SSC Napoli

4

Lazio Rzym

2

• KONIEC!! Napoli pokonało na własnym stadionie Lazio Rzym 4:2. Bohaterem meczu został Gonzalo Higuain, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców!

• GOOOOOL! HIGUAIN!!! TO JEST DZIEŃ ARGENTYŃCZYKA!!!

• Niezły strzał Cianiego, ale Reina pewnie łapie futbolówkę.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Helder Postiga pakuje piłkę do siatki, ale był na spalonym.

• Fernandez ukarany żółtą kartką.

• Końcówka spotkania zdecydowanie na korzyśc Lazio. Przyjezdni dzielnie walczą o zdobycie kolejnego gola.

• Czy Lazio stac jeszcze na zdobycie wyrównującego gola i zdobyciu w Neapolu chociażby punktu? Rzymianom pozostało mało czasu.

• Lazio nie daję za wygraną, Helder Postiga strzela z dystansu, ale piłka wędruje wysoko ponad poprzeczkę.

• Szybka zmiana w Napoli, za Jorginho pojawi się Mesto.

• To była świetna, indywidualna akcja Ogenyi Onaziego. Z łatwości ograł defensorów Napoli, wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Pepe Reinę.

• GOOOOL! OGENYI ONAZI!!!!

• Higuain zagrywał do Pandeva, ale zabrakło dokładności w tym zagraniu.

• Ogenyi Onazi po raz kolejny zdecydował się na strzał z dystansu ale... nie powinien robic tego więcej. Dzisiaj zwyczajnie nie wychodzi mu to najlepiej.

• Miguel Britos ucierpiał w starciu z rywale, został opatrzony przez klubowych lekarzy, ale wygląda na to, że wszystko w porządku z graczem Napoli.

• Brawo dla gości, którzy mimo tego, iż przegrywają nie poddają się. Przed chwilą dobrym strzałem popisał się Antonio Candreva, ale mógł w tej sytuacji podawac do lepiej ustawionego Ledesmy.

• Abdoulay Konko przedarł się pod bramkę Pepe Reiny, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Ogenyi Onazi dobrze zebrał się do tego strzału, uderzał piłkę mocno, le ta trafiła w jednego z obrońców Napoli.

• Senda Lulic schodzi z boiska, a z murawą wita się Cavanda.

• Poniosło teraz Cristiana Ledesme, który nie przemyślał swojego strzału i postawił raczej na siłę, a nie jakośc. W efekcie piłka po jego uderzeniu nawet nie zagroziła bramce Napoli.

• Strzałem zza linii pola karnego pogroził teraz Reinie Helder Postiga, ale hiszpański bramkarz bez problemów złapał futbolówkę.

• Świetna szansa Napoli! Lorenzo Insigne strzelał na lewy słupek, ale Etrit Berisha stanął na wysokości zadania i wybronił jego strzał.

• Grające w dziesiątkę Lazio chyb nie zdoła już odwrócic losów tego spotkania. Odkąd z boiska wyleciał Lorik Cana zupełnie pogubili się goście i nie są w stanie odpierac coraz częstszych ataków gospodarzy.

• Gonzalo Higuain wpisuję się na listę strzelców po raz drugi. Argentyńczyk zamyka znakomite podanie z głębi pola i pięknym strzałem pokonuje bezradnego Etrita Berishe,

• GOOOOL! HIGUAIN!!!

• To nie była dobra próba dośrodkowania Antonio Candreby, piłka po jego strzale opuściła plac gry.

• Kolejna zmiana, tym razem w zespole Napoli. Boisko opuści Dires Mertens, a pojawi się Jose Callejon.

• Mamy kolejną zmianę w zespole Lazio. Diego Novaretti zastąpi Felipe Andersona.

• Christian Ledesma z rzutu wolnego, to było całkiem dobre dośrodkowanie, ale ostatecznie nie potrafił do niego doskoczyc Helder Postiga.

• Żółta kartka dla Miguela Britosa.

• Mickael Ciani przy próbie odzyskanie piłki dopuścił się faulu na rywalu, w efekcie sędzia odgwizduje faul.

• Lazio mimo braku prowadzenia nie poddaje się i próbuje zaskoczyc przeciwników groźnym atakiem. Na razie jednak rzymianie nie potrafią przedrzec się przez dobrze spisującą się defensywę Napoli.

• Behrami walczył z obrońcami Lazio przed polem karnym, zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Higuaina, ale ten był na spalonym.

• Zmiana w zespole Lazio. Za kapitana, Stefano Mauriego pojawia się Helder Postiga.

