3 1 połowa

Gibraltar

0

• Relację NA ŻYWO prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Dobranoc

• Jeszcze dodał coś od siebie rumuński arbiter, który kończy mecz. Niemcy wymęczyli zwycięstwo z Gibraltarem. Na listę strzelców strzelili dwukrotnie Thomas Mueller, Mario Goetze (w pierwszej połowie) i Yogen Santos, który posłał piłkę do własnej siatki.

• I jest... dwudziesty rzut rożny dla Niemców. Goście dzielnie się bronią i płka wycofana pod linię środkową.

• Ostatnia zmiana w ekipie Gibraltaru. Adam Priestley na ostatnie dwie minuty doliczonego czasu gry wchodzi za Briana Pereza.

• Trzy minuty doliczone.

• Kontra Gibraltaru i Kyle Casciaro powstrzymany przez dwóch zawodników gospodarzy.

• Gwizdy na Grundig Stadion w Norymberdze. Kibice opuszczają trybuny, pewnie spodziewali się "dwucyfrówki". W sumie jest, ale w rzutach rożnych, a nie w bramkach.

• Aktywny jest pomocnik Bayeru Leverkusen, ale nie może się "wstrzelić". Posłał piłkę z ok. 20 metrów nad poprzeczką.

• Wariacki rajd Larsa Bendera, który przepuścił piłkę między nogami dwóch rywali i już składał się do strzału jak wyjściem z bramki uprzedził go Jamie Robba.

• Max Kruse nie sięgnął piłki po centrze Kevina Vollanda. Uprzedziło go dwóch zawodników GIbraltaru. Niemcy zbliżają się do dwudziestego rzutu rożnego.

• Prostopadłe podanie w pole karne do Larsa Bendera za mocne i Jamie Robba wznawia grę z "piątki".

• Joachim Loew przeprowadza ostatnią zmianę. Lars Bender wchodzi w miejsce Toniego Kroosa.

• Atak Niemców prawą strona zakończona centrą. Jean Garcia kieruje piłkę poza linię końcową. Siedemnasty korner, a warto zaznaczyć, że Gibraltar miał dwa.

• Festiwal niecelnych strzałów gospodarzy. Lukas Podolski z woleja przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Samobój Yogena Santosa

• I mamy debiut w ekipie gospodarzy. Jonas Hector, klubowy kolega Sławomira Peszki, Adama Matuszczyka i Pawła Olkowskiego, zmienia Erika Durma.

• Rodzinna zmiana w reprezentacji Gibraltaru. Za Lee Casciaro wchodzi jego młodszy brat, Kyle.

• Jamie Robba pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Jamie Robba pewnie broni strzał Maxa Kruse zza pola karnego. To uderzenie zostało podane w statystyce poniżej.

• Bilans strzałów jest miażdżący. 29 po stronie Niemców, 2 po stronie gości

• Podanie z pominięciem drugiej linii w pole karne do Lukasa Podolskiego, który zagrywa przed bramkę w stronę Thomasa Muellera. Rezerwowy Yogen Santos uprzedził rywala, kierując piłkę do siatki.

• SAMOBÓJ, YOGEN SANTOS!

• Zagranie na "ścianę" do Thomasa Muellera, który wystawia piłkę Toniemu Kroosowi. Piłka po uderzeniu pomocnika Realu Madryt mija bramkę Jamie'ego Robby o dwa metry.

• Aut dla piłkarzy Joachima Loewa na wysokości pola karnego. I znowu klepanie z jedej strony do drugiej.

• Jak przez większość część spotkania, gospodarze nie potrafią przebić się pod pole karne Gibraltaru. Nieprzypadkowo w herbie tego kraju jest zamek (ba dum tss)

• Erik Durm w roli lewoskrzydłowego centruje z linii końcowej do Maxa Kruse, który zza linii pola karnego strzela wysoko nad poprzeczką.

• Joachom Loew wzmacnia siłę ognia. Kevin Volland z Hoffenheim zmienia Sami Khedirę.

