SSC Napoli

3

Inter Mediolan

1

• 3 minuty doliczone.

• Cavani uprzedzony przez wychodzącego z bramki Handanovicia.

• Insigne wchodzi na boisko. Zmienia asystenta dwóch bramek, Pandeva.

• Obie drużyny czekają na błąd przeciwnika. I tak mamy "piłkarskie warcaby", bo szachy są na wyższym poziomie.

• Druga zmiana w Napoli: Armero wchodzi za Dzemailiego.

• Koniec meczu. Edinson Cavani 3, Inter 1. Urugwajczyk zabiera na pamiątkę piłkę do domu i z 26 bramkami na koncie jest absolutnym liderem klasyfikacji strzelców Serie A.

• Błyskotliwa akcja Armero na lewej stronie i dobra centra, ale najszybszy w polu karnym Handanović.

• Kontra Interu zastopowana przez faul Behramiego. Za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

• Kibice gospodarzy zaczynają skandować ole, ole przy celnych podaniach swoich pupili.

• Pasa wchodzi za Kuzmanovicia.

• Dla Cavaniego ciągle mało! Był bliski strzelenia czwartego gola!

• Pandev zagrywa w pole karne i Cavani na wślizgu pakuje piłkę do siatki!

• HATTRICK EDINSONA CAVANIEGO

• Tylko(!) żółta kartka dla Ranocchi! Skosił równo z nisko przystrzyżoną trawą przeciwnika. Na dobrą sprawę powinien wylecieć z boiska za takie zagranie.

• Dobre, choć kąśliwe, wstrzelenie piłki w pole karne Napoli nie sprawiło problemu dla De Sanctisa.

• Pandev też dał się złapać.

• Kuzmanović na spalonym.

• Akcja Napoli straciła na tempie po tym, jak Maggio... pobiegł szybciej niż została do niego zagrana piłka.

• Cavani i tylko jęk zawodu na trybunach! Strzela z pięciu metrów tuż obok słupka! Urugwajczyk bardzo bliski skompletowania hattricka.

• Handanović na raty broni strzał Dzemailiego z rzutu wolnego.

• Gamberini nie dogra tego spotkania do końca. Zmienia go Rolando.

• Juan Jesus fauluje zawodnika Napoli. Słuszna żółta kartka.

• Gamberini na moment opuszcza murawę. Szybko na nie powraca. Napoli w komplecie.

• Pressing Cambiasso zaowocował nerwowym wybiciem piłki przez Britosa na aut. Po chwili Alvarez strzela z pola karnego, ale czujny De Sanctis nie dał się zaskoczyć i pokonać.

• Kontra Napoli i Cavani zablokowany przez Chivu. Z narożnika grę wznawiają gospodarze.

• Guarin podaje górą do Cambiasso, którego uprzedza Dzemaili wybijając piłkę poza linię końcową. Korner.

• Jeszcze raz Ranocchia! Strzela głowa i piłka po koźle o centymetry mija słupek!

• Ranocchia strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

• Strzał Hamsika zablokowany. Napoli mocno zaczęło drugą połową. Gra na luzie i to widać.

• Składna akcja Napoli i strzał tuż zza "16" Pandeva broni Handanović.

• Mocne uderzenie w pierwszej akcji. Głowami zderzyli się Maggio i Britos. Pomocnik Napoli na moment opuścił boisko, lecz szybko na nie powrócił.

• Cambiasso od początku drugiej połowy za Benassiego.

• Gramy!

• Wracamy na drugą odsłonę. Szykuje się zmiana w Interze, ale o tym za moment.

• Szybki początek Cavaniego, który już w 3. minucie wyprowadził Napoli na prowadzenie wykorzystując świetne podanie Pandeva. 20 minut później wyrównał Alvarez, ale później znowu dał o sobie znać Cavani pewnie egzekwując "jedenastkę". Inter mizernie prezentuje się w ataku. Ale mając Alvareza i Guarina można coś stworzyć pod bramką Napoli. Wracamy za kilkanaście minut.

• Antonio Giannoccaro nic nie doliczył do pierwszej połowy i równo po trzech kwadransach zaprasza zawodników na przerwę.

• I znowu Hamsik w roli głównej. Ale pierwszoplanową rolą popisał się Handanović parując jego mocny strzał

• Ostro bita piłka przez Maggio z prawej strony wyłapana przez Handanovicia.

• Strata Behramiego w środku pola, ale Szwajcar szybko naprawił swój błąd przed własnym polem karnym.

• Kuzmanović czysto powstrzymany przez Behrami'ego. Kontra i Hamsik strzela z 19 metrów nad bramką.

• Pojedynek na prawej stronie Cavaniego z Chivu. Połowicznie górą Rumun. Połownicznie, bo Napoli ma rzut rożny. Centra i po interwencji Handanovicia jeszcze jeden korner.

• Chivu wziął się za rozgrywanie piłki. Niech da komu innemu: fatalnie podaje za plecy Alvareza. Napoli od autu na wysokości linii środkowej.

• Wewnętrzny pojedynek Cavani vs. Guarin? Strzela zawodnik Interu, ale ma tylko jedną bramkę w tym meczu.

