Newcastle United

1

Benfica Lizbona

1

• Świetna druga odsłona i padły bramki, które wzmocniły widowisko. Cisse dwukrotnie nieuznano goli, a za trzecim razem sędzia nie dopatrzył się przewinienia. W jednej z ostatnich akcji Salvio strzelił gola na remis, który sprowadził Sroki na ziemię. Relację LIVE prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne w Ekstraklasa.net

• Koniec! Benfica remisuje i awansuje do półfinału Ligi Europejskiej!

• Jardel zmienia bohatera ostatniej akcji, Salvio.

• Rodrigo popędził lewą stroną i zagrał płasko w pole karne. Tam Perez uprzedził obrońcę i pokonał Krula. St. James' Park ucichło.

• GOL, Eduardo Salvio!

• Cabaye strzela i Artur broni.

• 4 minuty doliczone.

• Newcasle ma jedną z ostatnich akcji - rzut wolny 25 metrów od bramki Artura.

• Krul trzyma Newcastle w grze! Broni sytuację sam na sam z Gaitanem! Odpowiedź Ben Arfy, lecz ten fatalnie przestrzelił!

• Benfica mądrze oddala grę od własnego pola karnego. Korner.

• Ameobi na spalonym.

• Napiera Benfica. Krul paruje strzał Gaitana, Dobitka Pereza ponad bramką..

• Sroki są o jedną bramkę od raju. Czy zdążą przeprowadzić akcję, po której podwyższą prowadzenie?

• Williamson popełnia faul taktyczny.

• Bomba Garaya i piłka mija bramkę Krula o ponad 2 metry.

• Ostry i bezpardonowy atak Yanga-Mbiwy. Zasłużona żółta kartka. Wolny dla Benfiki z 25 metrów.

• Dwie akcje z rzędu Ameobiego. Najpierw nie opanował piłki w polu karnym, a po chwili w momencie oddawania strzały poślizgnął się.

• Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Emocje gwarantowane!

• Rodrigo zmienia Johna.

• Z bramkarzem Benfiki wszystko w porządku.

• Szturm Newcastle trwa! Ostatecznie Artur ucierpiał w starciu z Cisse! Senegalczyk chciał podyktowania rzutu karnego. Póki co Artur jest opatrywany.

• Newcastle z rzutu rożnego, ale goście wyjaśniają sytuację.

• Trener Benfiki reaguje natychmiast" wpuszcza Cardozo za Limę.

• Fatalny błąd w defensywie Benfiki przed własnym polem karnym i Ameobi z linii końcowej zagrywa do Cisse, który z bliska głową pakuje piłkę do siatki.

• GOL, Papiss Demba Cisse

• Newcastle nie przebiera w środkach by zbliżyć się pod pole rywala. Nawet jeżeli przekroczy przepisy.Jak Cabaye, ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w ekipie Srok: Marveaux za Haidarę.

• Żółta kartka dla Cisse za dyskusje z arbitrem.

• Drugi gol Cisse nieuznany! Ależ wściekły zawodnik Newcastle na liniowego. Ale ten nie popełnił błędu.

• Benfica przerywa akcję przeciwnika wybiciem piłki na rzut rożny. Taka gra może mieć opłakane skutki.

• Ben Arfa za Anitę.

• Akcja Benfiki i Gaitan strzela z 16 metrów obok bramki.

• Sissoko na spalonym.

• Cabaye w pole karne z narożnika boiska, ale najwyżej wyskoczył Garay, który wybija piłkę głową.

• Salvio przerywa dośrodkowanie w pole karne do Cisse.

• John nie zdołał opanować piłki na linii pola karnego. Benfika konstruuje atak pozycyjny. Newcastle ma problem by zbliżyć się pod "16" przeciwnika.

• Krul nie miał problemu z wyłapaniem dośrodkowania.

• Odpowiedź Benfiki prawą stroną i rzut rożny.

