Niemcy

6

Armenia

1

• Koniec meczu! W 20 minut padło sześć bramek! Mecz mógł się podobać. Niemcy mogą wstrząsnąć Brazylią! Oby kontuzja Reusa nie była groźna.

• Jaaaaaaaaa! Sechs:ein! Zamieszanie pod bramką Berezovsky'ego, do piłki dopadł Goetze, który podwyższył na 6:1!

• Strzał Ghazaryana w polu karnym, ale w kapitalny sposób interweniuje Roman Weidenfeller, który przenosi futbolówkę nad poprzeczką.

• Ależ rozegrali stały fragment gry gospodarze! Uderzał Klose, ale niecelnie.

• W odstępie nieco ponad dziesięciu minut padło pięć bramek! Chyba nikt z Was nie narzeka, prawda?

• Hohohohoh! 5:1! Rozstrzelali nam się Niemcy! Tym razem do siatki trafia Goetze Idealnie, w tempo zagrał Podolski! Zdecydowanie "Man of the match!"

• W środku pola faulowany Henrik Mkhitaryan. Ormianie rozpoczną od rzutu wolnego.

• Tumasyan zmienia Manucharyana.

• Klose! Ale tym razem niecelnie!

• Nadrabiamy zaległości ze zmianami. Na boisku zameldował się Sarkisov.

• Klose! 4:1! Pogrom! Ależ kapitalne widowisko w ostatnich minutach! Palce lizać! Łukasz do Mirka i bramka! Pomyśleć, że mogli tak strzelać dla Polski...

• Kolejne zmiany. Goetze w miejsce Schuerrle.

• Kolejna bramka! Już 3:1! Tym razem na listę strzelców wpisał się Höwedes. Najpierw piękna interwencja Berezovsky'ego, ale dobitka została już wykorzystana przez obrońcę gospodarzy.

• GOOOOOOOL! 2:1 dla Niemiec! Podolski wykorzystuje piękną akcję swojej reprezentacji! Świetna asysta Mesuta Oezila.

• Czy Niemcy zremisują oba spotkania przed mundialem w Brazylii? Przypomnijmy, że kilka dni temu podopieczni Joachima Loewa stracili dwie bramki z Kamerunem, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

• GOOOOOOL! 1:1! Nie pomylił się Henrik Mkhitaryan. Będą jeszcze emocje!

• Karny dla Armenii! Kevin Grosskreutz fauluje Ghazaryana!

• Dwie zmiany Loewa. Klose za Mullera i Großkreutz za Boatenga.

• Oezil! Ależ szansa! Pomocnik uderzył technicznie z 16. metrów, ale piłka odbiła się o słupek! Blisko Niemcy!

• Mamy bramkę Andre Schuerrle:

• Odpowiadają goście! Edgar Manucharyan nie trafił w bramkę. To był bardzo dobra okazja.

• Boateng! Ależ niewiele zabrakło! Strzał z powietrza minimalnie ponad bramką.

• Zmiana Niemców. Na ławce siada Khedira.

• Khedira z 16. metrów, ale broni Roman Berezovsky.

• Mkhitaryan leży na boisku. Od rzutu wolnego Ormianie.

• Jak informuje Mateusz Karoń, Reus ma uraz więzadła bocznego. Jest w drodze do szpitala.

• GOOOOOL! 1:0! Podolski do Schuerrle i zawodnik Chelsea trafia do siatki piętką! Wreszcie doczekaliśmy się trafienia!

• Tak wyglądała kontuzja Reusa:

Reus

• Dobra szansa przed gospodarzami, ale arbiter dopatrzył się przewinienia Podolskiego. Nie zgadza się z tą decyzją Niemiec.

• Khedira! Jednak strzał blokuje Robert Arzumanyan.

• Niemcy spokojnie rozpoczynają drugą połowę. Piłka krąży jak po sznurku, ale nie przerodziło się to póki co w sytuacje podbramkowe.

• Zaczęliśmy drugą część spotkania.

• Zanim pierwsza połowa będzie zmiana. Oezil w miejsce Lahma.

• Na Twitterze dużo dyskusji na temat kontuzji Reusa. Wyglądało bardzo groźnie. Może to wyeliminować Niemca z udziału w mistrzostwach.

• Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach 0:0.

• Konieczna będzie zmiana. Reus zniesiony, w jego miejsce Podolski.

• Reus zwija się z bólu. Oby to nie był poważny uraz, ale strasznie cierpi Niemiec.

• Boateng ostro wszedł w Ghazaryana. Rzut wolny dla gości.

• Na boisku leży Ghazaryan, który ucierpiał w starciu podczas rzutu rożnego.

• Bramkarz gości wybił piłkę w boczny sektor, tam ustawiony był Reus, ale strzał Niemca bardzo niedokładny.

• Przebłysk Ormian, ale szybko przechwytują gospodarze.

• Mecz towarzyski: Niemcy - ArmeniaMecz towarzyski: Niemcy - Armenia

• Boateng! Ale futbolówka w dłoniach bramkarza.

