SSC Napoli

3

Olympique Marsylia

2

• I koniec! Napoli wygrywa z Olympique Marsylia 3:2. Dobry mecz z kilkoma nudniejszymi momentami. A już jutro zapraszamy na Ligę Europy! Dobrej nocy!

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Behrami za Dzemailiego.

• ARMERO! Poleciał jak strzała lewym skrzydłem, ale nie umiał dobrze uderzyć piłki będąc już w świetnej okazji.

• ALEŻ WEJŚCIE MÓGŁ ZALICZYĆ INSIGNE! ŚWIETNIE WYWALCZYŁ POZYCJĘ I UDERZYŁ W SŁUPEK! NIESAMOWITE!

• ... i Insigne za Mertensa.

• Dwie zmiany. Najpierw Lemina za Romao...

• Callejon strzela z rzutu wolnego, ale jednak się pomylił. Napoli teraz już niemal całkowicie dominuje na boisku.

• Alaixys Romao ogląda żółty kartonik.

• I znów spiker porusza tłumy w Neapolu. Cały stadion w jednym rytmie: GONZALO HIGUAIN! Ale skupmy się na akcji. Podanie do Mertensa, który wyszedł właściwie sam na sam, ale podał jeszcze wzdłuż linii i wykończył akcję Higuain!

• GOOOOOOOOOOOL! PIPITA x2! NEAPOL GO KOCHA!

• Absolutnie nic się nie dzieje ciekawego. Ech.

• Zmiana również u gości. Andre-Pierre Gignac za Ayewa.

• Natychmiastowa reakcja! Hamsik za Pandeva!

• Chwila nieuwagi piłkarzy Napoli jest dla nic bardzo dotkliwa. Szczególnie Armero może sobie za tą akcję pluć w brodę. Nie udało mu się przeciąć dośrodkowania i dał sobie z tym radę Thauvin. Tylko, że w drugą stronę niż zrobiłby to Armero. Trochę może ożywi ten gol mecz.

• GOOOOOOOOOOL! THAUVIN!! ZNÓW REMIS W NEAPOLU!

• Cóż... w drugiej połowie już ten mecz nie porywa...

• Nieoczekiwana zmiana. Payet zastępuje Valbuenę.

• Thauvin mocno, lewą nogą, ale tylko boczna siatka.

• BARDZO GROŹNIE! Jeden z obrońców Olympique podawał do bramkarza, ale była to bardzo lekka piłka i Pipita omal do niej nie dopadł!

• Próba dryblingu Mertensa, ale zakończona stratą, po której goście mogli przeprowadzić groźną kontrę.

• Grają! Co przyniesie nam druga część meczu?

• Piłkarze są już na murawie i za moment rozpoczną drugą połowę!

1 Żółte kartki 0

• Dużo podań w końcówce tej pierwszej połowy, które nie przyniosły sytuacji żadnej z drużyn. Mój osobisty werdykt jest jednak niezmienny i pierwsza połowa to zdecydowanie było bardzo dobre widowisko. Za 15 minut wracamy na drugą połowę!

• Piłkarze już chyba bardzo chcą zejść do szatni, bo nie dają mi zbyt wielu powodów do opisywania przebiegu meczu.

• Napoli skonstruowało znakomitą akcję. Była miła dla oka i mocno zagroziła bramce, ale przy ostatnim podaniu sędzia wskazał pozycję spaloną Higuaina. Powtórki pokazały jednak, że sędzia się mylił.

• Jordan Ayew! Świetna akcja indywidualna. Wziął na siebie ciężar gry i po chwili zdecydował się na bardzo mocny strzał, ale ten bez problemu wybronił bramkarz Napoli.

• Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukaranym jest Federico Fernandez. Jak najbardziej sprawiedliwa.

• Uspokoił się ten mecz troszeczkę, ale wciąż jest bardzo ciekawy. Za chwilę powinna wrócić dynamika.

• Mniej więcej tak wygląda to w Napoli po każdej bramce. Polecam!

1 Faule 4

• Piłka trafiła do Higuaina, a ten bardzo mocnym strzałem niemal wyrwał dziurę w siatce Mandandy! Napoli miało niesamowite dwie minuty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! GONZALO HIGUAIN! CO TU SIĘ DZIEJE!

• Przyjął piłkę przed polem karnym na klatkę i od razu z powietrza uderzył na bramkę Mandandy. Znakomite uderzenie, które poleciało w boczną siatkę od wewnętrznej strony siatki. Super dynamiczny mecz!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! INLER! ALEŻ BRAMKA!

• Ok, można się pokusić o pierwsze podsumowanie. Olympique nie wygląda tak słabo, jak można by było się tego spodziewać. Prowadzenie to jedno, ale po bramce widać, że grają lepiej i mądrze. Napoli zrywa się jak wściekłe, ale poza błyskami Mertensa niewiele się tam dzieje.

• Przypominam, że cały czas możecie oddawać swoje głosy na piłkarza meczu. Wystarczy kliknąć [+] przy nazwisku piłkarza. Każdy ma aż PIĘĆ głosów! Do dzieła!

• Goście wolno rozgrywają piłkę i wykorzystują to, że piłkarze Napoli za nią biegają! Bardzo mądre zachowanie piłkarzy z Marsylii.

• Wściekłe Napoli rzuciło się do ataku!

• Mandanda! Znakomita interwencja, ale równie dobrze było zachowanie Mertensa. Dobrze się ustawił, zrobił sobie trochę miejsca i uderzył.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego i Andre Ayew wyskakuje najwyżej. Wbija piłkę do bramki i na nic przewaga Napoli. Oj, ten mecz jednak będzie bardzo ciekawy!

• GOL! GOOOOOL! GOOOOOOOOOOOOOOOL! OLYMPIQUE NA PROWADZENIU! KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ! AYEW!

• JAK TO NIE WPADŁO? JAK ON NIE PRZYCELOWAŁ? Ale po kolei. Callejon wysuwa piłkę w polu karnym, na którą nabiega Mertens i decyduje się na uderzenie z pierwszej piłki. Nie trafia i cały stadion od razu łapie się za głowę!

• Pierwsza próba Callejona, ale strzał zablokowany.

• Od początku aktywniejsze Napoli.

• I zaczynamy! Od środka Olympique Marsylia!

• Ostatni mecz:

• Kilka liczb przed meczem:
    • Średnia strzelonych bramek w LM. Napoli 1.33 / OIympique 0.67
    • Średnia straconych: Napoli 1.33 / Olympique 2.33
    • Pierwszy gol strzelany średnio w: Napoli 35 minuta / Olympique 88 minuta
  • Goście dzisiejszego pojedynku ostatni raz wygrali mecz... 28 września. Niemal 40 dni bez zwycięstwa. Sześć spotkań. Czy Olympique dzisiaj zdoła zrekompensować kibicom tą czarną serię?

• Napoli ma serię czterech zwycięstw z rzędu. Od 22. października pokonali oni kolejno: Olympique Marsylia, czyli dzisiejszego rywala, Torino, Fiorentinę i Catanię. W każdym z tych spotkań strzelali dwie bramki.

• Liga Mistrzów się nie zatrzymuje! Po wczorajszych emocjach dzisiaj mamy szansę na kolejne i pozostaje mieć nadzieję, że właśnie takich wrażeń dostarczy nam starcie Napoli z Olympique Marsylia. Jedziemy!