• Cabaye dobry metr nad poprzeczką.

• Zdaniem arbitra Lima fauluje Williamsona 20 metrów od bramki Artura!

• Kolejna akcja Benfiki. Lima strzela bez przyjęcia z 12 metrów ponad poprzeczką. Newcastle jeszcze bez klarownej okazji.

• Ciekawa akcja Benfiki na małej przestrzeni. John dostał piłkę w okolice lewego narożnika pola karnego i strzela jednak bardzo wysoko.

• Grożna akcja gospodarzy i Ameobi strzela. Po rykoszecie piłka wychodzi na korner.

• Żółta kartka dla Almeidy za zagranie ręką. Nie zagra w półfinale jeśli Benfica przejdzie Newcastle.

• Próba podania za plecy obrońców Benfiki do Cisse, ale za krotkie i przecina je Luisao.

• Ameobi od początku drugiej odsłony za Bigirimany.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy. Na St. James' Park Newcastle bezbramkowo remisuje z Benfiką.

• Gaitan poszedł na przebój, ale Messim nie jest. Minął dwóch zawodników, lecz na trzecim się skończyło.

• 2 minuty doliczone.

• Cisse pakuje piłkę do siatki Benfiki z bliska, ale sędzia dopatrzył się spalonego!

• Ożywiły się trybuny St. James' Park. Coraz lepiej wygląda gra Newcastle. Na razie tylko z lewej strony. Ale zawsze coś.

• Sissoko wyprowadza kontrę i podaje na 20-sty metr do Bigirimany, którego słaby strzał bez trudu broni Artur.

• Gutierrez kosi rywala równo z trawą. Nie ma kartki!

• Dobry, szybki mecz. Dużo sytuacji, sporo strzałów. Szkoda, że jest bezbramkowy remis i niedługo zakończy się pierwsza połowa.

• Przyciśnęli gospodarze, ale mają problem z minięciem linii 30-stego metra przed bramką Artura. Garay wybija piłkę na aut po centrze Bigirimany.

• Perez strzela, ale Krul pewnie broni. Wynik więc pozostaje bez zmian.

• Gutierrrez wybija piłkę po dośrodkowaniu Gaitana z rzutu wolnego.

• Odpowiedź Benfiki i po centrze Johna Salvio strzela głową obok bramki.

• Groźnie zapowiadała się akcja Newcastle. Ale Cabaye'owi nie przystaje tak fatalnie "dośrodkować".

• Newcastle w komplecie na boisku. Sissoko zdołał przed momentem czysto odebrać piłkę przeciwnikowi za co usłyszał gromkie brawa.

• Sissoko poza boiskiem. A Cisse fauluje przeciwnika w kole środkowym. Nie może pogodzić się z decyzją sędziego.

• I Artur za dyskusje z arbitrem.

• Żółta kartka dla Pereza za odkopnięcie piłki. Nie zagra w półfinale jeżeli Benfica awansuje.

• W pole karne przedarł się John. Wzięty w kleszcze przez dwóch zawodników nie ma możliwości strzelać czy podać do partnera.

• Błąd Krula, którego minął poza polem karnym gracz gości. Ten wycofał do Gaitana strzelającego bez przyjęcia. Sprzed linii wybija obrońca Newcastle.

• Momentami rządzi chaos i dużo niedokładnych podań. Luisao próbował wykorzystać swoje warunki fizyczne w walce z Cisse, ale sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Benfiki. Wstrzelenie piłki w pole karne i Artur łapie piłkę.

• Cisse na spalonym.

• Kolejna już centra w pole karne Newcastle. Salvio skutecznie uprzedzony przez obrońcę gospodarzy, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Benfica ma zwycięską serię 4 meczy na wyjeździe.

• Perez niezgodnie z przepisami zatrzymywany przez Bigirimanę. Bez kartki, choć sędzia mógł pokazać żółty kartonik.