• Podanie z głębi pola Roya Chipoliny do Lee Casciaro, ale ten był na spalonym.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu, w ekipie gości. Yogen Santos zastępuje Johna Jacka Sergeanta.

• Ryan Casciaro górą w pojedynku o górną piłkę z Maxem Kruse.

• Toni Kroos strzela zza "szesnastki" nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Niemców z 17-18. metra. Lukas Podolski po "wystawce" trafia w mur.

• Petarda Jerome'a Boatenga z drugiej linii zablokowana, a strzał z ostrego kąta Kevina Bellarabiego nie sprawił kłopotów Jamie'emu Robbie.

• Za słabe i za krótkie dośrodkowanie Toni Kroosa z narożnika boiska. Po chwili jednak piłka zostaje zagrana lepiej w "16", lecz minął się z nią Thomas Mueller.

• Akcja Niemców prawą stroną, a w polu karnym gości jest ośmiu piłkarzy w czerwonych strojach, więc trzeba było wycofać piłkę. Ta dziełem przypadku trafia do Lee Casciaro, który wygrał pojedynek biegowy z Jerome'em Boatengiem! Z asekuracją pospieszył Erik Durm, który podaniem do bramkarza przerwał kontrę GIbraltaru.

• Max Kruse miał po trzynastym kornerze ok. 2-3 metrów do pustej bramki, ale nie trafił... w piłkę!

• Dwunasty rzut rożny dla Niemców. Po chwili Lee Casciaro ostro potraktował Mario Goetze.

• Niebywałe! Dwóch piłkarzy Gibraltaru znalazło się w polu karnym gospodarzy, ale strzał został zablokowany!

• Niemcy zaczynają drugą połowę.

• Pierwsze trzy kwadranse pozostaną w pamięci Jamie'go Robby. Chociaż trzy razy wyjmował piłkę z siatki, to i tak obronił dwa razy więcej strzałów mistrzów świata! Niemcy grają monotematycznie: atakują raz lewym, raz prawym skrzydłem. Dało to korzyść w postaci dwóch trafień Thomasa Muellera, ale monotonia nikomu nie służy... Wracamy za kilka minut.

• Koniec pierwszej połowy. Nieskuteczni Niemcy prowadzą z Gibraltarem 3:0, chociaż niewiele brakowało do wielkiej niespodzianki w postaci gola Liama Walkera!!!

• Liam Walker strzela w stronę dalszego słupka i wracający na linię bramkową Manuel Neuer zdążył sparować piłkę! Kapitalne uderzenie skrzydłowego Gibraltaru!

• Atak Gibraltaru(!) i kontra Niemców nieudany poprzez niedokładne podanie do Shkodrana Mustafiego.

• Roy Chipoliina fauluje przeciwnika ok. 30 metrów od bramki. Piłka po strzale Toni Koosa ląduje na siatce

• Mario Goetze na 3:0

• Koronkowa akcja Niemców przed polem karnym rywala i z piłką w "16" wpadł Mario Goetze, który strzałem w stronę dalszego słupka podwyższa prowadzenie.

• GOL, MARIO GOETZE!

• Niemcy grzeszą nieskutecznością. Grają schematycznie i amatorzy z Gibraltaru spokojnie "odczytują" zamiary gospodarzy. Ciężko napisać coś więcej.

• Zaplątał się w dryblingu Thomas Mueller i nie miał "z czego" uderzyć.

• Drugi gol Thomasa Muellera

• Mario Goetze podaje w "uliczkę" do Lukasa Podolskiego, który zagrywa z lewego skrzydła płasko przed bramkę do Thomasa Muellera. Ten dopełnia formalności z ok. 6-7 metrów.

• GOL, DRUGI RAZ THOMAS MUELLER!

• Lukas Podolski strzela z ostrego kąta. Bezskutecznie.

• Jean Garcia bliski gola samobójczego! Piłka przypadkowo odbija się od zawodnika GIbraltaru i mija bramką Jamie'go Robby.