• Dalekie podanie Britosa do Hamsika, lecz Słowak nie dobiegł do podania. Z "piątki" Handanović.

• Pewne uderzenie tuż przy słupku. Handanović nie sięgnął piłki. Cavani 2, Inter 1.

• EDINSON CAVANI x2

• Jeszcze żółta kartka dla obrońcy Interu.

• Jonathan fauluje rywala we własnym polu karnym i jedenastka!

• Starcie Chivu z Pandevem Hełmy z głów w wykonaniu Rumuna, który od pewnego czasu gra w specyficznym nakryciu.

• Britos na spalonym. Nie może w to uwierzyć.

• Ale bomba Dżemailiego z 30 metrów! Piłka mało nie przełamała rąk Handanovicia, który z wielkim trudem paruje strzał!

• Szarża Maggio prawą stroną i Guarin blokuje centrę. Korner.

• Pandev na spalonym.

• Gospodarze są w szoku po straconym golu. Podyktowanie rzutu karnego było dość dyskusyjne. Ale czasu nie da się cofnąć.

• RICARDO ALVAREZ szczęśliwie, po rękach bramkarza! Mamy remis.

• Alvarez pada w "16" Napoli! Karny!

• Hamsikowi zabrakło naprawdę niewiele by sięgnąć piłkę 5 metrów od bramki Interu! Centrował Cavani.

• Kolejny pojedynek Guarin vs. De Sanctis. Bramkarz Napoli łapie

• Górą w walce o piłkę Cavani... we własnym polu karnym. Po chwili piłka znowu wraca w "16" i zaskoczony Guarin odbija ją w stronę rękawic De Sanctisa.

• Kolejna próba Cavaniego! Strzela zza pola karnego i piłka mija bramkę o metr-półtora. Handanović nie drgnął.

• Świetne podanie Dżemailiego w pole karne do Hamsika! Słowak nie trafia czysto w piłkę i dalej mamy 1:0.

• Nie przebiera w środkach Pereira by zatrzymać przeciwnika. Ma szeroki wachlarz... znajomości jak przewalać przeciwnika.

• Starcie Jonathana z Zurigą na prawej stronie i górą zawodnik Napoli. Po chwili De Sanctis paruje płaski strzał Pereiry na korner.

• Cavani na spalonym.

• Maggio strzela głową i dobrze ustawiony Handanović łapie piłkę.

• Guarin zdecydował się na strzał z połowy boiska! Widział daleko wysuniętego bramkarza Napoli, ale do powodzenie zabrakło bardzo dużo. Pojawiły się gwizdy po tym zagraniu.

• Dalekie podanie Guarina do napastników zbyt niedokładne i piłkę łapie De Sanctis.

• Dośrodkowanie z lewej strony Maggio i nie zamknął akcji Hamsik.

• Kontra Napoli i Dzemaili strzela zza pola karnego obok bramki.

• Odpowiedź Interu natychmiastowa. Strzela z rzutu wolnego Guarin i De Sanctis instynktownie paruje strzał! Próba dobitki, ale Inter ma korner.

• Strzał Juana Jesusa zablokowany.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Urugwajczyka, który mocnym strzałem z 14 metrów nie daje szans Handanoviciowi! Mocny początek gospodarzy!

• EDINSON CAVANI OTWIERA WYNIK

• Początkowo zawodnicy sprawdzają ile mogą wytrzymać. Faul za faul.

• Starcie w środku pola Pereiry z Dżemailim. Przewinił gracz Napoli.

• Antonio Giannoccaro gwiżdże i pierwszą polową zaczynają goście.

• I przenosimy się na San Paolo, gdzie pada rzęsisty deszcz. Obie drużyny już są na murawie.

• Rezerwowi Napoli: Grava, Donadel, Rolando, Calaió, El Kaddouri, Colombo, Mesto, Rosati, Insigne, Radosević, Armero, Inler. Rezerwowi Interu: Schelotto, Rocchi, Cambiasso, Belec, Pasa, Carrizo, Fonte, Garritano, Ferrara.

• Po 34 kolejkach Inter jest na ósmym miejscu z 53 punktami na koncie. Do piątej Romy traci pięć oczek, a czwartej Fiorentiny: 8. Z kolei Napoli (69) jest wiceliderem i ma cztery punkty przewagi nad najniższym na podium Milanem. Dzisiaj scudetto wywalczył Juventus wygrywając 1:0 z Palermo

• W Napoli na pewno nie zagra H. Campagnaro.

• Za moment podam wyjściowe składy i ławki rezerwowych obu drużyn. Jednak skupmy się, kogo nie zobaczymy. Lista nieobecnych w Interze jest bardzo długa: nie będzie m.in. Zanettiego, Nagatomo, W. Samuela, Waltera Gargano (były gracz Napoli), Dejana Stankovicia, Antonio Cassano, Rodrigo Palazio oraz Diego Milito.

• Polska, Anglia i Włochy. Hattrick:). A tak poważnie, za 3 kwadranse rozpocznie się ostatnie spotkanie 35. kolejki Serie A, w którym Napoli zagra z Interem Mediolan. Na stadion San Paolo w Neapolu "przenosi" Państwa Tomasz Górski