• Łatwa strata Stefano Mauriego, neapolitańczycy przechwycili na moment futbolówkę, ale po chwili przyjezdni zdołali ją odzyskac.

• Popędził na bramkę Reiny Ledesma, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, ale został zablokowany przez jednego z graczy Napoli i nie zdołał oddac strzału.

• Napoli wróciło z dalekiej podróży. Po tym, jak gospodarze przegrywali po golu Senada Lulica, już na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie i teraz to oni na placu gry dyktują swoje warunki.

• Napoli - Lazio

• GOOOL! HIGUAIN PEWNIE ZAMIENIA JEDENASTKĘ NA GOLA!!!

• Co się dzieje na boisku w Neapolu! Lorik Cana faulował w polu karnym i dostał drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę.

• Rzut karny dla Napoli!

• Dobrze chciał to zrobic Insigne, zmylił kilku rywali i posłał piłkę w pole karne Lazio, ale tam zabrakło gracza Napoli, który mógłby wykończyc tę akcję.

• Powalony na ziemie przez Konko Dires Mertens zwija się z bólu.

• Pierwsza zmiana w drużynie Napoli, za Raula Albiola pojawi się Federico Fernandez

• Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Napoli remisuje z Lazio 1:1.

• I Cristiana Ledesmy.

• Żółta kartka dla Driese Mertensa.

• Małe zamieszanie na placu gry, Mertens starał się utrudnic wykonanie rzutu wolnego Ledesmie, a ten zdenerwowany trącił rywala.

• Ponownie Mertens zaatakował bramkę Lazio, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Kapitalny strzał Belga z okolicy dwudziestego piątego metra, Etrit Berisha bez sznas na obronę!

• GOOOOL!!DIRES MERTENS!!!

• Ma dziś co robic Pepe Reina. Kolejny strzał Lazio na bramkę Napoli, tym razem hiszpańskiego bramkarza postraszył Ogenyi Onazi.

• Ogenyi Onazi uderzał z rzutu wolnego, ale obrona Napoli wybija piłkę.

• Któryś z graczy Napoli posłał piłkę w pole karne gości, doskoczyc do niej próbował Higuain, ale Argentyńczyka przewracał Konko. Sędzia nie widział jednak w tej sytuacji faulu.

• Valon Behrami oddaje groźny strzał na bramkę, ale piłka wędruje ponad poprzeczkę!

• Faouzi Ghoulam posyła podanie w pole karne Lazio, ale żaden z jego kolegów nie dobiegł do tej piłki.

• Pandev zderzył się z Caną, ale obyło się bez kartek i co ważniejsze kontuzji.

• Ruszyła Pandev, przebiegł z piłką kilka metrów, ale Lulic przeszkodził jego próbie podania do wychodzącego na dobrą pozycje Gonzalo Higuaina.

• Akcja Lazio! Felipe Anderson przeszedł przez kilku obrońców, przedarł się na jedenasty metr pod bramkę Reiny, oddał strzał na lewy słupek, ale Hiszpan popisał się świetną interwencją.

• Zbyt łatwo neapolitańczycy pozwalają Lazio na groźne szarżę w okolicy własnej bramki. Jeśli gospodarze nie zwiększą swojej czujności i uwagi mogą stracic kolejnego gola.

• Gonzalo Higuain! Pandev i Insigne wypracowali Argentyńczykowi dobrą sytuację strzelecką, a ten uderzał na bramkę Berishy trochę niecelnie.

• Napoli zepchnęło Lazio do defensywy, goście bronią się na własnej połowie całą drużyną.

• Nienajlepsze dośrodkowanie Ghoulama, ale Napoli nie traci piłki i akcję już rozpoczął Albiol do spółki z Mertensem.

• Dries Mertens szukał sobie miejsca w polu karnym Lazio, ale skutecznie został powstrzymany przez czujnych defensorów w Rzymu.

• Berisha dobrze poradził sobie z pressingiem Gonzalo Higuaina i oddalił piłkę od własnej bramki.

• Od kilku minut Napoli nie stworzyło żadnego zagrożenia. Drużyna Rafy Beniteza bez pomysłu na grę.

• Zasłużony gol dla Lazio, rzymianie skrupulatnie pracowali sobie na tę bramkę od kilku minut. Świetna akcja rozegrana przez przyjezdnych, Lulic dostał podanie w okolicy szesnastego metra, zdołał minąc jeszcze po drodze Raula Albiola i pewnie pokonał Pepe Reinę.

• GOOOOL!! LULIC!!!

