SSC Napoli

2

Borussia Dortmund

1

• Pan Pedro Proenca kończy ten niezwykle emocjonujący mecz. Było w nim wszystko: parady bramkarzy, gole, czerwone kartki. Ostatecznie to Włosi mogą dopisać bardzo cenne 3 punkty.

• Borussia stawia wszystko na jedną kartę. Ostatnia minuta meczu.

• Hamsik schodzi, wchodzi Mesto. Benitez kradnie cenne sekundy.

• Arbiter dorzuca minimum 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Ależ mecz!!

• BVB idzie za ciosem. Po strzale Reusa Reina paruje piłke na rzut rożny, do której podchodzi sam strzelec, ale prosto w ręce bramkarza Napoli.

• Zuniga nieszczęśliwym strzelcem bramki. Piłka całym obwodem minęła linię bramki Pepe Reiny. 2-1!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Zza chmur wyjrzało słonce!!

• Subotic po dobrym odbiorze w środkowej strefie, podłączył sie do akcji ofensywnej ale jego dośrodkowanie bardzo niecelne.

• Stały fragment gry dla BVB z 18. metrów. Do piłki podszedł Sahin ale nie kopnął piłki tak, jak przyzwyczaił do tego kibiców - metr nad bramką.

• Koronkowa akcja graczy Azzurich, zakończona strzałem Pandeva i niecelna dobitką Hamsika. Akcje Napoli nabierają finezji!

• Sahin stzela płasko po ziemi z 25. metrów ale w sam środek bramki.

• Fenomenalna wymiana piłki między zawodnikami Napoli pod polem karnym Dortmundczyków zakończona efektownymn, lecz niecelnym, strzałem Callejona.

• Strzał Hofmanna z 16. metrów bez trudu wyłapuje Reina. Wynik bez zmian. Coraz mniej czasu przed BVB.

• Posiadanie piłki na korzyść Napoli - 58%.

• Higauin również żegnany owacją na stojąco. Kolejny strzelec gola siada na ławkę. W jego miejsce Goran Pandev.

• Ostatnia zmiana w szeregach żółto czarnych. Za Mkhitaryana Hofmann.

• Borussia jakby bez wiary, bez chęci odmienienia obrazu, nie mówiąc o samym wyniku, tego meczu. Ostatni kwadrans rozpoczęty.

• Insigne żegnany owacją na stojąco. W jego miejsce Mertens.

• Aubameyang ostemplował poprzeczkę Pepe Reiny!!! Napoli, chcąc pójść za ciosem, zapomniało o defensywie. Na szćżęście, dla gospodarzy, szczęście im sprzyja.

• Strzelec fetując swoją radość z gola okupił żółtą kartką.

• Lorenzo Insigne podszedł do piłki ustawionej na 20. metrze i perfekcyjnym strzałem w samo okkienko bramki podwyższa wyniik tego spotkania. Piłka po drodze odbiła sie jeszcze od poprzeczki.

• INSIGNE GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! stadiony świata

• Kolejny rzut rożny dla Azzurich, Maggio zablokowany przez stoperów BVB.

• Hamsik do Higuaina, który w polu karnym zablokowany przez Subotica, Rzut rożny dla gospodarzy bez historii.

• Inler z 30. metrów na bramkę Langeraka, który wybija piłkę, jak w podręczniku, do boku. Za chwilę Aubameyang na bramke Reiny. sytuacja zmienia sie jak w kalejdoskopie

• Ładna kombinacja Zunigi z Insigne w polu karnym BVB. Wynikiem tego sytuacja strzelecka dla Napoli, ale ostatecznie strzał zablokowany przez stoperów BVB.

• Niepogodzony z decyzja arbitra Higuain, który odgwizduje faul w ataku w polu karnym BVB.

• Faul na 40. metrze przed bramką Pepe Reiny. Do piłki podchodzi Sahin.

• Obraz gry diametralnie się zmienił w stosunku do tego co widzieliśmy w pierwszych trzech kwadransach. Teraz To BVB czeka na kontrę, a Napoli próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym. Czy Dortmundczycy skorzystają ze swojej najgroźniejszej bronii - kontry?

• Napoli próbuje od samego początku podwyższyć wynik tego spotkania, tym samym odbierając chęci graczom z Dortmundu na grę w tym meczu. Na razie bez skutecznie.

• Wracamy do gry w drugiej połowie.

• Jak zareaguje Kloppo? Czy zmieni coś Benitez? Już za chwilę druga część gry!!

• Dzisiaj tylko 4 bramki do przerwy. Poza Stadio San Paolo kibice oglądali bramki tylko na Camp Nou, Stamford Bridge i Vicente Calderon. Piłkarze muszą się sprężyć, bowiem wczoraj padło łącznie 30 goli.

• Koniec pierwszej połowy.

• Błaszczykowski płaci miejscem w składzie. Langerak zmienia polaka.

• Kiedy wszyscy szykowali się na przerwę z groźną akcją ruszyli Napolitańczycy. Higuain mijał bramkarza BVB, a ten rozpaczliwie zatrzymał piłkę ręką

• Roman Weidenfeller ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym.

• Zmiana spowodowana kontuzją. Hummelsa zmienia piłkarzem rodem z Gabonu. Zmiana na wkorś ofensywna. Co pokaże Aubameyang?!

• Insigne prawą nogą w pole karne, gdzie do piłki doszedł Higuain ale tym razem nie trafia w światła bramki.

