool! Gooooonzalo Hiiiiguain! 1:0 dla Napoli!

• Dobra wrzutka w pole karne gości z rzutu wolnego, ale radzi sobie Szczęsny. Po chwili futbolówkę dogrywał jeszcze Albiol, ale i tym razem bramkarz dobrze się spisał.

• Sprytną akcje przeprowadzili przed chwilą podopieczni Rafy Beniteza, Insigne dobrze dograł do Higuaina, ale ten z niezłej pozycji, fatalnie przestrzelił.

• Insigne uderzył przed chwilą sprzed pola karnego, ale zrobił to za lekko i goalkeeper gości spokojnie chwycił futbolówkę.

• Pierwsza zmian Arsene'a Wengera. Ramsey za Cazorlę.

• Żółta kartka dla Giroud, za grę po gwizdku sędziego.

• Oglądamy teraz zupełnie zagubiony Arsenal. Słabo wygląda gra lidera angielskiej Premier League, zdarzają mu się głupie straty, nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. To może się źle skończyć.

• Żółta kartka dla Artety za faul na Behramim.

• Kolejna szansa dla gospodarzy! Fatalnie piłkę stracił Koscielny, przejął ją Callejon i choć oddał dobry strzał, to piłka minęła lewy słupek bramki Szczęsnego.

• Ależ przyciskają teraz piłkarze Beniteza. Co chwila wrzucają te piłki w pole karne, robią to naprawdę dobrze i zaraz może paść gol!

• Groźna wrzutka w szesnastkę Arsenalu z prawej strony, jednak nieznacznie z piłką minał się Callejon.

• Co za okazja dla Włochów! Do świetnej pozycji strzeleckiej, w polu karnym rywala, doszedł Almero, ale zawodnik ten uderzył fatalnie i piłkę złapał Szczęsny.

• Mamy zmianę gospodarzy. Insigne za Pandewa.

• Seria błędów i głupich strat w wykonaniu obu ekip. Czy skończy się to golem?

• Mogło być groźnie dla gospodarzy. Behrami nie zapanował nad piłką i blisko jej przejęcia był Giroud, ale uprzedzić go zdołał Rafael.

• Rosicki faulował teraz rywala na własnej połowie boiska.

• Jak na razie z przebiegu gry widać, że dużo lepiej wyglądają ataki Kanonierów, ale nic z nich nie wynika.

• Faul Jenkinsona, w okolicach pola karnego gospodarzy.

• Oezil uderzał teraz sprzed pola karnego, ale mimo niezłej pozycji, strzał tego piłkarza był fatalny.

• Początek tej drugiej połowy senny, jak cała pierwsza. Na razie bez żadnych sytuacji.

• Arbiter daje znać, Arsenal rozpoczyna drugą część meczu.

• I mamy koniec pierwszej połowy. Jak na razie jesteśmy świadkami dość przeciętnego widowiska, obie drużyny bardzo rzadko stwarzają sobie jakiekolwiek sytuacje do strzału. Szczególnie Napoli powinno bardziej zależeć na strzelaniu goli, a do tej pory bardzo mało robi w tej materii. Oby po przerwie było lepiej. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Ależ błąd Szczęsnego, to powinno być 1:0 dla Napoli! Polski bramkarz zagrał, a właściwie obił piłkę o głowę Higuaina, ale Argentyńczyk nie zdołał oddać celnego strzału.

• I żółta kartka dla Dzemaili, za faul na Koscielnym.

• Kolejny faul Metrensa. Bardzo ryzykuje ten zawodnik, ma przecież już żółtą kartke na swoim koncie.

• Kapitalna okazja dla Napoli! Maggio wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, ale Polak mądrze wyszedł, skrócił pole, przez co obrońca gospodarzy przestrzelił.

• Żółta kartka dla Mertensa za faul na Rosickim.

• Jak na razie mecz ten niestety nie porywa. Dużo chaosu wkrada się w poczynania jednych i drugich, akcje są szarpane, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

• A teraz Callejon uderzył sprzed pola karnego, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Flaimini oddał przed chwilą strzał sprzed szesnastki, ale zawodnik Arsenalu nie zapanował dobrze nad piłką i został zablokowany.

• Faul Oezila na Maggio, na połowie gości. Bez żółtej kartki.

• Kolejna długa akcja gości, tym razem skończona nieudaną wrzutką Jenkinsona. Jak do tej pory procentowe posiadanie piłki na korzyść Arsenalu, 60 do 40,

• Ależ to była okazja dla londyńczyków! Długo, bardzo długo rozgrywali oni teraz piłkę,aż w bardzo dobrej pozycji znalazł się Giroud. Strzał tego piłkarza świetnie jednak wybronił bramkarz.

• Groźnie mogło być teraz pod bramką Szczęsnego, ale dośrodkowanie Armero wybił Mertersacker.