• Kolejny atak Lazio, Anderson zagrał do boku w kierunku Candrevy, ale z akcji tej nie wynikło nic dobrego dla rzymian.

• Dobrze posłana piłka do Felipe Andersona, Brazylijczyk świetnie rozegrał ją do kolegów, a kiedy futbolówka ponownie do niego wróciła zdecydował się na oddanie strzału, niestety niecelnego.

• Na boisku zarysowuje się nam nieznaczna przewaga gospodarzy. Napoli stwarza sobie odrobinę więcej sytuacji strzelecki, ale Lazio stara się dotrzymac kroku rywalom.

• Świetna akcja Lazio! Stefano Mauri stanął przed szansą na dobycie gola! Świetne podanie Antonio Candrevy, a włoski napastnik nieznacznie pomylił się przed bramką Pepe Reiny.

• Rzut wolny dla Napoli, piłkę bezpośrednio na bramkę uderzał Dries Mertens , ale trafił prosto w mur stworzony z piłkarzy Lazio.

• Trzecia żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem ukarany Lorik Cana.

• Dobra akcja Insigne i Higuaina, Włoch zagrywał w kierunku Argentyńczyka, a ten skierował piłkę w boczną siatkę bramki Berishy.

• Gonzalo Higuain ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego.

• Napoli częściej utrzymuje się przy piłce, wymienia między sobą więcej podań, ale gospodarze nie potrafią wykorzystac swojej przewagi w tym aspekcie i nie zagrażają w żaden sposób bramce Lazio.

• Ghoulam ofiarnie powalczył o odzyskanie futbolówki, ale ostatecznie skuteczniej zrobił to Konko i od własnej bramki grę wznowił Berisha.

• Żadna ze stron jak na razie nie dominuje na placu gry, wyrównany początek meczu oglądamy dziś w Neapolu.

• Znów akcja Insigne i znów zawodnik Napoli na spalonym. Przy okazji Higuainowi nie spodobał się fakt, że Włoch zamiast podawać do niego zdecydował się na strzał.

• Biegł w pole karne Lazio Lorenzo Insigne, ale dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Napoli ładnie rozrywało piłkę w środkowej strefie boiska, ale podania na skrzyło nie opanował Henrique i futbolówka znalazła się poza placem gry.

• Pierwszy faul w tym meczu, druga minuta i od razu żółta kartka. Ukarany został Jorginho.

• Na początek zaatakowało Lazio, ale Valon Behrami dobrze przeciął akcję gości.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz w Neapolu!

• Obie drużyny już pojawiły się na boisku. Za moment nastąpi powitanie ekip.

• Rezerwowi piłkarze Lazio: Guerrieri, Strakosha – Crecco, Pereirinha, Kakuta, Perea, Cavanda, Postiga, Minala, Novaretti.

• Rezerwowi piłkarze Napoli: Colombo, Doblas, Réveillère, Callejón, Mesto, Hamšík, Džemaili, Fernández, Inler, Zapata.

• Ostatni pojedynek obu ekip - 1/16 finału Pucharu Włoch, Napoli 1:0 Lazio.

• Dziś Edoardo Reja będzie musiał poradzic sobie bez kilku kluczowwych graczy. Na długiej liście nieobecnych widnieją Marchetti, Ederson, Biava, Dias, Gonzalez, Klose, Novaretti, a także zawieszony za kartki Biglia oraz Balde Keita.

• W tym roku obie ekipy miały okazję zmierzyć się ze sobą w bezpośrednim starciu. 29 stycznia w 1/16 finału Pucharu Włoch Lazio również Stadio San Paolo przegrało z Napoli 1:0 po golu zdobytym przez Gonzalo Higuaina.

• Gospodarze mają za sobą dość niespodziewaną porażkę z Parmą, z którą w zeszłotygodniowej serii gier przegrali 0:1. Z kolei Lazio w poprzedniej kolejce wygrało z Sampdorią 2:0.

• Goście dzisiejszego spotkania, drużyna Lazio walczy o występ w Lidze Europy. Obecnie rzymianie plasują się na siódmej pozycji, a do piątego Interu tracą zaledwie dwa punkty.

• Napoli, które zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli włoskiej ekstraklasy. Niewiele wskazuje na to, że cokolwiek w przypadku drużyny Rafy Beniteza ulegnie zmianie bowiem strata do drugiej Romy wynosi już piętnaście punktów, zaś przewaga nad czwartą Fiorentiną dziewięc "oczek"

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relacje LIVE z meczu 33. kolejki Serie A. Na Stadio San Paulo Napoli podejmie Lazio Rzym.