• Dortmundczycy wierni swojemu stylowi próbują grą na jeden, dwa kontakty przedostać się pod bramkę Reiny. Póki co bez wymiernego skutku w postaci bramek. Napoli natomiast nastawiano na grę z kontry.

• Znowu Reus i znowu fatalnie. Wprost w ręce Reiny

• Faul na 30. metrze przed bramką Reiny na Ormianinie. Gracze Azzurich nie mogą pogodzić się z decyzją sędziego. Kto podejdzie do piłki?

• Marcel Schmelzer ukarany żółtym kartonikiem za brzydki faul w środkowej strefie

• Marco Reus ze stojącej piłki trafia w mur. Do bramki było około 25 metrów

• Britos napomniany żółta kartką za faul na Błaszczykowskim, który gdyby nie ten incydent mógłby popędzić sam na sam z bramkarzem Napoli.

• Lewandowski osaczony przez 2 stoperów Azzurich oddaje piłkę do Reusa na 15. metr, który nie czysto trafia w piłkę, która mija bramkę Reiny.

• Na trybuny wyrzucony zostaje Klopp, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego wstrzymującym zbyt dugo poza linią końcową Subotica

• Ze stałego fragmentu, piłkę dośrodkował Zuniga, a futbolówke do bramki głową skierował Higuain.

• GOOOOOOOOOL HIGUAIN 1-0!!!!!!!!

• Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskakuje Hummels i do sporego wysiłku zmuszony był Reina, który przenosi piłkę nad bramką. Kolejny korner ląduje w rękach Reiny

• Po podaniu Reusa, oko w oko z Reiną znajduje się Lewandowski ale przegrywa pojedynek z bramkarzem Azzurich. Dobitka Reusa zablokowana przez jednego stopera wybita na rzut rożny

• Szansa na groźną kontrę dla Napoli przerwana przez sędziego, który odgwizdał zagranie ręką przez Inlera.

• Pierwszy strzał Dortmundczyków. Uderzał Sahin po ładnej kombincayjnej akcji całego zespołu ale bez najmniejszego problemu piłkę złapał Reina.

• Higuain fenomenalnie minął Hummelsa i Subotica, a kiedy decydował sie na strzał z 16. metra, piłkę ofiarnie wybił Subotic.

• Weidenfeller bardzo czujny na przedpolu. Wybija piłkę na 30. metrze przed bramką.

• Napoli coraz bliżej światła bramki. Po próbie Inlera, na strzał zdecydował się Insigne. Było blisko ale piłka mija lewy słupek Weidenfellera.

• Napoli nastawia sie na grę z kontry. Po jednej z niej bez zastanowienia uderzał Inler ze skraju pola karnego ale niecelnie.

• Po nerwowym początku wydaje się, że to Dortmund przejmuje inicjatywę w meczu. Ataki żółto-czarnych, na razie przeprowadzane prawym skrzydłem, kończone dośrodkowaniem w pola karne do osamotnionego Lewandowskiego kończą się na głowach stoperów Napoli.

• Żadna ze stron nie potrafi narzucić swojego systemu gry. Dortmundczycy próbują grac na jeden kontakt ale póki co bez skutku.

• Początek bardzo nerwowy, kto pierwszy opanuje emocje i zagrozi bramce przeciwnika?

• Pierwszy gwizdek sędziego Proency.

• Roman Weidenfeller wygrywa losowanie, a zatem spotkanie rozpocznie drużyna Beniteza.

• Zawodnicy wyprowadzani przez swoich kapitanów wchodzą na murawę. Już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego.

• Reina - Weidenfeller, Albiol - Hummels, Hamsik - Sahin, Higuain - Lewandowski. Będzie się działo!!!

• Bukmacherzy, którzy nie lubia tracić pieniędzy, nieznacznego faworyta upatrują w drużynie podopiecznych Kloppa.

• Rezerwowi Borussia: Langerak, Kirch, Guenter, Durm, Hofmann, Aubameyang, Schieber

• Rezerwowi Napoli:Rafael, Armero, Cannavaro, Mesto, Dzemaili, Mertens, Pandev

• Znamy składy w jakich wystąpią obie jedenastki. Napoli rozpocznie z nowymi nabytkami na czele z Higuainem. Dortmundczycy z dwoma polakami w składzie!

• Dzisiejszy mecz zapowiada się niezwykle frapująco, bowiem żadna ze stron nie straciła nawet punktu w rozgrywkach ligowych. BVB po pięciu zwycięstwach w pięciu meczach przewodzi Bundeslidze, zaś Napoli z 9. punktami po 3 kolejkach lideruje Serie A!

• Obaj trenerzy darzą respektem przeciwnika i nie szczędzili sobie pochwał na przedmeczowej konferencji prasowej, jednocześnie wierząc we własne możliwości w odniesienie zwycięstwa.

Klopp:

- Mamy wielki szacunek do przeciwnika. Nie oznacza to, że się boimy, ale wiemy, że czeka nas trudne zadanie. Jesteśmy jednak w dobrej formie i jesteśmy tu, aby coś osiągnąć. Nie możemy doczekać się tego meczu.

Benitez:

Stajemy na przeciw drużyny, która ma bardzo silną pozycję w Europie, ale mamy wiarę we własne możliwości. Borussia ma w swoich szeregach zawodników, którzy robią różnicę(...) Chcemy zaatakować i chcemy wygrać.
  • Zapraszamy na realcję live ze Stadio San Paolo, gdzie Napoli podjmie finalistę minionego sezonu Borussię Dortmund!