• Pojawiają się pierwsze gwizdy w Norymberdze. Niemcy biją głową i piłką w czerwony mur.

• Jamie Robba powstrzymuje strzał jerome'a Boatenga.

• Scott Wiseman wybija piłkę poza linię końcową. Ostatecznie Jerome Boateng strzela zza pola karnego i piłka trafia w słupek!

• Lukas Podolski bez przyjęcia zagrywa w pole karne, ale Thomas Mueller i Max Kruse nie doszli do podania. Jamie Robba łapie piłkę.

• Gol Thomasa Muellera

• Lukas Podolski domagał się od sędziego podyktowania rzutu rożnego po tym, jak piłka po jego strzale wyszła poza linię końcową. Sęk w tym, że "nastrzelił"... Thomasa Muellera.

• Scott Wiseman zażegnał niebezpieczeństwo przed własną bramką wybiciem na (czwarty) rzut rożny. Kontra(!) gości, która zostaje przerwana tuż za linią środkową.

• Toni Kroos strzela zza pola karnego. Piłkę po rykoszecie pewnie chwyta Jamie Robba.

• Joseph Chipolina przechwytuje górne podanie Sami Khediry w stronę Maxa Kruse.

• Ponownie napastnik Bayernu, ale minimalnie przestrzelił.

• Akcja prawą stroną Kevina Bellarabiego, który zagrywa w uliczkę do Shkodrana Mustafiego. Ten centruje z linii końcowej i piłka po odbiciu się od bliższego słupka trafia do Muellera, który wolejem otwiera wynik spotkania.

• GOL, THOMAS MUELLER!

• Kolejny strzał z dystansu, tym razem Lukasa Podolskiego. Piłka poszybowała metr nad poprzeczką.

• Jamie Robba wyciągnął się jak struna i broni strzał z prawego narożnika pola karnego Kevina Bellarabiego!

• Nie udało się zagrozić ze strony Thomasa Muellera, który znowu wywalczył tylko korner. Toni Kross z narożnika i znowu nic.

• Piłka po zagraniu Kevina Bellarabiego wychodzi na rzut rożny.

• Gospodarze mogli szybko wyjść na prowadzenie! Thomas Mueller strzela obok słupka po podaniu Sami Khediry!

• Kruse w roli skrzydłowego centruje w pole karne, ale radzą sobie obrońcy gości(!)

• Alexandru Tudor gwiżdże pierwszy raz i mecz rozpoczęty!

• Bramkarz Gibraltaru liczy, ze puści mniej bramek niż Julio Cesar w meczu MŚ Niemcy - Brazylia. Ciekawe czy wróci do domu przed dwudziestą trzecią (ba dum tss).

• Tabela grupy D

• Gibraltar zagra w ustawieniu 4-1-4-1. W trzech spotkaniach eliminacyjnych do EURO 2016 stracili aż 17, w tym po siedem z Polską i Irlandią.

• Rezerwowi reprezentacji Gibraltaru: Bado, Bardon, K. Casciaro, Gosling, Gulling, Hernandez, Lopez, Neale (Br), Payas, J. Perez (Br) Priestley, Santos.

• Rezerwowi reprezentacji Niemiec: L. Bender, Ginter, Hector, Hoewedes, Ruediger, Rudy, Volland, Weidenfeller (Br), Zieler (Br).

• Joachim Loew ma ogromne problemy z defensywą, więc mocno poeksperymentował. Z kim nie testować nowego ustawienia jak z piłkarskim kopciuszkiem? Die Mannschaft zagra dzisiaj w ustawieniu 3-5-2.

• Emocje z Tbilisi powoli opadają, więc pora na pozostałe mecze w grupie D. Szybko do Norymbergi zabiera Tomasz Górski, gdzie - jakby nie patrzeć - faworyt "naszej" grupy, czyli Niemcy mierzą się z totalnym outsiderem: Gibraltarem.