• Dobrze zagrał przed chwilą Oezil futbolówkę do Giroud, ale Francuz źle ją przyjął i akcja spaliła na panewce.

• Niezłą teraz mieli okazje gospodarze, ale źle wykonali rzut wolny i przy piłce są Kanonierzy.

• W Marsylii już 1:1, gola wyrównującego zdobył Diawara.

• Dłużej teraz przy piłce utrzymuje się Arsenal, gospodarze nastawili się na grę z kontry i jednym szybkim podaniem starają się przedostać pod szesnastkę gości.

• Tym czasem w Marsylii Borussia prowadzi już w Marsylii 1:0, gola zdobył Robert Lewandowski. Na tę chwilę, w fazie pucharowej jest ekipa z Niemiec i Arsenal.

• Dobra teraz akcja Napoli. Mertens zagrał długą piłkę do Pandewa, ale strzał tego drugiego spokojnie obronił polski bramkarz Arsenalu.

• Dużo chaosu widać jak na razie w atakach obu zespołów. Akcje ofensywne nie są specjalnie przemyślane i kończą się szybkimi stratami.

• Dobrze teraz zagrał Mertens do Higuaina, ale Argentyńczyk w momencie podania był na spalonym.

• Niezła teraz próba ataku ze strony gospodarzy, zatrzymana tuż przed polem karnym Kanonierów.

• A teraz na Artecie, w środkowej strefie. Faulował Pandew

• Faul na Cazorli, na połowie gości.

• Pierwsze dłuższe zagranie Callejona, piłkę łapie jednak Szczęsny.

• Sędzia gwiżdże po raz pierwszy, mecz zaczynają gospodarze.

• Piłkarze są już w tunelu wychodzącym na boisko. Czekamy na wielkie emocje!

• My w naszej zapowiedzi jako zwycięzce wytypowaliśmy dzisiejszych gospodarzy, choć nie wydaje nam się, aby byli oni w stanie wygrać różnicą trzech goli. A na jaki koncowy rezultat Wy stawiacie?

• Już tylko dziesięć minut do meczu, pora na przedstawienie składu sędziowskiego. Jako arbiter główny wystąpi dziś Viktor Kassai, na liniach pomagać mu będą György Ring i Vencel Tóth, a za bramkami Tamás Bognar oraz Sandor Szabo, arbitrem technicznym będzie Robert Kispal. Wszyscy ci panowie są oczywiście Węgrami.

• W ostatnim meczu ligowym, Arsenal dość niespodziewanie tylko zremisował u siebie z Evertonem, 1:1. Drużyna Rafy Beniteza, także na własnym boisku, również podzieliła się punktami, remisując 3:3 z Udinese.

• Dziś z rozgrywek odpadł już Juventus Turyn, całkiem prawdopodobne jest, że odpaść może również Napoli. Faza pucharowa Ligi Mistrzów bez drużyn z Serie A? To wcale nie jest niemożliwe, swój pobyt w Champions League może skończyć także AC Milan.

• Sytuacja w grupie F jest skomplikowana jak wykresy pana Jacka Gmocha. Pierwsze miejsce zajmuje Arsenal, ale jego przewaga nad Borussią Dortmund i Napoli wynosi tylko trzy punkty i może być tak, że Kanonierów zabraknie w kolejnej fazie rozgrywek. Wystarczy, że neapolitańczycy zwyciężą dzisiaj "tylko" różnicą trzech goli, a niemiecka ekipa ogra na wyjeździe Marsylię.

• Jako, że do pierwszego gwizdka mamy jeszcze dość sporo czasu, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią do tego meczu. Możecie ją znaleźć w tym miejscu.

• Jeśli chodzi o wyjściowe ustawienie dzisiejszych gości, to pewnie wielu z Was przeciera oczy i próbuje w nim szukać Aarona Ramsey'a. Obecność będącego w życiowej formie Walijczyka, tylko na ławce rezerwowych, jest chyba jak na razie największym zaskoczeniem tego meczu.

• Ławka rezerwowych Napoli: Colombo, Uvini, Britos, Cannavaro, Inler, Insigne, Zapata

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Fabiański, Vermaelen, Monreal, Wilshere, Ramsey, Walcott, Bendtner

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki jakie desygnowali obaj szkoleniowcy. Jakieś niespodzianki?

• Te dwie ekipy rzecz jasna starły się już raz w tej edycji tych rozgrywek. Pierwszego października na The Emirates Stadium gospodarze zwyciężyli 2:0. Tutaj możecie dla przypomnienia obejrzeć skrót z tamtego spotkania.

• Witamy! Już za troszkę ponad godzinę, na Stadio San Paulo w meczu o awans do fazy pucharowej piłkarskiej Ligi Mistrzów zmierzą się miejscowe Napoli oraz Arsenal Londyn. Na relację live z tego wydarzenia zapraszam, Damian Wiśniewski.