• Ponownie "pogubił się" Thomas Mueller i nie przyjął piłki zagranej od Andre Schuerrle.

• Na trybunach kibice skandują nazwisko Łukasza Podolskiego. Przypomnijmy, że napastnik rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych.

• Jeszcze jedna szansa Niemców. Marco Reus był w sytuacji sam na sam z golkiperem Armenii, ale bardzo dobrze zachował się Berezovsky.

• Boateng główką po rzucie rożnym, ale zabrakło kilku centymetrów.

• Niedokładnie zgrywał Muller i od bramki wznowił Berezovsky.

• Sześciu Niemców udało się na rozgrzewkę. Cały czas dominują podopieczni Loewa, ale nie oglądaliśmy jeszcze bramek.

• Co się z nim dzieje? Thomas Mueller po raz trzeci nie trafia w piłkę.

• Groźny strzał z dystansu Kroosa, ale Niemiec ponad bramką.

• Piąstkuje Berezovsky.

• Höwedes wywalczył rzut rożny.

• Dobra piłka zagrywana na lewą flankę, ale futbolówki nie opanował Schuerrle.

• Andre Schuerrle zagrywa płaską piłkę przed bramkę Armenii, ale goście wybijają futbolówkę, zażegnując niebezpieczeństwu.

• Kolejna szansa naszych zachodnich sąsiadów. Reus znalazł się oko w oko z Berezovskym, ale z linii bramkowej wybił piłkę Mkoyan.

• Niemcy całkowicie zdominowali przebieg spotkania. Zaraz po stracie futbolówki wysoko "doskakują" do przeciwnika i odbierają mu piłkę.

• Andre Schuerrle! Nie ma bramki! Philipp Lahm rewelacyjnie dograł na głowę zawodnika Chelsea, ale ten nie zdołał trafić do siatki bramkarza gości.

• Piłka po zagraniu Schuerrle przeszła obrońców Armenii, ale Thomas Mueller ponownie nie trafił w piłkę i od bramki rozpocznie Roman Berezovsky.

• Ostry pressing Niemców i wywalczyli oni rzut różny.

• Kolejna szansa gości! Henrik Mkhitaryan wysunął piłkę na 11. metr w kierunku Movsisyana, ale napastnik nie trafił w piłkę.

• Manucharyan próbował dośrodkowywać w pole karne, ale bardzo niedokładnie prawoskrzydłowy Armenii. .

• Pierwsza sytuacja gospodarzy. Gdyby Thomas Mueller trafił czystko w piłkę mielibyśmy 1:0.

• Rozpoczynamy mecz towarzyski pomiędzy Niemcami a Armenią.

• Coface Arena wypełniona do ostatniego miejsca. Zawodnicy już się przywitali. Zaraz rozpoczniemy.

• Tymczasem hymn Niemiec.

• Hymn Armenii.

• Kapitalna oprawa kibiców. Wszystko jest rewelacyjnie przygotowane, choć to tylko mecz towarzyski.

• Wyszli! Za moment hymny obu państw.

• Na trybunach pojawili się także kibice reprezentacji Armenii.

• Zawodnicy już w tunelu.

• Oprawa na murawie stadiony w Moguncji przygotowana. Czekamy już tylko na piłkarzy.

• Oto rezerwy Armenii: Beglaryan, Haceaturov, Sarkisov, Tumasyan, Yuspashyan, Alex Henrique, Daghbashyan, Hambardzumyan, Guevgeozián, Aslanyan-Mamedov, Voskanyan, Kasparov.

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: Schweinsteiger, Kramer, Durm, Draxler, Großkreutz, Podolski, Ginter, Götze, Klose, Özil, Zieler, Neuer.

• Jutro podopieczni Joachima Loewa wylecą do Brazylii.

• Henrik Mkhitaryan

• W najnowszym rankingu FIFA Niemcy są sklasyfikowani na 2. miejscu, natomiast podopieczni Bernarda Challandesa spadli o 5 pozycji i zajmują 38. miejsce.

• Ormianie w ostatnich tygodniach rozegrali dwa spotkania. Najpierw pokonali 4:3 Zjednoczone Emiraty Arabskie, natomiast kilka dni później ulegli Algierii 1:3.

• Niemcy rozegrali już jeden mecz podczas przygotowań do mundialu. Zremisowali oni 2:2 z Kamerunek, a bramki dla naszych zachodnich sąsiadów zdobywali: Thomas Mueller i Andre Schuerrle.

• Głównym arbitrem spotkania będzie Austriak - Herald Lechner. Na liniach - Maximilian Kolbitsch oraz Andreas Staudinger.

• Obie reprezentacje zagrają dzisiaj na Coface Arena (na co dzień używany przez FSV Mainz 05)

• Zapraszam wszystkich na relację na żywo z meczu Niemcy-Armenia. Dzisiaj przekonamy się w jakiej formie przed mundialem w Brazylii są nasi zachodni sąsiedzi.