• Aleida próbował grać po linii z Gaitanem. Nieporozumienie i wzajemne pretensje. Niepotrzebnie na tak wczesnym etapie meczu.

• Świetny przerzut Cabaye'a i prosty techniczny błąd Bigirimany, któremu uciekła piłka.

• Benfica konstruuje akcje. Indywidualna akcja Pereza przerwana przez obrońcę Newcastle, który wybija na oślep. Z czasem Artur pod presją Cisse wybija na aut.

• Newcastle zamknięte przez prawię minutę na własnej "16". Złe podanie Pereza do partnera daje ulgę gospodarzom.

• Gaitan przebił się prawą stroną i wpadł w pole karne. Dośrodkowanie zablokowane i korner dla Orłów.

• Przerzut na lewą stronę do Haidary bardzo niedokładny. Benfica z autu na wysokości własnego pola karnego. Cisse dostaje dobre podanie w "16", lecz ten źle się zabrał z piłką. Artur z "piątki".

• Sissoko popędził prawą stroną i fatalnie dośrodkował. Benfica próbuje wyprowadzić kontrę, ale ta została szybko przerwana.

• Obie drużyny w komplecie.

• Garay i Cisse starli się ze sobą i obaj padli na murawę jak rażeni. Krótka przerwa w grze.

• Nieporozumienie w szeregach Srok i w polu karnym przeszkodzili sobie wzajemnie Cisse i Cabaye.

• Dobre podanie do Cisse, ale w środku pola uprzedza go Luisao i czysto odbiera piłkę rywalowi.

• Krul jest dobrze rozgrzany. Nieudane dośrodkowanie, ale wyszedł strzał i bramkarz gospodarzy zmuszony wspiąć się na bramkarskie wyżyny by uchronić swój zespół przed stratą bramki.

• Krul fantastycznie broni! Po płaskim wstrzeleniu piłki w pole karne Lima strzela piętką z 5 metrów! Krul broni i Newcastle jest w grze.

• Dużo walki w środku pola. Newcastle odzyskuje piłkę i posyła dalekie podanie do Cisse. Uprzedza go Artur i już zaczął grę na czas.

• Gwizdek sędziego i Benfica zaczyna pierwszą połowę.

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Za moment hymn Ligi Europejskiej, przywitanie obu stron i rozpoczęcie spotkania.

• Z angielskich drużyn już awans zapewniła sobie Chelsea Londyn, która co prawda przegrała w Kazaniu 3:2, ale w pierwszym meczu pokonała na Stamford Bridge Rubin 3:1. Tottenham mierzy się w Bazylei z tamtejszym FC Basel (pierwszy mecz 2:2). Wydaje się, że najdalej od półfinału jest Newcastle.

• Newcastle będzie mocne w pierwszej połowie, nie tylko w ostatnich minutach

– dodał portugalski szkoleniowiec.

• Będziemy przygotowani na każdą strategie i intensywne ataki od pierwszej minuty meczu. Myślę, że Papiss Cisse i Shola Ameobi zaczną mecz na szpicy, oni grają dobrze kiedy piłka jest w powietrzu i będziemy gotowi na to, trenowaliśmy ten aspekt gry

– powiedział na konferencji prasowej trener Benfiki, Jorge Jesus.

• Rezerwa Benfiki: Paulo Lopes, Maxi Pereira, Jardel, Aimar, Andre Gomes, Oscar Cardozo, Rodrigo

• Rezerwa Newcastle: Elliot, Perch, Ben Arfa, Gosling, Marveaux, Shola Ameobi, Campbell

• Witamy w relacji LIVE z rewanżowego meczu 1/4 Ligi Europejskiej, w którym Newcastle United na własnym stadionie spróbuje odrobić straty z pierwszego spotkania z Benfiką Lizbona. Obszerną zapowiedź tego spotkania można przeczytać TUTAJ